О бюджете города Аксу на 2020 - 2022 годы
Решение маслихата города Аксу Павлодарской области от 24 декабря 2019 года № 378/54. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 25 декабря 2019 года № 6674.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Аксуский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Аксу на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 21755318 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 7543547 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 42959 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 61781 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 14107031 тысяча тенге;
2) затраты – 22709817 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 114341 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 147130 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32789 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 84560 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 84560 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1153400 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1153400 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата города Аксу Павлодарской области от 04.12.2020 № 472/70 (вводится в действие с 01.01.2020).
1-1. Учесть, что на 2020 год установлено распределение общей суммы поступлений по корпоративному подоходному налогу из городского бюджета в областной бюджет в размере 50 процентов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением маслихата города Аксу Павлодарской области от 28.10.2020 № 464/68 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Предусмотреть в бюджете города Аксу на 2020 - 2022 годы объемы субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджеты сельских округов, в том числе:
на 2020 год в сумме 468923 тысячи тенге:
Кызылжарский сельский округ – 57305 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ - 102355 тысяч тенге;
Сельский округ имени Мамаита Омарова      - 44803 тысячи тенге;
Алгабасский сельский округ - 75775 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ - 45307 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ - 143378 тысяч тенге;

2020 - 2022 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті туралы
Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 378/54 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 25 желтоқсанда № 6674 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Ақсу қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 - 2022 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджеті 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес бекітілсін, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде:
1) кірістер – 21755318 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 7543547 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 42959 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 61781 мың теңге;
трансферттер түсімі – 14107031 мың теңге;
2) шығындар – 22709817 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 114341 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер –147130 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32789 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 84560 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 84560 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1153400 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1153400 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 04.12.2020 № 472/70 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1-1. 2020 жылға қалалық бюджеттен облыстық бюджетке корпоративтік табыс салығы бойынша түсімдердің жалпы сомасын 50 пайыз мөлшерінде үлестіру белгіленгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 28.10.2020 № 464/68 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020 - 2022 жылдарға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері қарастырылсын, соның ішінде:
2020 жылға 468923 мың теңге сомасында:
Қызылжар ауылдық округі – 57305 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 102355 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 44803 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 75775 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 45307 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 143378 мың теңге;

на 2021 год в сумме 446631 тысяча тенге:
Кызылжарский сельский округ – 44081 тысяча тенге;
Евгеньевский сельский округ - 97626 тысяч тенге;
Сельский округ имени Мамаита Омарова      - 53134 тысячи тенге;
Алгабасский сельский округ – 57208 тысяч тенге;
Достыкский сельский округ – 48586 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 145996 тысяч тенге;
на 2022 год в сумме 457126 тысяч тенге:
Кызылжарский сельский округ – 45729 тысяч тенге;
Евгеньевский сельский округ - 99851 тысяча тенге;
Сельский округ имени Мамаита Омарова      - 54421 тысяча тенге;
Алгабасский сельский округ – 58901 тысяча тенге;
Достыкский сельский округ – 48680 тысяч тенге;
Калкаманский сельский округ – 149544 тысячи тенге.
3. Учесть в бюджете города Аксу на 2020 год объем целевых текущих трансфертов на внедрение новой системы оплаты труда государственным служащим местных исполнительных органов, выделенных из городского бюджета в бюджеты сельских округов, в объеме 53091 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 3 - в редакции решения маслихата города Аксу Павлодарской области от 04.12.2020 № 472/70 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Учесть в бюджете города Аксу на 2020 год объем целевых текущих трансфертов, выделенных из городского бюджета в бюджеты сельских округов, в объеме 141608 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения маслихата города Аксу Павлодарской области от 04.12.2020 № 472/70 (вводится в действие с 01.01.2020).
4-1. Учесть, что в бюджете города Аксу на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих объемах:
12975 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда и оплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного и среднего образования;
6167 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда управленческому и основному персоналу в организациях культуры;
29321 тысяча тенге – на расходы текущего и капитального характера в сфере образования.
Сноска. Пункт 4-1 - в редакции решения маслихата города Аксу Павлодарской области от 04.12.2020 № 472/70 (вводится в действие с 01.01.2020).
4-2. Учесть, что в бюджете города Аксу на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты в бюджет Евгеньевского сельского округа на реализацию мероприятия по инженерной инфраструктуре в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі" в объеме 68530 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4-2 - в редакции решения маслихата города Аксу Павлодарской области от 28.10.2020 № 464/68 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Учесть в бюджете города Аксу на 2020 год объем целевых текущих трансфертов, выделенных из областного бюджета в бюджеты сельских округов, в объеме 16023 тысячи тенге.

2021 жылға 446631 мың теңге сомасында:
Қызылжар ауылдық округі – 44081 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 97626 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 53134 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 57208 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 48586 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 145996 мың теңге;
2022 жылға 457126 мың теңге сомасында:
Қызылжар ауылдық округі – 45729 мың теңге;
Евгеньевка ауылдық округі – 99851 мың теңге;
Мәмәйіт Омаров атындағы ауылдық округі – 54421 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі – 58901 мың теңге;
Достық ауылдық округі – 48680 мың теңге;
Қалқаман ауылдық округі – 149544 мың теңге.
3. 2020 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде қалалық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне еңбекақы төлеудің жаңа жүйесін енгізуге бөлінген 53091 мың теңге көлемінде ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі ескерілсін.
Ескерту. 3 -тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 04.12.2020 № 472/70 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4. 2020 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне қалалық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі 141608 мың теңге көлемінде ескерілсін.
Ескерту. 4 -тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 04.12.2020 № 472/70 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-1. 2020 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы ағымдағы трансферттер келесі көлемдерде қарастырылғаны ескерілсін:
мектепке дейінгі және орта білім беру мемлекеттік ұйымдарының педагогтарына еңбекақы ұлғайтуға және біліктілік санаты үшін төлемге – 12975 мың теңге;
мәдениет ұйымдарындағы басқарушылық және негізгі персоналдың ерекше еңбек жағдайы үшін лауазымдық жалақысына қосымша төлем белгілеуге – 6167 мың теңге;
білім беру саласындағы ағымдағы және күрделі сипаттағы шығыстарға - 29321 мың теңге.
Ескерту. 4-1 -тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 04.12.2020 № 472/70 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4-2. 2020 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде Евгеньевка ауылдық округінің бюджетіне "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараны іске асыруға нысаналы ағымдағы трансферттер 68530 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 4-2 -тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 28.10.2020 № 464/68 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. 2020 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне облыстық бюджеттен бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің көлемі 16023 мың теңге көлемінде ескерілсін.

Сноска. Пункт 5 - в редакции решения маслихата города Аксу Павлодарской области от 04.12.2020 № 472/70 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата города.
7. Утвердить перечень городских бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Аксу на 2020 год, согласно приложению 4.
8. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
9. Утвердить объемы резерва местного исполнительного органа города Аксу на 2020 - 2022 годы согласно приложению 5, в том числе на 2020 год в сумме 68407 тысяч тенге.

Ескерту. 5 -тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 04.12.2020 № 472/70 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
6. Ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын үлестіру қала әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
7. 2020 жылға арналған Ақсу қаласының бюджетін атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын қалалық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер көзделсін.
9. 2020 - 2022 жылдарға арналған Ақсу қаласының жергілікті атқарушы органы резервінің көлемдері 5-қосымшаға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға 68407 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата города Аксу Павлодарской области от 04.12.2020 № 472/70 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию по вопросам экономики и бюджета городского маслихата.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Аксуского городского маслихата А. Горохов
Секретарь Аксуского
городского маслихата М. Омаргалиев
Приложение 1
к решению Аксуского
городского маслихата от 24
декабря 2019 года № 378/54
Бюджет города Аксу на 2020 год
(с изменениями)

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 04.12.2020 № 472/70 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
11. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақсу қалалық
мәслихатының сессия төрағасы А. Горохов
Ақсу қалалық
мәслихатының хатшысы М. Омаргалиев
Ақсу қалалық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 378/54 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған Ақсу қаласының бюджеті
(өзгерістермен)

947
464
Отдел образования района (города областного значения)
18620
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
18620
2
Социальная помощь
872944
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
853944
002
Программа занятости
388795
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
25475
006
Оказание жилищной помощи
5000
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
112653
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
3787
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
23887
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
78462
015
Территориальные центры социального обслуживания пенсионеров и инвалидов
41445
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
134062
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
40378
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
19000
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
119000
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
119000
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
76255
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2800
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
39945
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
8790748
1
Жилищное хозяйство
4118061
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
209416
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
12080
004
Обеспечение жильем отдельных категорий граждан
30800
031
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
10866
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан

947
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
18620
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
18620
2
Әлеуметтiк көмек
872944
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
853944
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
388795
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
25475
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
5000
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
112653
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
3787
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
23887
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
78462
015
Зейнеткерлер мен мүгедектерге әлеуметтiк қызмет көрсету аумақтық орталығы
41445
017
Мүгедектердi оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтерін ұсыну
134062
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
40378
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
19000
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
119000
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
119000
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
76255
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2800
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
39945
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
8790748
1
Тұрғын үй шаруашылығы
4118061
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
209416
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
12080
004
Азаматтардың жекелеген санаттарын тұрғын үймен қамтамасыз ету
30800
031
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
10866
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению Аксуского
городского маслихата от 24
декабря 2019 года № 378/54
Объемы резерва местного исполнительного органа города Аксу на 2020 - 2022 годы
(с изменениями)
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения маслихата города Аксу Павлодарской области от 04.12.2020 № 472/70 (вводится в действие с 01.01.2020).
Администратор бюджетных программ
Сумма, тысяч тенге
Программа

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Ақсу қалалық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 378/54 шешіміне
5-қосымша
2020 - 2022 жылдарға арналған Ақсу қаласының
жергілікті атқарушы органы резервінің
көлемдері (өзгерістермен)
Ескерту. 5 - қосымша жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ақсу қалалық мәслихатының 04.12.2020 № 472/70 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшісі
Сома, мың теңге
Бағдарлама