О районном бюджете Костанайского района на 2020-2022 годы
Решение маслихата Костанайского района Костанайской области от 30 декабря 2019 года № 460. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 31 декабря 2019 года № 8857. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Костанайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Костанайского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы - 12316706,1 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 3966805,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 25914,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала - 695676,3 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов - 7628310,8 тысячи тенге;
2) затраты - 13433382,8 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 181810,2 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 232852,2 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов - 51042,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 1298486,9 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1298486,9 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Костанайского района Костанайской области от 04.12.2020 № 588 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета, в сумме 2512100,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов, на 2020 год в сумме 547519,0 тысяч тенге, в том числе:
город Тобыл - 192767,0 тысяч тенге;
Айсаринского сельского округа - 19807,0 тысяч тенге;
Александровского сельского округа - 25165,0 тысяч тенге;
Белозерского сельского округа - 12938,0 тысяч тенге;
Владимировского сельского округа - 17358,0 тысяч тенге;
Жамбылского сельского округа - 13061,0 тысяча тенге;
Ждановского сельского округа - 16920,0 тысяч тенге;
Заречного сельского округа - 86667,0 тысяч тенге;
Майкольского сельского округа - 24622,0 тысячи тенге;
Московского сельского округа - 15364,0 тысячи тенге;
Мичуринского сельского округа - 7349,0 тысяч тенге;

Қостанай ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 460 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 31 желтоқсанда № 8857 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Қостанай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қостанай ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 12316706,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 3966805,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 25914,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 695676,3 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 7628310,8 мың теңге;
2) шығындар - 13433382,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 181810,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 232852,2 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу - 51042,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 1298486,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1298486,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 04.12.2020 № 588 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі 2512100,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі белгіленсін:
1) 2020 жылға арналған аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 547519,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Тобыл қаласы - 192767,0 мың теңге;
Айсары ауылдық округі - 19807,0 мың теңге;
Александров ауылдық округі - 25165,0 мың теңге;
Белозер ауылдық округі - 12938,0 мың теңге;
Владимиров ауылдық округі - 17358,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі - 13061,0 мың теңге;
Жданов ауылдық округі - 16920,0 мың теңге;
Заречный ауылдық округі - 86667,0 мың теңге;
Майкөл ауылдық округі - 24622,0 мың теңге;
Мәскеу ауылдық округі - 15364,0 мың теңге;
Мичурин ауылдық округі - 7349,0 мың теңге;

Надеждинского сельского округа - 13367,0 тысяч тенге;
Озерного сельского округа - 16065,0 тысяч тенге;
Октябрьского сельского округа - 57648,0 тысяч тенге;
Садчиковского сельского округа - 13970,0 тысяч тенге;
Ульяновского сельского округа - 14451,0 тысяча тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов, на 2021 год в сумме 365308,0 тысяч тенге, в том числе:
города Тобыл - 92662,0 тысячи тенге;
Айсаринского сельского округа - 15470,0 тысяч тенге;
Александровского сельского округа - 26567,0 тысяч тенге;
Белозерского сельского округа - 10351,0 тысяча тенге;
Владимировского сельского округа - 17964,0 тысячи тенге;
Жамбылского сельского округа - 688,0 тысяч тенге;
Ждановского сельского округа - 14658,0 тысяч тенге;
Заречного сельского округа - 65403,0 тысячи тенге;
Майкольского сельского округа - 12903,0 тысячи тенге;
Московского сельского округа - 11558,0 тысяч тенге;
Мичуринского сельского округа - 430,0 тысяч тенге;
Надеждинского сельского округа - 10614,0 тысяч тенге;
Озерного сельского округа - 14535,0 тысяч тенге;
Октябрьского сельского округа - 49898,0 тысяч тенге;
Садчиковского сельского округа - 9126,0 тысяч тенге;
Ульяновского сельского округа - 12481,0 тысяча тенге;
3) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты города районного значения, сельских округов, на 2022 год в сумме 358751,0 тысяча тенге, в том числе:
города Тобыл - 88205,0 тысяч тенге;
Айсаринского сельского округа - 15023,0 тысячи тенге;
Александровского сельского округа - 26596,0 тысяч тенге;
Белозерского сельского округа - 10303,0 тысячи тенге;
Владимировского сельского округа - 17952,0 тысячи тенге;
Ждановского сельского округа - 14745,0 тысяч тенге;
Заречного сельского округа - 65403,0 тысячи тенге;
Майкольского сельского округа - 12635,0 тысяч тенге;
Московского сельского округа - 11545,0 тысяч тенге;
Мичуринского сельского округа - 203,0 тысячи тенге;
Надеждинского сельского округа - 10450,0 тысяч тенге;
Озерного сельского округа - 14619,0 тысяч тенге;
Октябрьского сельского округа - 49803,0 тысячи тенге;
Садчиковского сельского округа - 8739,0 тысяч тенге;
Ульяновского сельского округа - 12530,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 02.03.2020 № 494 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов, выданных из областного бюджета бюджетам местных исполнительных органов района, в сумме 1059666,0 тысяч тенге.

