О внесении изменений и дополнения в решение маслихата от 24 декабря 2018 года № 245 "О районном бюджете Узункольского района на 2019-2021 годы"
Решение маслихата Узункольского района Костанайской области от 3 апреля 2019 года № 268. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 10 апреля 2019 года № 8330. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьями 104 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Узункольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата "О районном бюджете Узункольского района на 2019-2021 годы" от 24 декабря 2018 года № 245 (опубликовано 9 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8190) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Узункольского района на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 3673364,6 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 616943,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 9784,0 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16585,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3030052,6 тысячи тенге;
2) затраты – 3723131,4 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 19068,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 30300,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11232,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -68834,8 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 68834,8 тысячи тенге.";
дополнить указанное решение пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрен возврат целевых текущих трансфертов в следующих размерах:
в республиканский бюджет в сумме 52,8 тысячи тенге;
в областной бюджет в сумме 0,2 тысячи тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов на развитие из областного бюджета в сумме 2075,0 тысяч тенге, в том числе:
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в сумме 1000,0 тысяч тенге.";
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:

Мәслихаттың 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 245 "Ұзынкөл ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қостанай облысы Ұзынкөл ауданы мәслихатының 2019 жылғы 3 сәуірдегі № 268 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 10 сәуірде № 8330 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 104 және 109-баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес Ұзынкөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың "Ұзынкөл ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 245 шешіміне (2019 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8190 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Ұзынкөл ауданының 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3673364,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 616943,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 9784,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 16585,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3030052,6 мың теңге;
2) шығындар – 3723131,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 19068,0 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 30300,0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 11232,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -68834,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 68834,8 мың теңге.";
көрсетілген шешім мынадай мазмұндағы 4-1 тармағымен толықтырылсын:
"4-1. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте мынадай мөлшерлерде ағымдағы нысаналы трансферттерді қайтару көзделгені ескерілсін:
республикалық бюджетке 52,8 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 0,2 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен дамытуға ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің 2075,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін оның ішінде:
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға нысаналы трансферт 1000,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

"6. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 18178,0 тысяч тенге;
внедрение электронной очереди в первый класс в сумме 8035,0 тысяч тенге;
возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 1995,0 тысяч тенге;
краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных учебных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 13148,0 тысяч тенге;
утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 3168,0 тысяч тенге;
средний ремонт внутрипоселковых дорог села Узунколь в сумме 137363,0 тысячи тенге;
капитальный ремонт здания районного Дома культуры в сумме 79099,0 тысяч тенге;
приоритетные проекты транспортной инфраструктуры в сумме 66561,0 тысяча тенге;
издание учебного пособия по краеведению для 5-7 классов на основе региональных материалов и их внедрения в школы в рамках реализации подпроекта "Алтын адам" программы "Рухани жанғыру" в сумме 547,1 тысяч тенге;
аутсорсинг услуг в сфере занятости населения частным агентствам занятости в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 795,0 тысяч тенге;
обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками в сумме 462,0 тысячи тенге;
проведение противоэпизоотических мероприятий против нодулярного дерматита крупного рогатого скота в сумме 2886,0 тысяч тенге.";
абзац 5 пункта 8 указанного решения изложить в новой редакции:
"развитие рынка труда в сумме 13802,5 тысячи тенге;";
пункт 12 указанного решения изложить в новой редакции:

"6. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 18178,0 мың теңге сомасында;
бірінші сыныпқа электрондық кезекті енгізуге 8035,0 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде қоныс аударушылар және оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге 1995,0 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 13148,0 мың теңге сомасында;
инсинераторларды пайдалана отырып, биологиялық қалдықтарды кәдеге жаратуға 3168,0 мың теңге сомасында;
Ұзынкөл ауылы ішіндегі жолдарды орташа жөндеуге 137363,0 мың теңге сомасында;
аудандық Мәдениет үйі ғимаратын күрделі жөндеуге 79099,0 мың теңге сомасында;
көлік инфрақұрылымының басым жобаларына 66561,0 мың теңге сомасында;
"Рухани жаңғыру" бағдарламасының "Алтын адам" кіші жобасын іске асыру аясында өңірлік материалдар негізінде 5-7 сыныптарға арналған өлкетану бойынша оқу құралын шығаруға және оларды мектептерге енгізуге 547,1 мың теңге сомасында;
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде жұмыспен қамтудың жекеше агенттіктерінің халықты жұмыспен қамту саласындағы қызметтерінің аутсорсингіне 795,0 мың теңге сомасында;
атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттік жалғамалармен қамтамасыз етуге 462,0 мың теңге сомасында;
ірі қара малдың нодулярлық дерматитіне эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге 2886,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 8-тармағы 5-абзацы жаңа редакцияда жазылсын:
"еңбек нарығын дамытуға 13802,5 мың теңге сомасында;";
көрсетілген шешімнің 12-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:

"12. Утвердить бюджетные программы поселка, села, сельского округа на 2019 год, согласно приложению 5.";
заголовок приложения 5 указанного решения на казахском языке изложить в новой редакции, текст на русском языке не меняется;
приложения 1, 2 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Приложение 1
к решению маслихата
от 3 апреля 2019 года № 268
Приложение 1
к решению маслихата
от 24 декабря 2018 года № 245
Районный бюджет на 2019 год
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
НАИМЕНОВАНИЕ
I. Доходы

"12. 2019 жылға арналған кенттің, ауылдың, ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалары 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 5-қосымшасының тақырыбы қазақ тілінде жаңа редакцияда жазылсын, орыс тіліндегі мәтін өзгермейді:
"2019 жылға арналған кенттің, ауылдың, ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалары";
көрсетілген шешімнің 1, 2-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Мәслихаттың
2019 жылғы 3 сәуірдегі
№ 268 шешіміне 1- қосымша
Мәслихаттың
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 245 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сома, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
I. Кірістер

12219,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
7284,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
4935,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
82416,0
1
Сельское хозяйство
64485,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
15449,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
15449,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
49036,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
11522,0
006
Организация санитарного убоя больных животных
501,0
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
516,0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
220,0
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
36277,0
6
Земельные отношения
10036,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
10036,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10036,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
7895,0
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
7895,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
7895,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13975,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
13975,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
13975,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
8230,0
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
5745,0
12
Транспорт и коммуникации
300484,0
1
Автомобильный транспорт
300484,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
68616,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
68616,0

12219,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7284,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
4935,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
82416,0
1
Ауыл шаруашылығы
64485,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
15449,0
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15449,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
49036,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11522,0
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
501,0
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
516,0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөнiндегi iс-шараларды өткізу
220,0
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
36277,0
6
Жер қатынастары
10036,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
10036,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10036,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
7895,0
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
7895,0
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
7895,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13975,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
13975,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
13975,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
8230,0
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
5745,0
12
Көлiк және коммуникация
300484,0
1
Автомобиль көлiгi
300484,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
68616,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
68616,0