О внесении изменений в решение Махамбетского районного маслихата от 28 декабря 2018 года № 303 "О бюджете сельских округов на 2019-2021 годы"
Решение Махамбетского районного маслихата Атырауской области от 20 декабря 2019 года № 390. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 27 декабря 2019 года № 4552
В соответствии со статьей 109-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение районного акимата об уточнении бюджетов сельских округов на 2019-2021 годы, Махамбетский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 28 декабря 2018 года № 303 "О бюджете сельских округов на 2019-2021 годы" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4321, опубликовано 15 января 2019 года в эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
цифры "69 073" заменить цифрами "67 541";
цифры "64 727" заменить цифрами "63 191";
в подпункте 2):
цифры "71 070" заменить цифрами "69 534";
в пункте 2:
в подпункте 1):
цифры "150 217" заменить цифрами "152 721";
цифры "124 472" заменить цифрами "126 976";
в подпункте 2):
цифры "151 958" заменить цифрами "154 462";
в пункте 3:
в подпункте 1):
цифры "77 809" заменить цифрами "78 649";
цифры "14 931" заменить цифрами "15 771";
в подпункте 2):
цифры "82 788" заменить цифрами "83 628";
в пункте 4:
в подпункте 1):
цифры "109 969" заменить цифрами "109 269";
цифры "100 207" заменить цифрами "99 507";
в подпункте 2):
цифры "113 910" заменить цифрами "113 210";
в пункте 5:
в подпункте 1):
цифры "94 076" заменить цифрами "95 081";
цифры "9 708" заменить цифрами "8 468";
в строке поступления от продажи основного капитала цифру "0" заменить цифрами "1 240";
цифры "84 368" заменить цифрами "85 373";
в подпункте 2):
цифры "99 496" заменить цифрами "100 501";
в пункте 6:
в подпункте 1):
цифры "623 149" заменить цифрами "609 872";
цифры "49 579" заменить цифрами "44 958";
в строке неналоговые поступления цифру "0" заменить цифрами "16";
в строке поступления от продажи основного капитала цифру "0" заменить цифрами "4 605";

Махамбет аудандық мәслихатының 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 303 "2019-2021 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Атырау облысы Махамбет аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 390 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 27 желтоқсанда № 4552 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 109-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына сәйкес және аудан әкімдігінің 2019-2021 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттерін нақтылау туралы ұсынысын қарап, Махамбет аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 303 "2019-2021 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеттері туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4321 санымен тіркелген, 2019 жылғы 15 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақшада:
"69 073" сандары "67 541" сандарымен ауыстырылсын;
"64 727" сандары "63 191" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"71 070" сандары "69 534" сандарымен ауыстырылсын;
2-тармақта:
1) тармақшада:
"150 217" сандары "152 721" сандарымен ауыстырылсын;
"124 472" сандары "126 976" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"151 958" сандары "154 462" сандарымен ауыстырылсын;
3-тармақта:
1) тармақшада:
"77 809" сандары "78 649" сандарымен ауыстырылсын;
"14 931" сандары "15 771" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"82 788" сандары "83 628" сандарымен ауыстырылсын;
4-тармақта:
1) тармақшада:
"109 969" сандары "109 269" сандарымен ауыстырылсын;
"100 207" сандары "99 507" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"113 910" сандары "113 210" сандарымен ауыстырылсын;
5-тармақта:
1) тармақшада:
"94 076" сандары "95 081" сандарымен ауыстырылсын;
"9 708" сандары "8 468" сандарымен ауыстырылсын;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер деген жолдағы "0" саны "1 240" сандарымен ауыстырылсын;
"84 368" сандары "85 373" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"99 496" сандары "100 501" сандарымен ауыстырылсын;
6-тармақта:
1) тармақшада:
"623 149" сандары "609 872" сандарымен ауыстырылсын;
"49 579" сандары "44 958" сандарымен ауыстырылсын;
салықтық емес түсімдер деген жолдағы "0" саны "16" сандарымен ауыстырылсын;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер деген жолдағы "0" саны "4 605" сандарымен ауыстырылсын;

цифры "573 570" заменить цифрами "560 293";
в подпункте 2):
цифры "627 464" заменить цифрами "634 187";
в пункте 7:
в подпункте 1):
цифры "119 697" заменить цифрами "117 521";
цифры "8 304" заменить цифрами "6 668";
в строке поступления от продажи основного капитала цифру "0" заменить цифрами "1 636";
цифры "111 393" заменить цифрами "109 217";
в подпункте 2):
цифры "123 966" заменить цифрами "121 790";
2. пункт 9 изложить в новой редакции:
"Учесть, что в бюджетах сельских округов на 2019 год предусмотрены целевые трансферты из районного бюджета в сумме – 380 199 тысяч тенге, в том числе:
138 073 тысяч тенге – на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий, в том числе:
Алгинскому сельскому округу –7 913 тысяч тенге;
Алмалинскому сельскому округу – 18 851 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 9 107 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 15 921 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 15 309 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 60 918 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 10 054 тысяч тенге.
3 712 тысяч тенге - на приобретение и содержание программного продукта "Парус-Каз", в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 464 тысяч тенге;
Алмалинскому сельскому округу – 464 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 464 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 464 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 464 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 928 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 464 тысяч тенге.
15 357 тысяч тенге - на материально-техническое оснащение организаций образования, в том числе:
Алмалинскому сельскому округу - 14 557 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 800 тысяч тенге;
57 986 тысяч тенге - на текущее содержание организаций образования, в том числе:
Алмалинскому сельскому округу – 47 145 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 10 841 тысяч тенге;
10 769 тысяч тенге - на текущее содержание организаций культуры, в том числе:
Алмалинскому сельскому округу – 10 210 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 559 тысяч тенге;
19 282 тысяч тенге – на текущий ремонт объектов организаций образования, в том числе:
Махамбетскому сельскому округу – 11 230 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 8 052 тысяч тенге;
52 526 тысяч тенге – на обеспечение функционирования систем водоснабжения населенных пунктов, в том числе:
Махамбетскому сельскому округу – 27 263 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу - 25 263 тысяч тенге;

"573 570" сандары "560 293" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"627 464" сандары "634 187" сандарымен ауыстырылсын;
7-тармақта:
1) тармақшада:
"119 697" сандары "117 521" сандарымен ауыстырылсын;
"8 304" сандары "6 668" сандарымен ауыстырылсын;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер деген жолдағы "0" саны "1 636" сандарымен ауыстырылсын;
"111 393" сандары "109 217" сандарымен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
"123 966" сандары "121 790" сандарымен ауыстырылсын;
2. 9-тармақ жаңа редакцияда мазмұндалсын:
"2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен – 380 199 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 138 073 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 7 913 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне – 18 851 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 9 107 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 15 921 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 15 309 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 60 918 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 10 054 мың теңге;
"Парус-Каз" бағдарламалық өнімін сатып алуға және ұстауға – 3 712 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 464 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне – 464 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 464 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 464 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 464 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 928 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 464 мың теңге;
білім беру ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға -15 357 мың теңге, оның ішінде:
Алмалы ауылдық округіне – 14 557 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 800 мың теңге;
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға - 57 986 мың теңге, оның ішінде:
Алмалы ауылдық округіне – 47 145 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 10 841 мың теңге;
мәдениет ұйымдарын ағымдағы ұстауға - 10 769 мың теңге, оның ішінде:
Алмалы ауылдық округіне – 10 210 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне - 559 мың теңге;
білім беру ұйымдарының нысандарын ағымдағы жөндеуге – 19 282 мың теңге, оның ішінде:
Махамбет ауылдық округіне – 11 230 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 8 052 мың теңге;
елді мекендердің сумен жабдықтау жүйесінің жұмыс істеуін қамтамасыз етуге – 52 526 мың теңге, оның ішінде:
Махамбет ауылдық округіне – 27 263 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 25 263 мың теңге;

39 800 тысяч тенге –на обеспечение санитарии населенных пунктов, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 230 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 750 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 570 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 36 850 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 1 400 тысяч тенге;
25 545 тысяч тенге – на благоустройство и озеленение населенных пунктов, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 500 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 1 000 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 16 790 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 7 255 тысяч тенге;
8 599 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 998 тысяч тенге;
Алмалинскому сельскому округу – 1 505 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 1 010 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 1 540 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 693 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 1 738 тысяч тенге;
Сарайчиковскому сельскому округу – 1 115 тысяч тенге;
800 тысяч тенге – на освещение улиц населенных пунктов Бейбарыского сельского округа;
7 250 тысяч тенге – на проведение работ по подготовке к зимнему периоду, в том числе:
Алгинскому сельскому округу – 350 тысяч тенге;
Алмалинскому сельскому округу – 650 тысяч тенге;
Баксайскому сельскому округу – 300 тысяч тенге;
Бейбарыскому сельскому округу – 800 тысяч тенге;
Есболскому сельскому округу – 800 тысяч тенге;
Махамбетскому сельскому округу – 1 000 тысяч тенге;

елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 39 800 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 230 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 750 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 570 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 36 850 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 1 400 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 25 545 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 500 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 1 000 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 16 790 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 7 255 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 8 599 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 998 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне – 1 505 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 1 010 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 1 540 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 693 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 1 738 мың теңге;
Сарайшық ауылдық округіне – 1 115 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округінің елді мекендеріндегі көшелерді жарықтандыруға – 800 мың теңге;
қысқы мерзімге дайындық жұмыстарын жүргізуге – 7 250 мың теңге, оның ішінде:
Алға ауылдық округіне – 350 мың теңге;
Алмалы ауылдық округіне – 650 мың теңге;
Бақсай ауылдық округіне – 300 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округіне – 800 мың теңге;
Есбол ауылдық округіне – 800 мың теңге;
Махамбет ауылдық округіне – 1 000 мың теңге;

Сарайчиковскому сельскому округу – 3 350 тысяч тенге;
500 тысяч тенге - на текущие затраты и материально- техническое оснащение аппарата акима Бейбарыского сельского округа.".
3. Приложения 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 указанного решения изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 к настоящему решению.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии районного маслихата по вопросам соблюдения законодательства, экономики и бюджета, финансов (Б. Рахметов).

Сарайшық ауылдық округіне – 3 350 мың теңге;
Бейбарыс ауылдық округі әкімі аппаратының ағымдағы шығындарына және материалдық-техникалық жарақтандыруға – 500 мың теңге.".
3. Көрсетілген шешімнің 1, 4, 7, 10, 13, 16, 19 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда мазмұндалсын.
4. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау аудандық мәслихаттың заңдылықты сақтау, экономика және бюджет, қаржы мәселелері жөніндегі тұрақты комиссияның төрағасына (Б. Рахметов) жүктелсін.

2617
124
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
2617
051
Целевые текущие трансферты из нижестоящего бюджета на компенсацию потерь вышестоящего бюджета в связи и зменением законодательства
2617
III. Чистое бюджетное кредитование
Бюджетные кредиты
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Погашение бюджетных кредитов
5
Погашение бюджетных кредитов
01
Погашение бюджетных кредитов
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
Функциональная группа
Сумма
(тысяч тенге)
Администратор
Программа
Наименование
ІV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
Приобретение финансовых активов
13
Прочие
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
Поступления от продажи финансовых активов государства
6
Поступления от продажи финансовых активов государства
01
Поступления от продажи финансовых активов государства
1
Поступления от продажи финансовых активов внутри страны
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
V. Дефицит (профицит) бюджета
-1993
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
1993
7
Поступление займов
01
Внутренние государственные займы
2
Договоры займа
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
8
Используемые остатки бюджетных средств
1993
01
Остатки бюджетных средств
1993
1
Свободные остатки бюджетных средств
1993
Приложение 4 к решению районного маслихата от 28 декабря 2018 года № 303
Бюджет Алмалинского сельского округа на 2019 год
Категория
Сумма
(тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
І. Доходы

2617
124
Аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
2617
051
Заңнаманы өзгертуге байланысты жоғары тұрған бюджеттің шығындарын өтеуге төменгі тұрған бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер
2617
III.Таза бюджеттік кредиттеу
Бюджеттік кредиттер
Санаты
Сомасы
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Бюджеттік кредиттерді өтеу
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
1
Мемлекеттік бюджеттен берілгенбюджеттік кредиттерді өтеу
Функционалдық топ
Сомасы (мың теңге)
Әкімші
Бағдарлама
А т а у ы
IV. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
Қаржы активтерін сатып алу
13
Басқалар
Санаты
Сомасы
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
6
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
01
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
1
Қаржы активтерін ел ішінде сатудан түсетін түсімдер
Санаты
Сомасы
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
-1993
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
1993
7
Қарыздар түсімі
01
Мемлекеттік ішкі қарыздар
2
Қарыз алу келісім – шарттары
Санаты
Сомасы
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
8
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
1993
01
Бюджет қаражаты қалдықтары
1993
1
Бюджет қаражатының бос қалдықтары
1993
Аудандық мәслихаттың 2018 жылғы 28 желтоқсандағы № 303 шешіміне 4 қосымша
2019жылға арналған Алмалы ауылдық округінің бюджеті
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
А т а у ы
I. Кірістер