О внесении изменений и дополнения в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 26 декабря 2018 года № 34/193 "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы"
Решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области от 5 декабря 2019 года № 44/258. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 9 декабря 2019 года № 5710
В соответствии со статьями 106, 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Есильского района Северо-Казахстанской области РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата Есильского района Северо-Казахстанской области "Об утверждении бюджета Есильского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы" от 26 декабря 2018 года № 34/193 (опубликовано 22 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде, зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5186) следующие изменения и дополнение:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Есильского района Северо-Казахстанской области на 2019-2021 годы, согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы 5 753 968,4 тысяч тенге;
налоговые поступления 470 211 тысяч тенге;
неналоговые поступления 7 649,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 14 656 тысяч тенге;
поступления трансфертов 5 261 452,2 тысяч тенге;
2) затраты 5 767 083,9 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 31 597,9 тысяч тенге;
бюджетные кредиты 60 600 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 29 002,1 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 0 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - 44 713,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 44 713,4 тысяч тенге;
поступление займов 60 600 тысяч тенге;
погашение займов 29 002,1 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств 13 115,5 тысяч тенге.";
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Предусмотреть в бюджете района на 2019 год расходы на обслуживание долга местных исполнительных органов и иных платежей по займам из областного бюджета в сумме 37,2 тысяч тенге.";

Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 34/193 "2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2019 жылғы 5 желтоқсандағы № 44/258 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 9 желтоқсанда № 5710 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік кодексінің 106, 109 – баптарына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 - бабы 1 – тармағы 1) тармақшасына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджетін бекіту туралы" Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданы мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 34/193 шешіміне (2019 жылғы 22 қаңтарында Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5186 болып тіркелген) келесі өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
1 - тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Есіл ауданының бюджеті сәйкесінше 1, 2, 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 5 753 968,4 мың теңге;
салықтық түсімдер 470 211 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 7 649,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 14 656 мың теңге;
трансферттер түсімі 5 261 452,2 мың теңге;
2) шығындар 5 767 083,9 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 31 597,9 мың теңге;
бюджеттік кредиттер 60 600 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 29 002,1 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо 0 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - 44 713,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 44 713,4 мың теңге;
қарыздар түсімі 60 600 мың теңге;
қарыздарды өтеу 29 002,1 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары 13 115,5 мың теңге.";
13 - тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"13. 2019 жылға арналған аудан бюджетінде жергілікті атқарушы органдардың қарызына қызмет көрсетуге және облыс бюджетінен борыштар бойынша басқа да төлемдерге арналған шығындар 37,2 мың теңге сомада қарастырылсын.";

пункт 10 дополнить подпунктом 22) следующего содержания:
"22) Субсидии на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов.";
пункт 19 изложить в новой редакции:
"19. Утвердить резерв местного исполнительного органа Есильского района на 2019 год в сумме 18 795 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии
Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Жолтабаров
Секретарь маслихата
Есильского района
Северо-Казахстанской области
А. Бектасова

10-тармақ келесі мазмұндағы 22) тармақшамен толықтырылсын:
"22) Қоныс аударушылар мен оралмандарға үйді жалдау (жалға беру) бойынша шығындардың орнын толықтыруға арналған жәрдемақы.";
19 - тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"19. 2019 жылға арналған Есіл ауданының жергілікті атқарушы органның резерві 18 795 мың теңге сомада бекітілсін.";
аталған шешімнің 1, 4 - қосымшалары осы шешімнің 1, 2 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
2. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихаты
сессиясының төрағасы
А. Жолтабаров
Солтүстік Қазақстан облысы
Есіл ауданы мәслихатының
хатшысы
А. Бектасова

881
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
881
04
Образование
3 312 733,8
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
3 866
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
3 866
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 262 594,8
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
135 359
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка - сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6 535
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
15 845
003
Общеобразовательное обучение
2 769 760
006
Дополнительное образование для детей
41 915
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
19 411,7
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
230 333,1
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
7 409
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
36 027
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
46 273
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
46 273
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
461 856,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
413 813
002
Программа занятости
146 774,5
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6 378,2
005
Государственная адресная социальная помощь
117 876,5
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
17 546,7
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
70 883
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
4 535
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
37 792
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
12 027,1
464
Отдел образования района (города областного значения)

881
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
881
04
Білім беру
3 312 733,8
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
3 866
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
3 866
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 262 594,8
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
135 359
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
6 535
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
15 845
003
Жалпы білім беру
2 769 760
006
Балаларға қосымша білім беру
41 915
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 411,7
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
230 333,1
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
7 409
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
36 027
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
46 273
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
46 273
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
461 856,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
413 813
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
146 774,5
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6 378,2
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
117 876,5
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
17 546,7
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
70 883
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
4 535
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
37 792
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
12 027,1
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі

001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12 657
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
15 358
472
Отдел строительства, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
15 358
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, архитектуры и градостроительства на местном уровне
15 358
12
Транспорт и коммуникации
386 706
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района ( города областного значения).
386 706
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
7 622
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
379 084
13
Прочие
42 651
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
11 691
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
11 691
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4 691
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
4 691
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
26 269
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
18 795
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
4 354
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
3 120
14
Обслуживание долга
37,2
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
37,2
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
37,2
15
Трансферты
208 604,9
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
208 604,9
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
59,9
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
164 000
038
Субвенции
43 002
051
Трансферты органам местного самоуправления
1 543
3) Чистое бюджетное кредитование
31 597,9
Бюджетные кредиты
60 600
Функциональная группа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма (тысяч тенге) 2019 год
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения.
60 600

001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 657
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
15 358
472
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс, сәулет және қала құрылысы бөлімі
15 358
001
Жергілікті деңгейде құрылыс, сәулет және қала құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 358
12
Көлік және коммуникация
386 706
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
386 706
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
7 622
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
379 084
13
Басқалар
42 651
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
11 691
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 691
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4 691
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
4 691
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
26 269
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
18 795
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
4 354
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
3 120
14
Борышқа қызмет көрсету
37,2
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
37,2
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
37,2
15
Трансферттер
208 604,9
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
208 604,9
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
59,9
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
164 000
038
Субвенциялар
43 002
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
1 543
3) Таза бюджеттік кредиттеу
31 597,9
Бюджеттік кредиттер
60 600
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілері
Бағдарлама
Атауы
2019 жыл сомасы (мың теңге)
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
60 600