О внесении изменений и дополнений в решение Экибастузского городского маслихата от 25 декабря 2018 года № 322/37 "Об Экибастузском городском бюджете на 2019 - 2021 годы"
Решение маслихата города Экибастуза Павлодарской области от 2 августа 2019 года № 366/46. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 7 августа 2019 года № 6494
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Экибастузский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Экибастузского городского маслихата от 25 декабря 2018 года № 322/37 "Об Экибастузском городском бюджете на 2019 - 2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6195, опубликовано 04 января 2019 года в газетах "Отарқа" и "Голос Экибастуза") следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "25 576 449" заменить цифрами "28 285 327";
цифры "13 793 454" заменить цифрами "14 427 425";
цифры "147 881" заменить цифрами "147 406";
цифры "2 218 212" заменить цифрами "1 753 660";
цифры "9 416 902" заменить цифрами "11 956 836";
в подпункте 2) цифры "25 486 833" заменить цифрами "28 195 711";
в пункте 3:
в подпункте 1) цифры "45,2" заменить цифрами "45";
пункт 5-1 изложить в новой редакции:
"5-1. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты бюджетам поселков в общей сумме 17 393 тысячи тенге, в том числе:
поселок Солнечный:
1 500 тысяч тенге – на содержание улично-дорожной сети в летний период;
поселок Шидерты:
440 тысяч тенге – на текущий ремонт теневых навесов ясли-сада № 11 "Карлыгаш";
7 092 тысячи тенге – на оплату электроэнергии;
8 000 тысяч тенге – на укрепление материально-технической базы объектов культуры;
361 тысяча тенге – на приобретение имущества в коммунальную собственность.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Предусмотреть в городском бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, передаваемые в бюджет поселков на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в сумме 37 313 тысяч тенге.";

Екібастұз қалалық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы "2019 - 2021 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" № 322/37 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Павлодар облысы Екібастұз қалалық мәслихатының 2019 жылғы 2 тамыздағы № 366/46 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 7 тамызда № 6494 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Екібастұз қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Екібастұз қалалық мәслихатының 2018 жылғы 25 желтоқсандағы "2019 - 2021 жылдарға арналған Екібастұз қалалық бюджеті туралы" № 322/37 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6195 болып тіркелген, 2019 жылғы 04 қаңтарда "Отарқа" және "Голос Экибастуза" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақшада:
"25 576 449" деген сандар "28 285 327" деген сандарымен ауыстырылсын;
"13 793 454" деген сандар "14 427 425" деген сандарымен ауыстырылсын;
"147 881" деген сандар "147 406" деген сандарымен ауыстырылсын;
"2 218 212" деген сандар "1 753 660" деген сандарымен ауыстырылсын;
"9 416 902" деген сандар "11 956 836" деген сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада "25 486 833" деген сандар "28 195 711" деген сандарымен ауыстырылсын;
3-тармақта:
1) тармақшада "45,2" деген сандар "45" деген сандарымен ауыстырылсын;
5-1-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"5-1. 2019 жылға арналған Екібастұз қалалық бюджетінде поселкелер бюджеттеріне жалпы 17 393 мың теңге сомада нысаналы ағымдағы трансферттер қарастырылсын, соның ішінде:
Солнечный поселкесі:
1 500 мың теңге – жазғы кезде көше-жол желілерін ұстауға;
Шідерті поселкесі:
440 мың теңге – № 11 "Қарлығаш" бөбекжай-бақшасының көлеңке қалқаларын ағымдағы жөндеуге;
7 092 мың теңге – электр энергияны төлеуге;
8 000 мың теңге – мәдениет нысандарының материалды-техникалық базасын нығайтуға;
361 мың теңге – коммуналдық меншікке мүлік сатып алуға.";
6-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте поселкелер бюджетіне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге республикалық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер 37 313 мың теңге сомада қарастырылсын.";

дополнить пунктом 6-1 следующего содержания:
"6-1. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, передаваемые в бюджет поселков на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих в сумме 2 752 тысячи тенге.";
дополнить пунктом 6-2 следующего содержания:
"6-2. Предусмотреть в Экибастузском городском бюджете на 2019 год целевые текущие трансферты из областного бюджета, передаваемые в бюджет поселков на питание детей дошкольных организаций из многодетных и малообеспеченных семей в сумме 4 596 тысяч тенге.".
Приложения 1, 2, 5, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Экибастузского городского маслихата по вопросам экономики, бюджета и предпринимательства.

6-1 тармақ келесі мазмұнмен толықтырылсын:
"6-1. 2019 жылға Екібастұз қалалық бюджетте поселкелер бюджетіне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге республикалық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер 2 752 мың теңге сомада қарастырылсын.";
6-2 тармақ келесі мазмұнмен толықтырылсын:
"6-2. 2019 жылға Екібастұз қалалық бюджетте поселкелер бюджетіне көп балалы және аз қамтылған отбасылардан шыққан мектепке дейінгі ұйымдардың балаларын тамақтандыруға облыстық бюджеттен берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер 4 596 мың теңге сомада қарастырылсын.".
Көрсетілген шешімнің 1, 2, 5, 7-қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешімнің орындалуын бақылау Екібастұз қалалық мәслихатының экономика, бюджет және кәсіпкерлік жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

11 956 834
1.
Всего целевых трансфертов из областного бюджета:
2 194 655
в том числе:
1.1.
Целевые текущие трансферты из областного бюджета:
1 268 736
на расходы текущего и капитального характера в сфере образования, в том числе:
227 973
- на содержание шахматных кружков в общеобразовательных школах
25 614
- на приобретение учебников
35 637
- установка видеокамер школам, детским садам
27 840
- на питание детей дошкольных организаций из многодетных и малообеспеченных семей
60 682
- приобретение кабинетов новой модификации
33 900
- на услуги "Облачный бухгалтерский и кадровый учет"
15 300
- социальная помощь (питание для школ), увеличение фонда всеобуча
29 000
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы "Еңбек", в том числе:
37 927
- краткосрочное профессиональное обучение
26 002
- услуги аутсорсинга для частных агентств занятости
11 925
на возмещение стоимости сельскохозяйственных животных, больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой
3 204
на подготовку и участие в спортивных соревнованиях по футболу
120 000
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
879 632
1.2.
Целевые трансферты на развитие из областного бюджета:
925 919
на развитие системы водоснабжения и водоотведения
100 938
на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего образования
55 329
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
521 609
на развитие и (или) обустройство инженерно- коммуникационной инфраструктуры
154 076
на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
18 354
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
75 613
2.
Всего целевых трансфертов из республиканского бюджета:
9 762 179
2.1.
Целевые текущие трансферты из республиканского бюджета:
5 467 086
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях, в том числе:
58 898
- размещение государственного социального заказа (в условиях полустационара)
55 191
- на оказание специальных социальных услуг жертвам бытового насилия
3 707
на реализацию мероприятий, направленных на развитие рынка труда в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы "Еңбек", в том числе:
189 495
- на частичное субсидирование заработной платы
29 528
- на молодежную практику
48 608
- предоставление субсидий на переезд оралманов и переселенцев

11 956 834
1.
Облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
2 194 655
соның ішінде:
1.1.
Облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
1 268 736
білім беру саласында ағымдағы және күрделі сипаттағы шығыстарға, соның ішінде:
227 973
- жалпы орта білім беретін мектептерде шахмат үйірмелерін ұстауға
25 614
- окулықтар сатып алуға
35 637
-мектептерде, бала бақшаларда бейнекамераларды орнату
27 840
- көп балалы және аз қамтылған отбасылардан шыққан мектепке дейінгі ұйымдардың балаларын тамақтандыруға
60 682
- жаңа модификациялы кабинеттерді сатып алу
33 900
- "Бұлтты бухгалтерлік және кадрлық есеп" қызметтеріне
15 300
- әлеуметтік көмек (мектептер үшін тамақпен қамтамасыз ету), жалпыға білім беру қорын ұлғайту
29 000
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған "Еңбек" Мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға, соның ішінде:
37 927
- қысқа мерзімді кәсіби оқыту
26 002
- жеке меншік жұмыспен қамту агенттіктері үшін аутсорсинг қызметтері
11 925
бруцеллез ауруына шалдыққан, санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының құнын өтеуге
3 204
футболдан спорт жарыстарына дайындалуға және қатысуға
120 000
көлік инфрақұрылымының басымдықты жобаларын қаржыландыру
879 632
1.2.
Облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
925 919
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
100 938
бастауыш, негізгі орта және жалпы білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға
55 329
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
521 609
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайғастыруға
154 076
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін реконструкциялау және (немесе) салуға
18 354
моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
75 613
2.
Республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер барлығы:
9 762 179
2.1.
Республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер:
5 467 086
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты
орналастыруға, соның ішінде:
58 898
- мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру (жартылай стационар жағдайында)
55 191
- тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандарына арнайы әлеуметтік қызметтер көрсетуге
3 707
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 - 2021 жылдарға арналған "Еңбек" Мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығын дамытуға бағытталған іс-шараларды іске асыруға, соның ішінде:
189 495
- жалақыны ішінара субсидиялауға
29 528
-жастар тәжірибесіне
48 608
- оралмандар мен көшіп келгендерге көшуге субсидия беру

16 309
- гранты на реализацию новых бизнес идей (в том числе гранты на реализацию бизнес-идей в рамках "Года молодежи", для неполных и многодетных семей, инвалидов, а также многодетных, малообеспеченных семей, воспитывающих детей-инвалидов)
55 550
- субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья и оплату коммунальных услуг
33 818
- субсидии работодателям
5 682
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов, в том числе:
27 920
- увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
22 575
- оказание услуг специалиста жестового языка
5 345
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения
7 726
на выплату государственной адресной социальной помощи
221 556
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов
10 274
на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования
774 291
финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
2 714 740
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств
1 418 672
государственного бюджета, работников казенных предприятий
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
43 514
2.2.
Целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
3 795 093
- на развитие системы водоснабжения и водоотведения
403 750
- на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего образования
497 929
- на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
1 290 225
- на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда
172 671
- на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
750 000
- на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
680 518
2.3.
Трансферты на компенсацию потерь, в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы из республиканского бюджета:
500 000
на дополнительное образование для детей
340 089
на обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
159 911

16 309
- жаңа бизнес идеяларды іске асыруға гранттар (соның ішінде толық емес және көпбалалы отбасылар, мүгедектер, сондай-ақ көпбалалы, аз қамтылған мүгедек балаларды тәрбиелейтін үшін, "Жастар жылы" шеңберінде бизнес-идеяларды іске асыруға гранттар)
55 550
- тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге және коммуналдық қызметтерді төлеуге субсидия беру
33 818
- жұмыс берушілерге субсидиялар
5 682
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын
жақсарту жөніндегі іс-шаралар Жоспарын іске асыруға, соның ішінде:
27 920
- мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын арттыру
22 575
- ым тілі маманының көрсетілетін қызметтері
5 345
халықты жұмыспен қамту Орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге
7 726
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге
221 556
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға
10 274
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға
774 291
көлік инфрақұрылымының басымдықты жобаларын қаржыландыру
2 714 740
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге
1 418 672
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының
жалақысын көтеруге
43 514
2.2.
Республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
3 795 093
- сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
403 750
- бастауыш, негізгі орта және жалпы білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға
497 929
- инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайғастыруға
1 290 225
- коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін реконструкциялау және (немесе) салуға
172 671
- ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға
750 000
- моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға
680 518
2.3.
Республикалық бюджеттен төмен ақы төленетін қызметкерлердің салық жүктемесін төмендетуге байланысты, олардың жалақысы мөлшерін көтеру үшін шығындарды өтеуге арналған трансферттер:
500 000
балалар үшін қосымша білім беруге
340 089
мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз етуге
159 911