О внесении изменений в решение Уральского городского маслихата от 24 декабря 2018 года № 27-3 "О городском бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 28 марта 2019 года № 30-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 2 апреля 2019 года № 5606. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 31 января 2020 года № 40-10
Сноска. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 31.01.2020 № 40-10 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уральского городского маслихата от 24 декабря 2018 года №27-3 "О городском бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №5475, опубликованное 9 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 33 400 649 тысяч тенге:
налоговые поступления – 21 529 571 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 244 390 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 516 192 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 10 110 496 тысяч тенге;
2) затраты – 33 032 346 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 229 272 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 8 229 272 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 708 923 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов – 68 077 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 777 000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 152 046 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 152 046 тысяч тенге:
поступления займов – 8 229 272 тысячи тенге;
погашение займов – 3 304 152 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 226 926 тысяч тенге.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Учесть норматив распределения доходов, установленный областным маслихатом на 2019 год по следующим спецификам доходов:

Орал қалалық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 27-3 "2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2019 жылғы 28 наурыздағы № 30-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 2 сәуірде № 5606 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 40-10 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 31.01.2020 № 40-10 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Орал қалалық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы №27-3 "2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5475 тіркелген, 2019 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға арналған бюджет мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 33 400 649 мың теңге:
салықтық түсімдер – 21 529 571 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 244 390 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 516 192 мың теңге;
трансферттер түсімі – 10 110 496 мың теңге;
2) шығындар – 33 032 346 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8 229 272 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 8 229 272 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – - 708 923 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 68 077 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 777 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 152 046 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 152 046 мың теңге:
қарыздар түсімі – 8 229 272 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 304 152 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 226 926 мың теңге.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. 2019 жылға арналған облыстық мәслихатпен белгіленген кірістерді бөлу нормативі төмендегі ерекшеліктер бойынша есептелсін:

1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты, зачисляется в городской бюджет в размере – 62,2%;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в городской бюджет в размере – 100%;
3) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, зачисляется в городской бюджет в размере – 62,2%;
4) социальный налог зачисляется в городской бюджет в размере – 67,7%.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрены целевые трансферты и кредиты из вышестоящего бюджета:
республиканского бюджета в общей сумме 7 634 624 тысячи тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы – 825 984 тысячи тенге;
на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования – 65 102 тысячи тенге;
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 40 208 тысяч тенге;
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 165 834 тысячи тенге;
на доплату учителям организаций образования, реализующих учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования – 1 546 892 тысячи тенге;
на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования – 620 422 тысячи тенге;
на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ – 18 804 тысячи тенге;
за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ – 6 353 тысячи тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 65 212 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения – 10 832 тысячи тенге;
на введение стандартов оказания специальных социальных услуг – 3 670 тысяч тенге;
на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам в условиях полустационара и в условиях на дому – 11 419 тысяч тенге;
на оказание специальных социальных услуг жертвам торговли людьми – 12 553 тысячи тенге;
на оказание специальных социальных услуг жертвам бытового насилия – 3 708 тысяч тенге;

1) төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы қалалық бюджетке келесі мөлшерде есепке алынады – 62,2%;
2) төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы қалалық бюджетке келесі мөлшерде есепке алынады - 100%;
3) төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы қалалық бюджетке келесі мөлшерде есепке алынады - 62,2%;
4) әлеуметтік салық қалалық бюджетке келесі мөлшерде есепке алынады – 67,7%.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджеттен жалпы сомасы 7 634 624 мың теңге:
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 825 984 мың теңге;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қыржыландыруды сынақтан өткізуге – 65 102 мың теңге;
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 40 208 мың теңге;
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 165 834 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге – 1 546 892 мың теңге;
ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 620 422 мың теңге;
мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерін ұлғайтуға – 18 804 мың теңге;
мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін – 6 353 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне – 65 212 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 10 832 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге – 3 670 мың теңге;
үйде және жартылай стационар жағдайында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету – 11 419 мың теңге;
адамдар саудасының құрбандарына арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету – 12 553 мың теңге;
тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандарына арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету – 3 708 мың теңге;

на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 2 237 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 95 434 тысячи тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 23 922 тысячи тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 62 504 тысячи тенге;
на обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida – 920 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 10 128 тысяч тенге;
на молодежную практику – 26 128 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 1 261 тысяча тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 779 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 1 326 274 тысячи тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 735 835 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 593 222 тысячи тенге;
на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства – 358 987 тысяч тенге;
из областного бюджета в общей сумме 2 475 872 тысячи тенге:
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам – 32 450 тысяч тенге;
на молодежную практику – 30 995 тысяч тенге;
на капитальные расходы государственного органа – 426 283 тысячи тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог и улиц населенных пунктов – 293 383 тысячи тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 80 073 тысячи тенге;
на разработку Стратегии развития города Уральск до 2050 года – 20 000 тысяч тенге;
на приобретение учебников и учебно-методических комплектов для школ области, в связи с переходом на обновленное содержание 1, 4, 9, 10 классов и предшкольной подготовки – 647 373 тысячи тенге;
на частные агентства по трудоустройству – 43 344 тысячи тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 221 879 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 200 000 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 375 092 тысячи тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 105 000 тысяч тенге.
бюджетные кредиты в общей сумме 8 229 272 тысячи тенге:
на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения – 1 330 648 тысяч тенге;

мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 2 237 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 95 434 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 23 922 мың теңге;
техникалық көмекші құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 62 504 мың теңге;
Spina bifida диагнозды мүгедек балаларды бір реттік пайдалануға арналған катетерлармен қамтамасыз етуге – 920 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 10 128 мың теңге;
жастар практикасына – 26 128 мың теңге;
жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттар – 1 261 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 779 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 1 326 274 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 1 735 835 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 593 222 мың теңге;
заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға – 358 987 мың теңге;
облыстық бюджеттен жалпы сомасы 2 475 872 мың теңге:
жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 32 450 мың теңге;
жастар практикасына – 30 995 мың теңге;
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына – 426 283 мың теңге;
автомобиль жолдарды және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 293 383 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға – 80 073 мың теңге;
2050 жылға дейінгі Орал қаласының даму Стратегиясын әзірлеуге – 20 000 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұнына 1, 4, 9, 10 сыныптардың және мектеп алды даярлық тобының көшуіне байланысты облыс мекептеріне кітаптар және оқу-әдістемелік кешендерді сатып алуға – 647 373 мың теңге;
жұмысқа орналастыру бойынша жеке агенттіктерге – 43 344 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 221 879 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 200 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 375 092 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 105 000 мың теңге;
бюджеттік кредиттер жалпы сомасы 8 229 272 мың теңге:
жылу, сумен жабдықтауға және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және құрылысқа – 1 330 648 мың теңге;

на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 6 898 624 тысячи тенге.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам поселков, выделяемые за счет средств республиканского и областного бюджетов в общей сумме 127 952 тысячи тенге. Распределение указанных сумм бюджетам поселков осуществляется на основании постановления акимата города Уральска.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Уральского городского маслихата (С.Давлетов) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Приложение
к решению Уральского
городского маслихата
от 28 марта 2019 года №30-2
Приложение 1
к решению Уральского
городского маслихата
от 24 декабря 2018 года №27-3
Городской бюджет на 2019 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 6 898 624 мың теңге.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте кенттік бюджеттерге республикалық және облыстық бюджеттер қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 127 952 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін. Аталған сомаларды кенттік бюджеттерге бөлу Орал қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Орал қалалық мәслихаты аппаратының басшысы (С.Давлетов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Орал қалалық мәслихатының
2019 жылғы 28 наурыздағы
№ 30-2 шешіміне
қосымша
Орал қалалық мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 27-3 шешіміне
1-қосымша
2019 жылға арналған қалалық бюджет
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы