О районном бюджете на 2019-2021 годы
Решение 31 сессии Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 11 января 2019 года № 6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 15 января 2019 года № 5149. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бухар-Жырауского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 737 934 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 720 854 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 14 493 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 18 566 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 8 984 021 тысяч тенге;
2) затраты – 10 780 429 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 55 532 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 102 262 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 46 730 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 98 027 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 98 027 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 102 262 тысяч тенге;
погашение займов – 46 731 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 42 496 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 29.11.2019 № 4 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Установить на 2019 год нормативы распределения доходов в бюджет района в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу – 30 процентов;
2) по социальному налогу – 70 процентов.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 03.09.2019 № 4 (вводится в действие с 01.01.2019).
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 5 471 291 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2019 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселков, сельских округов, в сумме 530 139 тысяч тенге, в том числе:
поселку Ботакара – 124 902 тысяч тенге;
поселку Габидена Мустафина – 69 531 тысяч тенге;

2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 11 қаңтардағы 31 сессиясының № 6 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 15 қаңтарда № 5149 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Бұқар жырау аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 737 934 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1 720 854 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 14 493 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 18 566 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 8 984 021 мың теңге;
2) шығындар – 10 780 429 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 55 532 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 102 262 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 46 730 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 98 027 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 98 027 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 102 262 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 46 731 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 42 496 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 29.11.2019 № 4 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2019 жылға арналған аудан бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша – 30 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша – 70 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 03.09.2019 № 4 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 5 471 291 мың теңге сомасында көзделсін.
4. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне 530 139 мың теңге сомасы көлемінде субвенциялар қарастырылсын, оның ішінде:
Ботақара кенті – 124 902 мың теңге;
Ғабиден Мұстафин кенті – 69 531 мың теңге;

поселку Кушокы – 48 412 тысяч тенге;
Доскейскому сельскому округу – 80 594 тысяч тенге;
Кокпектинскому сельскому округу – 22 561 тысяч тенге;
Корнеевскому сельскому округу – 19 531 тысяч тенге;
Петровскому сельскому округу – 20 568 тысяч тенге;
сельскому округу Баймырза – 55 911 тысяч тенге;
Ростовскому сельскому округу – 33 616 тысяч тенге;
Уштобинскому сельскому округу – 54 513 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв акимата Бухар-Жырауского района на 2019 год в размере 29 423 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 29.11.2019 № 4 (вводится в действие с 01.01.2019).

Қушоқы кенті – 48 412 мың теңге;
Доскей ауылдық округі – 80 594 мың теңге;
Көкпекті ауылдық – 22 561 мың теңге;
Корнеевка ауылдық – 19 531 мың теңге;
Петровка ауылдық – 20 568 мың теңге;
Баймырза ауылдық – 55 911 мың теңге;
Ростов ауылдық – 33 616 мың теңге;
Үштөбе ауылдық – 54 511 мың теңге.
5. 2019 жылға арналған Бұқар жырау ауданы әкімдігінің резерві 29 423 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 29.11.2019 № 4 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

6. Установить на 2019-2021 годы специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

6. 2019-2021 жылдарға арналған, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк ставкалар белгіленсін.

7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2019 год согласно приложению 5.
8. Утвердить расходы районного бюджета по селам, поселкам, сельским округами на 2019 год согласно приложению 6.
9. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, поселками, сельскими округами на 2019 год согласно приложению 7.

7. 2019 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бойынша шығындары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2019 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бойынша бөлудің көлемдері 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

7 841 926
01
Государственные услуги общего характера
434 474
1
Представительные, исполнительные и другие органы, выполняющие общие функции государственного управления
348 320
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
18 442
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
18 442
122
Аппарат акима района (города областного значения)
96 981
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
96 981
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
232 897
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
232 897
2
Финансовая деятельность
30 870
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
30 870
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
12 814
004
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 065
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
12 557
007
Приобретение имущества в коммунальную собственность
3 434
9
Прочие государственные услуги общего характера
55 284
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19 529
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
19 529
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
24 343
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
24 343
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
11 412
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
11 412
02
Оборона
34 303
1
Военные нужды
22 471
122
Аппарат акима района (города областного значения)
22 471
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
22 471
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
11 832
122
Аппарат акима района (города областного значения)
11 832
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
9 219
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы

7 841 926
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
434 474
1
Мемлекеттiк басқарудың жалпы функцияларын орындайтын өкiлдi, атқарушы және басқа органдар
348 320
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
18 442
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
18 442
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
96 981
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
96 981
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
232 897
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
232 897
2
Қаржылық қызмет
30 870
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
30 870
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 814
004
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 065
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
12 557
007
Коммуналдық меншікке мүлікті сатып алу
3 434
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
55 284
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19 529
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 529
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
24 343
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 343
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
11 412
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 412
02
Қорғаныс
34 303
1
Әскери мұқтаждар
22 471
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
22 471
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
22 471
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
11 832
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
11 832
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
9 219
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар