О районном бюджете Житикаринского района на 2020-2022 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 30 декабря 2019 года № 370. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 30 декабря 2019 года № 8854. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 4 статьи 45, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Житикаринского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год, в следующих объемах:
1) доходы – 6 629 970,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 888 041,0 тысяча тенге;
неналоговым поступлениям – 14 095,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 11 565,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3 716 269,5 тысяч тенге;
2) затраты – 7 925 656,1 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 552 017,1 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 552 413,1 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 396,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 847 702,7 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 847 702,7 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 07.12.2020 № 455 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета районному бюджету на 2020 год, установлен в сумме 1461008 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельских округов Житикаринского района:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельских округов Житикаринского района на 2020 год в сумме 223779 тысяч тенге, в том числе:
города Житикара – 76651 тысяча тенге;
села Аккарга – 12371 тысяча тенге;
села Забеловка – 13472 тысячи тенге;
села Милютинка – 11768 тысяч тенге;
села Пригородное – 21231 тысяча тенге;
села Приречное – 9671 тысяча тенге;
села Степное – 11506 тысяч тенге;
села Чайковское – 12325 тысяч тенге;
села Ырсай – 12108 тысяч тенге;
Большевистского сельского округа – 15428 тысяч тенге;
Муктикольского сельского округа – 15271 тысяча тенге;
Тохтаровского сельского округа – 11977 тысяч тенге.

Жітіқара ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 370 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 желтоқсанда № 8854 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 45-бабы 4-тармағына, 75-бабы 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Жітіқара ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6 629 970,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2 888 041,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 14 095,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 11 565,0 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша – 3 716 269,5 мың теңге;
2) шығындар – 7 925 656,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 552 017,1 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 552 413,1 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 396,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 847 702,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 847 702,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 07.12.2020 № 455 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі 1461008 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен Жітіқара ауданының аудандық маңызы бар қала, ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен Жітіқара ауданының аудандық маңызы бар қала, ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 223779 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жітіқара қаласы – 76651 мың теңге;
Аққарға ауылы – 12371 мың теңге;
Забелов ауылы – 13472 мың теңге;
Милютин ауылы – 11768 мың теңге;
Пригородный ауылы – 21231 мың теңге;
Приречный ауылы – 9671 мың теңге;
Степной ауылы – 11506 мың теңге;
Чайковский ауылы – 12325 мың теңге;
Ырсай ауылы – 12108 мың теңге;
Большевик ауылдық округі – 15428 мың теңге;
Мүктікөл ауылдық округі – 15271 мың теңге;
Тоқтаров ауылдық округі – 11977 мың теңге.

2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельских округов Житикаринского района на 2021 год в сумме 181946 тысяч тенге, в том числе:
города Житикара – 38056 тысяч тенге;
села Аккарга – 12256 тысяч тенге;
села Забеловка – 12797 тысяч тенге;
села Милютинка – 11469 тысяч тенге;
села Пригородное – 20505 тысяч тенге;
села Приречное – 9055 тысяч тенге;
села Степное – 11366 тысяч тенге;
села Чайковское – 12216 тысяч тенге;
села Ырсай – 11731 тысяча тенге;
Большевистского сельского округа – 14564 тысячи тенге;
Муктикольского сельского округа – 15230 тысяч тенге;
Тохтаровского сельского округа – 12701 тысяча тенге.
3) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сел, сельских округов Житикаринского района на 2022 год в сумме 165149 тысяч тенге, в том числе:
города Житикара – 19176 тысяч тенге;
села Аккарга – 12442 тысячи тенге;
села Забеловка – 12966 тысяч тенге;
села Милютинка – 11645 тысяч тенге;
села Пригородное – 20798 тысяч тенге;
села Приречное – 9151 тысяча тенге;
села Степное – 11528 тысяч тенге;
села Чайковское – 12406 тысяч тенге;
села Ырсай – 11898 тысяч тенге;
Большевистского сельского округа – 14752 тысячи тенге;
Муктикольского сельского округа – 15488 тысяч тенге;
Тохтаровского сельского округа – 12899 тысяч тенге.
4. Учесть, что объем бюджетных изъятий на 2020 год из районного бюджета в областной бюджет составляет 0,0 тысяч тенге.
5. Установить, что объем бюджетных изъятий на 2020 год из бюджетов города Житикара, сел, сельских округов Житикаринского района в районный бюджет составляет 0,0 тысяч тенге.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа Житикаринского района на 2020 год в сумме 265 521,9 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 07.12.2020 № 455 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
1) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования на 2020 год – 379 668,3 тысяч тенге;
2) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования на 2020 год – 166 082,0 тысячи тенге;
3) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2020 год – 19 721,0 тысяча тенге;
4) на выплату государственной адресной социальной помощи на 2020 год – 189 694,0 тысячи тенге;

2) 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен Жітіқара ауданының аудандық маңызы бар қала, ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 181946 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жітіқара қаласы – 38056 мың теңге;
Аққарға ауылы – 12256 мың теңге;
Забелов ауылы – 12797 мың теңге;
Милютин ауылы – 11469 мың теңге;
Пригородный ауылы – 20505 мың теңге;
Приречный ауылы – 9055 мың теңге;
Степной ауылы – 11366 мың теңге;
Чайковский ауылы – 12216 мың теңге;
Ырсай ауылы – 11731 мың теңге;
Большевик ауылдық округі – 14564 мың теңге;
Мүктікөл ауылдық округі – 15230 мың теңге;
Тоқтаров ауылдық округі – 12701 мың теңге.
3) 2022 жылға арналған аудандық бюджеттен Жітіқара ауданының аудандық маңызы бар қала, ауылдар, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 165149 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Жітіқара қаласы – 19176 мың теңге;
Аққарға ауылы – 12442 мың теңге;
Забелов ауылы – 12966 мың теңге;
Милютин ауылы – 11645 мың теңге;
Пригородный ауылы – 20798 мың теңге;
Приречный ауылы – 9151 мың теңге;
Степной ауылы – 11528 мың теңге;
Чайковский ауылы – 12406 мың теңге;
Ырсай ауылы – 11898 мың теңге;
Большевик ауылдық округі – 14752 мың теңге;
Мүктікөл ауылдық округі – 15488 мың теңге;
Тоқтаров ауылдық округі – 12899 мың теңге.
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 0,0 мың теңге құрайтыны ескерілсін.
5. 2020 жылға арналған Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының, ауылдарының, ауылдық округтерінің бюджеттерінен аудандық бюджетке бюджеттік алып қоюлар көлемі 0,0 мың теңге құрайтыны белгіленсін.
6. Жітіқара ауданының жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 265 521,9 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 07.12.2020 № 455 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) 2020 жылға мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 379 668,3 мың теңге;
2) 2020 жылға мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 166 082,0 мың теңге;
3) 2020 жылға арналған Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 19 721,0 мың теңге;
4) 2020 жылға мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 189 694,0 мың теңге;

5) на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях на 2020 год – 4 583,0 тысячи тенге;
6) на развитие рынка труда на 2020 год – 59 507,0 тысяч тенге;
7) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 16 485,0 тысяч тенге;
8) на реконструкцию сетей водоснабжения села Приречное Житикаринского района – 352697 тысяч тенге;
9) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KP-JТ-3 "Подъезд к селу Тохтарово", 0-22 километр, с ремонтом искусственных сооружений – 206931 тысяча тенге;
10) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений на 2020 год – 10 250,0 тысяч тенге;
11) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования на 2020 год – 22610 тысяч тенге;
12) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 07.12.2020 № 455 (вводится в действие с 01.01.2020).
13) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 03.08.2020 № 431 (вводится в действие с 01.01.2020);
14) на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан на 2020 год – 51 660,0 тысяч тенге.
Распределение целевых трансфертов, указанных в подпунктах 11) и 12) пункта 7 настоящего решения осуществляется на основании постановления акимата Житикаринского района;
15) на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования на 2020 год – 6 906,0 тысяч тенге;
16) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта – 5 144,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 22.04.2020 № 402 (вводится в действие с 01.01.2020); от 24.06.2020 № 421 (вводится в действие с 01.01.2020); от 03.08.2020 № 431 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.09.2020 № 437 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.11.2020 № 449 (вводится в действие с 01.01.2020); от 07.12.2020 № 455 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 07.12.2020 № 455 (вводится в действие с 01.01.2020).
8-1. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрено поступление кредитования для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости, в том числе:

5) 2020 жылға үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 4 583,0 мың теңге;
6) 2020 жылға еңбек нарығын дамытуға – 59 507,0 мың теңге;
7) халықты әлеуметтік қорғау мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеуге – 16 485,0 мың теңге;
8) Жітіқара ауданы Приречный ауылының сумен жабдықтау желілерін реконструкциялауға – 352697 мың теңге;
9) жасанды құрылыстарды жөндеумен KP-JT-3 "Тоқтаров ауылына кіреберіс" 0-22 километр аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге – 206931 мың теңге;
10) 2020 жылға мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 10 250,0 мың теңге;
11) 2020 жылға мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 22610 мың теңге;
12) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 07.12.2020 № 455 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
13) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 03.08.2020 № 431 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
14) 2020 жылға Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге – 51 660,0 мың теңге.
Осы шешімнің 7-тармағының 11) және 12) тармақшаларында көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу Жітіқара ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады;
15) 2020 жылға орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге – 6 906,0 мың теңге;
16) дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 5 144,0 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 22.04.2020 № 402 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.06.2020 № 421 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 03.08.2020 № 431 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.09.2020 № 437 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.11.2020 № 449 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.12.2020 № 455 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. Алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 07.12.2020 № 455 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін кредиттеу түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

1) на реконструкцию многоквартирного дома по адресу: Костанайская область, Житикаринский район, город Житикара, микрорайон 4, дом 33 – 483 756,5 тысяч тенге;
2) на реконструкцию сетей водоснабжения села Пригородное с подключением к системе централизованного водоснабжения города Житикара Житикаринского района Костанайской области – 558 711,8 тысяч тенге;
3) на реконструкцию внутри микрорайонных кабельных линий КЛ-10 кВ между ТП-10/0,4 кВ 2, 4, 7 микрорайонов города Житикара – 84 691,0 тысяча тенге;
4) на реконструкцию внутри микрорайонных кабельных линий КЛ-10 кВ между ТП-10/0,4 кВ 5, 5в, 6 микрорайонов города Житикара – 90 308,3 тысяч тенге;
5) на средний ремонт автомобильных дорог улиц Комсомольская-Чернаткина, выезд на улицу Тарана – 78425 тысяч тенге;
6) на средний ремонт автомобильной дороги по улице Хажыкея Жакупова, в границах от пересечения с улицей Шокана Уалиханова до пересечения с улицей Ахмета Байтурсинова – 91407 тысяч тенге;
7) на средний ремонт участка автомобильной дороги по улице Жибек жолы, в границах от поворота на микрорайон Желтоксан до пересечения с улицей Ахмета Байтурсинова – 78 125,3 тысяч тенге;
8) на текущий ремонт уличного освещения по улицам города Житикары – 73 908,8 тысяч тенге;
9) на средний ремонт участка автомобильной дороги по улице Доскали Асымбаева, в границах от остановки напротив мечети до пересечения с улицей Жибек жолы города Житикара – 83938 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 22.04.2020 № 402 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 24.06.2020 № 421 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.09.2020 № 437 (вводится в действие с 01.01.2020); от 07.12.2020 № 455 (вводится в действие с 01.01.2020).
8-2. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрено поступление кредитования из республиканского бюджета на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиума в сумме 85 609,0 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-2 в соответствии с решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 24.06.2020 № 421 (вводится в действие с 01.01.2020)
9. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета, в том числе:
1) на приобретение автобусов и микроавтобусов для подвоза детей – 15 024,0 тысячи тенге;
2) на создание цифровой образовательной инфраструктуры – 16243 тысячи тенге;

1) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Жітіқара қаласы 4-шағын аудан 33-үй мекенжайы бойынша көп пәтерлі үйді реконструкциялауға – 483 756,5 мың теңге;
2) Қостанай облысы Жітіқара ауданы Жітіқара қаласының орталықтандырылған сумен жабдықтау жүйесіне қосылатын Пригородный ауылының сумен жабдықтау желілерін реконструкциялауға – 558 711,8 мың теңге;
3) Жітіқара қаласының 2, 4, 7-шағын аудандарындағы ТП-10/0,4 кВ шағын аудан ішіндегі КЖ-10 кВ кабельді желілерді қайта жаңартуға – 84 691,0 мың теңге;
4) Жітіқара қаласының 5, 5в, 6-шағын аудандарындағы ТП-10/0,4 кВ шағын аудан ішіндегі КЖ-10 кВ кабельді желілерді қайта жаңартуға – 90 308,3 мың теңге;
5) Комсомольская - Чернаткин көшелерінің, Таран көшесіне шығатын автомобиль жолдарын орташа жөндеуге – 78425 мың теңге;
6) Шокана Уалиханова көшесімен қиылатын қиылыстан Ахмета Байтурсинова көшесімен қиылатын қиылысқа дейінгі шекараларда Хажыкея Жакупова көшесі бойындағы автомобиль жолын орташа жөндеуге – 91407 мың теңге;
7) Желтоқсан шағын ауданына бұрылатын бұрылыстан Ахмета Байтурсинова көшесімен қиылысатын қиылысқа дейінгі шекараларда Жібек жолы көшесі бойындағы автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеуге – 78 125,3 мың теңге;
8) Жітіқара қаласы көшелерінің бойындағы көше жарығын ағымдағы жөндеуге – 73 908,8 мың теңге;
9) Жітіқара қаласының мешітіне қарсы тұрған аялдамадан Жібек жолы көшесімен қиылысатын қиылысқа дейінгі шекараларда Досқали Асымбаев көшесі бойындағы автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеуге – 83938 мың теңге.
Ескерту. Шешім 8-1 - тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 22.04.2020 № 402 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 24.06.2020 № 421 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) 04.09.2020 № 437 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.12.2020 № 455 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8-2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге республикалық бюджеттен кредиттеу түсімі 85609,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-2 - тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 24.06.2020 № 421 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) балаларды тасымалдау үшін автобустар мен микроавтобустар сатып алуға – 15 024,0 мың теңге;
2) сандық білім беру инфрақұрылымын құруға – 16243 мың теңге;

3) на оснащение камерами видеонаблюдения организаций среднего образования и дошкольных организаций – 11200 тысяч тенге;
4) на увеличение размера доплаты за проверку тетрадей и письменных работ работникам начального, основного и общего среднего образования – 3 417,0 тысяч тенге;
5) на увеличение размера доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования – 6 177,0 тысяч тенге;
6) на доплату за ведение на английском языке предметов естественно-математического направления – 7 692,0 тысячи тенге;
7) на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования – 258 589,0 тысяч тенге;
8) на выплату доплаты учителям со степенью магистра – 1901 тысяча тенге;
9) на выплату доплаты учителям, за наставничество молодым учителям – 967,0 тысяч тенге;
10) на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ – 2793 тысячи тенге;
11) на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней до 56 дней педагогов государственных организаций среднего образования – 2771 тысяча тенге;
12) на единовременную выплату в честь празднования 75-летия Победы в Великой Отечественной войне – 11 119,1 тысяч тенге;
13) на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" – 7 403,9 тысячи тенге;
14) на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек" – 2065 тысяч тенге;
15) на строительство сетей водоснабжения села Чайковское Житикаринского района – 1268 тысяч тенге;
16) на строительство сетей водоснабжения к малоэтажной застройке по правому берегу реки Шортанды восточного района города Житикара Костанайской области – 11 366,4 тысяч тенге;
17) на реконструкцию сетей водоснабжения села Приречное Житикаринского района – 10000 тысяч тенге;
18) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 24.06.2020 № 421 (вводится в действие с 01.01.2020);
19) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 24.06.2020 № 421 (вводится в действие с 01.01.2020);

3) орта білім беру ұйымдарын және мектепке дейінгі ұйымдарды бейнебақылау камераларымен жарақтандыруға – 11200 мың теңге;
4) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру қызметкерлеріне дәптер мен жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 3 417,0 мың теңге;
5) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға – 6 177,0 мың теңге;
6) жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндерді ағылшын тілінде жүргізу үшін қосымша ақы төлеуге – 7 692,0 мың теңге;
7) жаңартылған білім беру мазмұны жағдайларында жұмыс істеу үшін бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге – 258 589,0 мың теңге;
8) магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 1901 мың теңге;
9) жас мұғалімдерге тәлімгерлік жасау үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 967,0 мың теңге;
10) мектептердегі педагог-психологтардың лауазымдық жалақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға – 2793 мың теңге;
11) мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің ұзақтығы күнтізбелік 42 күн жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын 56 күнге дейін ұлғайтуға – 2771 мың теңге;
12) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығын мерекелеу құрметіне берілетін біржолғы төлемге – 11 119,1 мың теңге;
13) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 7 403,9 мың теңге;
14) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге – 2065 мың теңге;
15) Жітіқара ауданы Чайковский ауылының сумен жабдықтау желілерін салуға – 1268 мың теңге;
16) Қостанай облысы Жітіқара қаласының шығыс ауданындағы Шортанды өзенінің оң жағалауы бойындағы аз қабатты құрылысқа сумен жабдықтау желілерін салуға – 11 366,4 мың теңге;
17) Жітіқара ауданы Приречный ауылының сумен жабдықтау желілерін реконструкциялауға – 10000 мың теңге;
18) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 24.06.2020 № 421 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
19) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 24.06.2020 № 421 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);

20) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения KP-JТ-3 "Подъезд к селу Тохтарово", 0-22 километр, с ремонтом искусственных сооружений – 143 958,6 тысяч тенге;
21) на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней до 56 дней педагогов государственных организаций дошкольного образования – 1694 тысячи тенге;
22) на средний ремонт участков автомобильной дороги в микрорайоне Айнабулак – 27 108,3 тысяч тенге;
23) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 24.06.2020 № 421 (вводится в действие с 01.01.2020);
24) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 24.06.2020 № 421 (вводится в действие с 01.01.2020);
25) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 24.06.2020 № 421 (вводится в действие с 01.01.2020);
26) на текущий ремонт внутриквартального проезда в 11 микрорайоне, вдоль домов № 19-23 с выездом на улицу Жибек жолы – 20 617,9 тысяч тенге;
27) на текущий ремонт внутриквартального проезда 5в микрорайона двор домов № 7, 8, 9, 10 с выездом на улицу Жибек жолы – 16 853,8 тысяч тенге;
28) на текущий ремонт внутриквартального проезда во 2 микрорайоне от улицы Шокана Уалиханова, двор домов № 18-22 с выездом на улицу В. И. Ленина с прилегающими площадками – 22 668,7 тысяч тенге;
29) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 22.04.2020 № 402 (вводится в действие с 01.01.2020);
30) на подключения организаций образования к высокоскоростному интернету – 3 415,8 тысяч тенге;
31) на средний ремонт участка автомобильной дороги по улице Доскали Асымбаева, в границах от остановки напротив мечети до пересечения с улицей Жибек жолы города Житикара (на услуги по техническому надзору) – 2 720,1 тысяч тенге;
32) на текущий ремонт внутриквартального проезда в 4 микрорайоне двор домов № 11, 12, 13, 15, 16 с выездом на улицу В. И. Ленина города Житикара (на услуги по техническому надзору) – 1 234,1 тысячи тенге;
33) на приобретение масок и перчаток для общеобразовательных школ, работающих в штатном режиме – 669,0 тысяч тенге;
34) на разработку проектно-сметной документации в рамках реализации проекта "Ауыл-Ел бесігі" по капитальному ремонту здания коммунального государственного учреждения "Забеловская средняя школа" государственного учреждения "Отдел образования акимата Житикаринского района" – 8 297,6 тысяч тенге;
35) на разработку проектно-сметной документации в рамках реализации проекта "Ауыл-Ел бесігі" по капитальному ремонту здания коммунального государственного учреждения "Пригородная средняя школа" государственного учреждения "Отдел образования акимата Житикаринского района" – 8 170,0 тысяч тенге;

20) жасанды құрылыстарды жөндеумен "Тоқтаров ауылына кіреберіс" КР-JT-3-0-22 километр аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге – 143 958,6 мың теңге;
21) мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің ұзақтығы күнтізбелік 42 күн жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын 56 күнге дейін ұлғайтуға – 1694 мың теңге;
22) Айнабұлақ шағын ауданындағы автомобиль жолының учаскелерін орташа жөндеуге – 27 108,3 мың теңге;
23) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 24.06.2020 № 421 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
24) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 24.06.2020 № 421 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
25) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 24.06.2020 № 421 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
26) Жібек жолы көшесіне шығатын 11-шағын аудандағы № 19-23 үйлердің бойында кварталішілік өткелді ағымдағы жөндеуге – 20 617,9 мың теңге;
27) Жібек жолы көшесіне шығатын 5 в шағын аудандағы № 7, 8, 9, 10 үйлердің ауласында кварталішілік өткелді ағымдағы жөндеуге – 16 853,8 мың теңге;
28) Шокана Уалиханова көшесінен 2-шағын аудандағы кварталішілік өткелді, іргелес алаңдарымен бірге В. И. Ленина көшесіне шығатын № 18-22 үйлердің ауласын ағымдағы жөндеуге – 22 668,7 мың теңге;
29) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 22.04.2020 № 402 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
30) білім беру ұйымдарын жоғары жылдамдықтағы интернетке қосуға – 3 415,8 мың теңге;
31) Жітіқара қаласының мешітіне қарсы тұрған аялдамадан Жібек жолы көшесімен қиылысатын қиылысқа дейінгі шекараларда Досқали Асымбаев көшесі бойындағы автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеуге (техникалық қадағалау жөніндегі қызметтерге) – 2 720,1 мың теңге;
32) Жітіқара қаласының В. И. Ленина көшесіне шығатын 4-шағын аудандағы № 11, 12, 13, 15, 16 үйлердің ауласында кварталішілік өткелді ағымдағы жөндеуге (техникалық қадағалау жөніндегі қызметтерге) – 1 234,1 мың теңге;
33) штаттық режимде жұмыс істейтін жалпы білім беретін мектептер үшін маскалар мен қолғаптар сатып алуға – 669,0 мың теңге;
34) "Жітіқара ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Забелов орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеу бойынша "Ауыл-Ел бесігі" жобасын іске асыру шеңберінде жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 8 297,6 мың теңге;
35) "Жітіқара ауданы әкімдігінің білім бөлімі" мемлекеттік мекемесінің "Пригородный орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимаратын күрделі жөндеу бойынша "Ауыл-Ел бесігі" жобасын іске асыру шеңберінде жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеуге – 8 170,0 мың теңге;

36) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 07.12.2020 № 455 (вводится в действие с 01.01.2020);
37) на назначение социальной помощи больным туберкулезом, находящимся на амбулаторном лечении – 1 139,0 тысяч тенге;
38) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 04.09.2020 № 437 (вводится в действие с 01.01.2020);
39) на текущий ремонт административного здания, расположенного по адресу город Житикара, 5в микрорайон, строение 18А – 17 857,5 тысяч тенге;
40) для выплаты вознаграждения за звание "Лучший педагог" среднего образования Житикаринского района – 833,4 тысячи тенге;
41) на оплату услуг по подписке на электронные учебники – 220,0 тысяч тенге;
42) на "Первое рабочее место" в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" – 423,0 тысячи тенге;
43) на "Контракт поколений" в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек" – 113,7 тысяч тенге;
44) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 07.12.2020 № 455 (вводится в действие с 01.01.2020);
45) для организации дистанционного обучения – 1 214,0 тысяч тенге;
46) на текущий ремонт кровли административного здания пограничной заставы "Бозбие" – 2 233,1 тысячи тенге;
47) на приобретение товаров для соблюдения санитарно-эпидемиологических требований – 3 328,0 тысяч тенге;
48) на приобретение модемов и роутеров для учащихся, обучающихся на дому – 1 648,7 тысяч тенге;
49) на оплату труда учителям в дежурных классах – 8 753,0 тысячи тенге.
Распределение целевых трансфертов, указанных в подпунктах 21), 22), 23), 24), 25), 26), 27) и 28) пункта 9 настоящего решения осуществляется на основании постановления акимата Житикаринского района;
50) на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса – 91 800,0 тысяч тенге;
51) на возмещение прочих текущих расходов аппарата акима района – 5 610,4 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 22.04.2020 № 402 (вводится в действие с 01.01.2020); от 24.06.2020 № 421 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.09.2020 № 437 (вводится в действие с 01.01.2020); от 04.11.2020 № 449 (вводится в действие с 01.01.2020); от 07.12.2020 № 455 (вводится в действие с 01.01.2020).

36) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 07.12.2020 № 455 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
37) амбулаториялық емдеуде жүрген, туберкулезбен ауыратын адамдарға әлеуметтік көмек тағайындауға – 1 139,0 мың теңге;
38) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 04.09.2020 № 437 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
39) Жітіқара қаласы, 5в шағын аудан, 18А құрылыс мекенжайы бойынша орналасқан әкімшілік ғимаратты ағымдағы жөндеуге – 17 857,5 мың теңге;
40) Жітіқара ауданының орта білім берудің "Үздік педагог" атағына сыйақы төлеу үшін – 833,4 мың теңге;
41) электрондық оқулықтарға жазылу жөніндегі қызметтерге ақы төлеуге – 220,0 мың теңге;
42) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде "Алғашқы жұмыс орнына" – 423,0 мың теңге;
43) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде "Ұрпақтар келісімшартына" – 113,7 мың теңге;
44) алынып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 07.12.2020 № 455 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі);
45) қашықтықтан оқуды ұйымдастыру үшін – 1 214,0 мың теңге;
46) "Бозбие" шекара заставасының әкімшілік ғимаратының шатырын ағымдағы жөндеуге – 2 233,1 мың теңге;
47) санитариялық-эпидемиологиялық талаптарды сақтау үшін тауарларды сатып алуға – 3 328,0 мың теңге;
48) үйде оқитын оқушылар үшін модемдер мен роутерлер сатып алуға – 1 648,7 мың теңге;
49) кезекші сыныптардағы мұғалімдерге еңбекақы төлеуге – 8 753,0 мың теңге.
Осы шешімнің 9-тармағының 21), 22), 23), 24), 25), 26), 27) және 28) тармақшаларында көрсетілген нысаналы трансферттерді бөлу Жітіқара ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады;
50) шағын және орта бизнес субъектілері үшін салық жүктемесінің төмендеуіне байланысты шығыстарды өтеуге – 91 800,0 мың теңге;
51) аудан әкімі аппаратының басқа да ағымдағы шығыстарын өтеуге – 5 610,4 мың теңге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 22.04.2020 № 402 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.06.2020 № 421 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.09.2020 № 437 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 04.11.2020 № 449 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.12.2020 № 455 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Е. Колядина
Секретарь Житикаринского районного маслихата А. Кабиев
Приложение 1
к решению Житикаринского
районного маслихата
от 30 декабря 2019 года
№ 370
Районный бюджет Житикаринского района на 2020 год

10. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Е. Колядина
Жітіқара аудандық мәслихатының хатшысы А. Кабиев
Жітіқара аудандық мәслихаттың
2019 жылғы 30 желтоқсаны
№ 370
шешіміне
1-қосымша
Жітіқара ауданының 2020 жылға арналған аудандық бюджеті