О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 20 декабря 2019 года № 45/281. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 26 декабря 2019 года № 5323
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2020.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 и пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VІ "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5296, маслихат района Байдибек РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет района Байдибек на 2020-2022 годы согласно приложениям 1 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 683 644 тысяч тенге:
налоговые поступления – 889 361 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 1 841 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 757 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 14 791 685 тысяч тенге;
2) затраты – 15 769 497 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 146 343 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 198 825 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 52 482 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 232 196 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 232 196 тысяч тенге:
поступления займов – 198 825 тысяч тенге;
погашение займов – 52 485 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 85 856 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 21.12.2020 № 60/357 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить на 2020 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, в бюджет района 46,6 процент; в областной бюджет 53,4 процент.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 10.03.2020 № 48/299 (вводится в действие с 01.01.2020).
3. Установить на 2020 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 9 672 767 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв акимата района в районном бюджете на 2020 год в размере 32 029 тысяч тенге.

2020-2022 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы
Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 45/281 шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 26 желтоқсанда № 5323 болып тіркелді
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5296 тіркелген шешіміне сәйкес, Бәйдібек ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бәйдібек ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1 қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер 15 683 644 мың теңге:
салықтық түсімдер 889 361 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 1 841 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 757 мың теңге;
трансферттер түсімі 14 791 685 мың теңге;
2) шығындар 15 769 497 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 146 343 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 198 825 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –52 482 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу- 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -232 196 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) –232 196 мың теңге:
қарыздар түсімі – 198 825 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 52 485 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 85 856 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 21.12.2020 № 60/357 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға жеке табыс салығы түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтерін белгілеу:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша аудан бюджетіне 46,6 пайыз, облыстық бюджетке 53,4 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 10.03.2020 № 48/299 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2020 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 9 672 767 мың теңге болып белгіленсін.
4. Аудандық бюджетте аудан әкімдігінің 2020 жылға арналған резерві 32 029 мың теңге соммасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 21.12.2020 № 60/357 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2020 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2020 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты города районного значения, села, поселка, сельского округа на 2020 год в общей сумме 896 606 тысяч тенге.". в том числе:
Агыбетский сельский округ 20 658 тысяч тенге;
сельский округ Алгабас 17 328 тысяч тенге;
сельский округ Алмалы 20 654 тысяч тенге;
сельский округ Акбастау 25 671 тысяч тенге;
сельский округ Боралдай 23 291 тысяч тенге;
сельский округ Боген 21 653 тысяч тенге;
сельский округ Борлысай 23 547 тысяч тенге;
сельский округ Жамбыл 19 538 тысяч тенге;
сельский округ Коктерек 19 944 тысяч тенге;
сельский округ Мынбулак 18 402 тысяч тенге;
сельский округ Шаян 26 704 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 28.08.2020 № 55/330 (вводится в действие с 01.01.2020).

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 21.12.2020 № 60/357 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2020 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламасының тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2020 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламасының тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2020 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 896 606 мың теңге сомасында бекітілсін.". оның ішінде:
Ағыбет ауылдық округі 20 658 мың теңге;
Алғабас ауылдық округі 17 328 мың теңге;
Алмалы ауылдық округі 20 654 мың теңге;
Ақбастау ауылдық округі 25 671 мың теңге;
Боралдай ауылдық округі 23 291 мың теңге;
Бөген ауылдық округі 21 653 мың теңге;
Борлысай ауылдық округі 23 547 мың теңге;
Жамбыл ауылдық округі 19 538 мың теңге;
Көктерек ауылдық округі 19 944 мың теңге;
Мыңбұлақ ауылдық округі 18 402 мың теңге;
Шаян ауылдық округі 26 704 мың теңге.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 28.08.2020 № 55/330 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).

8. Установить на 2020 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

8. 2020 жылы азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік ставкалары белгіленсін.

9. Государственному учреждению "Аппарат маслихата района Байдибек" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата района Байдибек после его официального опубликования.

9. "Бәйдібек ауданының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Бәйдібек ауданының мәслихатының интернет - ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.

458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
036
Развитие газотранспортной системы
Приложение 5 к решению
маслихата района Байдибек
от 20 декабря 2019 года № 45/281
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2020 год
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование

458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
036
Газ тасымалдау жүйесін дамыту
Бәйдібек ауданының мәслихатының
2019 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 45/281 шешіміне 5 қосымша
2020 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
04
Білім беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 6 к решению
маслихата района Байдибек
от 20 декабря 2019 года № 45/281
Распределение на 2020-2022 годы основных субвенций местного самоуправления между аульными округами
Сноска. Приложение 6 - в редакции решения Байдибекского районного маслихата Туркестанской области от 28.08.2020 № 55/330 (вводится в действие с 01.01.2020).
Наименование сельского округа
2020 год
2021 год
2022 год
Итого

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Бәйдібек ауданының мәслихатының
2019 жылғы 20 желтоқсандағы
№ 45/281 шешіміне 6 қосымша
2020-2022 жылдарға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін субвенциялардың аудандық маңызы бар ауыл округтер арасында бөлінуі
Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Бәйдібек аудандық мәслихатының 28.08.2020 № 55/330 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ауыл округтердің атауы
2020 жыл
2021жыл
2022 жыл
Барлығы