О городском бюджете на 2020-2022 годы
Решение Арысского городского маслихата Туркестанской области от 26 декабря 2019 года № 44/312-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 6 января 2020 года № 5350. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2020.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года за № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5296, маслихат города Арыс РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Арыс на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 18 862 236 тысяч тенге:
налоговые поступления – 1 499 641 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 97 185 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 88 244 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 17 177 166 тысяч тенге;
2) затраты – 20 055 334 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 10 309 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 15 906 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 5 597 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета– - 1 203 407 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 1 203 407 тысяч тенге:
поступление займов – 15 906 тысяч тенге;
погашение займов – 6 419 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 193 920 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Арысского городского маслихата Туркестанской области от 15.12.2020 № 57/403-VI (вводится в действие с 01.0.2020).
2. Установить на 2020 год норматив распределения общей суммы поступлений корпоративного подоходного, индивидуального подоходного налогов и социального налога:
по корпоративному подоходному налогу с юридических лиц, за исключением поступлений от субъектов крупного предпринимательства и организаций нефтяного сектора, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, и социальному налогу в городской бюджет 50 процентов, областной бюджет 50 процентов;
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в городской бюджет 76,9 процентов, областной бюджет 23,1 процентов;

2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 44/312-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 6 қаңтарда № 5350 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5296 тіркелген шешіміне сәйкес, Арыс қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арыс қаласының 2020-2022 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 18 862 236 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 1 499 641 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 97 185 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 88 244 мың теңге;
трансферттер түсiмi –17 177 166 мың теңге;
2) шығындар – 20 055 334 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 10 309 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 15 906 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –5 597 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 203 407 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 203 407 мың теңге:
қарыздар түсімі – 15 906 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 6 419 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 193 920 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 15.12.2020 № 57/403-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға корпоративтік табыс, жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
ірі кәсіпкерлік субъектілерінен және мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, заңды тұлғалардан алынатын корпоративтік табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы және әлеуметтік салық бойынша қалалық бюджетке 50 пайыз, облыстық бюджетке 50 пайыз;
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалық бюджетке 76,9 пайыз, облыстық бюджетке 23,1 пайыз;

3. Предусмотреть на 2020 год размеры субвенций, передаваемых из городского бюджета в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа, в общей сумме 234 358 тысяч тенге, в том числе:
Сельский округ Ақдала 28031 тысяч тенге;
Сельский округ Байыркум 22055 тысяч тенге;
Сельский округ Дермене 44541 тысяч тенге;
Сельский округ Жидели 50570 тысяч тенге;
Сельский округ Монтайтас 20714 тысяч тенге;
Сельский округ Кожатогай 68447 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата города на 2020 год в сумме 26 500 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить согласно приложению 5 перечень городских бюджетных программ развития и бюджетных инвестиционных проектов и программ на 2020 год.
7. Установить на 2020 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из городского бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
8. Государственному учреждению "Аппарат маслихата города Арыс" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";

3. 2020 жылға қалалық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттерге берiлетiн субвенциялар мөлшерiнің жалпы сомасы 234 358 мың теңге болып қарастырылсын, оның iшiнде:
Ақдала ауылдық округіне 28031 мың теңге;
Байырқұм ауылдық округіне 22055 мың теңге;
Дермене ауылдық округіне 44541 мың теңге;
Жиделі ауылдық округіне 50570 мың теңге;
Монтайтас ауылдық округіне 20714 мың теңге;
Қожатоғай ауылдық округіне 68447 мың теңге.
4. Қала әкімдігінің 2020 жылға арналған резерві 26 500 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2020 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
6. 2020 жылға арналған қалалық бюджеттік даму бағдарламаларының бюджеттік инвестициялық жобалар мен бағдарламалардың тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2020 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде қалалық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
8."Арыс қалалық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;

2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата города Арыс после его официального опубликования.
9. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата маслихата города Арыс М.Сыдыхова.
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
городского маслихата Б. Токсеитов
Секретарь Арысского
городского маслихата А. Байтанаев
Приложение 1
к решению маслихата
города Арыс

2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Арыс қалалық мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
9. Осы шешімнің орындалуын бақылау Арыс қалалық мәслихат аппаратының басшысы М.Сыдыховқа жүктелсін.
10. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат
сессиясының төрағасы Б. Токсеитов
Арыс қалалық маслихат хатшысы А. Байтанаев
Арыс қалалық мәслихатының

27881
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3131
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
419619
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
738287
1
Социальное обеспечение
228483
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
222525
005
Государственная адресная социальная помощь
222525
464
Отдел образования района (города областного значения)
5958
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
5958
2
Социальная помощь
450335
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
441743
002
Программа занятости
93150
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
13719
006
Оказание жилищной помощи
30781
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
71786
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2555
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
87636
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
79725
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
62391
464
Отдел образования района (города областного значения)
8592
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
8592
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
59469
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
59469
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
40159
021
Капитальные расходы государственного органа
1822
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
2670
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов

27881
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
3131
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
419619
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
738287
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
228483
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
222525
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
222525
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
5958
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
5958
2
Әлеуметтiк көмек
450335
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
441743
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
93150
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
13719
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
30781
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
71786
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2555
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
87636
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
79725
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
62391
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
8592
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
8592
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
59469
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
59469
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
40159
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1822
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
2670
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту

от 26 декабря 2019 года
№ 44/312-VI
Перечень городских бюджетных программ развития и бюджетных инвестиционных проектов и программ на 2020 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Арысского городского маслихата Туркестанской области от 15.12.2020 № 57/403-VI (вводится в действие с 01.0.2020).
Функциональная группа Наименование
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
1
2
Инвестиционные проекты
01
Государственные услуги общего характера
9
Прочие государственные услуги общего характера

2019 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 44/312-VI шешіміне
5-қосымша
2020 жылға арналған қалалық бюджеттік даму бағдарламаларының бюджеттік инвестициялық жобалар мен бағдарламалардың тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Арыс қалалық мәслихатының 15.12.2020 № 57/403-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ Атауы
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
1
2
Инвестициялық жобалар
01
Жалпы сипаттағы мемлекеттiк қызметтер
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер