О внесении изменений в решение Уральского городского маслихата от 24 декабря 2018 года №27-3 "О городском бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 4 декабря 2019 года № 38-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 6 декабря 2019 года № 5880. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 31 января 2020 года № 40-10
Сноска. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 31.01.2020 № 40-10 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Уральского городского маслихата от 24 декабря 2018 года №27-3 "О городском бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №5475, опубликованное 9 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить городской бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 40 527 105 тысяч тенге:
налоговые поступления – 22 534 539 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 259 042 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 206 072 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 16 527 452 тысячи тенге;
2) затраты – 40 158 557 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 8 367 407 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 8 622 356 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 254 949 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 597 395 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 179 605 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 777 000 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -7 401 464 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 7 401 464 тысячи тенге:
поступления займов – 8 622 356 тысяч тенге;
погашение займов – 3 447 818 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 226 926 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрены целевые трансферты и кредиты из вышестоящего бюджета:
республиканского бюджета в общей сумме 10 948 614 тысяч тенге:

Орал қалалық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы №27-3 "2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы № 38-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 6 желтоқсанда № 5880 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 40-10 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 31.01.2020 № 40-10 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Орал қалалық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы №27-3 "2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5475 тіркелген, 2019 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2019 жылға арналған бюджет мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 40 527 105 мың теңге:
салықтық түсімдер – 22 534 539 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 259 042 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 206 072 мың теңге;
трансферттер түсімі – 16 527 452 мың теңге;
2) шығындар – 40 158 557 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 8 367 407 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 8 622 356 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 254 949 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – - 597 395 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 179 605 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 777 000 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -7 401 464 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 7 401 464 мың теңге:
қарыздар түсімі – 8 622 356 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3 447 818 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 2 226 926 мың теңге.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте жоғары тұрған бюджеттерден бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджеттен жалпы сомасы 10 948 614 мың теңге:

на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования – 27 709 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 1 858 936 тысяч тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в Центрах занятости населения – 10 832 тысячи тенге;
на введение стандартов оказания специальных социальных услуг – 3 670 тысяч тенге;
на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам в условиях полустационара и в условиях на дому – 26 641 тысяча тенге;
на оказание специальных социальных услуг жертвам бытового насилия – 3 688 тысяч тенге;
на субсидирование затрат работодателя на создание специальных рабочих мест для трудоустройства инвалидов – 2 237 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 95 434 тысячи тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 23 922 тысячи тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 62 504 тысячи тенге;
на обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida – 920 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 10 128 тысяч тенге;
на молодежную практику – 54 537 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 26 511 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 779 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 1 884 745 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 1 625 378 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 593 222 тысячи тенге;
на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства – 358 987 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования – 1 524 631 тысяча тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей – 553 871 тысяча тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 2 146 022 тысячи тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих – 53 310 тысяч тенге;

орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қыржыландыруды сынақтан өткізуге – 27 709 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне – 1 858 936 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 10 832 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге – 3 670 мың теңге;
үйде және жартылай стационар жағдайында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету – 26 641 мың теңге;
тұрмыстық зорлық-зомбылық құрбандарына арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсету – 3 688 мың теңге;
мүгедектерді жұмысқа орналастыру үшін арнайы жұмыс орындарын құруға жұмыс берушінің шығындарын субсидиялауға – 2 237 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайту – 95 434 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызмет көрсетуге – 23 922 мың теңге;
техникалық көмекшi құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 62 504 мың теңге;
Spina bifida диагнозды мүгедек балаларды бір реттік пайдалануға арналған катетерлармен қамтамасыз етуге – 920 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 10 128 мың теңге;
жастар практикасына – 54 537 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 26 511 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 779 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 1 884 745 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 1 625 378 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 593 222 мың теңге;
заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға – 358 987 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 1 524 631 мың теңге;
аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға – 553 871 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 2 146 022 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 53 310 мың теңге;

из областного бюджета в общей сумме 5 097 872 тысячи тенге:
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам – 15 677 тысяч тенге;
на молодежную практику – 24 935 тысяч тенге;
на капитальные расходы государственного органа – 606 252 тысячи тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог и улиц населенных пунктов – 728 121 тысяча тенге;
на развитие коммунального хозяйства – 68 981 тысяча тенге;
на приобретение учебников и учебно-методических комплектов для школ области, в связи с переходом на обновленное содержание 1, 4, 9, 10 классов и предшкольной подготовки – 1 019 544 тысячи тенге;
на частные агентства по трудоустройству – 76 тысяч тенге;
на благоустройство и озеленение населенных пунктов – 200 015 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 350 000 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 503 373 тысячи тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 274 422 тысячи тенге;
на участие учителей в тренинге и на подписку портала "Виртуальная лаборатория" – 14 500 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 49 490 тысяч тенге;
на приобретение жилья коммунального жилищного фонда для малообеспеченных многодетных семей – 300 000 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 825 080 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 117 406 тысяч тенге;
из Национального фонда Республики Казахстан в общей сумме 480 966 тысяч тенге:
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей для молодежи, членам малообеспеченных многодетных семей, трудоспособным инвалидам – 73 225 тысяч тенге;
на обеспечение дополнительного охвата краткосрочным профессиональным обучением – 149 668 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 258 073 тысячи тенге;
бюджетные кредиты в общей сумме 8 622 356 тысяч тенге:
на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения – 1 330 648 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 7 291 708 тысяч тенге.";
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Учесть, что в городском бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам поселков, выделяемые за счет средств республиканского и областного бюджетов в общей сумме 69 386 тысяч тенге. Распределение указанных сумм бюджетам поселков осуществляется на основании постановления акимата города Уральска.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:

облыстық бюджеттен жалпы сомасы 5 097 872 мың теңге:
жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 15 677 мың теңге;
жастар практикасына – 24 935 мың теңге;
мемлекеттік органның күрделі шығыстарына – 606 252 мың теңге;
автомобиль жолдарды және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге – 728 121 мың теңге;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға – 68 981 мың теңге;
жаңартылған білім беру мазмұнына 1, 4, 9, 10 сыныптардың және мектеп алды даярлық тобының көшуіне байланысты облыс мекептеріне кітаптар және оқу-әдістемелік қешендерді сатып алуға – 1 019 544 мың теңге;
жұмысқа орналастыру бойынша жеке агенттіктерге – 76 мың теңге;
елді мекендерді абаттандыру және көгалдандыруға – 200 015 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 350 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 503 373 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 274 422 мың теңге;
"Виртуалды лаборатория" порталына жазылуға және мұғалімдерге тренингке қатысуға – 14 500 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 49 490 мың теңге;
аз қамтылған көп балалы отбасыларға коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін сатып алуға – 300 000 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 825 080 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне – 117 406 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан жалпы сомасы 480 966 мың теңге:
жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 73 225 мың теңге;
қысқа мерзімді кәсіптік оқумен қосымша қамтамасыз етуге – 149 668 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеміне – 258 073 мың теңге;
бюджеттік кредиттер жалпы сомасы 8 622 356 мың теңге:
жылу, сумен жабдықтауға және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және құрылысқа – 1 330 648 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға – 7 291 708 мың теңге.";
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. 2019 жылға арналған қалалық бюджетте кенттік бюджеттерге республикалық және облыстық бюджеттер қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 69 386 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін. Аталған сомаларды кенттік бюджеттерге бөлу Орал қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2019 год в размере 565 313 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Уральского городского маслихата (С.Давлетов) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Приложение
к решению Уральского
городского маслихата
от 4 декабря 2019 года №38-2
Приложение 1
к решению Уральского
городского маслихата
от 24 декабря 2018 года №27-3
Городской бюджет на 2019 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

"11. 2019 жылға арналған жергілікті атқарушы органдарының резерві – 565 313 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Орал қалалық мәслихаты аппаратының басшысы (С.Давлетов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2019 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Орал қалалық мәслихатының
2019 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 38-2 шешіміне
қосымша
Орал қалалық мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№ 27-3 шешіміне
1-қосымша
2019 жылға арналған қалалық бюджет
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелігі
Атауы