О внесении изменений и дополнений в решение Маслихата города Атырау от 20 декабря 2018 года № 297 "О бюджете города на 2019-2021 годы"
Решение Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27 июня 2019 года № 383. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 12 июля 2019 года № 4447
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", и рассмотрев предложение акимата города об уточнении городского бюджета на 2019-2021 годы, Маслихат города Атырау РЕШИЛ:
1. Внести в решение Маслихата города Атырау от 20 декабря 2018 года № 297"О бюджете города на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4324, опубликовано 22 января 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "153 060 140" заменить цифрами "182 510 079";
цифры "140 517 233" заменить цифрами "157 287 266";
цифры "693 286" заменить цифрами "1 993 286";
цифры "11 334 177" заменить цифрами "22 714 083".
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) затраты– 189 732 776 тысяч тенге".
в подпункте 4):
в строке "сальдо по операциям с финансовыми активами" цифру "0" заменить цифрами "200 000";
в строке "приобретение финансовых активов" цифру "0" заменить цифрами "200 000".
в подпункте 5):
цифры "-8 722 697" заменить цифрами "-7 422 697".
в подпункте 6):
цифры "8 722 697" заменить цифрами "7 422 697".
в строке "погашение займов" цифры "500 000" тысяч тенге заменить цифрами "1 800 000" тысяч тенге.
в пункте 9:
цифры "901 528" заменить цифрами "2 338 767";
цифры "115 418" заменить цифрой "0";
цифры "50 980" заменить цифрой "0";
цифры "2 113 578" заменить цифрой "0";
цифры "391 479" заменить цифрой "0";
цифры "9 009" заменить цифрой "0";
цифры "10 000" заменить цифрой "0";
цифры "147 832" заменить цифрами "741 918";
цифры "146 716" заменить цифрами "147 176";

Атырау қаласының Мәслихатының 2018 жылғы 20 желтоқсандағы № 297 "2019-2021 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 27 маусымдағы № 383 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 12 шілдеде № 4447 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 және 109 баптарына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және қала әкімдігінің 2019-2021 жылдарға арналған қала бюджетін нақтылау туралы ұсынысын қарап, Атырау қаласының Мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атырау қаласының Мәслихатының 2018 жылғы 20 желтоқсандағы № 297 "2019-2021 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4324 тіркелген, 2019 жылғы 22 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақтың:
1) тармақшасында:
"153 060 140" деген сандар "182 510 079" деген сандармен ауыстырылсын;
"140 517 233" деген сандар "157 287 266" деген сандармен ауыстырылсын;
"693 286" деген сандар "1 993 286" деген сандармен ауыстырылсын;
"11 334 177" деген сандар "22 714 083" деген сандармен ауыстырылсын.
2) тармақшасы келесі редакцияда мазмұндалсын:
"2) шығындар –189 732 776 мың теңге".
4) тармақшасында:
қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо" деген жолдағы "0" деген саны "200 000" деген сандармен ауыстырылсын;
"қаржы активтерін сатып алу" деген жолдағы "0" деген саны "200 000" деген сандармен ауыстырылсын.
5) тармақшасында:
"-8 722 697" деген сандар "- 7 422 697" деген сандармен ауыстырылсын.
6) тармақшасында:
"8 722 697" деген сандар "7 422 697" деген сандармен ауыстырылсын.
"қарыздарды өтеу" деген жолдағы "500 000" деген сандар "1 800 000" деген сандармен ауыстырылсын.
9 тармақта:
"901 528" деген сандар "2 338 767" деген сандармен ауыстырылсын;
"115 418" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"50 980" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"2 113 578" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"391 479" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"9 009" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"10 000" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"147 832" деген сандар "741 918" деген сандармен ауыстырылсын;
"146 716" деген сандар "147 176" деген сандармен ауыстырылсын;

цифры "75 750" заменить цифрами "151 500".
в пункте 10:
цифры "2 630 488" заменить цифрами "2 363 822".
Дополнить пунктами 17, 18, 19 и 20 следующего содержания:
"17. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
2 675 371 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования;
141 194 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих;
13 635 тысяч тенге - на предоставление государственных грантов молодым предпринимателям для реализации новых бизнес-идей в рамках Государственной программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса-2020";
949 200 тысяч тенге - на приобретение жилья из коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей";

"75 750" деген сандар "151 500" деген сандармен ауыстырылсын.
10 тармақта:
"2 630 488" деген сандар "2 363 822" деген сандармен ауыстырылсын.
Келесі мазмұндағы 17, 18, 19 және 20 тармақтармен толықтырылсын:
"17. 2019 жылға қалалық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім ұйымдарының мұғалімдері менпедагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 2 675 371 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 141 194 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жас кәсіпкерлерге мемлекеттік гранттар беруге – 13 635 мың теңге;
аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға – 949 200 мың теңге;

1 127 642 тысяч тенге – на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы".
"18. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих объемах:
25 020 тысяч тенге - на оказание социальной помощи отдельным категориям граждан;
807 543 тысяч тенге – на выполнение государственных обязательствпо проектам государственно-частного партнерства".

төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығыстарды өтеуге – 1 127 642 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін".
"18. 2019 жылға қалалық бюджетте облыстық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмекке – 25 020 мың теңге;
мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындауға – 807 543 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін".

"19. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из областного бюджета на развитие транспортной инфраструктуры – 5 000 000 тысяч тенге".
"20. Произведенные кассовые расходы по специфике 111 "Оплата труда" программы 04 2 464 003 015 "Общеобразовательное обучение" в сумме 786 876 000 тенге перенести на специфику 111 "Оплата труда" программы 04 2 464 003 011 "Общеобразовательное обучение".
2. Приложение указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

"19. 2019 жылға қалалық бюджетте облыстық бюджеттен көлік инфрақұрылымын дамытуға – 5 000 000 мың теңге нысаналы даму трансферті көзделгені ескерілсін".
"20. 04 2 464 003 015 "Жалпы білім беру" бағдарламасының 111 "Еңбекақы" ерекшелігі бойынша жұмсалған 786 876 000 теңге кассалық шығындары 04 2 464 003 011 "Жалпы білім беру" бағдарламасының тиісінше 111 "Еңбекақы" ерекшелігіне жылжытылсын".
2. Көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.

3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (А. Семгалиев) по вопросам экономики, бюджета, финансов, развития производства и предпринимательства, экологии, природопользования.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель XXXXI сессии А. Семгалиев
Секретарь Маслихата Р. Джанглишов
Приложение к решению городского маслихата от 27 июня 2019 года № 383

3. Осы шешімнің орындалуын бақылау экономика, бюджет, қаржы, өндіріс пен кәсіпкерлікті дамыту, экология, табиғатты пайдалану мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (А. Семғалиев).
4. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
XXXXI сессия төрағасы А. Семғалиев
Мәслихат хатшысы Р. Джанглишов
Атырау қаласының Мәслихатының 2019 жылғы 27 маусымдағы № 383 шешіміне қосымша

4 000
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
62 928
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 165
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
21 047
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 040 470
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
3 434 476
01
Социальное обеспечение
1 188 322
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
8 879
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 179 443
010
Государственная адресная социальная помощь
1 179 443
2
Социальная помощь
2 064 983
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
50 000
068
Социальная поддержка отдельных категорий граждан в виде льготного, бесплатного проезда на городском общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
50 000
464
Отдел образования района (города областного значения)
300 350
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
300 350
801
Отдел занятости, социальных программ и регистрации актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 714 633
004
Программа занятости
658 580
007
Оказание жилищной помощи
19 565
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 831
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
530 808
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
80 314
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
79 718
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
251 804
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
85 013
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения

4 000
015
Жетiм баланы (жетiм балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтiп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
62 928
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2 165
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педогогикалық консультациялық көмек көрсету
21 047
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 040 470
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
3 434 476
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
1 188 322
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
8 879
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
8 879
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 179 443
010
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
1 179 443
2
Әлеуметтiк көмек
2 064 983
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
50 000
068
Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша қалалық қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен, тегін жол жүру түрінде азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қолдау
50 000
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм бөлiмi
300 350
008
Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмi бойынша бiлiм беру ұйымдарының күндiзгi оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушiлердi қоғамдық көлiкте (таксиден басқа) жеңiлдiкпен жол жүру түрiнде әлеуметтiк қолдау
300 350
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 714 633
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
658 580
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
19 565
009
Үйден тәрбиеленiп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 831
011
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
530 808
013
Белгiленген тұрғылықты жерi жоқ тұлғаларды әлеуметтiк бейiмдеу
80 314
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
79 718
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну
251 804
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметiн қамтамасыз ету
85 013
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер