О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Макатского районного маслихата Атырауской области от 23 декабря 2019 года № 339-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 9 января 2020 года № 4568.
Сноска. Вводится в действие с 01.01.2020 в соответствии с пунктом 11 настоящего решения.
В соответствии со статьей 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проект районного бюджета на 2020-2022 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 405 913 тысяч тенге, в том числе :
налоговые поступления – 1 841 813 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 22 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 24 800 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 428 990 тысяч тенге;
2) затраты – 9 609 135 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – - 3 977 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 3 977 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 0 тысяч тенге:
поступление займов – 1 046 898 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 97 631 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Макатского районного маслихата Атырауской области от 08.06.2020 № 434-VI (вводится в действие с 01.01.2020); от 28.09.2020 № 400-VI (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.12.2020 № 441-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить на 2020 год норматив общей суммы поступлений общегосударственных налогов в бюджет района в следующих объемах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
районному бюджету – 100%;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, необлагаемых у источника выплаты:
районному бюджету – 100%;
по социальному налогу:
районному бюджету – 50%.
3. Предусмотреть на 2020 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в районный бюджет, в сумме 2 439 781 тысяч тенге.
4. Исключен решением Макатского районного маслихата Атырауской области от 09.04.2020 № 368-VI (вводится в действие с 01.01.2020).

2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 2019 жылғы 23 желтоқсандағы № 339-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2020 жылғы 9 қаңтарда № 4568 болып тіркелді.
Ескерту. 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі - осы шешімнің 11 тармағымен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 8 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағы 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынылған 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет жобасын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020–2022 жылдарға арналған аудандық бюджет тиiсiнше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кірістер – 8 405 913 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 1 841 813 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 22 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 24 800 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 428 990 мың теңге;
2) шығындар – 9 906 135 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -3 977 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 3 977 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 0 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 046 898 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 97 631 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 08.06.2020 № 434-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 28.09.2020 № 400-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi); 15.12.2020 № 441-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімдерімен.
2. Аудан бюджетіне жалпы мемлекеттік салықтар түсімінің жалпы сома нормативі 2020 жылға келесідей көлемде бекітілсін:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
аудандық бюджетке – 100%;
төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы:
аудандық бюджетке – 100%;
әлеуметтік салық бойынша:
аудандық бюджетке – 50%.
3. Облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 2020 жылға 2 439 781 мың теңге сомасында көзделсiн.
4. Алынып тасталды - Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 09.04.2020 № 368-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.

5. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2020 год в сумме 39 263 тысяч тенге.
6. Учесть на 2020 год предусмотрены бюджетные кредиты местным исполнительным органам в сумме – 3 977 тысяч тенге кредиты на реализацию мер социальной поддержки специалистов.
Предоставить специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты Макатского района на 2020 год следующие социальные поддержки:
1) подъемное пособие в сумме, равной стократному месячному расчетному показателю;
2) социальная поддержка для приобретения или строительства жилья – бюджетный кредит в сумме, не превышающей одна тысяча пятисоткратного размера месячного расчетного показателя.
7. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих объемах:
62 636 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи;
11 598 тысяч тенге - на обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан;
45 827 тысяч тенге - на развитие рынка труда;
7 744 тысяч тенге - на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения;
106 048 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования;
7 792 тысяч тенге - на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования;

5. 2020 жылға жергілікті атқарушы органдардың резерві 39 263 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға - 3 977 мың теңге сомасында бюджеттiк кредиттер көзделгенi ескерiлсiн.
2020 жылға арналған Мақат ауданының ауылдық елді мекендеріне жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласындағы мамандарға келесідей әлеуметтік қолдау көрсетілсін:
1) жүз еселік айлық есептік көрсеткішке тең сомада көтерме жәрдемақы;
2) тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін әлеуметтік қолдау – бір мың бес жүз еселік айлық есептік көрсеткіштен аспайтын сомада бюджеттік кредит
7. 2020 жылға аудандық бюджетте республикалық бюджеттен келесідей көлемдерде ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 62 636 мың теңге;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсартуға – 11 598 мың теңге;
еңбек нарығын дамытуға – 45 827 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 7 744 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 106 048 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 7 792 мың теңге;

627 232 тысяч тенге - на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования;
273 807 тысяч тенге - на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования;
31 879 тысяч тенге - на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений;

мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 627 232 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 273 807 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 31 879 мың теңге.

8. Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
429 069 тысяч тенге - на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда, в рамках программы жилищного строительства "Нұрлы жер";
60 млн тенге - на развитие социальной и инженерной инфраструктуры в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі";
9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4.

8. 2020 жылға арналған облыстық бюджетте төмендегідей көлемдерде ескерілсін:
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 429 069 мың теңге;
"Ауыл - Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылымды дамытуға – 60 млн теңге;
9. 2020 жылға арналған жергігікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

10. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам бюджета, финансов, экономики и развития регионов.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии А. Ищанов
Секретарь маслихата К. Исмагулов
Приложение № 1 к решению районного маслихата от 23 декабря 2019 года № 339-VI
Районный бюджет на 2020 год
Сноска. Приложение 1 в редакции решения Макатского районного маслихата Атырауской области от 15.12.2020 № 441-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

10. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың бюджет, қаржы, экономика және өңірлік даму мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
11. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Сессия төрағасы А. Ищанов
Мәслихат хатшысы К. Исмагулов
2019 жылғы 23 желтоқсандағы аудандық мәслихаттың № 339-VI шешіміне № 1 қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – Атырау облысы Мақат аудандық мәслихатының 15.12.2020 № 441-VI (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.
Санаты
Сомасы (мың теңге)
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1
2
3
4
5
І. Кірістер

038
Субвенция
199675
Приложение № 4 к решению районного маслихата от 23 декабря 2019 года № 339-VI
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2020 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение

038
Субвенция
199675
2019 жылғы 23 желтоқсандағы аудандық мәслихаттың № 339-VI шешіміне № 4 қосымша
2020 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру