О внесении изменений и дополнения в постановление акимата Кызылординской области от 24 апреля 2019 года №1373 "О субсидировании развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2019 год"
Постановление акимата Кызылординской области от 31 июля 2019 года № 23. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 1 августа 2019 года № 6860. Прекращено действие в связи с истечением срока

"2019 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2019 жылғы 24 сәуірдегі №1373 қаулысына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2019 жылғы 31 шілдедегі № 23 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 1 тамызда № 6860 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды

В соответствии со статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах" и приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 марта 2019 года № 108 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 18404) акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:

"Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі Заңының 26-бабына және "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 18404 нөмірімен тіркелген) сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:

1. Внести в постановление акимата Кызылординской области от 24 апреля 2019 года №1373 "О субсидировании развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2019 год" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 6777, опубликовано 26 апреля 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнение:
в объемах субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства на 2019 год, утвержденных указанным постановлением:
в разделе "Мясное и мясо-молочное скотоводство" строки с порядковыми номерами вторая, третья изложить в следующей редакции:
2.
Содержание племенного быка-производителя мясных и мясо-молочных пород, используемых для воспроизводства стада
голова/ случной сезон

1. "2019 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау туралы" Қызылорда облысы әкімдігінің 2019 жылғы 24 сәуірдегі №1373 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 6777 нөмірімен тіркелген, 2019 жылғы 26 сәуірде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген 2019 жылға арналған асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау көлемдерінде:
"Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы" бөлімінде реттік нөмірлері екінші, үшінші жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
2.
Табынның өсімін молайту үшін пайдаланылатын етті және етті-сүтті тұқымдардың асыл тұқымды тұқымдық бұқасын күтіп-бағу
бас/
шағылыс
тыру маусымы

100000
3.
Приобретение отечественного племенного рогатого скота
приобретен
ная голова
150000
722
108300
в разделе "Мясное и мясо-молочное скотоводство" в строке с порядковым номером седьмая в тексте на казахском языке вносится изменение, текст на русском языке остается без изменений;
в разделе "Молочное и молочно-мясное скотоводство" строку с порядковым номером шестая изложить в следующей редакции:
6.
Удешевление стоимости затрат на корма маточному и ремонтному поголовью молочного и молочно-мясного направления*/ **
голова
180000
1200

100000
3.
Отандық асыл тұқымды ірі қара мал сатып алу
сатып
алынған бас
150000
722
108300
қазақ тіліндегі мәтінде "Етті және етті-сүтті мал шаруашылығы" бөлімінде реттік нөмірі жетінші жолға өзгеріс енгізілсін, орыс тіліндегі мәтін өзгеріссіз қалдырылсын:
7.
Ірі қара малды союмен және етін бастапқы өңдеумен айналысатын ет өңдеуші кәсіпорындардың сиыр етін дайындау құнын арзандату (2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданылады)
өндірілген сиыр етінің килограмы
175
"Сүтті және сүтті-етті мал шаруашылығы" бөлімінде реттік нөмірі алтыншы жол мынадай редакцияда жазылсын:
6.
Сүтті және сүтті-етті бағыттағы аналық басының және толықтыратын мал басының азығына жұмсалған шығындар құнын арзандату*/ **
бас
180000
1200

* - при выделении дополнительных бюджетных средств из местного бюджета и/или при перераспределении с других бюджетных программ допускается увеличение нормативов субсидирования до 50% и по субсидированию кормов до 100% от утвержденного норматива по согласованию с Министерством в соответствии с пунктом 4 Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан № 108 от 15 марта 2019 года;
** - при выделении дополнительных бюджетных средств из местного бюджета.
Приобретение племенных животных всех видов, племенного суточного молодняка родительской/прародительской формы мясного направления птиц, суточного молодняка финальной формы яичного направления, полученного от племенной птицы, субсидируется до утвержденного норматива, но не более 50% стоимости от его стоимости приобретения.
Приобретение отечественного племенного маточного поголовья крупного рогатого скота и овец субсидируется при наличии договора кредитования с финансовым институтом, при этом субсидии перечисляются на специальный счет в счет погашения кредита.".
2. Государственному учреждению "Управление сельского хозяйства Кызылординской области" принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Намаева Б.Б.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области К. Искаков

* - жергілікті бюджеттен қосымша бюджет қаражаты бөлінген кезде және/немесе басқа бюджеттік бағдарламалардан қайта бөлінген кезде субсидиялау нормативтерін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығымен бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының 4-тармағына сәйкес Министрлікпен келісім бойынша белгіленген нормативтен 50%-ға дейін және мал азығын субсидиялау бойынша 100 %-ға дейін ұлғайтуға жол беріледі;
** - жергілікті бюджеттен қосымша бюджет қаражаты бөлінгенде.
Асыл тұқымды жануарлардың барлық түрлерін, етті бағыттағы құстардың ата-енелік/ата-тектік нысандағы асыл тұқымды тәуліктік балапанын, асыл тұқымды құстан алынған жұмыртқа бағытындағы финалдық нысандағы тәуліктік балапан сатып алу бекітілген нормативке дейін, бірақ оны сатып алу құнының 50%-ынан аспайтын мөлшерде субсидияланады.
Отандық асыл тұқымды ірі қара мал мен қойлардың аналық мал басын сатып алу қаржы институтымен кредит беру шарты болған кезде субсидияланады, бұл ретте субсидиялар кредитті өтеу есебіне арнайы шотқа аударылады.".
2. "Қызылорда облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесі осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары Б.Б. Намаевқа жүктелсін.
4. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі Қ. Ысқақов