Об утверждении бюджетов сельских округов Курмангазинского района на 2019-2021 годы
Решение Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 10 января 2019 года № 383-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 21 января 2019 года № 4333.
В соответствии со статьей 9-1 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и рассмотрев предложенный акиматом района проекты бюджетов сельских округов на 2019-2021 годы, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет сельского округа Құрманғазы на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 505 523 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 64 494 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 465 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 440 564 тысяч тенге;
2) затраты – 514 702 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 9 179 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 9 179 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 9 179 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 12.04.2019 № 405-VI; от 18.07.2019 № 438-VI; от 24.10.2019 № 461-VI; от 24.12.2019 № 480-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить бюджет Енбекшинского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 96 501 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 200 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 93 301 тысяч тенге;
2) затраты – 98 349 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;

2019-2021 жылдарға арналған Құрманғазы ауданының ауылдық округтерінің бюджеттерін бекіту туралы
Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 10 қаңтардағы № 383-VI шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 21 қаңтарда № 4333 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-1 бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес және аудан әкімдігі ұсынған 2019-2021 жылдарға арналған ауылдық округтер бюджеттерінің жобаларын қарап, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Құрманғазы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 505 523 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 64 494 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 465 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 440 564 мың теңге;
2) шығындар – 514 702 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -9 179 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 9 179 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 9 179 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 12.04.2019 № 405-VI ; 18.07.2019 № 438-VI; 24.10.2019 № 461-VI; 24.12.2019 № 480-VI шешімдерімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2019-2021 жылдарға арналған Еңбекші ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 96 501 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 200 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 93 301 мың теңге;
2) шығындар – 98 349 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 848 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 1 848 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 1 848 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 12.04.2019 № 405-VI; от 18.07.2019 № 438-VI; от 24.10.2019 № 461-VI; от 24.12.2019 № 480-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
3. Утвердить бюджет Макашского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 7, 8 и 9 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 97 324 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 2 465 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 100 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 100 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 94 759 тысяч тенге;
2) затраты – 99 962 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -2 638 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 638 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 2 638 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 12.04.2019 № 405-VI; от 18.07.2019 № 438-VI; от 24.10.2019 № 461-VI; от 24.12.2019 № 480-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
4. Утвердить бюджет Орлинского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 10, 11 и 12 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 80 387 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3 307 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 570 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 76 510 тысяч тенге;
2) затраты – 81 347 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тысяч тенге;

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 848 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 848 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары – 1 848 мың теңге.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 12.04.2019 № 405-VI; 18.07.2019 № 438-VI; 24.10.2019 № 461-VI; 24.12.2019 № 480-VI шешімдерімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
3. 2019-2021 жылдарға арналған Мақаш ауылдық округінің бюджеті тиісінше 7, 8 және 9-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 97 324 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 2 465 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 100 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 100 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 94 759 мың теңге;
2) шығындар – 99 962 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 638 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 638 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 2 638 мың теңге.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 12.04.2019 № 405-VI; 18.07.2019 № 438-VI; 24.10.2019 № 461-VI; 24.12.2019 № 480-VI шешімдерімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
4. 2019-2021 жылдарға арналған Орлы ауылдық округінің бюджеті тиісінше 10, 11 және 12-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 80 387 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 3 307 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 570 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 76 510 мың теңге;
2) шығындар – 81 347 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру – 0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 0 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;

5) дефицит (профицит) бюджета – -2 100 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 2 100 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 0 тысяч тенге;
погашение займов – 0 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств - 2 100 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 12.04.2019 № 405-VI; от 18.07.2019 № 438-VI; от 24.10.2019 № 461-VI; от 24.12.2019 № 480-VI (вводится в действие с 01.01.2019).
13. Учесть, что на 2019 год установлены объемы субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских округов в сумме 954 909 тысяч тенге, в том числе:
1) сельскому округу Құрманғазы 348 143 тысяч тенге;
2) Енбекшинскому сельскому округу 60 996 тысяч тенге;
3) Макашскому сельскому округу 59 625 тысяч тенге;
4) Орлинскому сельскому округу 51 084 тысяч тенге;
5) Нуржаускому сельскому округу 66 410 тысяч тенге;
6) сельскому округу Жаңаталап 67 259 тысяч тенге;
7) Аккольскому сельскому округу 29 693 тысяч тенге;
8) Бирликскому сельскому округу 36 147 тысяч тенге;
9) Кудряшовскому сельскому округу 55 531 тысяч тенге;
10) Дынгызылскому сельскому округу 43 293 тысяч тенге;
11) Азгирскому сельскому округу 54 087 тысяч тенге;
12) Суюндукскому сельскому округу 82 641 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 - в редакции решения Курмангазинского районного маслихата Атырауской области от 24.10.2019 № 461-VI (вводится в действие с 01.01.2019).

5) бюджет тапшылығы (профициті) – -2 100 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 2 100 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 0 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланатын қалдықтары - 2 100 мың теңге.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 12.04.2019 № 405-VI; 18.07.2019 № 438-VI; 24.10.2019 № 461-VI; 24.12.2019 № 480-VI шешімдерімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi).
13. 2019 жылғы аудандық бюджеттен ауылдық округтердің бюджеттеріне берілетін субвенциялардың көлемдері 954 909 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Құрманғазы ауылдық округіне 348 143 мың теңге;
2) Еңбекші ауылдық округіне 60 996 мың теңге;
3) Мақаш ауылдық округіне 59 625 мың теңге;
4) Орлы ауылдық округіне 51 084 мың теңге
5) Нұржау ауылдық округіне 66 410 мың теңге;
6) Жаңаталап ауылдық округіне 67 259 мың теңге;
7) Ақкөл ауылдық округіне 29 693 мың теңге;
8) Бірлік ауылдық округіне 36 147 мың теңге;
9) Кудряшов ауылдық округіне 55 531 мың теңге;
10) Дыңғызыл ауылдық округіне 43 293 мың теңге;
11) Азғыр ауылдық округіне 54 087 мың теңге;
12) Сүйіндік ауылдық округіне 82 641 мың теңге.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Құрманғазы аудандық мәслихатының 24.10.2019 № 461-VI (01.01.2019 бастап қолданысқа енгiзiледi) шешімімен.

14. Утвердить объемы финансирования бюджетных программ через аппараты акимов сельских округов на 2019 год согласно приложению 37.
15. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (председатель Р.Султанияев) районного маслихата по вопросам экономики, налоговой и бюджетной политики.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Исполняющий обязанности
председателя внеочередной XXXIХ
сессии районного маслихата,
секретарь районного маслихата
Б. Жугинисов
Приложение 1 к решению районного маслихата № 383-VІ от 10 января 2019 года
Бюджет сельского округа Құрманғазы на 2019 год

14. 2019 жылға ауылдық округтер әкімдері аппараттары арқылы бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру көлемдері 37-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың экономика, салық және бюджет саясаты жөніндегі тұрақты комиссиясына (төрағасы Р.Сұлтанияев) жүктелсін.
16. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен
тыс XXXIХ сессия төрағасының
міндетін атқарушы,
аудандық мәслихат хатшысы
Б. Жүгінісов
Аудандық мәслихаттың 2019 жылғы қаңтардағы №-VI шешіміне 1 қосымша
Құрманғазы ауылдық округінің 2019 жылға арналған бюджеті