О районном бюджете Мендыкаринского района на 2020 - 2022 годы
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 30 декабря 2019 года № 331. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 31 декабря 2019 года № 8862. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Мендыкаринского района на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы - 5 420 633,5 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 849 790,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям - 10 323,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 23 545,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 4 536 975,5 тысяч тенге;
2) затраты - 6 330 640,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 340 965,6 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 365 695,6 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 24 730,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 101 935,2 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - – 1 352 907,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 352 907,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 10.12.2020 № 420 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в сумме 2 248 846,0 тысяч тенге.
3. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам села, сельских округов:
1) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам села, сельских округов на 2020 год в сумме 391 935,0 тысяч тенге, в том числе:
село Боровское - 182 977,0 тысяч тенге;
Алешинский сельский округ - 14 073,0 тысяч тенге;
Буденновский сельский округ - 15 320,0 тысяч тенге;
Введенский сельский округ - 17 839,0 тысяч тенге;
Каракогинский сельский округ - 15 507,0 тысяч тенге;
Краснопресненский сельский округ - 14 241,0 тысяч тенге;
Ломоносовский сельский округ - 17 518,0 тысяч тенге;
Михайловский сельский округ - 40 987,0 тысяч тенге;
Первомайский сельский округ - 21 732,0 тысяч тенге;
Сосновский сельский округ - 39 923,0 тысяч тенге;
Тенизовский сельский округ - 11 818,0 тысяч тенге;
2) бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам села, сельских округов на 2021 год в сумме 348 435,0 тысяч тенге, в том числе:
село Боровское - 172 573,0 тысяч тенге;

Меңдіқара ауданының 2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 331 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 31 желтоқсанда № 8862 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына сәйкес Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Меңдіқара ауданының 2020 - 2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 5 420 633,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша - 849 790,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша - 10 323,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша - 23 545,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша - 4 536 975,5 мың теңге;
2) шығындар - 6 330 640,5 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу - 340 965,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 365 695,6 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 24 730,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо - 101 935,2 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - – 1 352 907,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 1 352 907,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 10.12.2020 № 420 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар қөлемі 2 248 846,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. Аудандық бюджеттен, ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар көлемдері белгіленсін:
1) 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 391 935,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Боровское ауылы - 182 977,0 мың теңге;
Алешин ауылдық округі - 14 073,0 мың теңге;
Буденный ауылдық округі - 15 320,0 мың теңге;
Введен ауылдық округі - 17 839,0 мың теңге;
Қарақоға ауылдық округі - 15 507,0 мың теңге;
Краснопреснен ауылдық округі - 14 241,0 мың теңге;
Ломоносов ауылдық округі - 17 518,0 мың теңге;
Михайлов ауылдық округі - 40 987,0 мың теңге;
Первомай ауылдық округі - 21 732,0 мың теңге;
Соснов ауылдық округі - 39 923,0 мың теңге;
Теңіз ауылдық округі - 11 818,0 мың теңге;
2) 2021 жылға арналған аудандық бюджеттен ауыл, ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 348 435,0 мың теңге сомасында, оның ішінде:
Боровское ауылы - 172 573,0 мың теңге;

Тенизовский сельский округ - 11 518,0 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа Мендыкаринского района в сумме 5 289,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 04.05.2020 № 369 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.

Теңіз ауылдық округі - 11 518,0 мың теңге.
4. Меңдіқара ауданының жергілікті атқарушы органының резерві 5 289,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 04.05.2020 № 369 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

3910,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
3910,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
27697,9
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
11531,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
11531,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
16166,9
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
10339,9
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
5827,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
65329,1
1
Сельское хозяйство
35350,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
31391,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
31391,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
3959,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
3959,0
6
Земельные отношения
13978,1
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
13978,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
13978,1
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
16001,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
16001,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
16001,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
16131,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
16131,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
16131,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
16131,0
12
Транспорт и коммуникации
1140933,7
1
Автомобильный транспорт
1140933,7
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1140933,7
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
34500,1
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов

3910,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
3910,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
27697,9
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
11531,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11531,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
16166,9
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10339,9
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
5827,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
65329,1
1
Ауыл шаруашылығы
35350,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
31391,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31391,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
3959,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
3959,0
6
Жер қатынастары
13978,1
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
13978,1
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13978,1
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
16001,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
16001,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
16001,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
16131,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
16131,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
16131,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
16131,0
12
Көлiк және коммуникация
1140933,7
1
Автомобиль көлiгi
1140933,7
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1140933,7
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
34500,1
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу