О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 18 декабря 2019 года № 48/1-06. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 31 декабря 2019 года № 5346. Прекращено действие в связи с истечением срока
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2020.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Туркестанского областного маслихата от 9 декабря 2019 года № 44/472-VI "Об областном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5296, Тюлькубасский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет Тюлькубасского района на 2020-2022 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 23382697 тысяч тенге:
налоговые поступления –2278446 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 28497 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 89256 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 20986498 тысяч тенге;
2) затраты – 23542766 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -17350 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 7953 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 25303 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – -142719 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета– 142719 тысяч тенге:
поступление займов – 7953 тысяч тенге;
погашение займов – 25303 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 160069 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Тюлькубасского районного маслихата Туркестанской области от 10.11.2020 № 62/1-06 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Установить на 2020 год норматив распределения общей суммы поступления индивидуального подоходного налога с доходов, облагаемых у источника выплаты 50 процентов, по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты 50 процентов и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.
3. Предусмотреть на 2020 год размер субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет Тюлькубасского района в сумме 11205569 тысяч тенге.
4. Предусмотреть на 2020 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в бюджеты сельских, поселковых округов в общей сумме 733215 тысяч тенге, в том числе:
Балыктинский сельский округ 34098 тысяч тенге;
Майлыкентский сельский округ 115840 тысяч тенге;
Шакпакский сельский округ 53292 тысяч тенге;
Машатский сельский округ 30000 тысяч тенге;
Жабагылинский сельский округ 27481 тысяч тенге;
Тастумсыкский сельский округ 24832 тысяч тенге;
Рыскуловский сельский округ 32289 тысяч тенге;
Мичуринский сельский округ 63229 тысяч тенге;
Кемербастауский сельский округ 25346 тысяч тенге;
Арысский сельский округ 24851 тысяч тенге;
Акбиикский сельский округ 24362 тысяч тенге;
Жаскешуский сельский округ 66185 тысяч тенге;
Келтемашатский сельский округ 25989 тысяч тенге;
поселок Састюбе 145867 тысяч тенге;
поселок Тюлькубас 39554 тысяч тенге.

2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 2019 жылғы 18 желтоқсандағы № 48/1-06 шешімі. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 31 желтоқсанада № 5346 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, 75 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және Түркістан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 9 желтоқсандағы № 44/472-VI "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы", Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5296 тіркелген шешіміне сәйкес, Түлкібас аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түлкібас ауданының 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 23382697 мың теңге:
салықтық түсiмдер –2278446 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 28497 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 89256 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 20986498 мың теңге;
2) шығындар – 23542766 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – -17350 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 7953 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу –25303 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо- 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 142719 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 142719 мың теңге:
қарыздар түсімдері – 7953 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 25303 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 160069 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркістан облысы Түлкібас аудандық мәслихатының 10.11.2020 № 62/1-06 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға салық түсімдерінен облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығынан 50 пайыз және төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы 50 пайыз, әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2020 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшерінің жалпы сомасы 11205569 мың теңге болып қарастырылсын.
4. 2020 жылға аудандық бюджеттен аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне берілетін субвенциялар мөлшерінің жалпы сомасы 733215 мың теңге болып қарастырылсын, оның ішінде:
Балықты ауылдық округі 34098 мың теңге;
Майлыкент ауылдық округі 115840 мың теңге;
Шақпақ ауылдық округі 53292 мың теңге;
Машат ауылдық округі 30000 мың теңге;
Жабағылы ауылдық округі 27481 мың теңге;
Тастұмсық ауылдық округі 24832 мың теңге;
Рысқұлов ауылдық округі 32289 мың теңге;
Мичурин ауылдық округі 63229 мың теңге;
Кемербастау ауылдық округі 25346 мың теңге;
Арыс ауылдық округі 24851 мың теңге;
Акбиік ауылдық округі 24362 мың теңге;
Жаскешу ауылдық округі 66185 мың теңге;
Келтемашат ауылдық округі 25989 мың теңге;
Састөбе кенті 145867 мың теңге;
Түлкібас кенті 39554 мың теңге.

5. Утвердить резерв акимата района на 2020 год в сумме 16532 тысяч тенге.
6. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2020 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2020 год, согласно приложению 5.

5. Аудан әкімдігінің 2020 жылға арналған резервi 16532 мың теңге сомасында бекітілсін.
6. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2020 жылға аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2020 жылға жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.

8. Установить на 2020 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

8. 2020 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және мөлшерлерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.

9. Государственному учреждению "Аппарат Тюлькубасского районного маслихата" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Тюлькубасского районного маслихата после его официального опубликования.

9. "Түлкібас аудандық мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет Министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде мемлекеттік тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Түлкібас аудандық мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.