Об утверждении районного бюджета Тимирязевского района на 2020-2022 годы
Решение Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2019 года № 42/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 30 декабря 2019 года № 5759.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 18 настоящего решения.
В соответствии со статьями 9, 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 04 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. . Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 205 252,5 тысяч тенге:
налоговые поступления – 308 710 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 39 901,1 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 11 046,8 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 845 594,6 тысяч тенге;
2) затраты – 5 231 389,3 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 200 655,9 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 213 838,4 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 13 182,5 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 14 100 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 14 100 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 240 892,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 240 892,7 тысяч тенге:
поступление займов – 213 763,4 тысячи тенге;
погашение займов – 13 182,5 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 40 311,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 17.09.2020 № 48/4 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Тимирязевского районного маслихата СевероКазахстанской области от 16.11.2020 № 49/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
социального налога по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налога на имущество юридических лиц, индивидуальных предпринимателей;
единого земельного налога;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

2020-2022 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 42/1 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 желтоқсанда № 5759 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімінің 18-тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 04 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9, 75-баптарына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 205 252,5 мың теңге:
салықтық түсімдер – 308 710 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 39 901,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 11 046,8 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 845 594,6 мың теңге;
2) шығындар – 5 231 389,3 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 200 655,9 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 213 838,4 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 13 182,5 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 14 100 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 14 100 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - - 240 892,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 240 892,7 мың теңге:
қарыздар түсімі – 213 763,4 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 13 182,5 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 40 311,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мəслихатының 17.09.2020 № 48/4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 16.11.2020 № 49/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес мына салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салығынан;
заңды тұлғалардың, жеке кәсіпкерлердің мүлік салығынан;
бірыңғай жер салығынан;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отынының акциздерінен;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдерінен;
кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдардан;
республикалық бюджетке аударылатын мемлекеттік баждар мен консулдық алымнан басқа мемлекеттік баждан.

3. Установить на 2020 год зачисление поступлений социального налога в размере 100 процентов в районный бюджет.
4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходов от коммунальной собственности района;
других неналоговых поступлений в бюджет района.
5. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет:
продажи земли и нематериальных активов;
продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из бюджета района.
6. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от погашения бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета физическим лицам.
7. Учесть, что в районном бюджете предусмотрены бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета на 2020 год в сумме 2 297 648 тысяч тенге.
8. Учесть в районном бюджете на 2020 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 2 305 830,5 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 285 967 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
2) 94 598 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
3) 31 448 тысяч тенге – на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
4) 2 112 тысяч тенге – на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
5) 17 459 тысяч тенге – на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
6) 2 615 тысяч тенге – на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
7) 799 тысяч тенге – на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
8) 16 956 тысяч тенге – на гарантированный социальный пакет;
9) 20 097 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
10) 5 528 тысяч тенге – на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
11) 80 437 тысяч тенге – на развитие рынка труда, в том числе:
на частичное субсидирование заработной платы в сумме 2 805 тысяч тенге;
на предоставление субсидий на переезд в сумме 3 106 тысяч тенге;
на молодежную практику в сумме 3 921 тысяча тенге;
на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат в сумме 5 726 тысяч тенге;

3. 2020 жылға арналған аудандық бюджетке әлеуметтік салық түсімдерін есептеу 100 пайыз көлемінде белгіленсін.
4. Аудандық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
ауданның коммуналдық меншігінің кірістерінен;
ауданның бюджетіне басқа салықтық емес түсімдерінен.
5. Аудандық бюджеттің кірісі қалыптасқаны белгіленсін:
жерді және материалдық емес активтерді сатудан;
аудандық бюджеттен қаржыланатын мемлекеттік мекемелерге бекітілген мемлекеттік мүліктерді сатудан.
6. Аудандық бюджеттің кірістері жергілікті бюджеттен жеке тұлғаларға берілген бюджеттік несиелердің өтеуінен түскен түсімдерден қалыптасатыны белгіленсін.
7. Аудандық бюджетте 2020 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін 2 297 648 мың теңге сомасында бюджеттік субвенциялар қарастырылғаны ескерілсін.
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 2 305 830,5 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 285 967 мың теңге – мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға;
2) 94 598 мың теңге – мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
3) 31 448 мың теңге – мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтарының еңбекақысын ұлғайтуға;
4) 2 112 мың теңге – мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтарына біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
5) 17 459 мың теңге – мәдениет ұйымдары мен архив мекемелерінде ерекше еңбек жағдайлары үшін мемлекеттік мәдениет ұйымдары мен архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына лауазымдық жалақыға қосымша ақы белгілеуге;
6) 2 615 мың теңге – мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
7) 799 мың теңге – техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдар тізбесін кеңейтуге;
8) 16 956 мың теңге – кепілдендірілген әлеуметтік пакетке;
9) 20 097 мың теңге – мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
10) 5 528 мың теңге – мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін қызметкерлердің жалақысына қосымша ақы белгілеуге;
11) 80 437 мың теңге – еңбек нарығын дамытуға, оның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға 2 805 мың теңге сомасында;
көшуге арналған субсидиялар беруге 3 106 мың теңге сомасында;
жастар практикасына 3 921 мың теңге сомасында;
тұрғын үйді жалға беру (жалдау) және коммуналдық шығындарды өтеуге 5 726 мың теңге сомасында;

на предоставление субсидий работодателям в сумме 6 251 тысяча тенге;
на информационную работу в сумме 16 тысяч тенге;
на общественные работы в сумме 26 800 тенге;
на предоставление грантов переселенцам на реализацию новых бизнес-идей в сумме 31 812 тысяч тенге;
12) 1 194 549,5 тысяч тенге – на финансирование приоритетных проектов транспортной инфраструктуры;
13) 319 456 тысяч тенге – на приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов;
14) 31 030 тысяч тенге – на текущий ремонт разводящих сетей сел Степное, Комсомольское, Тимирязево;
15) 73 000 тысячи тенге – на средний ремонт внутрипоселковых дорог в селе Тимирязево Тимирязевского района;
16) 101 459 тысяч тенге – на капитальный и текущий ремонт объектов образования;
17) 28 320 тысяч тенге – на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан.";
Сноска. Пункт 8 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 17.09.2020 № 48/4 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Тимирязевского районного маслихата СевероКазахстанской области от 16.11.2020 № 49/1 (вводится в действие с 01.01.2020)..
9. Учесть в районном бюджете на 2020 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 242 025,7 тысяч тенге в следующих размерах:
1) 3 510 тысяч тенге – на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней до 56 дней педагогических работников организаций дошкольного образования;
2) 96 581 тысяча тенге – на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования;
3) 6 613 тысяч тенге – на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
4) 5 316 тысяч тенге – на доплату за преподавание на английском языке предметов естественно-математического направления;
5) 1 431 тысяча тенге – на выплату доплаты учителям за наставничество молодым учителям;
6) 4 379 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования;
7) 2 789 тысяч тенге – на увеличение размера доплаты за проверку тетрадей и письменных работ работникам начального, основного и общего среднего образования;
8) 1 063 тысячи тенге – на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней до 56 дней педагогических работников организаций среднего образования;

жұмыс берушілерге арналған субсидиялар беруге 6 251 мың теңге сомасында;
ақпараттық жұмысқа 16 мың теңге сомасында;
қоғамдық жұмысқа 26 800 мың теңге сомасында;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін қоныс аударушыларға 31 812 мың теңге сомасында гранттар беруге;
12) 1 194 549,5 мың теңге – көлік инфрақұрылымының басым жобаларын қаржыландыруға;
13) 319 456 мың теңге – жұмыс күші мол өңірлерден қоныс аударушылар үшін тұрғын үй сатып алуға;
14) 31 030 мың теңге – Степное, Комсомольское, Тимирязев ауылдарының тарату желілерін ағымдағы жөндеуге;
15) 73 000 мың теңге – Тимирязев ауданы Тимирязев ауылының кентішілік жолдарын орташа жөндеуге;
16) 101 459 мың теңге – білім беру объектілерін күрделі және ағымдағы жөндеуге;
17) 28 320 мың теңге – Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық кызметтерге ақы төлеу бойынша халыктың төлемдерін өтеуге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мəслихатының 17.09.2020 № 48/4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 16.11.2020 № 49/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 242 025,7 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 3 510 мың теңге – мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің ұзақтығы 42 күнтізбелік күн жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын 56 күнге дейін ұлғайтуға;
2) 96 581 мың теңге – жаңартылған білім беру мазмұны жағдайындағы жұмысы үшін бастауыш, негізгі және жалпы орта білім берудің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге;
3) 6 613 мың теңге – мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерлерін ұлғайтуға;
4) 5 316 мың теңге – жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндерді ағылшын тілінде оқытқаны үшін қосымша ақы төлеуге;
5) 1 431 мың теңге – жас мұғалімдерге тәлімгерлігі үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
6) 4 379 мың теңге – бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
7) 2 789 мың теңге – бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру қызметкерлеріне дәптерлер мен жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға;
8) 1 063 мың теңге – орта білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің ұзақтығы 42 күнтізбелік күн жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын 56 күнге дейін ұлғайтуға;

9) 3 313,1 тысяча тенге – на антитеррористическую безопасность – обеспечение системами видеонаблюдения объектов образования;
10) 3 525,5 тысяч тенге – на укрепление материально-технической базы школ района;
11) 11 802,4 тысячи тенге – на приобретение и доставку учебников;
12) 20 435 тысяч тенге – на приобретение автотранспорта для школ района;
13) 3 696,6 тысяч тенге – на выплату единовременной денежной помощи в честь празднования 75-летия Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годы;
14) 19 816 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию площадок водонапорных сооружений со строительством водонапорных башен и зданий насосных;
15) 6 800 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации для полигонов твердых бытовых отходов;
16) 3 564,3 тысячи тенге – на текущий ремонт здания коммунального государственного казенного предприятия "Районный Дом культуры";
17) 1993,8 тысяч тенге – на приобретение и установку дорожных знаков на автомобильных дорогах местного значения;
18) 1 930 тысяч тенге – на увеличение заработной платы работников спортивных организаций;
19) 5 247 тысяч тенге – на проведение противоэпизоотических мероприятий;
20) 437 тысяч тенге – на оплату услуг образовательного портала для дистанционного обучения BilimMediaGroup;
21) 37 783 тысячи тенге – на текущий ремонт уличного освещения сельских округов.
Сноска. Пункт 9 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 17.09.2020 № 48/4 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Тимирязевского районного маслихата СевероКазахстанской области от 16.11.2020 № 49/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
10. Учесть в районном бюджете на 2020 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 39 001 тысяча тенге.
Пункт 10 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 16.11.2020 № 49/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
10-1. Учесть в районном бюджете расходы за счет внутренних займов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости в сумме 174 762,4 тысячи тенге в следующих размерах:
1) 48 307 тысяч тенге – на капитальный ремонт здания коммунального государственного учреждения "Дзержинская основная школа";
2) 30 038,1 тысяча тенге – на средний ремонт внутрипоселковой дороги на станцию Сулы в селе Тимирязево;
3) 33 494,5 тысяч тенге – на средний ремонт внутрипоселковой дороги по улице Плетнева в селе Тимирязево;
4) 26 141,5 тысяч тенге – на средний ремонт подъезда к Белоградовскому хлебо-приемному пункту;

9) 3 313,1 мың теңге – терроризмге қарсы қауіпсіздікке – білім беру объектілерін бейнебақылау жүйелерімен қамтамасыз етуге;
10) 3 525,5 мың теңге – аудан мектептерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға;
11) 11 802,4 мың теңге – оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге;
12) 20 435 мың теңге – аудан мектептеріне автокөлік сатып алуға;
13) 3 696,6 мың теңге – 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75 жылдығын мерекелеуге байланысты біржолғы ақшалай көмек төлеуге;
14) 19 816 мың теңге – су тегеурінді мұнаралар мен сорғы ғимараттары құрылысымен су тегеурінді құрылыстар алаңдарын қайта жаңартуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге;
15) 6 800 мың теңге – қатты тұрмыстық қалдықтар полигондары үшін жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге;
16) 3 564,3 мың теңге – "Аудандық мәдениет үйі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының ғимаратын ағымдағы жөндеуге;
17) 1 993,8 мың теңге – жергілікті маңызы бар автомобиль жолдарында жол белгілерін сатып алуға және орнатуға;
18) 1 930 мың теңге – спорт ұйымдары қызметкерлерінің жалақасын ұлғайтуға;
19) 5 247 мың теңге – эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
20) 437 мың теңге – BilimMediaGroup қашықтықтан оқыту үшін білім беру порталының қызметтерін төлеуге;
21) 37 783 мың теңге – ауылдық округтердің көше жарығын ағымдағы жөндеуге.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мəслихатының 17.09.2020 № 48/4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі ; жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 16.11.2020 № 49/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 39 001 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер есепке алынсын.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 16.11.2020 № 49/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10-1. Аудандық бюджетте 174 762,4 мың теңге сомасында Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін ішкі қарыздар есебінен шығындар келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 48 307 мың теңге – "Дзержинский негізгі мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратын күрделі жөндеуге;
2) 30 038,1 мың теңге – Тимирязев ауылындағы Сулы станциясына дейінгі кентішілік жолды орташа жөндеуге;
3) 33 494,5 мың теңге – Тимирязев ауылындағы Плетнев көшесі бойынша кентішілік жолды орташа жөндеуге;
4) 26 141,5 мың теңге – Белоградовка астық қабылдау пунктіне кіреберісті орташа жөндеуге;

5) 7 578,3 тысячи тенге – на текущий ремонт водоразводящей сети водопровода села Докучаево;
6) 8 035 тысяч тенге – на текущий ремонт сетей водоснабжения села Тимирязево;
7) 11 648 тысяч тенге – на текущий ремонт здания сельского клуба в селе Дружба;
8) 9 520 тысяч тенге – на текущий ремонт котельных в селе Тимирязево.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 13.04.2020 № 45/1 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 17.09.2020 № 48/4 (вводится в действие с 01.01.2020).
11. Установить бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета бюджетам сельских округов на 2020 год согласно приложению 4.
12. Установить, что в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 5.
13. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 1 716 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 17.09.2020 № 48/4 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Тимирязевского районного маслихата СевероКазахстанской области от 16.11.2020 № 49/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
14. Предусмотреть повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры и спорта, ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности Тимирязевского района Северо-Казахстанской области.
Сноска. Пункт 14 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 17.03.2020 № 44/3 (вводится в действие с 01.01.2020).
14-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года и возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2019 году согласно приложению 8.
Сноска. Решение дополнено пунктом 14-1 в соответствии с решением Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 17.03.2020 № 44/3 (вводится в действие с 01.01.2020).
15. Утвердить перечень выплат отдельным категориям нуждающихся граждан по решению местных представительных органов на 2020 год согласно приложению 6.

5) 7 578,3 мың теңге – Докучаево ауылындағы су құбырының су тарату желісін ағымдағы жөндеуге;
6) 8 035 мың теңге – Тимирязев ауылының сумен жабдықтау желілерін ағымдағы жөндеуге;
7) 11 648 мың теңге – Дружба ауылындағы ауылдық клуб ғимаратын ағымдағы жөндеуге;
8) 9 520 мың теңге – Тимирязев ауылындағы қазандықтарды ағымдағы жөндеуге.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мəслихатының 13.04.2020 № 45/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мəслихатының 17.09.2020 № 48/4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін бюджеттік субвенциялар 4-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
12. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар 5-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
13. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 1716 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мəслихатының 17.09.2020 № 48/4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 16.11.2020 № 49/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
14. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев ауданының ауылдық жерінде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт, ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың айлық ақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лаузымдық айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер қарастырылсын.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мəслихатының 17.03.2020 № 44/3 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
14-1. 8-қосымшаға сәйкес, қаржы жылының басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары, 2019 жылы пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттерден нысаналы трансферттерді қайтару есебінен аудандық бюджет шығыстары қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 14-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мəслихатының 17.03.2020 № 44/3 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша 2020 жылға арналған мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына төлем тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

16. Установить, что на 2020 год в составе районного бюджета предусмотрены ассигнования на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида согласно приложению 7.
17. Установить лимит долга местного исполнительного органа на 2020 год в сумме 13 182 тысяч тенге.
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
районного маслихата
С. Жукеев
Секретарь районного
маслихата
С. Мустафин
Приложение 1
к решению Тимирязевского
районного маслихата
от 25 декабря 2019 года № 42/1
Бюджет Тимирязевского района на 2020 год

16. 2020 жылға арналған аудандық бюджет құрамында мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкесымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызметтер көрсетуіне қаражат бөлу қарастырылғаны 7-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
17. 2020 жылға арналған жергілікті атқарушы орган қарызының лимиті 13 182 мың теңге сомасында белгіленсін.
18. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
сессиясының төрағасы
С. Жүкеев
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
С. Мұстафин
Тимирязев аудандық
мәслихатының
2019 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 42/1 шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған Тимирязев ауданының бюджеті

16 821
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
16 821
122
Аппарат акима района (города областного значения)
130 736,4
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
123 028,4
003
Капитальные расходы государственного органа
7 708
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
36 639,2
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
28 375,2
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
437
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
140
015
Капитальные расходы государственного органа
400
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
7 287
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
194 918,7
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
21 773
003
Капитальные расходы государственного органа
409
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
169 936,7
114
Целевые трансферты на развитие нижестоящим бюджетам
2 800
02
Оборона
6 535
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6 535
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3 080
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2 082
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1 373
04
Образование
2 312 680
464
Отдел образования района (города областного значения)
2 276 106
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
10 666
003
Общеобразовательное обучение
1 997 572,1
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
19 509,4
006
Дополнительное образование для детей
59 377
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
513
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
64 469
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

16 821
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
16 821
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
130 736,4
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
123 028,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7 708
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
36 639,2
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
28 375,2
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
437
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
140
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
400
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
7 287
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
194 918,7
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 773
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
409
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
169 936,7
114
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы даму трансферттері
2 800
02
Қорғаныс
6 535
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6 535
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3 080
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2 082
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1 373
04
Бiлiм беру
2 312 680
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2 276 106
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 666
003
Жалпы білім беру
1 997 572,1
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
19 509,4
006
Балаларға қосымша білім беру
59 377
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
513
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
64 469
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі

3 956
023
Методическая работа
15 401
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
16 175
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
35 136
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
53 331,5
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
36 574
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
36 574
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
222 333,4
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
218 348,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
22 405
002
Программа занятости
88 946,3
005
Государственная адресная социальная помощь
37 454,4
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
11 356,7
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
517
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
690
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
25 533
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
26 448
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
4 998
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 985
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3 985
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
588 190,6
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
28 320
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
28 320
464
Отдел образования района (города областного значения)
101 459
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
101 459
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
6 251
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"
6 251
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

3 956
023
Әдістемелік жұмыс
15 401
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
16 175
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
35 136
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
53 331,5
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
36 574
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
36 574
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
222 333,4
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
218 348,4
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 405
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
88 946,3
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
37 454,4
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
11 356,7
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
517
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
690
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
25 533
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
26 448
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
4 998
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 985
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3 985
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
588 190,6
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
28 320
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
28 320
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
101 459
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
101 459
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
6 251
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
6 251
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

11 648
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
11 648
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
79 145,9
088
Кредитование бюджетов города районного значения, села, поселка, сельского округа для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости
79 145,9
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
57 827
464
Отдел образования района (города областного значения)
48 307
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
48 307
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
9 520
042
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы "Еңбек"
9 520
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
39 076
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
39 076
018
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
39 076
12
Транспорт и коммуникации
26 141,5
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
26 141,5
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
26 141,5
Категория
Класс
Подкласс
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
5
Погашение бюджетных кредитов
13 182,5
01
Погашение бюджетных кредитов
13 182,5
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
13 182,5
4) Сальдо по операциям с финансовыми активами
14 100
Приобретение финансовых активов
14 100
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
Функцио-нальная группа
Админи-стратор бюд-жетных прог-рамм
Прог-рамма
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
13
Прочие
14 100
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
14 100
065
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
14 100
5) Дефицит (профицит) бюджета
- 240 892,7
6) Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета

11 648
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
11 648
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
79 145,9
088
Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру
79 145,9
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
57 827
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
48 307
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
48 307
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
9 520
042
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу және абаттандыру
9 520
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
39 076
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
39 076
018
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
39 076
12
Көлiк және коммуникация
26 141,5
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
26 141,5
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
26 141,5
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Атауы
Сомасы (мың теңге)
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
13 182,5
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
13 182,5
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген, бюджеттік кредиттерді өтеу
13 182,5
4) Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
14 100
Қаржы активтерін сатып алу
14 100
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
Функцио-налдық топ
Бюд-жеттік бағдар-ламалар-дың әкімшісі
Бағдар-лама
Атауы
Сомасы (мың теңге)
13
Басқалар
14 100
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
14 100
065
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
14 100
5) Бюджет тапшылығы (профицитi)
- 240 892,7
6) Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)

3 450
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
3 450
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
135 022
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
75 742
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
8 716
003
Поддержка культурно-досуговой работы
26 367
006
Функционирование районных (городских) библиотек
39 978
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
681
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
21 217
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
9700
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
6 720
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
4 797
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
38 063
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
9 153
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
504
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
28 406
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
62 079
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
10 065
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
10 065
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
23 626
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
23 626
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
10 261
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
10 261
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
18 127
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
12 842
006
Организация санитарного убоя больных животных
540
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 005
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
2 517
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека

3 450
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
3 450
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
135 022
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
75 742
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 716
003
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
26 367
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
39 978
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
681
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
21 217
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9700
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
6 720
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
4 797
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
38 063
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 153
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
504
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қала) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
28 406
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
62 079
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
10 065
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
10 065
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
23 626
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 626
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
10 261
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10 261
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
18 127
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 842
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
540
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 005
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
2 517
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу

Перечень выплат отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов на 2020 год по программе 451-007 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"
Сноска. Приложение 6 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 17.06.2020 № 46/1 (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Тимирязевского районного маслихата СевероКазахстанской области от 16.11.2020 № 49/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
№ п/п
Виды выплат
Сумма (тысяч тенге)
1
Участники и инвалиды Великой Отечественной войны

2020 жылға арналған 451-007 бағдарламасы бойынша "Жергілікті өкілетті органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек" жергілікті өкілетті органдар шешімі бойынша жекелеген санаттағы мұқтаж азаматтарға төлем тізбесі
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мəслихатының 17.06.2020 № 46/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 16.11.2020 № 49/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
№ р/н
Төлемдер түрлері
Сомасы (мың теңге)
1
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектері

530
2
Лица, награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы Великой Отечественной войны
14
3
Военнослужащие Советской Армии, Военно-Морского флота, Комитета государственной безопасности, лица рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза Советских Социалистических Республик (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза Советских Социалистических Республик принимали участие в боевых действиях на территории других государств; военнообязанные, призывавшиеся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащие автомобильных батальонов, направлявшиеся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащие летного состава, совершавшие вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза Советских Социалистических Республик; рабочие и служащие, обслуживающие советский воинский контингент в Афганистане, получившие ранения, контузии или увечья, либо награжденные орденами и медалями бывшего Союза Советских Социалистических Республик за участие в обеспечении боевых действий
478
4
Семьи военнослужащих, погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время
42
5
Лица, непосредственно подвергавшиеся политическим репрессиям на территории бывшего Союза Советских Социалистических Республик и в настоящее время являющихся гражданами Республики Казахстан
38
6
Лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции в 1986-1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях
119
7
Многодетные матери, награжденные подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа", орденами "Материнская Слава" I, II степени или ранее получившие звание "Мать-Героиня"
3314
8
Лица, которым назначены пенсии за особые заслуги перед Республикой Казахстан, пенсионеры, имеющие статус персонального пенсионера областного значения, почетные граждане области, (города, района)
277,1
9
Дети жертв политических репрессий, находившиеся вместе с родителями или заменявшими их лицами в местах лишения свободы, в ссылке, высылке или на спецпоселении, а также дети жертв политических репрессий, не достигшие восемнадцатилетнего возраста на момент репрессии и в результате ее применения оставшиеся без родительского попечения или одного из них

530
2
Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшінбұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдерімен марапатталған адамдар
14
3
Бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы үкімет органдарының шешімдеріне сәйкес басқа мемлекеттің аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысқан - Совет Армиясының, Әскери-Теңіз флотының, Мемлекеттік қауіпсіздік комитетінің әскери қызметшілері, бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы Ішкі істер министрлігінің қатардағы және басқарушы құрамының адамдары (әскери мамандар мен кеңесшілерді қоса есептегенде); жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүріп жатқан кезде Ауғанстанға жіберілген әскери міндеттілер; ұрыс қимылдары жүріп жатқан осы елге жүк жеткізу үшін Ауғанстанға жіберілген автомобиль батальондарының әскери қызметшілері; бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлік тапсырмаларды орындау үшін ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшілері; Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған, яғни ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшін бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағының ордендерімен және медальдерімен марапатталған жұмысшылар мен қызметшілер
478
4
Бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасылары
42
5
Бұрынғы Кеңестік Социалистік Республикалар Одағы аумағында саяси қуғын-сүргіндерге тікелей ұшыраған және қазіргі уақытта Қазақстан Республикасының азаматы болып табылатын адамдар
38
6
1986-1987 жылдары Чернобыль атом электр станциясындағы апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тiкелей қатысқан адамдар
119
7
"Алтын алқа", "Күміс алқа" алқаларымен, I, II дәрежелі "Ана Даңқы" ордендерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған көп балалы аналар
3314
8
Қазақстан Республикасына ерекше еңбегі үшін зейнетақы тағайындалған адамдар, облыстық маңызы бар дербес зейнеткер мәртебесіне ие зейнеткерлер, облыстың, (қаланың, ауданның) құрметті азаматтары
277,1
9
Ата-аналармен немесе олардың орнындағы адамдармен бiрге бас бостандығынан айыру орындарында, айдауда, жер аударуда немесе арнайы қоныс аударуда болған саяси қуғын-сүргiндер құрбандарының балалары, сондай-ақ қуғын-сүргiн кезiнде он сегiз жасқа толмаған және оның қолданылуы нәтижесiнде ата-анасының немесе олардың біреуінің қамқорлығынсыз қалған саяси қуғын-сүргiндер құрбандарының балалары

141
10
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны, а такжелиц, приравненных по льготам и гарантиям к участникам и инвалидам Великой Отечественной войны в зубопротезировании
16
11
Наличие у граждан, находящихся на амбулаторном лечении, активной формы туберкулеза
1428
12
Нуждаемость участников и инвалидов Великой Отечественной войны в возмещении затрат за оплату коммунальных услуг и приобретения топлива
75
13
Наличие среднедушевого дохода лица (семьи), не превышающего порога однократного размера прожиточного минимума
41
14
Нуждаемость лиц, пострадавших в зоне Семипалатинского ядерного полигона, впроезде железнодорожным (плацкартный вагон), автомобильным пассажирским транспортом (кроме такси) от станции отправления одного из видов указанныхтранспортных средств до места госпитализации и обратно по территории Республики Казахстан
113
15
Многодетные семьи, имеющие в своем составе четырех и более совместно проживающих несовершеннолетних детей, в том числе детей, обучающихся по очной форме обучения в организациях среднего, технического и профессионального, послесреднего, высшего и (или) послевузовского образования, после достижения ими совершеннолетия до времени окончания организаций образования (но не более чем до достижения двадцатитрехлетнего возраста)
1 034
Итого
7 660,1
Приложение 7
к решению Тимирязевского
районного маслихата
от 25 декабря 2019 года № 42/1
Распределение бюджетных средств на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
Сноска. Приложение 7 в редакции решения Тимирязевского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 16.11.2020 № 49/1 (вводится в действие с 01.01.2020).
Функци-ональная группа
Админи-стратор бюд-жетных прог-рамм
Прог-рамма
Подпро-грамма
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Обяза-тельные гигие-нические средства
Предос-тавление услуг индиви-дуальными помощ-никами
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 998
4 052
946
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
4 998
4 052
946
050
Обеспечению прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
4 998
4 052
946
011
За счет трансфертов из республиканского бюджета
3 414
3 414
0
015
За счет средств местного бюджета
1 584
638
946
Приложение 8
к решению Тимирязевского
районного маслихата
от 25 декабря 2019 года № 42/1
Расходы районного бюджета за счет свободных остатков, сложившихся на начало финансового года и возврат целевых трансфертов республиканского и областного бюджетов, неиспользованных в 2019 году

141
10
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің, сондай-ақ жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне теңестiрiлген адамдардың тіс протездеуге мұқтаждығы
16
11
Амбулаторлық емделуде жатқан азаматтарда туберкулездің белсенді түрінің болуы
1 428
12
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектерінің коммуналдық қызметтерді төлеу және отын сатып алу үшін шығынның орнын толтыруға мұқтаждығы
75
13
Адамның (отбасының) ең төмен күнкөріс деңгейі мөлшерінің бір еселік шегінен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табысының болуы
41
14
Семей ядролық полигоны аймағында зардап шеккен адамдардың Қазақстан Республикасы аумағы бойынша көрсетілген көлік құралдарының бір түрімен жөнелту станциясынан емдеуге жатқызу орнына дейін және кейін теміржол (плацкартты вагон), автомобиль жолушылар көлігімен (таксиден басқа) жол жүруіне мұқтаждығы
113
15
Құрамында бірге тұратын кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары, оның ішінде кәмелеттік жасқа толғаннан кейін білім беру ұйымдарын бітіретін уақытқа дейін (бірақ жиырма үш жасқа толғанға дейін) орта, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі, жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарында күндізгі оқу нысаны бойынша білім алатын балалары бар отбасы
1034
Барлығы
7 660,1
Тимирязев аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
25 желтоқсандағы № 42/1
шешіміне 7- қосымша
Мүгедекті оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге, және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуін қамтамасыз етуіне қаражат бөлуі
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 16.11.2020 № 49/1 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Функцио-налдық топ
Бюд-жеттік бағдар-лама-лардың әкімшісі
Бағдар-лама
Кіші бағдар-лама
Атауы
Сомасы (мың теңге)
Міндетті гигие-налық құрал-дар
Жеке көмек-шілердің қызмет көрсетуі
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 998
4 052
946
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
4 998
4 052
946
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту
4 998
4 052
946
011
Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен
3 414
3 414
0
015
Жергілікті бюджет қаражаттарының есебінен
1 584
638
946
Тимирязев аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
25 желтоқсанындағы № 42/1
шешіміне 8-қосымша
Қаржы жылының басына қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары және 2019 жылы пайдаланылмаған республикалық және облыстық бюджеттерден нысаналы трансферттерді қайтару есебінен аудандық бюджет шығыстары