О внесении изменений и дополнений в решение 32 сессии Нуринского районного маслихата от 25 декабря 2018 года № 300 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Нуринского районного маслихата Карагандинской области от 28 мая 2019 года № 344. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 6 июня 2019 года № 5379
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение 32 сессии Нуринского районного маслихата от 25 декабря 2018 года № 300 "О районном бюджете на 2019 – 2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5130, опубликовано в газете "Нұра" от 12 января 2019 года № 2 (5601), в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 16 января 2019 года), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019 – 2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 585 473 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 875 457 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4 917 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 8 500 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 5 696 599 тысяч тенге;
2) затраты – 6 632 003 тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 85 871 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 113 625 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 27 754 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 132 401тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 132 401 тысяч тенге, в том числе:
поступления займов – 113 625 тысяч тенге;
погашение займов – 27 754 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 46 530 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить расходы районного бюджета по сельским округам и поселкам на 2019 год, согласно приложениям 7-14.".

Нұра аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы 32 сессияның "2019 - 2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" № 300 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қарағанды облысы Нұра аудандық мәслихатының 2019 жылғы 28 мамырдағы № 344 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 6 маусымда № 5379 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Нұра аудандық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы 32 сессиясының №300 "2019 – 2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 5130 болып тіркелген, 2019 жылғы 12 қаңтардағы № 2 (5601) "Нұра" газетінде, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде электрондық түрде 2019 жылдың 16 қаңтарында жарияланған), келесі өзгерістер және толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2019 – 2021 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде, 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 585 473 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 875 457 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4 917 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 8 500 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 5 696 599 мың теңге;
2) шығындар – 6 632 003 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 85 871 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 113 625 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 27 754 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 132 401 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 132 401 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 113 625 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 27 754 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 46 530 мың теңге.";
6 тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"6. 2019 жылға арналған аудандық бюджеттің ауылдық округтер мен кенттер бойынша шығыстары 7 – 14 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.".

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27 754
005
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом
27 754
ИСПОЛЬЗУЕМЫЕ ОСТАТКИ БЮДЖЕТНЫХ СРЕДСТВ
46 530
Приложение 2
к решению 38 сессии
Нуринского районного маслихата
от 28 мая 2019 года №344
Приложение 5
к решению 32 сессии
Нуринского районного маслихата
от 25 декабря 2018 года №300
Целевые текущие трансферты и бюджетные кредиты на 2019 год
Наименование
(Сумма тыс тенге)
1
2
Всего
2034758
целевые текущие трансферты
1921133
в том числе:
Отдел образования района (города областного значения)
553896
на создание цифровой образовательной инфраструктуры
24802
на содержание, укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
97059
на увеличение оплаты труда учителей и педагогов- психологов организаций
369500
на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства
21460
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
4000
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
37075
Отдел физической культуры и спорты района (города областного значения)
50154
на текущие расходы организаций спорта
2039
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
48115
Отдел экономики и финансов (города областного значения)
566450
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
530710
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
35740
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
296100
на выплату государственной адресной социальной помощи
217000
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения
8414
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
20618
на частичное субсидирование заработной платы
7149
на молодежную практику
10984
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
3970
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27754
005
Жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджет алдындағы борышын өтеу
27754
БЮДЖЕТ ҚАРАЖАТЫНЫҢ ПАЙДАЛАНЫЛАТЫН ҚАЛДЫҚТАРЫ
46530
Нұра аудандық мәслихаттың
2019 жылғы 28 мамырдағы
38 сессиясының № 344 шешіміне
2 қосымша
Нұра аудандық мәслихаттың
2018 жылғы 25 желтоқсандағы
32 сессиясының № 300 шешіміне
5 қосымша
2019 жылға арналған ағымдағы нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер
Атауы
Сома (мың теңге)
1
2
Барлығы
2034758
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1921133
оның ішінде
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
553896
білім беру сандық инфрақұрылымды құру
24802
білім беру объектілерін күтіп-ұстауға, материалдық-техникалық базасын нығайтуға және жөндеу жүргізуге
97059
ұйымдардың мұғалімдері және педагог-психологтарының еңбек ақысын төлеуді ұлғайтуға
369500
заңдардың өзгеруіне байланысты төмен бюджеттердің шығындарын өтеу үшін
21460
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
4000
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
37075
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
50154
спорт мекемелердің ағымдағы шығындырына
2039
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға
48115
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
566450
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекеттік бюджет есебінен жүргізілетін мемлекеттік қызметкерлердің, мемлекеттік қызметкерлердің жекелеген санаттарын, ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты мемлекеттік кәсіпорындардың қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
530710
әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын арттыруға
35740
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
296100
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
217000
халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
8414
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде, еңбек нарығын дамытуға бағытталған, қысқа мерзімді кәсіпкерлік оқытуына
20618
жалақыны жартылай субсидиялау
7149
жастар практикасы
10984
мүгедектерді міндетті гигиеналық заттармен қамтамасыз ету нормасын ұлғайту
3970
техникалық қосалқы (компенсаторлық ) құралдардың тізбесін кеңейту

1453
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес идей
26512
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
9150
на возмещение владельцам стоимости на проведение санитарного убоя, больных сельскохозяйственных животных, особо опасными инфекционными заболеваниями
9150
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
311226
текущий ремонт водопропускных труб на автомобильной дороге районного значения
50000
на жилищно-коммунальное хозяйство
25000
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" (объекты транспортной инфраструктуры и объекты ЖКХ)

1453
мемлекеттік гранттар ұсыну іске асыру үшін жаңа бизнес идеялар
26512
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
9150
құнын иелеріне өтеуге малды санитарлық союын жүргізуге, ауруларды ауыл шаруашылығы жануарларын аса қауіпті инфекциялық аурулармен
9150
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
311226
аудандық маңызы бар автомобиль жолындағы су өткізу құбырларының ағымдағы жөндеуі
50000
тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығына
25000
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға (трансорттық инфрақұрылым объектілері және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығының объектілері)