О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 25 декабря 2019 года № 4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 30 декабря 2019 года № 5620. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан "Бюджетный кодекс Республики Казахстан" от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Бухар-Жырауского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 295 263 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 3 366 869 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 27 470 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 25 000 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 14 875 924 тысяч тенге;
2) затраты – 19 310 586 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 89 237 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 141 476 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 52 239 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 1 104 560 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 104 560 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 030 628 тысяч тенге;
погашение займов – 53 347 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 127 279 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 30.11.2020 № 4 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить на 2020 год нормативы распределения доходов в бюджет района в следующих размерах:
1) по корпоративному подоходному налогу – 100 процентов;
2) по индивидуальному подоходному налогу – 80 процентов;
3) по социальному налогу – 80 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 8 725 483 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата Бухар-Жырауского района на 2020 год в размере 62 752 тысяч тенге.

2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 4 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 желтоқсанда № 5620 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі" Кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Бұқар жырау аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 18 295 263 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 3 366 869 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 27 470 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 25 000 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 14 875 924 мың теңге;
2) шығындар – 19 310 586 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 89 237 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 141 476 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 52 239 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 1 104 560 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 104 560 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 030 628 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 53 347 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 127 279 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 30.11.2020 № 4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020 жылға арналған аудан бюджетіне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) корпоративтік табыс салығы бойынша – 100 пайыз;
2) жеке табыс салығы бойынша – 80 пайыз;
3) әлеуметтік салық бойынша – 80 пайыз.
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 8 725 483 мың теңге сомасында көзделсін.
4. 2020 жылға арналған Бұқар жырау ауданы әкімдігінің резерві 62 752 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.

Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Бухар-Жырауского районного маслихата Карагандинской области от 30.07.2020 № 4 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Установить на 2020 годы специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Бұқар жырау аудандық мәслихатының 30.07.2020 № 4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2020 жылға арналған, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк ставкалар белгіленсін.

6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год согласно приложению 5.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты поселков, сельских округов, согласно приложению 6.
8. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии М. Абрамова
Секретарь маслихата А. Әли
Приложение 1 к решению
Бухар-Жырауского районного
маслихата

6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Абрамова
Мәслихат хатшысы А. Әли
Бұқар жырау аудандық
мәслихатының

33 712
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
200 566
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
26 854
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
200 000
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
581 667
1
Социальное обеспечение
161 794
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
149 352
005
Государственная адресная социальная помощь
149 352
464
Отдел образования района (города областного значения)
12 442
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
12 442
2
Социальная помощь
379 108
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
379 108
002
Программа занятости
60 490
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
10 212
006
Оказание жилищной помощи
3 339
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
68 097
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
454
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
62 516
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
126 745
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
47 255
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
40 765
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40 765
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
27 361
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
6 984
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
6 420
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
346 366
1
Жилищное хозяйство
233 896
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

33 712
005
Ауданның (областык маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
200 566
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
26 854
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
200 000
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
581 667
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
161 794
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
149 352
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
149 352
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
12 442
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
12 442
2
Әлеуметтiк көмек
379 108
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
379 108
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
60 490
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
10 212
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
3 339
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
68 097
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
454
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
62 516
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
126 745
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
47 255
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
40 765
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40 765
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
27 361
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
6 984
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
6 420
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
346 366
1
Тұрғын үй шаруашылығы
233 896
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

139 969
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
21 958
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
21 958
122
Аппарат акима района (города областного значения)
118 011
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
118 011
2
Финансовая деятельность
32 083
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
32 083
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
17 479
004
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
2 047
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
12 557
9
Прочие государственные услуги общего характера
468 483
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
424 640
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
24 640
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
400 000
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
30 519
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
30 519
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
13 324
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
13 324
02
Оборона
43 972
1
Военные нужды
26 811
122
Аппарат акима района (города областного значения)
26 811
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
26 811
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
17 161
122
Аппарат акима района (города областного значения)
17 161
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
14 035
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 126
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1 076
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
1 076
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

139 969
112
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының аппараты
21 958
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
21 958
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
118 011
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
118 011
2
Қаржылық қызмет
32 083
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
32 083
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 479
004
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
2 047
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
12 557
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
468 483
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
424 640
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24 640
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
400 000
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
30 519
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 519
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
13 324
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 324
02
Қорғаныс
43 972
1
Әскери мұқтаждар
26 811
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
26 811
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
26 811
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
17 161
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
17 161
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
14 035
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 126
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1 076
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы басқа да қызметтер
1 076
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі