О внесении изменений и дополнений в решение Атырауского городского Маслихата от 20 декабря 2018 года № 297 "О бюджете города на 2019-2021 годы"
Решение Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27 сентября 2019 года № 419. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 11 октября 2019 года № 4502
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", и рассмотрев предложение акимата города об уточнении городского бюджета на 2019-2021 годы, Маслихат города Атырау РЕШИЛ:
1. Внести в решение Атырауского городского Маслихата от 20 декабря 2018 года № 297 "О бюджете города на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4324, опубликовано 22 января 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
в пункте1:
в подпункте 1):
цифры "182 510 079" заменить цифрами"184 032 913";
цифры "157 287 266" заменить цифрами "157 319 471";
цифры "515 444" заменить цифрами "603 214";
цифры "22 714 083" заменить цифрами "24 116 942".
в подпункте 2):
цифры "189 732 776" заменить цифрами "191 455 610".
в подпункте 4):
в строке "сальдо по операциям с финансовыми активами" цифры "200 000" заменить цифрой "0";
в строке "приобретение финансовых активов" цифры "200 000" заменить цифрой "0".
в пункте 9:
цифры "2 338 767" заменить цифрами "2 601 531";
цифры "741 918" заменить цифрами "1 510 788".

Атырау қалалық Мәслихатының 2018 жылғы 20 желтоқсандағы № 297 "2019-2021 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 27 қыркүйектегі № 419 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 11 қазанда № 4502 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106 және 109 баптарына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес және қала әкімдігінің 2019-2021 жылдарға арналған қала бюджетін нақтылау туралы ұсынысын қарап, Атырау қаласының Мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Атырау қалалық Мәслихатының 2018 жылғы 20 желтоқсандағы № 297 "2019-2021 жылдарға арналған қала бюджеті туралы" (нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4324 тіркелген, 2019 жылғы 22 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақтың:
1) тармақшасында:
"182 510 079" деген сандар "184 032 913" деген сандармен ауыстырылсын;
"157 287 266" деген сандар "157 319 471" деген сандармен ауыстырылсын;
"515 444" деген сандар "603 214" деген сандармен ауыстырылсын;
"22 714 083" деген сандар "24 116 942" деген сандармен ауыстырылсын.
2) тармақшасында:
"189 732 776" деген сандар "191 455 610" деген сандармен ауыстырылсын.
4) тармақшасында:
қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо" деген жолдағы "200 000" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын;
"қаржы активтерін сатып алу" деген жолдағы "200 000" деген сандар "0" деген санмен ауыстырылсын.
9 тармақта:
"2 338 767" деген сандар "2 601 531" деген сандармен ауыстырылсын;
"741 918" деген сандар "1 510 788" деген сандармен ауыстырылсын.

Дополнить пунктами 21, 22 и 23 следующего содержания:
"21. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета за счет Национального Фонда Республики Казахстан в следующих объемах:
90 900 тысяч тенге –на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей для молодежи, членам малообеспеченных и многодетных семей трудоспособным инвалидам;
280 325 тысяч тенге - на обеспечение дополнительного охвата краткосрочным профессиональным обучением.

Келесі мазмұндағы 21, 22 және 23 тармақтармен толықтырылсын;
"21. 2019 жылға қалалық бюджетте республикалық бюджеттен Қазақстан Республикасының Ұлттық қорының есебінен төмендегідей көлемдерде:
жаңа бизнес-идеяларды іске асыру үшін жастарға, аз қамтылған көпбалалы отбасы мүшелеріне, еңбекке жарамды мүгедектерге мемлекеттік гранттар беруге– 90 900 мың теңге;
кысқа мерзімді кәсіби оқытуды қосымша қамтуды қамтамасыз етуге – 280 325 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттері көзделгені ескерілсін".

"22. Произведенные кассовые расходы по специфике 431"Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов" программы 07 1 467 004 011 "Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры" в сумме 56 728 536 тенге перенести на специфику 431 "Строительство новых объектов и реконструкция имеющихся объектов"" программы 07 1 467 004 015 "Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры".

"22. 07 1 467 004 011 "Инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру" бағдарламасының 431 "Жаңа объектілерді салу және қолдағы объектілерді реконструкциялау" ерекшелігі бойынша жұмсалған 56 728 536 теңге кассалық шығындары 07 1 467 004 015 "Инженерлiк-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру" бағдарламасының тиісінше 431 "Жаңа объектілерді салу және қолдағы объектілерді реконструкциялау" ерекшелігіне жылжытылсын".

"23. Произведенные кассовые расходы по специфике 131 "Оплата труда технического персонала" программы 01 5 453 001 011 "Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования" в сумме 17 600 тенге перенести на специфику 131 "Оплата труда технического персонала"" программы 01 5 453 001 015 "Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования".

"23. 01 5 453 001 011 "Экономикалық саясатты, мемлекеттiк жоспарлау жүйесiн қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер" бағдарламасының 131 "Техникалық персоналдың еңбегіне ақы төлеу" ерекшелігі бойынша жұмсалған 17 600 теңге кассалық шығындары 01 5 453 001 015"Экономикалық саясатты, мемлекеттiк жоспарлау жүйесiн қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттiк саясатты iске асыру жөнiндегi қызметтер" бағдарламасының тиісінше 131 "Техникалық персоналдың еңбегіне ақы төлеу" ерекшелігіне жылжытылсын".

2. Приложение указанного решения изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (А. Семгалиев) по вопросам экономики, бюджета, финансов, развития производства и предпринимательства, экологии, природопользования.
4. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель XLV сессии Семгалиев А.
Секретарь Маслихата города Атырау Джанглишов Р.

2. Көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау экономика, бюджет, қаржы, өндіріс пен кәсіпкерлікті дамыту, экология, табиғатты пайдалану мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (А. Семгалиев).
4. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
XLV сессия төрағасы А. Семғалиев
Атырау қаласының
Маслихатының хатшысы
Р. Джанглишов

2 664 095
9
Прочие услуги в области образования
3 412 751
464
Отдел образования района (города областного значения)
3 412 751
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
82 542
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
1 170 269
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
736
012
Капитальные расходы государственных органов
4 000
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
62 928
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
2 923
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
21 047
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
2 068 306
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
4 696 349
01
Социальное обеспечение
1 957 192
464
Отдел образования района (города областного значения)
8 879
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
8 879
801
Отдел занятости, социальных программ и регистраци актов гражданского состояния района (города областного значения)
1 948 313
010
Государственная адресная социальная помощь
1 948 313
2
Социальная помощь
2 551 778
464
Отдел образования района (города областного значения)
300 350
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
300 350
801
Отдел занятости, социальных программ и регистраци актов гражданского состояния района (города областного значения)
2 251 428
004
Программа занятости
1 109 375
007
Оказание жилищной помощи
19 565
009
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
8 831
011
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
555 808
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
80 314
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
79 718
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида

2 664 095
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
3 412 751
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3 412 751
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82 542
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
1 170 269
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
736
012
Мемлекеттiк органның күрделi шығыстары
4 000
015
Жетiм баланы (жетiм балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтiп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынғы ақшалай қаражат төлемі
62 928
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
2 923
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педогогикалық консультациялық көмек көрсету
21 047
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
2 068 306
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
4 696 349
1
Әлеуметтік қамсыздандыру
1 957 192
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
8 879
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
8 879
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
1 948 313
010
Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек
1 948 313
2
Әлеуметтiк көмек
2 551 778
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бiлiм бөлiмi
300 350
008
Жергiлiктi өкiлдi органдардың шешiмi бойынша бiлiм беру ұйымдарының күндiзгi оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушiлердi қоғамдық көлiкте (таксиден басқа) жеңiлдiкпен жол жүру түрiнде әлеуметтiк қолдау
300 350
801
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту, әлеуметтік бағдарламалар және азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімі
2 251 428
004
Жұмыспен қамту бағдарламасы
1 109 375
007
Тұрғын үйге көмек көрсету
19 565
009
Үйден тәрбиеленiп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
8 831
011
Жергiлiктi өкiлеттi органдардың шешiмi бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтiк көмек
555 808
013
Белгiленген тұрғылықты жерi жоқ тұлғаларды әлеуметтiк бейiмдеу
80 314
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
79 718
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектердi мiндеттi гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететiн тіл маманының қызметтерін ұсыну

357 078
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
18 000
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
500 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
500 000
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
500 000
13
Прочие
1 343 451
9
Прочие
1 343 451
452
Отдел финансов района (города областного значения)
518 908
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
485 723
026
Целевые текущие трансферты районным (городов областного значения) бюджетам на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий
13 302
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих
19 883
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
17 000
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
17 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
807 543
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
807 543
14
Обслуживание долга
51 929
1
Обслуживание долга
51 929
452
Отдел финансов района (города областного значения)
51 929
013
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из областного бюджета
51 929
15
Трансферты
86 860 075
1
Трансферты
86 860 075
452
Отдел финансов района (города областного значения)
86 860 075
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1 789
007
Бюджетные изъятия
85 880 398
024
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства
753 009
038
Субвенции
37 549
049
Возврат трансфертов общего характера в случаях, предусмотренных бюджетным законодательством

357 078
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
18 000
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
500 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
500 000
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
500 000
13
Басқалар
1 343 451
9
Басқалар
1 343 451
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
518 908
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
485 723
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
13 302
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
19 883
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
17 000
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
17 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
807 543
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
807 543
14
Борышқа қызмет көрсету
51 929
1
Борышқа қызмет көрсету
51 929
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
51 929
013
Жергілікті атқарушы органдардың облыстық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
51 929
15
Трансферттер
86 860 075
1
Трансферттер
86 860 075
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
86 860 075
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
1 789
007
Бюджеттік алып коюлар
85 880 398
024
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
753 009
038
Субвенциялар
37 549
049
Бюджет заңнамасымен қарастырылған жағдайларда жалпы сипаттағы трансферттерді қайтару