О внесении изменений и дополнений в решение Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 18 июня 2018 года № 23/3-VI "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 5 июня 2019 года № 37/4-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 21 июня 2019 года № 6027. Утратило силу решением Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11 августа 2020 года № 52/7-VI
Сноска. Утратило силу решением Курчумского районного маслихата Восточно-Казахстанской области от 11.08.2020 № 52/7-VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Курчумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Курчумского районного маслихата от 18 июня 2018 года № 23/3-VI "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 5-14-168, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде 16 июля 2018 года) следующие изменения и дополнения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
в подпункте 1) пункта 1 слова "Государственная коорпорация "Правительство для граждан" заменить словами "Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан".
дополнить пунктом 6 следующего содержания:
"6. Перечень категорий получателей, предельные размеры социальной помощи, сроки обращения за социальной помощью при наступлении трудной жизненной ситуации вследствие стихийного бедствия или пожара, устанавливаются акиматом Курчумского района и утверждаются решением Курчумского районного маслихата.
При этом основаниями для отнесения граждан к категории нуждающихся при наступлении трудной жизненной ситуации являются:

"Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" Күршім аудандық мәслихатының 2018 жылғы 18 маусымдағы № 23/3-VI шешіміне өзгерістер мен толықтыруларды енгізу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 2019 жылғы 5 маусымдағы № 37/4-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысы Әділет департаментінде 2019 жылғы 21 маусымда № 6027 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 2020 жылғы 11 тамыздағы № 52/7-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Күршім аудандық мәслихатының 11.08.2020 № 52/7-VI шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейiн күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 2-3 тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Күршім аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Күршім аудандық мәслихатының 2018 жылғы 18 маусымдағы № 23/3-VI "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларын бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 5-14-168 нөмірімен тіркелген, 2018 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі Эталондық бақылау банкінде жарияланған) шешіміне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген шешіммен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Қағидаларында:
1 тармағының 1) тармақшасындағы "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" деген сөздер "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорация" коммерциялық емес акционерлік қоғамы" деген сөздермен ауыстырылсын.
келесі мазмұндағы 6 тармақпен толықтырылсын:
"6. Алушылар санатының тізбесін, әлеуметтік көмектің шекті мөлшерлерін, табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан өмірлік қиын жағдай туындаған кезде әлеуметтік көмекке өтініш білдіру мерзімдерін Күршім ауданының әкімдігімен белгіленеді және Күршім аудандық мәслихатының шешімімен бекітіледі.
Бұл ретте азаматтарды өмірлік қиын жағдай туындаған кезде мұқтаждар санатына жатқызу үшін мыналар:

1) основания, предусмотренные законодательством Республики Казахстан;
2) причинение ущерба гражданину (семье) либо его имуществу вследствие стихийного бедствия или пожара;
3) наличие среднедушевого дохода, не превышающего порога, установленного Курчумским районным маслихатом в кратном отношении к прожиточному минимуму;
4) многодетность и/или наличие в семье детей с особыми образовательными потребностями, посещающих дошкольные организации района.";
пункт 6 считать пунктом 6-1;
в пункте 6-1:
подпункт 3-1) изложить в новой редакции:
"3-1) несовершеннолетние, находящиеся в специальных организациях образования, организациях образования с особым режимом содержания;";
дополнить подпунктами 13), 14):
"13) дети из многодетных семей и дети с особыми образовательными потребностями, посещающие дошкольные организации;
14) лица (семьи), со среднедушевым доходом семьи, за квартал, предшествующий кварталу обращению, не превышающим установленного порога.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Установить порог среднедушевого дохода в размере семидесяти процентов от величины прожиточного минимума.
Установить порог среднедушевого дохода в размере шестикратной величины прожиточного минимума для категории получателей указанной в подпункте 13) пункта 6-1 настоящих Правил.";
пункт 8-1 изложить в следующей редакции:
"8-1. Лицам с заболеванием представляющих опасность для окружающих с диагнозом "туберкулез", социальная помощь оказывается в размере 6 месячных расчетных показателей в месяц, за фактические дни полученного амбулаторного лечения.".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Л. Кумарова
Секретарь Курчумского районного маслихата М. Саганаков

1) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген негіздемелер;
2) табиғи зілзаланың немесе өрттің салдарынан азаматқа (отбасына) не оның мүлкіне зиян келтіру;
3) Күршім аудандық мәслихаты ең төмен күнкөріс деңгейіне еселік қатынаста белгілейтін шектен аспайтын жан басына шаққандағы орташа табыстың болуы негіздеме болып табылады;
4) көпбалалық және/немесе ауданның мектепке дейінгі ұйымдарына баратын, отбасында ерекше білім беру қажеттілігімен балалардың бар болуы.";
6 тармақ 6-1 тармағы деп саналсын;
6-1 тармағында:
3-1) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"3-1) кәмелетке толмағандардың, арнайы білім беру, ерекше режимде ұстайтын білім беру ұйымдарында болуы;";
13), 14) тармақшалармен толықтырылсын:
"13) мектепке дейінгі ұйымдарына баратын көпбалалы отбасылардағы балалар және, ерекше білім беру қажеттілітері бар балалар;
14) белгіленген шектен асапайтын өтініш жасалған тоқсанның алдындағы тоқсанда жан басына шаққандағы орташа табысы бар адамдар (отбасылар).";
7 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"7. Жан басына шаққандағы орташа табыстың шегі ең төмен күнкөріс деңгейінің жетпіс пайызы мөлшерінде белгіленсін.
Осы Қағиданың 6-1 тармағының 13) тармақшасында көзделген санаттағы алушылар үшін жан басына шаққандағы орташа табыстың шегі ең төмен күнкөріс деңгейінің алты еселік мөлшерінде белгіленсін.";
8-1 тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"8-1. "Туберкулез" диагнозымен айналасындағыларға қауіп төндіретін аурулары бар тұлғаларға, нақты амбулаториялық ем алған күндеріне ай сайын алты айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде әлеуметтік көмек көрсетіледі.".
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Л. Кумарова
Күршім аудандық мәслихат хатшысы М. Сағанақов