О районном бюджете Джангельдинского района на 2020-2022 годы
Решение маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 30 декабря 2019 года № 271. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2019 года № 8851. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Джангельдинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Джангельдинского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 822 603,7 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 396 510,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 1 420,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 2 500,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 4 422 173,7 тысяч тенге;
2) затраты – 6 114 769,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 287,3 тысяч тенге;
бюджетные кредиты – 11 919,3 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 632,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 26 087,6 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 326 540,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 326 540,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Джангельдинского района Костанайской области от 09.11.2020 № 334 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в бюджете района на 2020 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского и областного бюджета в следующих размерах:
1) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования в сумме 15 004,0 тысяч тенге;
2) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования в сумме 94 408,0 тысяч тенге;
3) на создание цифровой образовательной инфраструктуры 31 110,0 тысяч тенге;
4) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования в сумме 283 567,0 тысяч тенге;
5) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования в сумме 4 613,0 тысяч тенге;
6) на оснащение камерами видеонаблюдения организаций среднего образования и дошкольных организаций в сумме 17 710,0 тысяч тенге;
7) на увеличение размера доплаты за проверку тетрадей и письменных работ работникам начального, основного и общего среднего образования в сумме 2 791,0 тысяч тенге;

Жангелдин ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 271 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 желтоқсанда № 8851 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
"Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттік басқару және өзiн-өзi басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жангелдин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жангелдин ауданының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 822 603,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 396 510,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 1 420,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 2 500,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 4 422 173,7 мың теңге;
2) шығындар – 6 114 769,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 8 287,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттер – 11 919,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 632,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 26 087,6 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 326 540,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 326 540,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жангелдин ауданы мәслихатының 09.11.2020 № 334 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық және облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі мынадай көлемдерде көзделгені ескерілсін:
1) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 15 004,0 мың теңге сомасында;
2) мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге 94 408,0 мың теңге сомасында;
3) сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 31 110,0 мың теңге сомасында;
4) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 283 567,0 мың теңге сомасында;
5) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге 4 613,0 мың теңге сомасында;
6) орта білім беру ұйымдарын және мектепке дейінгі ұйымдарды бейнебақылау камераларымен жарақтандыруға 17 710,0 мың теңге сомасында;
7) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру қызметкерлеріне дәптерлер мен жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға 2 791,0 мың теңге сомасында;

8) на увеличение размера доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования в сумме 4 713,0 тысяч тенге;
9) на доплату за ведение на английском языке предметов естественных и математических наук в сумме 923,0 тысяч тенге;
10) на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования в сумме 176 883,0 тысяч тенге;
11) на выплату доплаты учителям, за наставничество молодым учителям в сумме 1 935,0 тысяч тенге;
12) на увеличение размеров должностных окладов педагогов -психологов школ в сумме 2 383,0 тысяч тенге;
13) на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней до 56 дней педагогов государственных организаций среднего образования в сумме 1 534,0 тысяч тенге;
14) на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней до 56 дней педагогов государственных организаций дошкольного образования в сумме 989,0 тысяч тенге;
15) на приобретение автобуса для подвоза детей в сумме 18 934,0 тысяч тенге;
16) на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" в сумме 7 947,0 тысяч тенге;
17) на средний ремонт участка автомобильной дороги районного значения KP-DJ-3 "Шубалан - Карасу - Кокалат" 0-39,2 км в сумме 603 000,0 тысяч тенге;
18) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения в сумме 2 076,0 тысяч тенге;
19) на развитие рынка труда в сумме 27 065,0 тысяч тенге;
20) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в сумме 1 488,0 тысяч тенге;
21) на выплату государственной адресной социальной помощи в сумме 41 352,0 тысяч тенге;
22) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений в сумме 14 000,0 тысяч тенге;
23) на капитальный ремонт Каратубекской средней школы Джангельдинского района Костанайской области в сумме 172 832,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в бюджете района на 2020 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета в следующих размерах:

8) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға 4 713,0 мың теңге сомасында;
9) жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндерді ағылшын тілінде жүргізгені үшін қосымша ақы төлеуге 923,0 мың теңге сомасында;
10) жаңартылған білім беру мазмұны жағдайларында жұмыс істеу үшін бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге 176 883,0 мың теңге сомасында;
11) жас мұғалімдерге тәлімгерлік үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 1 935,0 мың теңге сомасында;
12) мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық жалақыларының мөлшерін ұлғайтуға 2 383,0 мың теңге сомасында;
13) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтарының жыл сайынғы 42 күнтізбелік күн ақылы еңбек демалысын 56 күнге дейін ұлғайтуға 1 534,0 мың теңге сомасында;
14) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтарының жыл сайынғы 42 күнтізбелік күн ақылы еңбек демалысын 56 күнге дейін ұлғайтуға 989,0 мың теңге сомасында;
15) балаларды тасымалдау үшін автобус сатып алуға 18 934,0 мың теңге сомасында;
16) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқытуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 7 947,0 мың теңге сомасында;
17) аудандық маңызы бар KP-DJ-3 "Шұбалан - Қарасу - Көкалат" 0-39,2 км автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеуге 603 000,0 мың теңге сомасында;
18) халықты әлеуметтік қорғау мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеуге 2 076,0 мың теңге сомасында;
19) еңбек нарығын дамытуға 27 065,0 мың теңге сомасында;
20) мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарының іске асырылуына 1 488,0 мың теңге сомасында;
21) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге 41 352,0 мың теңге сомасында;
22) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге 14 000,0 мың теңге сомасында;
23) Қостанай облысы Жангелдин ауданының Қаратүбек орта мектебін күрделі жөндеуге 172 832,0 мың теңге сомасында.
3. 2020 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түсімі мынадай көлемдерде көзделгені ескерілсін:

1) на реконструкцию системы водоснабжения села Колкамыс Албарбогетского сельского округа Джангельдинского района в сумме 117 000,0 тысяч тенге;
2) приобретение автоцистерн для подвоза качественной питьевой воды в сумме 26 838,0 тысяч тенге.
4. Учесть, что в бюджете района на 2020 год предусмотрено распределение сумм бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 11 929,0 тысяч тенге.

1) Жангелдин ауданының Албарбөгет ауылдық округі Көлқамыс ауылының сумен жабдықтау жүйесін қайта жаңғыртуға 117 000,0 мың теңге сомасында;
2) сапалы ауыз су жеткізу үшін автоцистерна сатып алуға 26 838,0 мың теңге сомасында.
4. 2020 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға бюджеттік кредиттер сомасын бөлу 11 929,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

5. Учесть, что в бюджете района на 2020 год предусмотрен объем субвенций, передаваемой из областного бюджета в сумме 2 318 562,0 тысяч тенге.
6. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Т. Ахметов
Секретарь Джангельдинского районного маслихата С. Нургазин
Приложение 1
к решению маслихата
от 30 декабря 2019 года
№ 271
Районный бюджет Джангельдинского района на 2020 год

5. 2020 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі – 2 318 562,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
6. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Т. Ахметов
Жангелдин аудандық мәслихатының хатшысы С. Нургазин
Мәслихаттың
2019 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 271 шешіміне
1-қосымша
Жангелдин ауданының 2020 жылға арналған аудандық бюджеті