О бюджете города, сельских округов на 2020-2022 годы
Решение Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 24 декабря 2019 года № 53-335-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 8 января 2020 года № 5355
Примечание ИЗПИ!
Настоящее решение вводится в действие с 01.01.2020.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9-1, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Шардаринского районного маслихата от 20 декабря 2019 года № 53-320-VІ "О районном бюджете на 2020-2022 годы", зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5317, маслихат Шардаринского района РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Шардара на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 849 429 тысяч тенге:
налоговые поступления – 115 821 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 306 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 733 302 тысяч тенге;
2) затраты – 874 709 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 25 280 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 25 280 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 25 280 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 19.11.2020 № 68-402-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Утвердить бюджет сельского округа К.Турысбеков на 2020-2022 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 150 089 тысяч тенге:
налоговые поступления – 11 380 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 168 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 138 541 тысяч тенге;
2) затраты – 152 992 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;

2020-2022 жылдарға арналған қала, ауылдық округтердің бюджеті туралы
Түркістан облысы Шардара аудандық мәслихатының 2019 жылғы 24 желтоқсандағы № 53-335-VI шешiмi. Түркістан облысының Әдiлет департаментiнде 2020 жылғы 8 қаңтарда № 5355 болып тiркелдi
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы шешім 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексінің 9-1 бабының 2-тармағына, 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына және Шардара аудандық мәслихатының 2019 жылғы 20 желтоқсандағы № 52-320-VI "2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5317 тіркелген шешіміне сәйкес, Шардара ауданы мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шардара қаласының 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 849 429 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 115 821 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 306 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмі – 733 302 мың теңге;
2) шығындар – 874 709 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджеттің тапшылығы (профициті) – - 25 280 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 25 280 мың теңге:
қарыздар түсiмi – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 25 280 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Түркiстан облысы Шардара аудандық мәслихатының 19.11.2020 № 68-402-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. Қ.Тұрысбеков ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 4, 5 және 6 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 150 089 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 11380 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 168 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер– 0;
трансферттер түсiмі – 138 541 мың теңге;
2) шығындар – 152 992 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;

1) доходы – 91 695 тысяч тенге:
налоговые поступления – 4 242 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 91 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 87 362 тысяч тенге;
2) затраты – 93 001 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 306 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 306 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 306 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 19.11.2020 № 68-402-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
11. Утвердить бюджет сельского округа Коссейт на 2020-2022 годы согласно приложениям 31, 32 и 33 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 123 329 тысяч тенге:
налоговые поступления – 5 666 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 0;
поступления от продажи основного капитала – 0;
поступления трансфертов – 117 663 тысяч тенге;
2) затраты – 124 643 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 314 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 314 тысяч тенге:
поступление займов – 0;
погашение займов – 0;
используемые остатки бюджетных средств – 1 314 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 - в редакции решения Шардаринского районного маслихата Туркестанской области от 19.11.2020 № 68-402-VI (вводится в действие с 01.01.2020).
12. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета города, сельских округов на 2020 год, согласно приложению 34.13. Установить на 2020 год повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

1) кiрiстер – 91 695 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 4 242 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 91 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмі – 87 362 мың теңге;
2) шығындар – 93 001 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 306 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 306 мың теңге:
қарыздартүсiмi – 0;
қарыздардыөтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 306 мың теңге.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Түркiстан облысы Шардара аудандық мәслихатының 19.11.2020 № 68-402-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi).
11. Қоссейіт ауылдық округінің 2020-2022 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 31, 32 және 33 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2020 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 123 329 мың теңге:
салықтық түсiмдер – 5 666 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 0;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0;
трансферттер түсiмі – 117 663 мың теңге;
2) шығындар – 124 643 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0:
бюджеттік кредиттер – 0;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 314 мың теңге;
6)бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 314 мың теңге:
қарыздар түсiмi – 0;
қарыздарды өтеу – 0;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 314 мың теңге.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - Түркiстан облысы Шардара аудандық мәслихатының 19.11.2020 № 68-402-VI шешiмiмен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгiзiледi).
12. 2020 жылға арналған қала, ауылдық округтердің бюджетінің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттің бағдарламалар тізбесі 34 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. 2020 жылға азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтiк мөлшерлемелер белгiленсін.

14. Государственному учреждению "Аппарат маслихата Шардаринского района" в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего решения в Республиканском государственном учреждении "Департамент юстиции Туркестанской области Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) размещение настоящего решения на интернет-ресурсе Шардаринского районного маслихата после его официального опубликования.
15. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя аппарата Шардаринского районного маслихата Бекмуратову Р.

14. "Шардара ауданы мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы шешімнің "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Түркістан облысының Әділет департаменті" Республикалық мемлекеттік мекемесінде тіркелуін;
2) ресми жарияланғаннан кейін осы шешімді Шардара ауданы мәслихатының интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
15. Осы шешімнің орындалуын бақылау Шардара ауданы мәслихат аппаратының басшысы Р.Бекмуратовқа жүктелсін.