О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2019 года № 50/235-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 27 декабря 2019 года № 5330. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2020.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрированного в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5296, Отрарский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Отрарского района на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 478 152 тысяч тенге:
налоговые поступления –1 168 590 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 221 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 679 тысяч тенге;
поступления трансфертов –16 289 662 тысяч тенге;
2) затраты –17 584 608 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 266 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 15 820 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 11 554 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0;
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -110 722 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 110 722 тысяч тенге:
поступление займов – 15 820 тысяч тенге;
погашение займов – 11 554 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 106 456 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 14.12.2020 № 63/291-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить на 2020 год норматив распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты:
в районный бюджет – 42,5 процентов;
в областной бюджет – 57,5 процентов.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 10.06.2020 № 55/258-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
3. Установить объем бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет района 2020 год в сумме 10 314 102 тысяч тенге.

2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 50/235-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2019 жылғы 27 желтоқсанда № 5330 болып тiркелдi. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5296 тіркелген шешіміне сәйкес, Отырар ауданының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Отырар ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 17 478 152 мың теңге:
салықтық түсімдер – 1 168 590 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 221 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 7 679 мың теңге;
трансферттер түсімі – 16 289 662 мың теңге;
2) шығындар – 17 584 608 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 266 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 15 820 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 11 554 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0;
қаржы активтерiн сатып алу – 0;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -110 722 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 110 722 мың теңге;
қарыздар түсімі – 15 820 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 11 554 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 106 456 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 14.12.2020 № 63/291-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері:
төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша:
аудандық бюджетке –42,5 пайыз;
облыстық бюджетке – 57,5 пайыз.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 10.06.2020 № 55/258-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2020 жылға облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 10 314 102 мың теңге болып белгіленсін.

4. Предусмотреть на 2020 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских, поселковы округов в общей сумме 1 401 700 тысяч тенге, в том числе:
Караконырский сельский округ 91 694 тысяч тенге;
Аккумский сельский округ 57 258 тысяч тенге;
Коксарайский сельский округ 95 398 тысяч тенге;
Балтаколский сельский округ 52 425 тысяч тенге;
Талаптынский сельский округ 134 121 тысяч тенге;
Шиликский сельский округ 60 763 тысяч тенге;
Шаульдерский сельский округ 348 417 тысяч тенге;
Тимурский сельский округ 174 489 тысяч тенге;
Маякумский сельский округ 72 087 тысяч тенге;
Отырарский сельский округ 96 073 тысяч тенге;
Актюбинский сельский округ 57 961 тысяч тенге;
Когамский сельский округ 82 532 тысяч тенге;
Каргалынский сельский округ 78 482 тысяч тенге.
5. Утвердить резерв акимата района на 2020 год в сумме 25 258 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год, согласно приложению 4.
7. Установить на 2020 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из городского бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в районных условиях.
8. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Отрарского района" в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";

4. 2020 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 1 401 700 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Қарақоңыр ауыл округі 91 694 мың теңге;
Аққұм ауыл округі 57 258 мың теңге;
Көксарай ауыл округі 95 398 мың теңге;
Балтакөл ауыл округі 52 425 мың теңге;
Талапты ауыл округі 134 121 мың теңге;
Шілік ауыл округі 60 763 мың теңге;
Шәуілдір ауыл округі 348 417 мың теңге;
Темір ауыл округі 174 489 мың теңге;
Маяқұм ауыл округі 72 087 мың теңге;
Отырар ауыл округі 96 073 мың теңге;
Ақтөбе ауыл округі 57 961 мың теңге;
Қоғам ауыл округі 82 532 мың теңге;
Қарғалы ауыл округі 78 482 мың теңге.
5. Аудан әкімдігінің 2020 жылға арналған резерві 25 258 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. 2020 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
7. 2020 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
8. "Отырар ауданының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте:
1) осы шешімді "Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;

2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе маслихата Отрарского района после его официального опубликования.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии
маслихата Отрарского района Т. Ақжігіт
Секретарь маслихата Отрарского района М. Манапов
Приложение 1 к решению
Отрарского районного
маслихата от 24 декабря
2019 года № 50/235-VI
Районный бюджет на 2020 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Отрарского районного маслихата Туркестанской области от 14.12.2020 № 63/291-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
Категория
Наименование
сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс

2) осы шешімді оны ресми жарияланғаннан кейін Отырар ауданының мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
9. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Отырар аудандық мәслихаты
сессиясының төрағасы Т. Ақжігіт
Отырар аудандық
мәслихатының хатшысы М. Манапов
Отырар аудандық
мәслихатының 24 желтоқсандағы
2019 жылғы № 50/235-VI
шешіміне 1 қосымша
2020 жылға арналған аудан бюджеті
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Түркістан облысы Отырар аудандық мәслихатының 14.12.2020 № 63/291-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
сомасы, мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы