О внесении изменений в решение XXIII сессии маслихата города Алматы V созыва от 19 декабря 2013 года № 196 "О возмещении затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану"
Решение внеочередной ХLIV сессии маслихата города Алматы VI созыва от 18 марта 2019 года № 324. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 28 марта 2019 года № 1533
В соответствии со статьей 26 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О правовых актах", маслихат города Алматы VI-го созыва РЕШИЛ:
1. Внести в решение XXIII сессии маслихата города Алматы V созыва от 19 декабря 2013 года № 196 "О возмещении затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану" (зарегистрированное в Реестр государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1020, опубликованное 30 января 2014 года в газетах "Алматы ақшамы" и "Вечерний Алматы") следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Определить социальную помощь на возмещение затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану (далее - социальная помощь) ежеквартально в размере 12 месячных расчетных показателя.";
в приложении к указанному решению:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Для возмещения затрат на обучение на дому детей с ограниченными возможностями из числа инвалидов по индивидуальному учебному плану (далее – социальная помощь) родители и иные законные представители (далее - получатели) подают заявление в районные отделы Управления социального благосостояния города Алматы (далее - районные отделы) по месту регистрации постоянного места жительства детей с ограниченными возможностями, с приложением следующих документов:".
2. Аппарату Маслихата города Алматы обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных периодических печатных изданиях, а также в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и на официальном интернет-ресурсе акимата города Алматы.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по вопросам труда, занятости и развитию транспорта маслихата города Алматы Бадаеву Р.К.
4. Настоящее решение вводится в действие co дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной XLIV-й
сессии маслихата города Алматы
VІ-го созыва
К. Сарсенбай
Секретарь маслихата города
Алматы VІ-го созыва
К. Казанбаев

V сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХХIII сессиясының "Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу туралы" 2013 жылғы 19 желтоқсандағы № 196 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс ХLIV сессиясының 2019 жылғы 18 наурыздағы № 324 шешiмi. Алматы қаласы Әдiлет департаментінде 2019 жылғы 28 наурызда № 1533 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 6 сәуірдегі "Құқықтық актілер туралы" Заңының 26-бабына сәйкес, VI сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. V сайланған Алматы қаласы мәслихатының XXIII сессиясының "Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алу туралы" 2013 жылғы 19 желтоқсандағы № 196 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1020 болып тіркелген, 2014 жылғы 30 қаңтарда "Алматы ақшамы" және "Вечерний Алматы" газеттерінде жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өндіріп алуға (бұдан әрі -әлеуметтік көмек) 12 айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде тоқсан сайын әлеуметтік көмек айқындалсын.";
аталған шешімнің қосымшасындағы:
1 тармақ келесі редакцияда мазмұндалсын:
"1. Мүгедектер қатарындағы кемтар балаларды жеке оқыту жоспары бойынша үйде оқытуға жұмсаған шығындарын өтеу (бұдан әрі - әлеуметтік көмек) үшін ата-анасы және өзге де заңды өкілдері (бұдан әрі - алушылар) Алматы қаласы Әлеуметтік әл-ауқат басқармасының аудандық бөлімдеріне (бұдан әрі - аудандық бөлімдер) кемтар балалардың тұрақты тұрғылықты жерінде тіркелуі бойынша, өтінішке қоса мынадай құжаттарды ұсынады:".
2. Алматы қаласы Мәслихатының аппараты осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, кейіннен ресми мерзімді баспа басылымдарында, сонымен қатар Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкінде және Алматы қаласы әкімдігінің ресми интернет-ресурсында жариялауды қамтамасыз етсін.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының еңбек, жұмыспен қамту және көлікті дамыту мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы Р.К. Бадаеваға жүктелсін.
4. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
VI сайланған Алматы қаласы
мәслихатының кезектен тыс
XLIV сессиясының төрағасы
Қ. Сәрсенбай
VI сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы
Қ. Қазанбаев