Надеждин ауылдық округі - 13367,0 мың теңге;
Озерный ауылдық округі - 16065,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі - 57648,0 мың теңге;
Садчиков ауылдық округі - 13970,0 мың теңге;
Ульянов ауылдық округі - 14451,0 мың теңге;
2) 2021 жылға арналған аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 365308,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Тобыл қаласы - 92662,0 мың теңге;
Айсары ауылдық округі - 15470,0 мың теңге;
Александров ауылдық округі - 26567,0 мың теңге;
Белозер ауылдық округі - 10351,0 мың теңге;
Владимиров ауылдық округі - 17964,0 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі - 688,0 мың теңге;
Жданов ауылдық округі - 14658,0 мың теңге;
Заречный ауылдық округі - 65403,0 мың теңге;
Майкөл ауылдық округі - 12903,0 мың теңге;
Мәскеу ауылдық округі - 11558,0 мың теңге;
Мичурин ауылдық округі - 430,0 мың теңге;
Надеждин ауылдық округі - 10614,0 мың теңге;
Озерный ауылдық округі - 14535,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі - 49898,0 мың теңге;
Садчиков ауылдық округі - 9126,0 мың теңге;
Ульянов ауылдық округі - 12481,0 мың теңге;
3) 2022 жылға арналған аудандық маңызы бар қала, ауылдық округтер бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар 358751,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Тобыл қаласы - 88205,0 мың теңге;
Айсары ауылдық округі - 15023,0 мың теңге;
Александров ауылдық округі - 26596,0 мың теңге;
Белозер ауылдық округі - 10303,0 мың теңге;
Владимиров ауылдық округі - 17952,0 мың теңге;
Жданов ауылдық округі - 14745,0 мың теңге;
Заречный ауылдық округі - 65403,0 мың теңге;
Майкөл ауылдық округі - 12635,0 мың теңге;
Мәскеу ауылдық округі - 11545,0 мың теңге;
Мичурин ауылдық округі - 203,0 мың теңге;
Надеждин ауылдық округі - 10450,0 мың теңге;
Озерный ауылдық округі - 14619,0 мың теңге;
Октябрь ауылдық округі - 49803,0 мың теңге;
Садчиков ауылдық округі - 8739,0 мың теңге;
Ульянов ауылдық округі - 12530,0 мың теңге.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 02.03.2020 № 494 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауданның жергілікті атқарушы органдарының бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу 1059666,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайского района на 2020 год в сумме 10000,0 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета, на 2020 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
6-1. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрен возврат неиспользованных целевых трансфертов в следующих объемах:
в республиканский бюджет в сумме 275,7 тысячи тенге;

5. Қостанай ауданының жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 10000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
6-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді мынадай көлемдерде қайтару көзделгені ескерілсін:
республикалық бюджетке 275,7 мың теңге сомасында;

в республиканский бюджет за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 52229,7 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата Костанайского района Костанайской области от 02.03.2020 № 494 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Д. Мирасов
Секретарь Костанайского районного маслихата А. Аксаутова
Приложение 1
к решению
Костанайского районного
маслихата

Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджетке 52229,7 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 6-1-тармақпен толықтырылды- Қостанай облысы Қостанай ауданы мәслихатының 02.03.2020 № 494 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Д. Мирасов
Қостанай аудандық мәслихатының хатшысы А. Аксаутова
Қостанай аудандық
мәслихатының