О районном бюджете Амангельдинского района на 2020 - 2022 годы
Решение маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 30 декабря 2019 года № 333. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2019 года № 8856. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Амангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Амангельдинского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 763 140,6 тысяча тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 389 466,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 7 656,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 165,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 360 853,6 тысяча тенге;
2) затраты – 5 162 325,0 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27 972,0 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 39 765,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 793,0 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 427 156,4 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 427 156,4 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Амангельдинского района Костанайской области от 23.10.2020 № 407 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2020 – 2022 годы предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сел, сельских округов Амангельдинского района, в том числе:
на 2020 год Амангельдинскому сельскому округу – 183 343,0 тысяч тенге;
на 2020 год Амантогайскому сельскому округу – 13 972,0 тысяч тенге;
на 2020 год селу Аксай – 10 077,0 тысяч тенге;
на 2020 год Байгабылскому сельскому округу – 10 792,0 тысяч тенге;
на 2020 год Кабыргинскому сельскому округу – 10 918,0 тысяч тенге;
на 2020 год Карасускому сельскому округу – 13 593,0 тысяч тенге;
на 2020 год Кумкешускому сельскому округу – 12 157,0 тысяч тенге;
на 2020 год Тастинскому сельскому округу – 14 853,0 тысяч тенге;
на 2020 год Урпекскому сельскому округу – 12 675,0 тысяч тенге;
на 2020 год Уштогайскому сельскому округу – 11 849,0 тысяч тенге;
на 2021 год Амангельдинскому сельскому округу – 174 031,0 тысяч тенге;
на 2021 год Амантогайскому сельскому округу – 13 523,0 тысяч тенге;

Амангелді ауданының 2020 – 2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 333 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 желтоқсанда № 8856 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Амангелді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Амангелді ауданының 2020 - 2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 763 140,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 389 466,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 7 656,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 5 165,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4 360 853,6 мың теңге;
2) шығындар – 5 162 325,0 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 27 972,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 39 765,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 11 793,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 427 156,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 427 156,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Амангелді ауданы мәслихатының 23.10.2020 № 407 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджетте аудандық бюджеттен Амангелді ауданының ауылдар, ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері көзделгені ескерілсін, оның iшiнде:
2020 жылға Амангелді ауылдық округіне – 183 343,0 мың теңге;
2020 жылға Амантоғай ауылдық округіне – 13 972,0 мың теңге;
2020 жылға Ақсай ауылына – 10 077,0 мың теңге;
2020 жылға Байғабыл ауылдық округіне – 10 792,0 мың теңге;
2020 жылға Қабырға ауылдық округіне – 10 918,0 мың теңге;
2020 жылға Қарасу ауылдық округіне – 13 593,0 мың теңге;
2020 жылға Құмкешу ауылдық округіне – 12 157,0 мың теңге;
2020 жылға Тасты ауылдық округіне – 14 853,0 мың теңге;
2020 жылға Үрпек ауылдық округіне – 12 675,0 мың теңге;
2020 жылға Үштоғай ауылдық округіне – 11 849,0 мың теңге;
2021 жылға Амангелді ауылдық округіне – 174 031,0 мың теңге;
2021 жылға Амантоғай ауылдық округіне – 13 523,0 мың теңге;

на 2021 год селу Аксай – 10 678,0 тысяч тенге;
на 2021 год Байгабылскому сельскому округу – 11 027,0 тысяч тенге;
на 2021 год Кабыргинскому сельскому округу – 10 797,0 тысяч тенге;
на 2021 год Карасускому сельскому округу – 13 473,0 тысяч тенге;
на 2021 год Кумкешускому сельскому округу – 12 233,0 тысяч тенге;
на 2021 год Тастинскому сельскому округу – 13 307,0 тысяч тенге;
на 2021 год Урпекскому сельскому округу – 12 062,0 тысяч тенге;
на 2021 год Уштогайскому сельскому округу – 10 433,0 тысяч тенге;
на 2022 год Амангельдинскому сельскому округу – 177 498,0 тысяч тенге;
на 2022 год Амантогайскому сельскому округу – 13 390,0 тысяч тенге;
на 2022 год селу Аксай – 10 741,0 тысяч тенге;
на 2022 год Байгабылскому сельскому округу – 11 077,0 тысяч тенге;
на 2022 год Кабыргинскому сельскому округу – 10 942,0 тысяч тенге;
на 2022 год Карасускому сельскому округу – 13 716,0 тысяч тенге;
на 2022 год Кумкешускому сельскому округу – 12 560,0 тысяч тенге;
на 2022 год Тастинскому сельскому округу – 14 404,0 тысяч тенге;
на 2022 год Урпекскому сельскому округу – 12 229,0 тысяч тенге;
на 2022 год Уштогайскому сельскому округу – 10 410,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на выплату государственной адресной социальной помощи;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
на развитие рынка труда;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
на создание цифровой образовательной инфраструктуры;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек";
на текущий ремонт Амантогайской средней школы Амангельдинского района;
на текущий ремонт средней школы имени А. Нурманова Амангельдинского района;
на приобретение автобусов для подвоза детей;
на вынос котельных из зданий школ и приобретение котлов;
на приобретение котлов для организаций образования;
на оснащение камерами видеонаблюдения организаций среднего образования и дошкольных организаций;
на увеличение размера доплаты за проверку тетрадей и письменных работ работникам начального, основного и общего среднего образования;
на увеличение размера доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования;
на доплату за ведение на английском языке предметов естественно-математических наук;
на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования;
на выплату доплаты учителям со степенью магистра;
на выплату доплаты учителям, за наставничество молодым учителям;
на увеличение размеров должностных окладов педагогов -психологов школ;
на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней до 56 дней педагогов государственных организаций среднего образования;
на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней до 56 дней педагогов государственных организаций дошкольного образования;
на средний ремонт улиц;
на приобретение дежурного (служебного) автотранспорта.

2021 жылға Ақсай ауылына – 10 678,0 мың теңге;
2021 жылға Байғабыл ауылдық округіне – 11 027,0 мың теңге;
2021 жылға Қабырға ауылдық округіне – 10 797,0 мың теңге;
2021 жылға Қарасу ауылдық округіне – 13 473,0 мың теңге;
2021 жылға Құмкешу ауылдық округіне – 12 233,0 мың теңге;
2021 жылға Тасты ауылдық округіне – 13 307,0 мың теңге;
2021 жылға Үрпек ауылдық округіне – 12 062,0 мың теңге;
2021 жылға Үштоғай ауылдық округіне – 10 433,0 мың теңге;
2022 жылға Амангелді ауылдық округіне – 177 498,0 мың теңге;
2022 жылға Амантоғай ауылдық округіне – 13 390,0 мың теңге;
2022 жылға Ақсай ауылына – 10 741,0 мың теңге;
2022 жылға Байғабыл ауылдық округіне – 11 077,0 мың теңге;
2022 жылға Қабырға ауылдық округіне – 10 942,0 мың теңге;
2022 жылға Қарасу ауылдық округіне – 13 716,0 мың теңге;
2022 жылға Құмкешу ауылдық округіне – 12 560,0 мың теңге;
2022 жылға Тасты ауылдық округіне – 14 404,0 мың теңге;
2022 жылға Үрпек ауылдық округіне – 12 229,0 мың теңге;
2022 жылға Үштоғай ауылдық округіне – 10 410,0 мың теңге.
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға;
еңбек нарығын дамытуға;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
"Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елдi мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқытуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға;
Амангелді ауданының Амантоғай орта мектебін ағымдағы жөндеуге;
Амангелді ауданының А. Нұрманов атындағы орта мектебін ағымдағы жөндеуге;
балаларды тасымалдау үшін автобустар сатып алуға;
бу қазандықтарын мектеп ғимараттарынан шығаруға және бу қазандықтарын сатып алуға;
білім беру ұйымдары үшін бу қазандықтарын сатып алуға;
орта білім беру ұйымдарын және мектепке дейінгі ұйымдарды бейнебақылау камераларымен жарақтандыруға;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру қызметкерлеріне дәптерлер және жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
жаратылыстану-математикалық бағытындағы пәндерін ағылшын тілінде жүргізгені үшін қосымша ақы төлеуге;
жаңартылған білім беру мазмұны жағдайларында жұмыс істеу үшін бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге;
магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
жас мұғалімдерге тәлімгерлік үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық жалақыларының мөлшерін ұлғайтуға;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтарының жыл сайынғы ұзақтығы 42 күнтізбелік күн ақылы еңбек демалысын 56 күнге дейін ұлғайтуға;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтарының жыл сайынғы ұзақтығы 42 күнтізбелік күн ақылы еңбек демалысын 56 күнге дейін ұлғайтуға;
көшелерді орташа жөндеуге;
кезекшілік (қызметтік) автокөлік сатып алуға.

4. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрено бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме – 39 765,0 тысяча тенге.
5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Амангельдинского района на 2020 год в сумме 4 103,0 тысяча тенге.
6. Объем субвенции на 2020 год выделяемых из областного бюджета на районный бюджет – 2 255 915,0 тысяч тенге.

4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттер 39 765,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
5. Амангелді ауданының жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 4 103,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2020 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенцияның көлемі – 2 255 915,0 мың теңге.

7. Объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет не предусмотрено.
8. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сесии М. Каркабатов
Секретарь Амангельдинского районного маслихата К. Кеделбаев
Приложение 1
к решению Амангельдинского
районного маслихата

7. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі көзделмеген.
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы М. Каркабатов
Амангелді аудандық мәслихатының хатшысы К. Кеделбаев
Амангелді аудандық
мәслихатының