О внесении изменений в решение внеочередной XXХVIII-й сессии маслихата города Алматы VI-го созыва от 13 декабря 2018 года № 297 "О бюджете города Алматы на 2019-2021 годы"
Решение внеочередной LV-й сессии маслихата города Алматы VI созыва от 30 сентября 2019 года № 398. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 30 сентября 2019 года № 1588. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 6, 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", по инициативе депутатов, маслихат города Алматы VI-го созыва РЕШИЛ:
1. Внести в решение внеочередной XXХVIII-й сессии маслихата города Алматы VI-го созыва от 13 декабря 2018 года № 297 "О бюджете города Алматы на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 1520, опубликовано 15 декабря 2018 года в газете "Алматы ақшамы" № 144-146 (5653) и 15 декабря 2018 года в газете "Вечерний Алматы" № 151-152 (13472-13473)) следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Алматы на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 574 616 354 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 430 035 100 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6 211 839 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 11 749 700 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 126 619 715 тысяч тенге;
2) затраты – 562 571 174,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 598 199 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 23 317 202 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 24 983 807 тысячи тенге;
5) дефицит бюджета – -18 870 221,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 18 870 221,8 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 6 497 835 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в новой редакции:
"7. Утвердить расходы на оборону в размере 3 468 097 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в новой редакции:
"8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 17 966 286 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в новой редакции:

VI сайланған Алматы қаласы мәслихаты кезектен тыс XXХVIII сессиясының "Алматы қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" 2018 жылғы 13 желтоқсандағы № 297 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының кезектен тыс LV сессиясының 2019 жылғы 30 қыркүйектегі № 398 шешiмi. Алматы қаласы Әдiлет департаментінде 2019 жылғы 30 қыркүйекте № 1588 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабы 4-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6, 7-баптарына сәйкес, VI сайланған Алматы қаласының мәслихаты, депутаттарының бастамашылығы бойынша ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. VI сайланған Алматы қаласы мәслихатының 2018 жылғы 13 желтоқсандағы XXХVIII сессиясының "Алматы қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті туралы" № 297 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1520 рет санымен тіркелген, 2018 жылғы 15 желтоқсандағы "Алматы ақшамы" газетінің № 144-146 (5653) санында және 2018 жылғы 15 желтоқсандағы "Вечерний Алматы" газетінің № 151-152 (13472-13473) санында жарияланған), келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. Алматы қаласының 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 574 616 354 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 430 035 100 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 211 839 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 749 700 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 126 619 715 мың теңге;
2) шығындар – 562 571 174,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік несие беру – 7 598 199 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 23 317 202 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 24 983 807 мың теңге;
5) бюджеттік дефицит – -18 870 221,8 мың теңге;
6) бюджет дефицитін қаржыландыру – 18 870 221,8 мың теңге.";
6-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 6 497 835 мың теңге сомасында бекітілсін.";
7-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"7. Қорғаныс шығындары 3 468 097 мың теңге сомасында бекітілсін.";
8-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 17 966 286 мың теңге сомасында бекітілсін.";
9-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:

"9. Утвердить расходы на образование в сумме 137 810 499 тысяч тенге.";
пункт 10 изложить в новой редакции:
"10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 11 939 664 тысяч тенге.";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 31 062 976 тысяч тенге.";
пункт 12 изложить в новой редакции:
"12. Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 102 822 854 тысячи тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 23 288 136 тысяч тенге.";
пункт 14 изложить в новой редакции:
"14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 5 375 839 тысяч тенге.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 14 137 336 тысяч тенге.";
пункт 16 изложить в новой редакции:
"16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 2 561 380 тысяч тенге.";
пункт 17 изложить в новой редакции:
"17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 69 350 393 тысячи тенге.";
пункт 18 изложить в новой редакции:
"18. Утвердить расходы на прочие расходы в сумме 41 742 653 тысяч тенге.".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Аппарату Маслихата города Алматы обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции с последующим опубликованием в официальных периодических печатных изданиях и на интернет-ресурсе.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по экономике и бюджету маслихата города Алматы Козлова С.А. и заместителя акима города Алматы Усерова И.Е. (по согласованию).
5. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель внеочередной
LV-й сессии, временно исполняющий
обязанности секретаря маслихата
города Алматы VI-го созыва
Р. Бадаева
Приложение 1
к решению внеочередной
LV-й сессии
маслихата города Алматы
VI-го созыва

"9. Білім беру шығындары 137 810 499 мың теңге сомасында бекітілсін.";
10-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"10. Денсаулық сақтау шығындары 11 939 664 мың теңге сомасында бекітілсін.";
11-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 31 062 976 мың теңге сомасында бекітілсін.";
12-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 102 822 854 мың теңге сомасында бекітілсін.";
13-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік щығындары 23 288 136 мың теңге сомасында бекітілсін.";
14-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 5 375 839 мың теңге сомасында бекітілсін.";
15-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 14 137 336 мың теңге сомасында бекітілсін.";
16-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 2 561 380 мың теңге сомасында бекітілсін.";
17-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"17. Көлік және коммуникация шығындары 69 350 393 мың теңге сомасында бекітілсін.";
18-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"18. Басқа да шығындар 41 742 653 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Аталған шешімге 1-қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Алматы қаласы Мәслихатының аппараты осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді, оны кейіннен ресми мерзімді баспа басылымдарында және интернет-ресурста жариялауды қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы С.А. Козловқа және Алматы қаласы әкімінің орынбасары І.Е. Өсеровке (келісім бойынша) жүктелсін.
5. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
VI сайланған Алматы қаласы
мәслихатының кезектен тыс LV
сессиясының төрағасы, мәслихат
хатшысының міндетін
уақытша атқарушысы
Р. Бадаева
VI сайланған Алматы қаласы
мәслихатының кезектен тыс
LV сессиясының

329 912
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
156 540
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
281 924
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
7 306
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 194 195
05
Здравоохранение
11 939 664
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
878 624
009
Сейсмоусиление объектов общественного здоровья в городе Алматы
71 102
038
Строительство и реконструкция объектов общественного здоровья
807 522
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
1 796 117
006
Услуги по охране материнства и детства
238 678
007
Пропаганда здорового образа жизни
196 451
041
Дополнительное обеспечение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи по решению местных представительных органов города республиканского значения, столицы
1 360 646
042
Проведение медицинской организацией мероприятий, снижающих половое влечение, осуществляемые на основании решения суда
342
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
2 750 508
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 750 508
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
248 879
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
248 879
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
38 464
029
Базы спецмедснабжения города республиканского значения, столицы
38 464
322
Управление общественного здоровья города республиканского значения, столицы
6 227 072
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области общественного здоровья
279 329
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
53 768
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
5 023
018
Информационно-аналитические услуги в области общественного здоровья

329 912
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
156 540
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
281 924
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
7 306
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
1 194 195
05
Денсаулық сақтау
11 939 664
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
878 624
009
Алматы қаласында қоғамдық денсаулық объектілерін сейсмикалық күшейту
71 102
038
Қоғамдық деңсаулық объектілерін салу және реконструкциялау
807 522
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
1 796 117
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
238 678
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
196 451
041
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті өкілдік органдарының шешімі бойынша тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемін қосымша қамтамасыз ету
1 360 646
042
Медициналық ұйымның сот шешімі негізінде жүзеге асырылатын жыныстық құмарлықты төмендетуге арналған іс-шараларды жүргізу
342
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
2 750 508
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 750 508
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
248 879
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
248 879
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
38 464
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
38 464
322
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық денсаулық басқармасы
6 227 072
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
279 329
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
53 768
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
5 023
018
Қоғамдық денсаулық саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер

211 835
030
Капитальные расходы государственного органа
563
033
Капитальные расходы медицинских организаций общественного здоровья
5 676 554
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
31 062 976
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
194 632
039
Строительство и реконструкция объектов социального благосостояния
194 632
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
8 864 700
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
609 395
006
Государственная адресная социальная помощь
6 091 440
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
1 266 722
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
291 232
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
604 411
057
Обеспечение физических лиц, являющихся получателями государственной адресной социальной помощи, телевизионными абонентскими приставками
1 500
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
926 615
016
Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся без попечения родителей
835 894
037
Социальная реабилитация
90 721
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
473 588
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
473 588
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
5 231 607
017
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
5 231 607
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
12 100 063
003
Программа занятости
5 061 812
007
Оказание жилищной помощи
53 427
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
2 517 553
009
Социальная поддержка инвалидов
2 066 926
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

211 835
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
563
033
Медициналық қоғамдық денсаулық ұйымдарының күрделі шығыстары
5 676 554
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
31 062 976
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
194 632
039
Әлеуметтік әл-ауқат объектілерін салу және реконструкциялау
194 632
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
8 864 700
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
609 395
006
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
6 091 440
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 266 722
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
291 232
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
604 411
057
Атаулы мемлекеттік әлеуметтік көмек алушылар болып табылатын жеке тұлғаларды телевизиялық абоненттiк жалғамалармен қамтамасыз ету
1 500
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
926 615
016
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
835 894
037
Әлеуметтік сауықтандыру
90 721
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
473 588
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
473 588
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
5 231 607
017
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
5 231 607
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
12 100 063
003
Жұмыспен қамту бағдарламасы
5 061 812
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
53 427
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
2 517 553
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
2 066 926
015
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

1 611 318
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
168 969
018
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
234 231
030
Обеспечение деятельности центров занятости
385 827
325
Управление общественного развития города республиканского значения, столицы
28 113
077
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
28 113
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
150 000
031
Обучение предпринимательству в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
150 000
327
Управление социального благосостояния города республиканского значения, столицы
3 093 658
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости, труда и миграции
1 032 317
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
27 533
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
896 642
026
Капитальные расходы государственного органа
162 089
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
89 703
045
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
510 054
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
185 115
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
190 205
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
102 822 854
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
28 953 232
012
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
12 940 984
017
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
6 866 260
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
9 145 988
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
3 418 980
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 418 980
321
Управление жилищной политики города республиканского значения, столицы
745 563
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, обеспечения безопасной эксплуатации опасных технических устройств на местном уровне
532 038
007
Капитальные расходы государственного органа
13 525
009
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов

1 611 318
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
168 969
018
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
234 231
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
385 827
325
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қоғамдық даму басқармасы
28 113
077
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
28 113
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
150 000
031
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кәсіпкерлікке оқыту
150 000
327
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың әлеуметтік әл-ауқат басқармасы
3 093 658
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету, еңбек және көші-қон саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 032 317
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
27 533
019
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
896 642
026
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
162 089
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
89 703
045
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
510 054
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
185 115
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
190 205
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
102 822 854
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
28 953 232
012
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
12 940 984
017
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
6 866 260
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
9 145 988
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
3 418 980
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
3 418 980
321
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тұрғын үй және тұрғын саясаты басқармасы
745 563
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй және техникалық құрылғыларды қауіпсіз пайдалануды қамтамасыз ету мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
532 038
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
13 525
009
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау

24 080
029
Развитие газотранспортной системы
24 080
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
14 137 336
326
Управление предпринимательства и инвестиций города реcпубликанского значения, столицы
4 715 700
011
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
13 000
012
Возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения
2 401
014
Проведение противоэпизоотических мероприятий
207 814
016
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
43 286
021
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных животных
19 600
022
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
159 073
043
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4 490
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
490 914
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
319 196
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
3 455 926
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
555 279
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
555 279
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
8 644 073
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды и развития зеленой экономики на местном уровне
190 944
004
Мероприятия по оздоровлению окружающей среды
1 631 712
005
Развитие объектов экосистемы
3 665 825
006
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
363 030
012
Капитальные расходы государственного органа
14 215
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 778 347
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
222 284
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории города республиканского значения, столицы
222 284
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
2 561 380
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы

24 080
029
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
24 080
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
14 137 336
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
4 715 700
011
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
13 000
012
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
2 401
014
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
207 814
016
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
43 286
021
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс- шаралар
19 600
022
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
159 073
043
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
4 490
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
490 914
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
319 196
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
3 455 926
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
555 279
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
555 279
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
8 644 073
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау және жасыл экономиканы дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
190 944
004
Қоршаған ортаны сауықтыру бойынша іс-шаралар
1 631 712
005
Экожүйе объектілерін дамыту
3 665 825
006
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
363 030
012
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
14 215
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 778 347
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
222 284
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
222 284
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
2 561 380
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы

264 754
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
264 433
003
Капитальные расходы государственного органа
321
319
Управление городского планирования и урбанистики города республиканского значения, столицы
1 957 030
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры и градостроительства на местном уровне
431 729
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
1 525 301
324
Управление градостроительного контроля города республиканского значения, столицы
339 596
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере градостроительного и земельного контроля
317 981
003
Капитальные расходы государственного органа
21 615
12
Транспорт и коммуникации
58 398 340
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
30 993 754
007
Развитие транспортной инфраструктуры
20 734 790
016
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
10 258 964
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
27 404 586
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере пассажирского транспорта и автомобильных дорог на местном уровне
271 398
003
Капитальные расходы государственного органа
12 094
008
Субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном
4 103 783
009
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым внутренним сообщениям
21 929 527
011
Строительство и реконструкция технических средств регулирования дорожного движения
1 087 784
13
Прочие
27 710 899
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
1 915 762
040
Развитие инфраструктуры специальных экономических зон, индустриальных зон, индустриальных парков
1 915 762
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
5 358
020
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
5 358
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
91 558
020
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
91 558
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
5 716 186
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
466 665
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"

264 754
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
264 433
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
321
319
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық жоспарлау және урбанистика басқармасы
1 957 030
001
Жергілікті деңгейде сәулет және құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
431 729
002
Елді мекендердегі құрылыстардың бас жоспарын әзірлеу
1 525 301
324
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қала құрылысын бақылау басқармасы
339 596
001
Жергілікті мемлекеттік қала құрылысы және жерді бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
317 981
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
21 615
12
Көлiк және коммуникация
58 398 340
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
30 993 754
007
Көлік инфрақұрылымын дамыту
20 734 790
016
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
10 258 964
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
27 404 586
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
271 398
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
12 094
008
Метрополитендегі жолаушылар тасымалын субсидиялау
4 103 783
009
Әлеуметтiк маңызы бар iшкi қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
21 929 527
011
Жол жүрiсiн реттеудiң техникалық құралдарын салу және реконструкциялау
1 087 784
13
Басқалар
27 710 899
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
1 915 762
040
Арнайы экономикалық аймақтардың, индустриялық аймақтардың, индустриялық парктердің инфрақұрылымын дамыту
1 915 762
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
5 358
020
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
5 358
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
91 558
020
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
91 558
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
5 716 186
005
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
466 665
017
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау

4 857 168
018
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020"
291 000
027
Частичное гарантирование по микрокредитам в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
101 353
314
Управление комфортной городской среды города республиканского значения, столицы
2 284 255
031
Строительство комплекса административных зданий
2 284 255
315
Управление зеленой экономики города республиканского значения, столицы
1 704 504
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
1 704 504
316
Управление энергоэффективности и инфраструктурного развития города республиканского значения, столицы
2 180 786
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 180 786
317
Управление городской мобильности города республиканского значения, столицы
2 219 968
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
2 219 968
320
Управление стратегии и бюджета города республиканского значения, столицы
9 300 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
300 000
013
Резерв местного исполнительного органа города республиканского значения, столицы
9 000 000
323
Управление спорта города республиканского значения, столицы
723 587
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
723 587
326
Управление предпринимательства и инвестиций города республиканского значения, столицы
971 416
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, промышленности, инвестиций и сельского хозяйства, ветеринарии
434 781
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
536 635
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
597 519
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
597 519
14
Обслуживание долга
60 469
320
Управление стратегии и бюджета города республиканского значения, столицы
60 469
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
56 165
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета

4 857 168
018
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
291 000
027
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде микрокредиттерді ішінара кепілдендіру
101 353
314
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жайлы қалалық орта басқармасы
2 284 255
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
2 284 255
315
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жасыл экономика басқармасы
1 704 504
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
1 704 504
316
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың энерготиімділік және инфрақұрылымдық даму басқармасы
2 180 786
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 180 786
317
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қалалық мобилділік басқармасы
2 219 968
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
2 219 968
320
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегия және бюджет басқармасы
9 300 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
300 000
013
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органының резервi
9 000 000
323
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың спорт басқармасы
723 587
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
723 587
326
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың кәсіпкерлік және инвестициялар басқармасы
971 416
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік, өнеркәсіп, инвестициялар және ауыл шаруашылық, ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
434 781
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
536 635
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
597 519
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
597 519
14
Борышқа қызмет көрсету
60 469
320
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың стратегия және бюджет басқармасы
60 469
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
56 165
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету