О внесении изменений и дополнений в решение маслихата от 26 декабря 2018 года № 336 "О районном бюджете Костанайского района на 2019-2021 годы"
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 28 мая 2019 года № 402. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 4 июня 2019 года № 8499. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Костанайского района на 2019-2021 годы" от 26 декабря 2018 года № 336 (опубликовано 11 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8230) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы - 10121606,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3246562,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям - 33604,0 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 722518,7 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 6118921,3 тысяча тенге;
2) затраты - 10194435,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 66027,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 109837,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 43810,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 138856,6 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 138856,6 тысяч тенге.";
в подпунктах 1), 2), 3) пункта 3 указанного решения:
словосочетание "села Озерное" заменить словосочетанием "Озерного сельского округа";
слово "Глазуновского" заменить словом "Айсаринского";
дополнить указанное решение пунктами 3-1, 3-2 следующего содержания:
"3-1. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты в нижестоящие бюджеты в сумме 62750,0 тысяч тенге на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий;
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих в сумме 16200,0 тысяч тенге.
3-2. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты в нижестоящие бюджеты в сумме 3310,1 тысяч тенге.";

Мәслихаттың 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 336 "Қостанай ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2019 жылғы 28 мамырдағы № 402 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 4 маусымда № 8499 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106, 109-баптарына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Қостанай ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 336 шешіміне (2019 жылғы 11 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8230 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Қостанай ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 10121606,0 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3246562,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 33604,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 722518,7 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 6118921,3 мың теңге;
2) шығындар - 10194435,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 66027,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 109837,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 43810,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 138856,6 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 138856,6 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларында:
"Озерный ауылы" деген сөз тіркесі "Озерный ауылдық округі" деген сөз тіркесімен ауыстырылсын;
"Глазунов" сөзі "Айсары" сөзімен ауыстырылсын;
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 3-1, 3-2-тармақтарымен толықтырылсын:
"3-1. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте төменгі тұрған бюджеттерге азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 62750,0 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге 16200,0 мың теңге сомасында.
3-2. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте төменгі тұрған бюджеттерге 3310,1 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.";

подпункт 1) пункта 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"1) увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования в сумме 596966,0 тысяч тенге;";
подпункты 2), 3), 4), 5), 6) пункта 6 указанного решения исключить;
подпункты 7), 8) пункта 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"7) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан в сумме 23166,0 тысяч тенге, в том числе на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами в сумме 14989,0 тысяч тенге, на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств в сумме 7966,0 тысяч тенге, на оказание услуг специалиста жестового языка в сумме 211,0 тысяч тенге;
8) развитие рынка труда в сумме 54791,0 тысяча тенге, в том числе на частичное субсидирование заработной платы и молодежную практику в сумме 28916,0 тысяч тенге, на оказание мер государственной поддержки лицам, добровольно переселяющимся гражданам в регионы, определенные Правительством Республики Казахстан и работодателям оказывающим содействие в переселении в сумме 7190,0 тысяч тенге, на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей в сумме 18685,0 тысяч тенге;";
подпункты 10), 11) пункта 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"10) повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий в сумме 790354,0 тысячи тенге;
повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих в сумме 45468,0 тысяч тенге;
11) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры в сумме 353326,0 тысяч тенге;";
пункт 6 указанного решения дополнить подпунктами 13), 14), 15) следующего содержания:
"13) государственную адресную социальную помощь в сумме 156977,0 тысяч тенге;
14) приобретение жилья коммунального жилищного фонда в сумме 67200,0 тысяч тенге;
15) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" в сумме 789037,0 тысяч тенге.";
подпункт 2) пункта 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"2) краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 57688,0 тысяч тенге;";

көрсетілген шешімнің 6-тармағының 1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"1) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға 596966,0 мың теңге сомасында;";
көрсетілген шешімнің 6-тармағының 2), 3), 4), 5), 6) тармақшалары алынып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 6-тармағының 7), 8) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"7) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға 23166,0 мың теңге сомасында, оның ішінде мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға 14989,0 мың теңге сомасында, техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдардың тізбесін кеңейтуге 7966,0 мың теңге сомасында, ымдау тілі маманының қызмет көрсетуіне 211,0 мың теңге сомасында;
8) еңбек нарығын дамытуға 54791,0 мың теңге сомасында, оның ішінде жалақыны ішінара субсидиялауға және жастар тәжірибесіне 28916,0 мың теңге сомасында, адамдарға, Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған өңірлерге ерікті түрде қоныс аударатын азаматтарға және қоныс аударуға көмек көрсететін жұмыс берушілерге мемлекеттік қолдау шараларын көрсетуге 7190,0 мың теңге сомасында, жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін мемлекеттік гранттар беруге 18685,0 мың теңге сомасында;";
көрсетілген шешімнің 6-тармағының 10), 11) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"10) азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге 790354,0 мың теңге сомасында;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге 45468,0 мың теңге сомасында;
11) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 353326,0 мың теңге сомасында;";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы мынадай мазмұндағы 13), 14), 15) тармақшаларымен толықтырылсын:
"13) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке 156977,0 мың теңге сомасында;
14) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алуға 67200,0 мың теңге сомасында;
15) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға 789037,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 7-тармағының 2) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"2) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 57688,0 мың теңге сомасында;";

подпункт 5) пункта 7 указанного решения исключить;
подпункт 9) пункта 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"9) финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры в сумме 183025,0 тысяч тенге;";
пункт 7 указанного решения дополнить подпунктами 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16) следующего содержания:
"10) обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками в сумме 583,0 тысячи тенге;
11) текущее содержание объекта "Гостиничный комплекс для охраняемых лиц, правительственных и официальных делегаций" в сумме 11000,0 тысяч тенге;
12) издание учебного пособия по краеведению для 5-7 классов на основе региональных материалов и их внедрения в школы в рамках реализации подпроекта "Алтын адам" программы "Рухани жаңғыру" в сумме 1781,6 тысяча тенге;
13) содержание коммунального государственного учреждения "Детско-юношеская спортивная школа по национальным видам спорта" Костанайского района в сумме 35149,7 тысяч тенге;
14) аутсорсинг услуг в сфере занятости населения частным агентствам занятости в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 795,0 тысяч тенге;
15) проведение противоэпизоотических мероприятий против нодулярного дерматита крупного рогатого скота в сумме 6498,0 тысяч тенге;
проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 1307,0 тысяч тенге;
16) реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населҰнных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" в сумме 87669,0 тысяч тенге.";
подпункты 1), 2) пункта 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"1) строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в сумме 726853,5 тысячи тенге, в том числе за счет кредитования бюджетов района на проектирование и (или) строительство жилья в сумме 722061,5 тысяча тенге;
2) развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 87606,0 тысяч тенге;";
дополнить указанное решение пунктом 10-1 следующего содержания:
"10-1. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрен возврат неиспользованных целевых трансфертов в следующих объемах:

көрсетілген шешімнің 7-тармағының 5) тармақшасы алынып тасталсын;
көрсетілген шешімнің 7-тармағының 9) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"9) көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға 183025,0 мың теңге сомасында;";
көрсетілген шешімнің 7-тармағы мынадай мазмұндағы 10), 11), 12), 13), 14), 15), 16) тармақшаларымен толықтырылсын:
"10) атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз етуге 583,0 мың теңге сомасында;
11) "Үкіметтік және ресми делегациялардың қорғалатын тұлғалары үшін қонақжай кешені" объектісін ағымдағы қамтамасыз етуге 11000,0 мың теңге сомасында;
12) "Рухани жаңғыру" бағдарламасының "Алтын адам" кіші жобасын іске асыру аясында өңірлік материалдар негізінде 5-7 сыныптарға арналған өлкетану бойынша оқу құралын шығару және оларды мектептерге енгізуге 1781,6 мың теңге сомасында;
13) Қостанай ауданының "Ұлттық спорт түрлері бойынша балалар-жасөспірімдер спорт мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесін қамтамасыз етуге 35149,7 мың теңге сомасында;
14) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде жұмыспен қамтудың жеке агенттіктеріне халықты жұмыспен қамту саласындағы көрсетілетін қызметтердің аутсорсингіне 795,0 мың теңге сомасында;
15) ірі қара малдың нодулярлық дерматитіне эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге 6498,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 1307,0 мың теңге сомасында;
16) "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға 87669,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 8-тармағының 1), 2) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға 726853,5 мың теңге сомасында, оның ішінде аудан бюджеттерін кредиттеу есебінен тұрғын үйді жобалауға және (немесе) салуға 722061,5 мың теңге сомасында;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға 87606,0 мың теңге сомасында;";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 10-1-тармағымен толықтырылсын:
"10-1. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді мынадай көлемдерде қайтару көзделгені ескерілсін:

27584,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27584,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
27584,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
60790,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
60790,0
467
Отдел строительства района (города областного значения)
42429,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
42429,0
468
Отдел архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
18361,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области архитектуры и градостроительства на местном уровне
12737,0
003
Разработка схем градостроительного развития территории района и генеральных планов населенных пунктов
5624,0
12
Транспорт и коммуникации
1282998,0
1
Автомобильный транспорт
1282998,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1282998,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
34000,0
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
711447,0
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
537551,0
13
Прочие
978365,0
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
12709,0
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
12709,0
001
Услуги по реализации государственной политики
на местном уровне в области развития предпринимательства
12709,0
9
Прочие
965656,0
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
33159,0
061
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"
33159,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
88950,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
10000,0
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
62750,0
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
16200,0
464
Отдел образования района (города областного значения)

27584,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27584,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
27584,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
60790,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
60790,0
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
42429,0
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
42429,0
468
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет және қала құрылысы бөлімі
18361,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12737,0
003
Аудан аумағында қала құрылысын дамыту схемаларын және елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
5624,0
12
Көлiк және коммуникация
1282998,0
1
Автомобиль көлiгi
1282998,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1282998,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
34000,0
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
711447,0
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
537551,0
13
Басқалар
978365,0
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
12709,0
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
12709,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12709,0
9
Басқалар
965656,0
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
33159,0
061
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
33159,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
88950,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
10000,0
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
62750,0
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
16200,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі

1120,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Надеждинского сельского округа Костанайского района"
2039,0
Государственное учреждение "Аппарат акима села Половниковка Костанайского района"
850,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Ульяновского сельского округа Костанайского района"
798,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Шишкинского сельского округа Костанайского района" (17 мая 2019 года реорганизовано с прекращением деятельности)
37,0

1120,0
"Қостанай ауданының Надеждин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
2039,0
"Қостанай ауданының Половниковка ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
850,0
"Қостанай ауданының Ульянов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
798,0
"Қостанай ауданының Шишкин ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі (2019 жылғы 17 мамырда қызметінің тоқтатылуымен қайта ұйымдастырылды)
37,0