О внесении изменений в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2018 года № 32/1 "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2019-2021 годы"
Решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 29 марта 2019 года № 35/6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 3 апреля 2019 года № 5291
В соответствии с пунктом 1 статьи 106, с пунктом 1 статьи 109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат района Шал акына Северо-Казахстанской области РЕШИЛ
1. Внести в решение маслихата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 27 декабря 2018 года № 32/1 "Об утверждении бюджета района Шал акына на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5149, опубликовано 18 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019 – 2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 605 431 тысяч тенге:
налоговым поступлениям – 285 011 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4 204 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 5 500 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 310 716 тысяч тенге;
2) затраты – 3 612 001,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 017 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 7 575 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3 558 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 10 587,4 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 10 587,4 тысяч тенге:
поступление займов – 7 575 тысяч тенге;
погашение займов – 3 558 тысяч тенге;

Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 32/1 "2019-2021 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2019 жылғы 29 наурыздағы № 35/6 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 3 сәуірде № 5291 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106-бабы 1-тармағына, 109-бабы 1-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы мәслихатының 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 32/1 "2019-2021 жылдарға арналған Шал ақын ауданының бюджетін бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5149 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде 2019 жылғы 18 қаңтарда жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 605 431 мың теңге:
салықтық түсімдер – 285 011 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 4 204 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 5 500 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 310 716 мың теңге;
2) шығындар – 3 612 001,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 017 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7 575 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 3 558 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 10 587,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 10 587,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7 575 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 558 мың теңге;

используемые остатки бюджетных средств – 6 570,4 тысяч тенге.";
приложения 1, 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель XXXV сессии
маслихата района Шал акына
Северо-Казахстанской области
С. Окунев
Секретарь маслихата
района Шал акына
Северо-Казахстанской области
О. Амрин
Приложение 1 к решению маслихата района Шал акына от __ марта 2019 года №___

бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 6 570,4 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1, 4-қосымшалары осы шешімнің 1, 2-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы
мәслихатының
XXXV сессиясының төрағасы
С. Окунев
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын ауданы
мәслихатының хатшысы
Ө. Әмрин
Шал ақын ауданы мәслихатының 2019 жылғы __ наурыздағы №___ шешіміне 1- қосымша

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
25382,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
23789,0
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
993,0
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
600,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
15769,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
15769,0
02
Оборона
7925,0
122
Аппарат акима района (города областного значения)
7925,0
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
6532,0
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
125,0
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
1268,0
04
Образование
2557599,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
30221,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
30221,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
4621,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
4621,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
2492011,0
003
Общеобразовательное обучение
1943444,0
006
Дополнительное образование для детей
67659,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
190,0
023
Методическая работа
11751,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
257433,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
12124,0
031
Государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях
6244,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
9938,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
25382,0
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23789,0
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
993,0
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
600,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
15769,0
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15769,0
02
Қорғаныс
7925,0
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
7925,0
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
6532,0
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
125,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
1268,0
04
Білім беру
2557599,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
30221,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
30221,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
4621,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
4621,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2492011,0
003
Жалпы білім беру
1943444,0
006
Балаларға қосымша білім беру
67659,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
190,0
023
Әдістемелік жұмыс
11751,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
257433,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
12124,0
031
Жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау
6244,0
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9938,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу

5203,0
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
5203,0
495
Отдел архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
84587,0
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
82642,0
039
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
1945,0
13
Прочие
34583,0
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
8232,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
8232,0
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
19094,0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развитие регионов до 2020 года
19094,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7257,0
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
6700,0
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка,сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
557,0
14
Обслуживание долга
4,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
4,0
021
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
4,0
15
Трансферты
137531,6
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
137531,6
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
35,6
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджеты на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
132768,0
051
Трансферты органам местного самоуправления
4728,0
3) Чистое бюджетное кредитование
4017,0
Бюджетные кредиты
7575,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
7575,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
7575,0
018
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
7575,0
5
Погашение бюджетных кредитов
3558,0
01
Погашение бюджетных кредитов
3558,0
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
3558,0

5203,0
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
5203,0
495
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
84587,0
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
82642,0
039
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
1945,0
13
Басқалар
34583,0
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
8232,0
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8232,0
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
19094,0
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
19094,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7257,0
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
6700,0
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
557,0
14
Борышқа қызмет көрсету
4,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
4,0
021
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
4,0
15
Трансферттер
137531,6
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
137531,6
006
Пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) нысаналы трансферттерді қайтару
35,6
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
132768,0
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
4728,0
3)Таза бюджеттік кредиттеу
4017,0
Бюджеттік кредиттер
7575,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
7575,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
7575,0
018
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
7575,0
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
3558,0
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
3558,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
3558,0