Об Успенском районном бюджете на 2020 - 2022 годы
Решение маслихата Успенского района Павлодарской области от 24 декабря 2019 года № 252/53. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 26 декабря 2019 года № 6678. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 статьи 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", Успенский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Успенский районный бюджет на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 920 799 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 445 419 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 4 061 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 2 177 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 469 142 тысяч тенге;
2) затраты – 6 032 211 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 56 263 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 79 530 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 267 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – равно нулю;
5) дефицит (профицит) бюджета – -167 675 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 167 675 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Успенского района Павлодарской области от 20.11.2020 № 326/65 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Предусмотреть в Успенском районном бюджете на 2020 год субвенцию, передаваемую из областного бюджета в Успенский районный бюджет в сумме 2 924 833 тысяч тенге.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 409 261 тысяч тенге, в том числе:
Успенский – 156 735 тысяч тенге;
Равнопольский – 59 347 тысяч тенге;
Ольгинский – 38 596 тысяч тенге;
Новопокровский – 51 879 тысяч тенге;
Лозовский – 39 543 тысяч тенге;
Конырозекский – 35 248 тысяч тенге;
Козыкеткенский – 27 913 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2021 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 401 342 тысяч тенге, в том числе:
Успенский – 149 695 тысяч тенге;
Равнопольский – 57 416 тысяч тенге;
Ольгинский – 38 472 тысяч тенге;

2020 - 2022 жылдарға арналған Успен аудандық бюджеті туралы
Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 252/53 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 26 желтоқсанда № 6678 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 18-бабы 4-тармағына сәйкес, Успен аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 - 2022 жылдарға арналған Успен аудандық бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 920 799 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 445 419 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 061 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 2 177 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 469 142 мың теңге;
2) шығындар – 6 032 211 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 56 263 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 79 530 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 267 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – нөлге тең;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -167 675 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 167 675 мың теңге.
Ескерту. 1 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 20.11.2020 № 326/65 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2020 жылға арналған Успен аудандық бюджетінде облыстық бюджеттен 2924 833 мың теңге сомасында берілетін субвенция көлемі көзделсін.
3. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 409 261 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Успен – 156 735 мың теңге;
Равнополь – 59 347 мың теңге;
Ольгин – 38 596 мың теңге;
Новопокров – 51 879 мың теңге;
Лозов – 39 543 мың теңге;
Қоңырөзек – 35 248 мың теңге;
Қозыкеткен – 27 913 мың теңге.
4. 2021 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 401 342 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Успен – 149 695 мың теңге;
Равнополь – 57 416 мың теңге;
Ольгин – 38 472 мың теңге;

Новопокровский – 56 160 тысяч тенге;
Лозовский – 41 267 тысяч тенге;
Конырозекский – 31 785 тысяч тенге;
Козыкеткенский – 26 547 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2022 год объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов, в общей сумме 397 869 тысяч тенге, в том числе:
Успенский – 150 232 тысяч тенге;
Равнопольский – 56 845 тысяч тенге;
Ольгинский – 38 559 тысяч тенге;
Новопокровский – 48 129 тысяч тенге;
Лозовский – 41 583 тысяч тенге;
Конырозекский – 35 735 тысяч тенге;
Козыкеткенский – 26 786 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения Успенского районного бюджета на 2020 год согласно приложению 4.
7. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов в следующих размерах:
228 900 тысяч тенге – на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі";
38 366 тысяч тенге – на расходы текущего и капитального характера в сфере образования;
9 155 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
530 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
10 871 тысяч тенге – на ремонт объектов, находящихся в коммунальной собственности аппаратов акимов сельских округов;
49 483 тысяч тенге – на внедрение новой системы оплаты труда государственным служащим по факторно-бальной шкале;
1 362 тысяч тенге – на оплату труда дополнительных единиц внештатных работников.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения маслихата Успенского района Павлодарской области от 20.11.2020 № 326/65 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Распределение указанных сумм целевых трансфертов бюджетам сельских округов определяется на основании постановления акимата района.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа Успенского района на 2020 год в сумме 3 000 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 9 - в редакции решения маслихата Успенского района Павлодарской области от 20.11.2020 № 326/65 (вводится в действие с 01.01.2020).

Новопокров – 56 160 мың теңге;
Лозов – 41 267 мың теңге;
Қоңырөзек – 31 785 мың теңге;
Қозыкеткен – 26 547 мың теңге.
5. 2022 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялардың көлемі жалпы 397 869 мың теңге сомада көзделсін, соның ішінде:
Успен – 150 232 мың теңге;
Равнополь – 56 845 мың теңге;
Ольгин – 38 559 мың теңге;
Новопокров – 48 129 мың теңге;
Лозов – 41 583 мың теңге;
Қоңырөзек – 35 735 мың теңге;
Қозыкеткен – 26 786 мың теңге.
6. 2020 жылға арналған Успен аудандық бюджеттің атқарылу үдерісінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2020 жылға арналған аудандық бюджетінде ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде көзделсін:
228 900 мың теңге – "Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға;
38 366 мың теңге – білім беру саласындағы ағымдағы және күрделі сипаттағы шығындарға;
9 155 мың теңге – мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбекақысын ұлғайтуға;
530 мың теңге – мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
10 871 мың теңге – ауылдық округтер әкімдері аппараттарының коммуналдық меншігіндегі объектілерді жөндеуге;
49 483 мың теңге – мемлекеттік қызметшілерге факторлық-балдық шкала бойынша еңбекақы төлеудің жаңа жүйесін енгізуге;
1 362 мың теңге – штаттан тыс қызметкерлердің қосымша бірліктерінің еңбекақысын төлеуге.
Ескерту. 7 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 20.11.2020 № 326/65 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Ауылдық округтердің бюджеттеріне нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын үлестіру аудан әкімдігінің қаулысы негізінде анықталады.
9. Успен ауданының жергілікті атқарушы органының 2020 жылға арналған резерві 3 000 мың теңге сомада бекітілсін.
Ескерту. 9 - тармақ жаңа редакцияда - Павлодар облысы Успен аудандық мәслихатының 20.11.2020 № 326/65 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

10. Специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов, предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

10. Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер көзделсін.

11. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Успенского районного маслихата по экономике и бюджету.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
Успенского районного маслихата А. Ви
Секретарь Успенского
районного маслихата Р. Бечелова
Приложение 1
к решению Успенского
районного маслихата от 24
декабря 2019 года № 252/53
Бюджет Успенского района на 2020 год
(с изменениями)

11. Осы шешімнің орындалуын бақылау Успен аудандық мәслихатының экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
12. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Успен аудандық
мәслихатының сессия төрағасы А. Ви
Успен аудандық
мәслихатының хатшысы Р. Бечелова
Успен аудандық мәслихатының
2019 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 252/53 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған Успен аудандық
бюджеті (өзгерістермен)