Об Иртышском районном бюджете на 2020 - 2022 годы
Решение маслихата Иртышского района Павлодарской области от 25 декабря 2019 года № 212-50-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 27 декабря 2019 года № 6689.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Иртышский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Иртышский районный бюджет на 2020 – 2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 7075756 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 607170 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8020 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5413 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6455153 тысячи тенге;
2) затраты – 8257487 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 48835 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 63624 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14789 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1230566 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1230566 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Иртышского района Павлодарской области от 27.11.2020 № 256-59-6 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Предусмотреть в Иртышском районном бюджете на 2020 год объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 4117316 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы субвенций передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов Иртышского района в общей сумме 480928 тысяч тенге, в том числе:
Агашорынский сельский округ – 22871 тысяча тенге;
Амангельдинский сельский округ – 22532 тысячи тенге;
Байзаковский сельский округ – 21876 тысяч тенге;
село Голубовка – 18667 тысяч тенге;
село Иртышск – 217666 тысяч тенге;
Каракудукский сельский округ – 17035 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 20818 тысяч тенге;
Кызылжарский сельский округ – 65148 тысяч тенге;
село Майконыр – 15084 тысячи тенге;
Панфиловский сельский округ – 22414 тысяч тенге;
Северный сельский округ – 21429 тысяч тенге;
Селетинский сельский округ – 15388 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы субвенций передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов Иртышского района в общей сумме 528602 тысячи тенге, в том числе:
Агашорынский сельский округ – 18493 тысячи тенге;
Амангельдинский сельский округ – 20602 тысячи тенге;
Байзаковский сельский округ – 19042 тысячи тенге;
село Голубовка – 17162 тысячи тенге;
село Иртышск – 288493 тысячи тенге;
Каракудукский сельский округ – 14319 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 18666 тысяч тенге;
Кызылжарский сельский округ – 63522 тысячи тенге;
село Майконыр – 15226 тысяч тенге;
Панфиловский сельский округ – 18767 тысяч тенге;
Северный сельский округ – 19556 тысяч тенге;
Селетинский сельский округ – 14754 тысячи тенге.

2020 - 2022 жылдарға арналған Ертіс аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 212-50-6 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 27 желтоқсанда № 6689 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағы 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Ертіс аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 – 2022 жылдарға арналған Ертіс аудандық бюджеті 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7075756 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 607170 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8020 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5413 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6455153 мың теңге;
2) шығындар – 8257487 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 48835 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 63624 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14789 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1230566 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1230566 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 27.11.2020 № 256-59-6 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020 жылға арналған Ертіс аудандық бюджетінде 4117316 мың теңге сомасында облыстық бюджеттен берілетін субвенция көлемі көзделсін.
3. Аудандық бюджеттен Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2020 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 480928 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Ағашорын ауылдық округі – 22871 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 22532 мың теңге;
Байзақов ауылдық округі – 21876 мың теңге;
Голубовка ауылы – 18667 мың теңге;
Ертіс ауылы – 217666 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округі – 17035 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округі – 20818 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі – 65148 мың теңге;
Майқоңыр ауылы – 15084 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі – 22414 мың теңге;
Северный ауылдық округі – 21429 мың теңге;
Сілеті ауылдық округі – 15388 мың теңге.
4. Аудандық бюджеттен Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2021 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 528602 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Ағашорын ауылдық округі – 18493 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 20602 мың теңге;
Байзақов ауылдық округі – 19042 мың теңге;
Голубовка ауылы – 17162 мың теңге;
Ертіс ауылы – 288493 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округі – 14319 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округі – 18666 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі – 63522 мың теңге;
Майқоңыр ауылы – 15226 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі – 18767 мың теңге;
Северный ауылдық округі – 19556 мың теңге;
Сілеті ауылдық округі – 14754 мың теңге.

5. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций передаваемых из районного бюджета в бюджеты сел и сельских округов Иртышского района в общей сумме 566659 тысячи тенге, в том числе:
Агашорынский сельский округ – 19569 тысяч тенге;
Амангельдинский сельский округ – 21792 тысячи тенге;
Байзаковский сельский округ – 20093 тысячи тенге;
село Голубовка – 18175 тысяч тенге;
село Иртышск – 311844 тысячи тенге;
Каракудукский сельский округ – 15139 тысяч тенге;
Коскольский сельский округ – 19739 тысяч тенге;
Кызылжарский сельский округ – 68091 тысяча тенге;
село Майконыр – 16078 тысяч тенге;
Панфиловский сельский округ – 19812 тысяч тенге;
Северный сельский округ – 20695 тысяч тенге;
Селетинский сельский округ – 15632 тысячи тенге.
6. Учесть в районном бюджете целевые текущие трансферты на 2020 год бюджетам сел и сельских округов Иртышского района в следующих объемах:
43581 тысяча тенге – на приобретение школьных автотранспортных средств для подвоза учащихся;
16313 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
90784 тысячи тенге – на внедрение новой системы оплаты труда государственным служащим местных исполнительных органов по факторно - балльной шкале;
141458 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл – Ел бесігі";
1257 тысяч тенге – на обеспечение функционирования автомобильных дорог в селах и сельских округах;
246 тысяч тенге – на расходы текущего характера в сфере образования;
28262 тысячи тенге – на расходы капитального характера в сфере коммунального хозяйства;
6217 тысяч тенге – на расходы по благоустройству сельских населенных пунктов.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата Иртышского района Павлодарской области от 27.11.2020 № 256-59-6 (вводится в действие с 01.01.2020).
7. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сел и сельских округов Иртышского района определяется на основании постановления акимата района.
8. Утвердить на 2020 год резерв местного исполнительного органа района в сумме 12000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения маслихата Иртышского района Павлодарской области от 27.11.2020 № 256-59-6 (вводится в действие с 01.01.2020).

5. Аудандық бюджеттен Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемдері 2022 жылға арналған аудан бюджетінде жалпы сомасы 566659 мың теңге көзделсін, соның ішінде:
Ағашорын ауылдық округі – 19569 мың теңге;
Аманкелді ауылдық округі – 21792 мың теңге;
Байзақов ауылдық округі – 20093 мың теңге;
Голубовка ауылы – 18175 мың теңге;
Ертіс ауылы – 311844 мың теңге;
Қарақұдық ауылдық округі – 15139 мың теңге;
Қоскөл ауылдық округі – 19739 мың теңге;
Қызылжар ауылдық округі – 68091 мың теңге;
Майқоңыр ауылы – 16078 мың теңге;
Панфилов ауылдық округі – 19812 мың теңге;
Северный ауылдық округі – 20695 мың теңге;
Сілеті ауылдық округі – 15632 мың теңге.
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетінде Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер келесі көлемдерінде ескерілсін:
43581 мың теңге – оқушыларды тасымалдау үшін мектеп автокөлік құралдарын сатып алуға;
16313 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға;
90784 мың теңге – факторлық-балдық шкала бойынша жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік қызметшілеріне еңбекақы төлеудің жаңа жүйесін енгізуге;
141458 мың теңге – "Ауыл – Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендерде әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
1257 мың теңге – ауылдарда және ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз етуге;
246 мың теңге – білім саласында ағымдағы сипаттағы шығыстарға;
28262 мың теңге – коммуналдық шаруашылық саласында күрделі сипаттағы шығыстарға;
6217 мың теңге – ауылдық елді мекендерді абаттандыру бойынша шығындарға.
Ескерту. 6 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 27.11.2020 № 256-59-6 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Ертіс ауданының ауылдар және ауылдық округтерінің бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
8. Аудандық жергілікті атқарушы органның 2020 жылға арналған резерві 12000 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 27.11.2020 № 256-59-6 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

9. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

9. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер көзделсін.

10. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год согласно приложению 4.
11. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Иртышского районного маслихата по бюджету, социальной политике и законности.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии,
секретарь Иртышского
районного маслихата Б. Шингисов
Приложение 1
к решению Иртышского
районного маслихата от 25
декабря 2019 года № 212-50-6
Иртышский районный бюджет на 2020 год
(с изменениями)
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения маслихата Иртышского района Павлодарской области от 07.08.2020 № 242-56-6 (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5

10. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешімнің орындалуын бақылау Ертіс аудандық мәслихатының бюджет, әлеуметтік саясат және заңдылық жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
12. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
Ертіс аудандық
мәслихатының хатшысы Б. Шингисов
Ертіс аудандық мәслихатының
2019 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 212-50-6 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған Ертіс аудандық
бюджеті (өзгерістермен)
Ескерту. 1 - қосымша жаңа редакцияда - Павлодар облысы Ертіс аудандық мәслихатының 27.11.2020 № 256-59-6 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы
(мың теңге)
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5