Об утверждении бюджета сельских округов Исатайского района на 2019-2021 годы
Решение Исатайского районного маслихата Атырауской области от 11 января 2019 года № 208-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 15 января 2019 года № 4330.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложение районного акимата об утверждении бюджета сельских округов на 2019-2021 годы, Исатайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аккистауского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 645 778 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 37 021 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 68 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов – 608 689 тысяч тенге.
2) затраты – 652 938 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование –0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 160 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 160 тенге, в том числе:
поступление займов –0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 7 160 тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Исатайского районного маслихата Атырауской области от 05.04.2019 № 228-VI (вводится в действие с 01.01.2019); от 15.07.2019 № 260-VI (вводится в действие с 01.01.2019); от 04.12.2019 № 276-VI (вводится в действие с 01.01.2019); от 23.12.2019 № 282-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить бюджет Жанбайского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 4, 5, 6 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 148 175 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 6 091 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 76 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала 0 тенге;
поступления трансфертов – 142 008 тысяч тенге.
2) затраты – 150 222 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование –0 тенге, в том числе:
бюджетные кредиты –0 тенге;
погашение бюджетных кредитов –0 тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге.

2019-2021 жылдарға арналған Исатай ауданының ауылдық округтерінің бюджетін бекіту туралы
Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 2019 жылғы 11 қаңтардағы № 208-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 15 қаңтарда № 4330 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қантардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігінің 2019-2021 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджетін бекіту туралы ұсынысын қарап, Исатай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аққыстау ауылдық округінің 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 645 778 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер –37 021 мың теңге;
салықтық емес түсімдер– 68 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 608 689 мың теңге.
2) шығындар – 652 938 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 160 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 7 160 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 7 160 теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 05.04.2019 № 228-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi); 15.07.2019 № 260-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi); 04.12.2019 № 276-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi); 23.12.2019 № 282-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.
2. Жанбай ауылдық округінің 2019-2021 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5, 6 - қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мына көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 148 175 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 6 091 мың теңге;
салықтық емес түсімдер– 76 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттердің түсімдері – 142 008 мың теңге.
2) шығындар – 150 222 мың теңге.
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге.

5) дефицит (профицит) бюджета – -2 464 тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 464 тенге, в том числе:
поступление займов –0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 2 464 тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Исатайского районного маслихата Атырауской области от 05.04.2019 № 228-VI (вводится в действие с 01.01.2019); от 15.07.2019 № 260-VI (вводится в действие с 01.01.2019); от 04.12.2019 № 276-VI (вводится в действие с 01.01.2019); от 23.12.2019 № 282-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
5. Учесть, что в бюджетах сельских округов на 2019 год предусмотрены субвенции, передаваемые из районного бюджета в сумме 707 626 тысяч тенге, в том числе:
Аккистауский сельский округ 402 907 тысяч тенге;
Жанбайский сельский округ 105 029 тысяч тенге;
Камыскалинский сельский округ 92 567 тысяч тенге;
Тущыкудукский сельский округ 107 123 тысяч тенге.
6. Учесть, что в бюджетах сельских округов на 2019 год предусмотрены текущие целевые трансферты из районного бюджета в сумме 363 736 тысяч тенге, в том числе:
43 449 тысяч тенге - на текущее содержание и материально-техническое оснащение организаций образования;
69 851 тысяч тенге - на текущее содержание и материально-техническое оснащение аппаратов акима сельского округа;
34 937 тысяч тенге - на озеленение и благоустройство населенных пунктов;
8 702 тысяч тенге - на освещение улиц населенных пунктов;
34 188 тысяч тенге - на обеспечение санитарии населенных пунктов;
600 тысяч тенге-на реализацию мероприятий для решения вопросов обустройства населенных пунктов в реализацию мер по содействию экономического развития регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года;
43 070 тысяч тенге – на текущее содержание обьектов культуры;
10 582 тысяч тенге – на обводнение оросительных каналов;
112 640 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы;
5 717 тысяч тенге - на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих.

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 464 теңге.
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 464 теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 2 464 теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 05.04.2019 № 228-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi); 15.07.2019 № 260-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi); 04.12.2019 № 276-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi); 23.12.2019 № 282-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.
5. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен берілетін 707 626 мың теңге сомасында субвенциялар көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
Аққыстау ауылдық округі 402 907 мың теңге;
Жанбай ауылдық округі 105 029 мың теңге ;
Қамысқала ауылдық округі 92 567 мың теңге;
Тұщықұдық ауылдық округі 107 123 мың теңге.
6. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттерінде аудандық бюджеттен 363 736 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
білім беру ұйымдарын ағымдағы ұстауға және материалдық-техникалық жарақтандыруға -43 449 мың теңге;
ауылдық округ әкімі аппараттарын ағымдағы ұстау және материалдық-техникалық жарақтандыруға – 69 851 мың теңге;
елді мекендерді көгалдандыру және абаттандыруға – 34 937 мың теңге;
елді мекендердегі көшелерді жарықтандыруға – 8 702 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 34 188 мың теңге;
өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыруға елді мекендерді жайластыруды шешуге арналған іс-шараларды іске асыруға - 600 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін;
мәдениет нысандарының ағымдағы шығындарына – 43 070 мың теңге;
суару каналдарын суландыруға – 10 582 мың теңге;
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 112 640 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 5 717 мың теңге.

Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением Исатайского районного маслихата Атырауской области от 05.04.2019 № 228-VI (вводится в действие с 01.01.2019); от 15.07.2019 № 260-VI (вводится в действие с 01.01.2019); от 04.12.2019 № 276-VI (вводится в действие с 01.01.2019); от 23.12.2019 № 282-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
7. Установить на 2019 год специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельских населенных пунктах, а также указанным специалистам, работающим в государственных организациях, финансируемых из местных бюджетов повышенные на двадцать пять процентов оклады и тарифные ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Исатай аудандық мәслихатының 05.04.2019 № 228-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi); 15.07.2019 № 260-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi); 04.12.2019 № 276-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi); 23.12.2019 № 282-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.
7. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық елдi мекендерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдарда жұмыс істейтін аталған мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың мөлшерлемелерімен салыстырғанда 2019 жылға жиырма бес пайызға жоғарылатылған айлықақылар мен тарифтiк мөлшерлемелер белгіленсін.

8. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (А. Рахметов) Исатайского районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики, развитию предпринимательства, аграрии и экологии.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель внеочередной ХХХV
сессии районного маслихата
Н. Мусин
Секретарь районного маслихата Н. Муханбеталиев
Приложение 1 к решению сессии районного маслихата от 11 января 2019 года № 208-VI
Бюджет Аккистауского сельского округа на 2019 год

8. Осы шешімнің орындалысына бақылау жасау Исатай аудандық мәслихатының бюджет, қаржы, экономика, кәсіпкерлікті дамыту, аграрлық және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (А. Рахметов) жүктелсін.
9. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен
тыс ХХХVсессиясының төрағасы
Н. Мусин
Аудандық мәслихаттың хатшысы Н. Мұханбеталиев
Аудандық мәслихаттың 2019 жылғы 11 қаңтардағы № 208-VI шешіміне 1-қосымша
Аққыстау ауылдық округінің 2019 жылға арналған бюджеті