Об утверждении плана по управлению пастбищами и их использованию по городу Кызылорда на 2019-2020 годы
Решение Кызылординского городского маслихата от 11 февраля 2019 года № 214-36/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 13 февраля 2019 года № 6690. Утратило силу решением Кызылординского городского маслихата от 24 июня 2020 года № 350-62/8
Сноска. Утратило силу решением Кызылординского городского маслихата от 24.06.2020 № 350-62/8 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 февраля 2017 года "О пастбищах" Кызылординский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить план по управлению пастбищами и их использованию по городу Кызылорда на 2019-2020 годы согласно приложению.
2. Настоящее решение вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель внеочередной ХХХVІ
сессии Кызылординского городского
маслихата
Қ.ОРЫНБАСАРҰЛЫ
Секретарь Кызылординского
городского маслихата
Р. БУХАНОВА
Приложение к решению Кызылординского городского маслихатa от 11 февраля 2019 года № 214-36/3

Қызылорда қаласы бойынша 2019-2020 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспарды бекіту туралы
Қызылорда қалалық мәслихатының 2019 жылғы 11 ақпандағы № 214-36/3 шешімі. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 13 ақпанда № 6690 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда қалалық мәслихатының 2020 жылғы 24 маусымдағы № 350-62/8 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда қалалық мәслихатының 24.06.2020 № 350-62/8 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Жайылымдар туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 20 ақпандағы Заңының 8-бабының 1-тармақшасына сәйкес Қызылорда қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қосымшаға сәйкес Қызылорда қаласы бойынша 2019-2020 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар бекітілсін.
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Председатель внеочередной
ХХХVІ сессии Кызылординского
городского маслихата
Қ.ОРЫНБАСАРҰЛЫ
Секретарь Кызылординского
городского маслихата
Р. БУХАНОВА
Қызылорда қалалық мәслихатының 2019 жылғы 11 ақпандағы № 214-36/3 шешіміне қосымша

План мероприятий по управлению пастбищами и их использованию по городу Кызылорда на 2019-2020 годы
1) Схема (карта) расположения пастбищ на территории в разрезе категорий земель, собственников земельных участков и землепользователей на основании правоустанавливающих документов;
2) Приемлемые схемы пастбищеоборотов;
3) Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры;

Қызылорда қаласы бойынша 2019-2020 жылдарға арналған жайылымдарды басқару және оларды пайдалану жөніндегі жоспар
1) Құқық белгілейтін құжаттар негізінде жер санаттары, жер учаскелерінің меншік иелері және жер пайдаланушылар бөлінісінде жайылымдардың орналасу схемасы (картасы);
2) Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары;
3) Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы;

4) Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды;
5) Схема перераспределения пастбищ для размещения поголовья сельскохозяйственных животных физических и (или) юридических лиц, у которых отсутствуют пастбища, и перемещения его на предоставляемые пастбища;
6) Схема размещения поголовья сельскохозяйственных животных на отгонных пастбищах физических и (или) юридических лиц, не обеспеченных пастбищами, расположенными при поселке, сельском округе;

4) Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы;
5) Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы;
6) кент, ауылдық округ маңында орналасқан жайылымдармен қамтамасыз етілмеген жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын шалғайдағы жайылымдарға орналастыру схемасы;

871.
Бердыгужин Искендер Робертович
872.
Бердыгужин Искендер Робертович
873.
Аяпов Еркебай
874.
Рузимов Алишер Атамуратович
875.
Тасымов Арман Ермакович
876.
Баймагамбетов Кабланбек
877.
Ербаев Орынбасар Абдуллаевич
878.
Тобашев Еркин Маратович
Приемлемые схемы пастбищеоборотов
Карта с обозначением внешних и внутренних границ и площадей пастбищ, в том числе сезонных, объектов пастбищной инфраструктуры
Схема доступа пастбищепользователей к водоисточникам (озерам, рекам, прудам, копаням, оросительным или обводнительным каналам, трубчатым или шахтным колодцам) составленную согласно норме потребления воды
Условные знаки
Схема перераспределения пастбищи его замена предоставляемых размещения поголовья для сельскохозяйственных животных
Название населенных пунктов
Земли населенных пунктов (гектар)
Из них:
для потребность народа (сенокосные угодья и пастбища), (гектар)
Поголовье скота по Индивидуальным и крестьянским хозяйствам
Объем необходимых пастбищ на одну единицу (гектар)
Объем необходимых пастбищ по нормативу (гектар)
Дополнительно потребуемые пастбища (гектар)
Дополнительно выдаваемые пастбища
Из них
Земли государственного фонда (гектар)
Арендуемые земли (гектар)
Сезонные пастбища (гектар)
Отгонные пастбища (гектар)
1
город Кызылорда
по численности населения

871.
Бердыгужин Искендер Робертович
872.
Бердыгужин Искендер Робертович
873.
Аяпов Еркебай
874.
Рузимов Алишер Атамуратович
875.
Тасымов Арман Ермакович
876.
Баймагамбетов Кабланбек
877.
Ербаев Орынбасар Абдуллаевич
878.
Тобашев Еркин Маратович
Жайылым айналымдарының қолайлы схемалары
Жайылымдардың, оның ішінде маусымдық жайылымдардың сыртқы және ішкі шекаралары мен алаңдары, жайылымдық инфрақұрылым объектілері белгіленген картасы
Жайылым пайдаланушылардың су тұтыну нормасына сәйкес жасалған су көздерiне (көлдерге, өзендерге, тоғандарға, апандарға, суару немесе суландыру каналдарына, құбырлы немесе шахталы құдықтарға) қол жеткізу схемасы
Шартты белгілер
Жайылымы жоқ жеке және (немесе) заңды тұлғалардың ауыл шаруашылығы жануарларының мал басын орналастыру үшін жайылымдарды қайта бөлу және оны берілетін жайылымдарға ауыстыру схемасы
Елді мекен атауы
Елді мекен жерлері
(гектар)
Оның ішінде халық қажеттілігі үшін (жайылымы және шабындық алқаптары.) (гектар)
Жеке қожалық және шаруа қожалықтар бойынша мал басы
Бір бірлікке қажет жайылым көлемі, (гектар)
Норматив бойынша қажет жайылым көлемі
(гектар)
Қосымша қажет етілетін жайылым
(гектар)
Қосымша берілетін жайылымдар
Оның ішінде
Мемлекеттік жер қоры
(гектар)
Жалға берілген жерлер
(гектар)
Маусымдық жайылым
(гектар)
Айдалмалы жайылым
(гектар)
1
Қызылорда қаласы
халық саны бойынша

-саксаула-кустарниковых степ и степных -160-180 дней;
-в пустыне- 130-170 дней.
При этом, продолжительность выпаса зависит от крупного рогатого скота молочного направления – минимальный, а для мяса крупного рогатого скота овец, лошадей, верблюдов – максимальный и от глубины снежного покрова, плотности снега и других факторов.
Разделение земель города по категориям
Категорий земель
Все
(гектар)
Из них
(гектар)
пастбищ
обводненных
1
Все земли общего пользования в сельском хозяйстве

-Сексеуілді-бұта дала және дала – 160-180 күн;
- Шөлейтте – 130-170 күн.
Бұл ретте сүтті ірі қара малды жаю ұзақтығы – ең кіші, ал етті ірі қара мал үшін, қой, жылқы, түйе үшін – максималды және қар жамылғысының тереңдігіне, қардың тығыздығына және басқа да факторларға байланысты.
Қаланың жерлерінің санаттарға бөлінуі
Жер санаттары
Барлығы
(гектар)
Оның ішінде
(гектар)
жайылым
суармалы
1
Барлық ауыл шаруашылығындағы пайдаланудағы жерлер