Об утверждении бюджета Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы
Решение Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 25 декабря 2019 года № 2-48 с. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области от 30 декабря 2019 года № 5771.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 18 настоящего решения.
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Уалихановский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы — 5 813 370 тысяч тенге:
налоговые поступления — 340 001,1 тысяч тенге;
неналоговые поступления — 14 710,8 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала — 6 800 тысяч тенге; поступления трансфертов —5 451 858,1 тысяч тенге;
2) затраты — 6 016 610,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование — 138 078,3 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 161 327,3 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 23 249 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами — 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета — -341 318,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 341 318,5 тысяч тенге:
поступление займов – 339 535,3 тысяч тенге;
погашение займов – 23 249 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 25 032,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 03.09.2020 № 2-60 с (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Уалихановского районного маслихата СевероКазахстанской области от 18.11.2020 № 2-63 с (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить, что доходы районного бюджета на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуальный подоходный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом, за исключением индивидуального подоходного налога по доходам, подлежащими обложению самостоятельно физическими лицами, у которых на территории города районного значения, села, поселка расположено заявленное при постановке на регистрационный учет в органе государственных доходов:
место нахождения – для индивидуального предпринимателя, частного нотариуса, частного судебного исполнителя, адвоката, профессионального медиатора;
место жительства – для остальных физических лиц;
индивидуальный подоходный налог с физических лиц, уплативших единый совокупный платеж в соответствии с законами Республики Казахстан, по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
социальный налог по нормативам распределения доходов, установленным областным маслихатом;
налог на имущество физических и юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, за исключением налога на имущество физических лиц по объектам обложения данным налогом, находящимся на территории города районного значения, села, поселка, сельского округа;
земельный налог, за исключением земельного налога на земли населенных пунктов с физических и юридических лиц на земельные участки, находящиеся на территории города районного значения, села, поселка;
единый земельный налог;
налог на транспортные средства, за исключением налога на транспортные средства:
с физических лиц, место жительства которых находится на территории города районного значения, села, поселка;
с юридических лиц, место нахождения которых, указываемое в их учредительных документах, располагается на территории города районного значения, села, поселка;
фиксированный налог;
акцизы на:
все виды спирта, произведенные на территории Республики Казахстан;
алкогольную продукцию, произведенную на территории Республики Казахстан;

2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджетін бекіту туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 2019 жылғы 25 желтоқсандағы № 2-48 с шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 30 желтоқсанда № 5771 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімінің 18 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабы 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Уәлиханов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджеті осы шешімге тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 813 370 мың теңге:
салықтық түсімдер – 340 001,1 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 14 710,8 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6800 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 451 858,1 мың теңге;
2) шығындар – 6 016 610,2 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 138 078,3 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 161 327,3 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 23 249 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 341 318,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 341 318,5 мың теңге:
қарыздар түсімі – 339 535,3 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 23 249 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 25 032,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Уəлиханов аудандық мəслихатының 03.09.2020 № 2-60 с (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 18.11.2020 № 2-63 с (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджетінің кірістері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес келесі салықтық түсімдер есебінен қалыптастырылатыны белгіленсін:
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында мемлекеттік кіріс органында тіркеу есебіне қою кезінде мәлімделген:
дара кәсіпкер, жекеше нотариус, жеке сот орындаушысы, адвокат, кәсіпқой медиатор үшін – тұрған жері;
қалған жеке тұлғалар үшін – тұрғылықты жері орналасқан жеке тұлғалар дербес салық салуға жататын кірістер бойынша жеке табыс салығын қоспағанда, облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша жеке табыс салығы;
Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес бірыңғай жиынтық төлемді төлеген жеке тұлғалардан облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша алынатын жеке табыс салығы;
облыстық мәслихат белгілеген кірістерді бөлу нормативтері бойынша әлеуметтік салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің, ауылдық округтің аумағындағы осы салықты салу объектілері бойынша жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықты қоспағанда, жеке және заңды тұлғалардың, дара кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық;
аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жер учаскелеріне жеке және заңды тұлғалардан алынатын, елдi мекендер жерлерiне салынатын жер салығын қоспағанда, жер салығы;
бірыңғай жер салығы;
мыналардан:
тұрғылықты жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағындағы жеке тұлғалардан;
өздерінің құрылтай құжаттарында көрсетілетін тұрған жері аудандық маңызы бар қаланың, ауылдың, кенттің аумағында орналасқан заңды тұлғалардан алынатын көлік құралдары салығын қоспағанда, көлік құралдары салығы;
тіркелген салық;
мыналарға:
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттің барлық түріне;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген алкоголь өніміне;

пиво с объемным содержанием этилового спирта не более 0,5 процента, произведенное на территории Республики Казахстан;
табачные изделия, произведенные на территории Республики Казахстан;
легковые автомобили (кроме автомобилей с ручным управлением или адаптером ручного управления, специально предназначенных для инвалидов), произведенные на территории Республики Казахстан;
бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо;
плата за пользование земельными участками;
лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности;
плата за пользование лицензиями на занятие отдельными видами деятельности;
сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию, за исключением юридических лиц, являющихся коммерческими организациями, их филиалов и представительств;
сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию;
сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества и ипотеки судна или строящегося судна;
плата за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городе областного значения, в полосе отвода автомобильных дорог общего пользования, проходящих через территорию города областного значения;
государственная пошлина, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.
3. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
доходы от коммунальной собственности:
поступления части чистого дохода коммунальных государственных предприятий, созданных по решению акимата района;
дивиденды на государственные пакеты акций, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходы на доли участия в юридических лицах, находящиеся в коммунальной собственности района;
доходы от аренды имущества коммунальной собственности района, за исключением доходов от аренды имущества коммунальной собственности района, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа;
вознаграждения по кредитам, выданным из районного бюджета;
другие доходы от коммунальной собственности района;
поступления от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета, за исключением штрафов, налагаемых акимами городов районного значения, сел, поселков, сельских округов;
другие неналоговые поступления в районный бюджет.

Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген құрамындағы этил спиртінің көлемі 0,5 пайыздан аспайтын сыраға;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген темекі бұйымдарына;
Қазақстан Республикасының аумағында жасалған жеңіл автомобильдерге (мүгедектер үшін арнайы арналған қолмен басқарылатын немесе қолмен басқаруға бейімделген автомобильдерден басқа);
бензинге (авиациялық бензинді қоспағанда) және дизель отынына акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлемақы;
қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым;
қызметтің жекелеген түрлерiмен айналысуға лицензияларды пайдаланғаны үшін төлемақы;
коммерциялық ұйымдар болып табылатын заңды тұлғаларды, олардың филиалдары мен өкілдіктерін қоспағанда, заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым;
жылжымалы мүлік кепілін және кеменің немесе жасалып жатқан кеменің ипотекасын мемлекеттік тіркегені үшін алым;
сыртқы (көрнекі) жарнаманы облыстық маңызы бар қаладағы үй-жайлардың шегінен тыс ашық кеңістікте, облыстық маңызы бар қаланың аумағы арқылы өтетін жалпыға ортақ пайдаланылатын автомобиль жолдарының бөлінген белдеуінде орналастырғаны үшін төлемақы;
республикалық бюджет есебіне жазылатын консулдық алымнан және мемлекеттік баждардан басқа, мемлекеттік баж.
3. Аудандық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін:
коммуналдық меншіктен түсетін кірістер:
аудан әкімдігінің шешімі бойынша құрылған коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісі бөлігінің түсімдері;
ауданның коммуналдық меншігіндегі акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивидендтер;
ауданның коммуналдық меншігіндегі заңды тұлғаларға қатысу үлестеріне кірістер;
аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда, ауданның коммуналдық меншігінің мүлкін жалға беруден түсетін кірістер;
аудандық бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
ауданның коммуналдық меншігінен түсетін басқа да кірістер;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
аудандық маңызы бар қалалардың, ауылдардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері салатын айыппұлдарды қоспағанда, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
аудандық бюджетке түсетін басқа да салықтық емес түсімдер.

4. Установить, что доходы районного бюджета формируются за счет поступлений от продажи основного капитала:
деньги от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями, финансируемыми из районного бюджета;
поступления от продажи земельных участков, за исключением земельных участков сельскохозяйственного назначения;
плата за продажу права аренды земельных участков.
5. Установить, что поступлениями трансфертов в районный бюджет являются трансферты из областного бюджета и бюджетов городов районного значения, сел, поселков, сельских округов.
6. Установить, что в районный бюджет зачисляются поступления от погашения выданных из районного бюджета кредитов, продажи финансовых активов государства, находящихся в коммунальной собственности района, займов местного исполнительного органа района.
7. Предусмотреть бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджет района в сумме 3 209 182 тысяч тенге.
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4.
9. Предусмотреть специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
Действие настоящего пункта распространяется на ветеринарных специалистов ветеринарных пунктов, осуществляющих деятельность в области ветеринарии.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в сумме 15 825 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 в редакции решения Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 03.09.2020 № 2-60 с (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 18.11.2020 № 2-63 с (вводится в действие с 01.01.2020).
11. Предусмотреть бюджетные субвенции, передаваемые из районного бюджета в бюджеты сельских округов, согласно приложению 5.
12. Исключен решением Уалихановского районного маслихата СевероКазахстанской области от 03.09.2020 № 2-60 с (вводится в действие с 01.01.2020).
13.Установить, что в расходах районного бюджета на 2020 годпо бюджетной программе 451.007.000 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" предусмотрены социальные выплаты отдельным категориям нуждающихся граждан, согласно приложению 6.

4. Аудандық бюджеттің кірістері негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер есебінен қалыптасуы белгіленсін:
аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерге бекітіп берілген мемлекеттік мүлікті сатудан түсетін ақша;
ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін қоспағанда, жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер;
жер учаскелерін жалға беру құқығын сатқаны үшін төлемақы.
5. Облыстық бюджеттен және аудандық маңызы бар қалалар, ауылдар, кенттер, ауылдық округтер бюджеттерінен берілетін трансферттер аудандық бюджетке трансферттер түсімдері болып табылатын қалыптасуы белгіленсін.
6. Аудандық бюджеттен берілген кредиттерді өтеуден, ауданның коммуналдық меншігіндегі мемлекеттің қаржы активтерін сатудан, ауданның жергілікті атқарушы органының қарыздарын өтеуден түсетін түсімдер аудандық бюджеттің есебіне жатқызуы белгіленсін.
7. Аудандық бюджетке облыстық бюджеттен берiлетiн субвенциялар 3 209 182 мың теңге сомасында қарастырылсын.
8. Осы шешімге 4-қосымшаға сәйкес 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалары бекітілсін.
9. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елді мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер көзделсін.
Осы тармақтың күші ветеринария саласындағы қызметті жүзеге асыратын ветеринария пункттерінің ветеринария мамандарына қолданылады.
10. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2020 жылға резерві 15 825 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Уəлиханов аудандық мəслихатының 03.09.2020 № 2-60 с (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 18.11.2020 № 2-63 с (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. Ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар 5-қосымшаға сәйкес сомасында қарастырылсын.
12. Алып тасталды - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 03.09.2020 № 2-60 с (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2020 жылдың аудан бюджетінің шығындарында 451.007.000 "Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек" бюджеттік бағдарламасы бойынша 6-қосымшаға сәйкес мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек белгіленсін.

14. Учесть в районном бюджете на 2020 год целевые трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
1) на выплату государственной адресной социальной помощи;
2) на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
3) на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
4) на информационную работу;
5) на частичное субсидирование заработной платы;
6) на предоставление субсидий на переезд;
7) на молодежную практику;
8) на аренду (найм) жилья и возмещение коммунальных затрат;
9) на субсидии работодателям;
10) гранты переселенцам на реализацию новых бизнес-идей;
11) на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
12) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
13) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;
14) на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
15) на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
16) на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;
17) на приобретение жилья для переселенцев из трудоизбыточных регионов;
18) на общественные работы;
19) на гарантированный социальный пакет;
20) на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КТUL-100 "Коктерек-Тоспа-Жаскайрат-Кайрат";
21) на средний ремонт размытых участков автодороги районного значения КТUL-341 "Кулыколь-Каратал";
22) на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан.
Распределение указанных целевых трансфертов из республиканского бюджета определяется постановлением акимата Уалихановского района "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "О районном бюджете на 2020-2022 годы.
Сноска. Пункт 14 в редакции решения Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 16.06.2020 № 2-55 с (вводится в действие с 01.01.2020).
15. Учесть в районном бюджете на 2020 год бюджетные кредиты из республиканского бюджета на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
16. Учесть в районном бюджете на 2020 год целевые трансферты из областного бюджета, в том числе:

14. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер ескерілсін, соның ішінде:
1) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге;
2) мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға;
3) техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдар тізбесін кеңейтуге;
4) ақпараттық жұмысқа;
5) жалақыны ішінара субсидиялауға;
6) көшуге субсидиялар беруге;
7) жастар практикасына;
8) тұрғын үйді жалға алу (жалдау) және коммуналдық шығындарды өтеуге;
9) жұмыс берушілерге субсидияларға;
10) қоныс аударушыларға жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға арналған гранттарға;
11) халықты әлеуметтік қорғау мемлекеттік ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге;
12) мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
13) мектепке дейінгі білім беру мемлекеттік ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
14) орта білім беру мемлекеттік ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға;
15) орта білім беру мемлекеттік ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге;
16) мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және мұрағат мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және мұрағат мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге;
17) жұмыс күші артық өңірлерден қоныстанғандар үшін тұрғын үйді сатып алуға;
18) қоғамдық жұмыстарға;
19) әлеуметтік кепілдік жиынға;
20) "Көктерек-Тоспа-Жасқайрат-Қайрат" КТUL-100 аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын орташа жөндеуге;
21) "Қулыкөл-Қаратал" КТUL-341 аудандық маңызы бар автомобиль жолдарының шайып кеткен бөлігін орташа жөндеуге;
22) Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге.
Аталған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер Уәлиханов ауданы әкімдігінің "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы "Аудандық маслихат шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Уəлиханов аудандық мəслихатының 16.06.2020 № 2-55 с (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
15. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету шараларын жүзеге асыруға арналған бюджеттік кредиттер ескерілсін.
16. 2020 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер түсімдері ескерілсін, соның ішінде:

1) на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней организаций дошкольного образования;
2) на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования за работу в условиях обновленного содержания образования;
3) на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ;
4) на доплату за преподавание на английском языке предметов естественных математических направлений;
5) на выплату доплаты учителям со степенью магистра;
6) на выплату доплаты учителям за наставничество молодым учителям;
7) на увеличения размера доплаты за классное руководство работникам организаций начального, основного и общего среднего образования;
8) на увеличения размера доплаты за проверку тетрадей и письменных работ работникам начального, основного и общего среднего образования;
9) на увеличение ежегодного оплачиваемого трудового отпуска продолжительностью 42 календарных дней педагогических работников до 56 дней организаций;
10) на обеспечение системами видеонаблюдения объектов образования;
11) на приобретение и доставку учебников;
12) на увеличение заработной платы работников спортивных организаций;
13) на приобретение автотранспорта для школ района;
14) на укрепление материально-технической базы школ района (мебель, спортинвентарь);
15) на проведение праздничных мероприятий, посвященных 75-летию Победы в Великой Отечественной войне;
16) на возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья;
17) на проведение противоэпизоотических мероприятий;
18) на текущий ремонт кровли в здании коммунального государственного казенного предприятия "Районный Дом культуры" коммунального государственного учреждения "Отдел культуры и развития языков акимата Уалихановского района Северо-Казахстанской области" в селе Кишкенеколь;
19) на капитальный ремонт коммунального государственного учреждения "Черниговская средняя школа" акимата Уалихановского района Северо-Казахстанской области Министерства образования и науки Республики Казахстан;
20) на разработку проектно-сметной документации на строительство водонапорных башен для подвода воды в жилые дома в селах района;
21) на приобретение и установку дорожных знаков на автомобильных дорогах местного значения;
22) на приобретение контейнеров;
23) на оплату услуг образовательного портала;
24) строительство наружных инженерных сетей водоснабжения и электроснабжения к животноводческой базе;

1) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагог қызметкерлерінің ұзақтығы күнтізбелік 42 күн жыл сайынғы ақы төленетін еңбек демалысын 56 күнге дейін ұлғайтуға;
2) білім берудің жаңартылған мазмұны жағдайындағы жұмысы үшін бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беретін оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақыға;
3) мектеп педагог-психологтерінің айлықақыларының мөлшерін ұлғайтуға;
4) жаратылыстану-математикалық бағыттағы пәндерін ағылшын тілінде оқыту үшін қосымша ақы төлеуге;
5) магистр дәрежесі бар мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
6) жас мұғалімдерге тәлімгерлігі үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
7) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беретін ұйымдардың қызметкерлеріне сынып жетекшілігі үшін қосымша ақы мөлшерін ұлғайтуға;
8) бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беретін қызметкерлерге дәптерлер мен жазба жұмыстарын тексергені үшін қосымша ақының мөлшерін ұлғайтуға;
9) орта білім беретін ұйымдардың педагог қызметкерлерінің ұзақтығы 42 күнтізбелік күн жыл сайынғы ақы төленетін еңбек демалысын 56 күнге дейін ұлғайтуға;
10) білім беру объектілерін бейнебақылау жүйелерімен қамтамасыз етуге;
11) оқулықтарды сатып алуға және жеткізуге;
12) спорттық ұйымдар қызметкерлерінің жалақысын ұлғайтуға;
13) аудан мектептеріне автокөлік сатып алуға;
14) аудан мектептерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға (жиһаз, спорт жабдықтары);
15) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 75-жылдығына арналған мерекелік іс-шараларды өткізуге;
16) алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеуге;
17) эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізуге;
18) Кішкенекөл ауылындағы "Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы әкімдігінің мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің "Аудандық мәдениет Үйі" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны ғимаратының төбесін ағымдағы жөңдеуге;
19) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы әкімдігінің "Чернигов орта мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесін күрделі жөңдеуге;
20) аудан ауылдарының тұрғын үйлеріне су өткізу үшін су айдауыш мұнара құрылысына жобалау сметалық құжаттама әзірлеуге;
21) жергілікті маңызы бар автомобиль жолдарына жол белгілерін сатып алуға және орнатуға;
22) контейнерлер сатып алуға;
23) білім беру порталының қызметтеріне ақы төлеу үшін;
24) мал шаруашылығы базасына су және электр жүйелерімен жабдықтаудың сыртқы инженерлік желілерін салуға;

25) на реконструкцию спального корпуса под жилой дом с инженерно-коммуникационной инфраструктурой по улице Абая 65а в селе Кишкенеколь.
26) на текущий ремонт уличного освещения в населенных пунктах района.
Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата Уалихановского района "О реализации решения Уалихановского районного маслихата "О районном бюджете на 2020-2022 годы.
Сноска. Пункт 16 в редакции решения Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 03.09.2020 № 2-60 с (вводится в действие с 01.01.2020); в редакции решения Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 18.11.2020 № 2-63 с (вводится в действие с 01.01.2020).
17. Учесть в районном бюджете на 2020 год передачу целевых текущих трансфертов в бюджеты сельских округов, согласно приложению 7.
17-1. Предусмотреть в районном бюджете расходы за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года в сумме 25 032,2 тысяч тенге, согласно приложению 8.
Сноска. Решение дополнено пунктом 17-1 в соответствии с решением Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 13.03.2020 № 2-51 с (вводится в действие с 01.01.2020).
17-2. Предусмотреть кредитование бюджетов сельских округов для финансирования мер в рамках Дорожной карты занятости, согласно приложению 9.
Сноска. Решение дополнено пунктом 17-2 в соответствии с решением Уалихановского районного маслихата Северо-Казахстанской области от 13.04.2020 № 2-53 с (вводится в действие с 01.01.2020).
18. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель
сессии маслихата
Уалихановского района
К. Жантлеуов
Секретарь Уалихановского
районного маслихата
Б. Кадиров
Приложение 1
к решению Уалихановского
районного маслихата
от 25 декабря 2019 года № 2-48с
Бюджет Уалихановского района Северо-Казахстанской области на 2020 год

