Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима Келесского района", исполнительных органов, финансируемых из Келесского районного бюджета, и его описание
Постановление акимата Келесского района Туркестанской области от 15 марта 2019 года № 83. Зарегистрировано Департаментом юстиции Туркестанской области 15 марта 2019 года № 4935. Утратило силу постановлением акимата Келесского района Туркестанской области от 17 августа 2020 года № 174
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Келесского района Туркестанской области от 17.08.2020 № 174 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", акимат Келесского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) Правила выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима Келесского района", исполнительных органов, финансируемых из Келесского районного бюджета согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) описание служебного удостоверения государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима Келесского района", исполнительных органов, финансируемых из Келесского районного бюджета, согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению "Аппарат акима Келесского района" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего постановления направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Келесского района после его официального опубликования.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на испольняюший обязанности руководителя аппарата акима района Жолдыбаева С.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким района А. Есбаев
Приложение 1 к постановлению
акимата Келесского района
от "15" марта 2019 года № 83
Правила выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима Келесского района", исполнительных органов, финансируемых из Келесского районного бюджета

Келес ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесiнiң, Келес аудандық бюджетiнен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттiк қызметшiлерiне қызметтiк куәлiктi беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекiту туралы
Түркістан облысы Келес ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 15 наурыздағы № 83 қаулысы. Түркістан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 15 наурызда № 4935 болып тіркелді. Күші жойылды - Түркістан облысы Келес ауданы әкімдігінің 2020 жылғы 17 тамыздағы № 174 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Түркістан облысы Келес ауданы әкімдігінің 17.08.2020 № 174 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасының мемлекеттiк қызметi туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес Келес ауданының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Қоса берiлiп отырған:
1) осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес "Келес ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесiнiң, Келес аудандық бюджетiнен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттiк қызметшiлерiне қызметтiк куәлiктi беру қағидалары;
2) осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес "Келес ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесiнiң, Келес аудандық бюджетiнен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттiк қызметшiлерiнің қызметтiк куәлiгiнiң сипаттамасы бекiтiлсiн.
2. "Келес ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесi Қазақстан Республикасының заңнамалық актiлерiнде белгiленген тәртiпте:
1) осы қаулыны аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркелуді;
2) осы қаулы мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы қаулыны оның ресми жарияланғаннан кейін Келес ауданы әкiмдiгiнiң интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейiн күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкiмi аппараты басшысының міндетін уақытша қоса атқарушы С.Жолдыбаевқа жүктелсiн.
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудан әкімі А.Есбаев
Келес ауданы әкімдігінің
"15" наурыз 2019 жылғы
№ 83 қаулысына
1 қосымша
Келес ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесiнiң, Келес аудандық бюджетiнен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттiк қызметшiлерiне қызметтiк куәлiктi беру қағидалары

1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима Келесского района", исполнительных органов, финансируемых из Келесского районного бюджета (далее – Правила), определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима Келесского района", исполнительных органов, финансируемых из Келесского районного бюджета.
2. Служебное удостоверение государственного служащего (далее – служебное удостоверение) является официальным документом, подтверждающим занимаемую государственным служащим должность.
4. Удостоверение без соответствующего оформления, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками считается недействительным.
2. Порядок выдачи служебного удостоверения
5. Служебное удостоверение выдается:
1) за подписью акима района – заместителям акима района, руководителю аппарата акима района, акимам села и сельских округов, руководителям исполнительных органов, финансируемых из районного бюджета и государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима Келесского района";
2) за подписью акимами села и сельских округов - государственным служащим аппаратов акима села и сельских округов;
3) за подписью первого руководителя исполнительного органа, финансируемого из районного бюджета- государственным служащим исполнительных органов, финансируемых из районного бюджета.
6. Служебные удостоверения выдаются государственным служащим при назначении на должность, изменении должности, по истечении срока, утере, а также порче ранее выданного удостоверения.
За полученное служебное удостоверение государственные служащие расписываются в журнале учета выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима Келесского района", исполнительных органов, финансируемых из Келесского районного бюджета (далее – журнал учета), по форме, согласно приложению к настоящим Правилам.
7. Служебные удостоверения и журнал учета хранятся в сейфе отдела управления персоналом аппарата акима района (далее- служба управления персоналом).
8. При вручении служебного удостоверения государственному служащему, впервые принятому на государственную службу, проводится разъяснение по его пользованию и порядке его хранения.
При замене служебного удостоверения, предусмотренного пунктом 6 настоящих Правил, ранее выданное служебное удостоверение изымается сотрудниками службы управления персоналом, ответственными за выдачу служебного удостоверения.

1. Жалпы ережелер
1. Осы "Келес ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесiнiң, Келес аудандық бюджетiнен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттiк қызметшiлерiне қызметтiк куәлiктi беру қағидалары (бұдан әрi – Қағидалар) "Келес ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесiнiң, Келес аудандық бюджетiнен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттiк қызметшiлерiне қызметтiк куәлiктi беру тәртiбiн белгiлейдi.
2. Мемлекеттiк қызметшiнiң қызметтiк куәлiгi (бұдан әрi – қызметтiк куәлiк) оның атқаратын мемлекеттiк қызметшi лауазымын растайтын ресми құжат болып табылады.
3. Қызметтiк куәлiк осы қаулымен бекiтiлген сипаттамаға сәйкес.
4. Тиiсiнше ресiмделмеген, жарамдылық мерзiмi өткен, түзетiлген және тазартылған куәлiк жарамсыз болып саналады.
2. Қызметтiк куәлiктi беру тәртiбi
5. Қызметтiк куәлiк берiледi:
1) аудан әкiмiнiң орынбасарларына, аудан әкiмi аппаратының басшысына, ауыл мен ауылдық округтердің әкiмдерiне, аудандық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың басшыларына және аудан әкімі аппаратының мемлекеттік қызметшілеріне – аудан әкiмiнiң қолы қойылып;
2) ауыл мен ауылдық округтер әкiмi аппараттарының мемлекеттiк қызметшiлерiне – ауыл мен ауылдық округтер әкiмдерінің қолы қойылып;
3) аудандық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың мемлекеттiк қызметшiлерiне – аудандық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдардың бірінші басшысының қолы қойылып.
6. Қызметтiк куәлiк мемлекеттiк қызметшiлерге лауазымға тағайындалған, лауазымы ауысқан және бұған дейiн берiлген куәлiктiң мерзiмi өткен, жоғалған немесе бүлiнген жағдайда берiледi.
Мемлекеттiк қызметшiлер алған қызметтiк куәлiк үшiн осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша "Келес ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесiнiң, Келес аудандық бюджетiнен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттiк қызметшiлерiне қызметтiк куәлiктi берудi есепке алу журналына қол қояды (бұдан әрi – есепке алу журналы).
7. Қызметтiк куәлiктер мен есепке алу журналы аудан әкімі аппаратының персоналды басқару бөлімінiң (бұдан әрі-персоналды басқару қызметі) сейфiнде сақталады.
8. Мемлекеттiк қызметке алғаш қабылданған мемлекеттiк қызметшiге қызметтiк куәлiктi тапсырған кезде пайдалану және оны сақтау тәртiбi бойынша түсiндiру жүргiзiледi.
Осы Қағидалардың 6-тармағында көзделген қызметтiк куәлiктi ауыстыру кезiнде бұрын берiлген қызметтiк куәлiктi персоналды басқару қызметiнiң қызметтiк куәлiктi беруге жауапты қызметкерлерi қайтарып алады.

9. Ежегодно, по состоянию на 1 января, службой управления персоналом проводится сверка соответствия служебных удостоверений их учетным данным.
10. Общий контроль за порядком заполнения, оформления, учета, выдачи, хранения и уничтожения служебных удостоверений осуществляет руководитель службы управления персоналом.
11. В случае утраты или порчи служебного удостоверения, его владелец незамедлительно извещает в письменной (произвольной) форме службу управления персоналом, подает объявление в средства массовой информации о недействительности утерянного служебного удостоверения.
12. По каждому факту утери, порчи служебного удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного его хранения, а также передачи служебного удостоверения другим лицам, использования служебного удостоверения в личных внеслужебных целях, службой управления персоналом в установленном порядке рассматривается необходимость проведения служебного расследования.
Новое служебное удостоверение взамен утерянного, испорченного, выдается кадровой службой после решения вопроса о дисциплинарной ответственности.
13. При увольнении сотрудник сдает служебное удостоверение в службу управления персоналом.
На обходном листе, при сдаче удостоверения, ставится роспись лица, ответственного за выдачу служебного удостоверения.
14. Служебные удостоверения, сданные сотрудниками при увольнении либо порче, один раз в год подлежат уничтожению с составлением соответствующего акта об уничтожении в произвольной форме.
Приложение к Правилам
выдачи служебного удостоверения
государственным служащим
государственного учреждения
"Аппарат акима Келесского
района", исполнительных
органов, финансируемых из
Келесского районного бюджета
форма
Журнал учета выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима Келесского района", исполнительных органов, финансируемых из Келесского районного бюджета
№ п/п
Номер служебного удостоверения
Фамилия, Имя, Отчество (при наличии)
Занимаемая должность
Дата выдачи служебного удостоверения
Личная роспись о получении служебного удостоверения
Дата сдачи служебного удостоверения
Уничтожение служебного удостоверения (номер и дата акта)
1
2
3
4
5
6
7
8
Примечание: Журнал учета выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат акима Келесского района", исполнительных органов, финансируемых из Келесского районного бюджета, прошнуровывается, пронумеровывается и заверяется подписью и печатью службы управления персоналом.
Приложение 2 к постановлению
акимата Келесского района
от "15" марта 2019 года № 83
Описание служебного удостоверения государственных служащих государственного учреждения "Аппарат акима Келесского района", исполнительных органов, финансируемых из Келесского районного бюджета

9. Персоналды басқару қызметi жыл сайын, 1 қаңтардағы жағдай бойынша, қызметтiк куәлiктердiң есептiк деректерге сәйкестiгiне салыстырып тексеру жүргiзедi.
10. Қызметтiк куәлiктерiн толтыру, ресiмдеу, есепке алу, беру, сақтау және жою тәртiбiн жалпы бақылауды персоналды басқару қызметiнiң басшысы жүзеге асырады.
11. Қызметтiк куәлiк жоғалған немесе бүлiнген жағдайда, оның иесi дереу персоналды басқару қызметiне жазбаша (еркiн) нысанда хабарлайды және жоғалған қызметтiк куәлiктiң жарамсыздығы туралы бұқаралық ақпарат құралдарына хабарландыру бередi.
12. Қызметтiк куәлiктi жоғалтудың, оны ықылассыз сақтаудың және де басқа адамдарға берудiң, қызметтiк куәлiктi мақсатына сай пайдаланбаудың салдарынан бүлдiрудiң әрбiр фактiсi бойынша персоналды басқару қызметi белгiленген тәртiпте қызметтiк тергеп-тексеру жүргiзу қажеттiлiгiн қарастырады.
Жоғалған, бүлiнгеннің орнына жаңа қызметтік куәлікті тәртіптік жауапкершілік мәселесі шешілген соң персоналды басқару қызметі береді.
13. Жұмыстан босатылған кезде қызметкер қызметтiк куәлiктi мемлекеттiк органның персоналды басқару қызметiне тапсырады.
Куәлiктi тапсырған кезде кету парағына қызметтiк куәлiктi беру үшiн жауапты адамның қолы қойылады.
14. Қызметкерлер жұмыстан босатылған не бүлiнген кезде тапсырған қызметтiк куәлiктер еркiн нысандағы тиiстi жою туралы акт жасала отырып, бiр жылда бiр рет жойылуға жатады.
"Келес ауданы әкімінің
аппараты" мемлекеттiк мекемесiнiң,
Келес аудандық бюджетiнен
қаржыландырылатын атқарушы
органдарының мемлекеттiк
қызметшiлерiне қызметтiк куәлiктi
беру қағидаларына қосымша
нысан
Келес ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесiнiң, Келес аудандық бюджетiнен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттiк қызметшiлерiне қызметтiк куәлiктi берудi есепке алу журналы
Қызметтiк куәлiктiң нөмiрi
Тегi, Аты, Жөнi (бар болған жағдайда)
Атқаратын лауазымы
Қызметтiк куәлiктiң берiлген күнi
Қызметтiк куәлiктi алғаны жөнінде жеке қолы
Қызметтiк куәлiктi тапсырған күнi
Қызметтiк куәлiктi жою (актiнiң нөмiрi мен күнi)
1
2
3
4
5
6
7
8
Ескертпе: "Келес ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесiнiң, Келес аудандық бюджетiнен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттiк қызметшiлерiне қызметтiк куәлiктi берудi есепке алу журналы тiгiлiп, нөмiрленiп және кадр қызметiнiң қолымен және мөрiмен расталады.
Келес ауданы әкімдігінің
"15" наурыз 2019 жылғы
№ 83 қаулысына
2 қосымша
Келес ауданы әкімінің аппараты" мемлекеттiк мекемесiнiң, Келес аудандық бюджетiнен қаржыландырылатын атқарушы органдарының мемлекеттiк қызметшiлерiнің қызметтiк куәлiгiнiң сипаттамасы

1. Обложка служебного удостоверения состоит из эко кожи или кожзаменителя высокого качества синего (бирюзового) цвета, размером 19 см х 6,5 см (в развернутом состоянии).
2. На лицевой стороне служебного удостоверения (в свернутом состоянии) по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "КУӘЛІК", "УДОСТОВЕРЕНИЕ".
3. Левая и правая внутренняя часть удостоверения: на белом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге. В верхней части размещено наименование соответствующего государственного органа (на государственном и русском языках), ниже указывается номер удостоверения, фамилия, имя, отчество (при наличии), занимаемая должность государственного служащего.
4. На левой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 2,5 х 3,5 см, текст на государственном языке, заверенный подписью соответственно акима района, акима села и сельского округа, руководителя исполнительного органа, финансируемого из районного бюджета, и гербовой печатью соответствующего государственного органа.
5. На правой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан на голубом фоне, под гербом надпись лазурного цвета "ҚАЗАҚСТАН" и текст на русском языке. Ниже указывается срок действия удостоверения на государственном и русском языках (выдается сроком на три года).

1. Қызметтiк куәлiк мұқабасы көлемі 19 см х 6,5 см (ашып көрсетілген түрінде), көк (көгілдір) түстi былғарыдан немесе жоғары сапалы жасанды былғарыдан жасалған.
2. Қызметтік куәлiктiң сыртқы бетiнiң ортасында (бүктелген түрiнде) алтын түстi Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк Елтаңбасының бейнесi орналасқан, одан төмен "КУӘЛІК", "УДОСТОВЕРЕНИЕ" деген типографиялық қарiппен жазба жазылған.
3. Қызметтік куәлiктiң оң және сол iшкi жағында: ақ түстi фонда шеңберде орналасқан күн мен қалықтаған қыранның жасырын формасын қолдана отырып көгiлдiр түстi қорғаныштық тангир бейнеленген. Жоғарғы бөлiгiнде тиiстi мемлекеттiк органның атаулары (мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде), төменгi жағында куәлiктiң нөмiрi, мемлекеттiк қызметшiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда) атқаратын лауазымы көрсетiледi.
4. Сол жағында: көлемі 2,5 х 3,5 см фотосурет (қарсы алдынан түсiрiлген, түрлi-түстi), тиiсiнше аудан әкiмiнiң, ауыл мен ауылдық округ әкімінің, аудандық бюджеттен қаржыландыратын атқарушы орган басшысының қолымен және тиiстi мемлекеттiк органның елтаңбалы мөрiмен расталған мемлекеттiк тiлдегi мәтiн.
5. Оң жағында: көгiлдiр түстi фонда Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк Елтаңбасының бейнесi, елтаңбаның төменгi жағында көкшiл түстi "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу және орыс тiлiндегi мәтiн. Төменгi жағында мемлекеттiк және орыс тiлдерiнде куәлiктiң жарамдылық мерзiмi көрсетiледi (екі жыл мерзiмге берiледi).