25) Кішкенекөл ауылы, Абай көшесі №65а мекенжайдағы жатақхана ғимаратын барлық инженерлік- коммуникациялық инфроқұрылымы енгізілен тұрғын үй етіп қайта құрылымдауға;
26) аудан елді мекендеріндегі көше жарықтандырылуын ағымдағы жөндеуге.
Аталған сомаларды бөлу Уәлиханов ауданы әкімдігінің "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы "Аудандық маслихат шешімін іске асыру туралы" қаулысымен айқындалады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Уəлиханов аудандық мəслихатының 03.09.2020 № 2-60 с (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық мәслихатының 18.11.2020 № 2-63 с (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
17. 2020 жылға ауылдық округтердің бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттер 7-қосымшаға сәйкес берілуі ескерілсін.
17-1. 8-қосымшаға сәйкес аудандық бюджетте қаржылық жылдың басында 25 032,2 мың теңге сомасында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары есебінен шығыстар қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 17-1-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Уəлиханов аудандық мəслихатының 13.03.2020 № 2-51 с (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17-2. Жұмыспен қамту жол картасы шеңберінде шараларды қаржыландыру үшін 9-қосымшаға сәйкес ауылдық округтің бюджеттеріне кредит беру қарастырылсын.
Ескерту. Шешім 17-2-тармақпен толықтырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Уəлиханов аудандық мəслихатының 13.04.2020 № 2-53 с (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18. Осы шешім 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Уәлиханов аудандық
мәслихаты сессиясының
төрағасы
К. Жантлеуов
Уәлиханов аудандық
хатшысы
Б.Кәдіров
Уәлиханов аудандық
мәслихатының
2019 жылғы 25 желтоқсандағы
№2-48с шешіміне
1-қосымша
2020 жылға арналған Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының бюджеті

2) Затраты
6016610,2
01
Государственные услуги общего характера
298708,3
112
Аппарат маслихата района (города областного значения)
18304
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
18304
122
Аппарат акима района (города областного значения)
111007
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
103445
003
Капитальные расходы государственного органа
7562
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
1222,8
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
507,3
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
715,5
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
49403,1
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
31222
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
18181,1
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
40058
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии
40058
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
78713,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
23288
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
55425,4
02
Оборона
12311,1
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6580,1
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6580,1
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5731
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
2429
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3302
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
6509
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
6509
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах

2) Шығындар
6016610,2
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
298708,3
112
Аудан (облыстықмаңызы бар қала) мәслихатының аппараты
18304
001
Аудан (облыстықмаңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
18304
122
Аудан (облыстықмаңызы бар қала) әкімінің аппараты
111007
001
Аудан (облыстықмаңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
103445
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
7562
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
1222,8
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
507,3
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
715,5
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
49403,1
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
31222
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
18181,1
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
40058
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті, ауыл шаруашылығы мен ветеринарияны дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40058
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
78713,4
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын
үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23288
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
55425,4
02
Қорғаныс
12311,1
122
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) әкімінің аппараты
6580,1
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6580,1
122
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) әкімінің аппараты
5731
006
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
2429
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3302
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
6509
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
6509
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету

14230
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
748109,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
58500
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
58500
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
10731,7
024
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
10731,7
464
Отдел образования района (города областного значения)
178208
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Государственной программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 – 2021 годы "Еңбек"
178208
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
463495
007
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
101000
008
Организация сохранения государственного жилищного фонда
9055
098
Приобретение жилья коммунального жилищного фонда
353440
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
23643,5
016
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
643,5
058
Развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
23000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13531
031
Обеспечение санитарии населенных пунктов
13531
08
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
212439,7
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
48319
009
Поддержка культурно-досуговой работы
48319
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
18980
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере физической культуры и спорта
11107
006
Проведение спортивных соревнований на районном (города областного значения) уровне
5033
007
Подготовка и участие членов сборных команд района (города областного значения) по различным видам спорта на областных спортивных соревнованиях
2840
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
13073,4
021
Развитие объектов спорта
13073,4
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)

14230
07
Тұрғынүй-коммуналдық шаруашылық
748109,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
58500
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
58500
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
10731,7
024
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
10731,7
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
178208
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған "Еңбек" мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
178208
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
463495
007
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
101000
008
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
9055
098
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін сатып алу
353440
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
23643,5
016
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
643,5
058
Ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту
23000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13531
031
Елдi мекендердiң санитариясын қамтамасыз ету
13531
08
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
212439,7
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
48319
009
Мәдени-демалыс жұмысын қолдау
48319
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) денешынықтыру және спорт бөлімі
18980
001
Жергілікті деңгейде дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11107
006
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалық) деңгейде спорттық жарыстар өткiзу
5033
007
Әртүрлi спорт түрлерi бойынша аудан (облыстық маңызы бар қаланың) құрама командаларының мүшелерiн дайындау және олардың облыстық спорт жарыстарына қатысуы
2840
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
13073,4
021
Cпорт объектілерін дамыту
13073,4
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі

57391,8
005
Услуги по проведению государственной информационной политики
8380
007
Функционирование районных (городских) библиотек
48783
008
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
228,8
478
Отдел внутренней политики, культуры и развития языков района (города областного значения)
74675,5
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан, развития языков и культуры
20957
004
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
13076
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5600
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
35042,5
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
66759,6
475
Отдел предпринимательства, сельского хозяйства и ветеринарии района (города областного значения)
32355,8
006
Организация санитарного убоя больных животных
650
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
300
013
Проведение противоэпизоотических мероприятий
7206
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
24199,8
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
14449
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
14449
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
19954,8
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
19954,8
12
Транспорт и коммуникации
521400,9
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
519388,9
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
11964
034
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
504231,1
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
3193,8
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2012
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2012
13
Прочие
29124
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

57391,8
005
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
8380
007
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
48783
008
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
228,8
478
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат, мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
74675,5
001
Ақпаратты, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында жергілікті деңгейде мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20957
004
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
13076
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
5600
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
35042,5
10
Ауыл, су, орман, балықшаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
66759,6
475
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік, ауыл шаруашылығы және ветеринария бөлімі
32355,8
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
650
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
300
013
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
7206
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
24199,8
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
14449
001
Аудан (облыстық маңызы бар қаланың) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14449
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
19954,8
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
19954,8
12
Көлiк және коммуникация
521400,9
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
519388,9
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
11964
034
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
504231,1
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
3193,8
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2012
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2012
13
Басқалар
29124
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

503
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
50583
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
30100
113
Целевые текущие трансферты нижестоящим бюджетам
20483
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
18388
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
18388
02
Оборона
13278
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7100
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
7100
122
Аппарат акима района (города областного значения)
6178
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
4414
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1764
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
1509
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1509
019
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах
1509
04
Образование
2492950
464
Отдел образования района (города областного значения)
337573
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
191801
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
145772
464
Отдел образования района (города областного значения)
2013655
003
Общеобразовательное обучение
1988733
006
Дополнительное образование для детей
24922
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
75093
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
75093
464
Отдел образования района (города областного значения)
66629
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
20850
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
11837
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

503
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
50583
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30100
113
Төменгі тұрған бюджеттерге берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
20483
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
18388
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18388
02
Қорғаныс
13278
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7100
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
7100
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
6178
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
4414
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1764
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
1509
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1509
019
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету
1509
04
Бiлiм беру
2492950
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
337573
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
191801
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
145772
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2013655
003
Жалпы білім беру
1988733
006
Балаларға қосымша білім беру
24922
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
75093
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
75093
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
66629
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20850
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
11837
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі

7980
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
7980
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
10990
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
10990
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
26379
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
12441
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
13938
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
90696
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
24628
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
24628
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
37539
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
14238
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
1509
006
Организация санитарного убоя больных животных
2203
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
905
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
2140
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
16544
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
14549
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
14549
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
13980
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
13980
12
Транспорт и коммуникации
27012
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
25000
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
25000
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
2012
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
2012
13
Прочие
18413
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)

7980
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
7980
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
10990
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
10990
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
26379
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12441
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
13938
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
90696
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
24628
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
24628
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
37539
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14238
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
1509
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
2203
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
905
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
2140
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
16544
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
14549
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14549
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
13980
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
13980
12
Көлiк және коммуникация
27012
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
25000
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
25000
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
2012
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
2012
13
Басқалар
18413
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі