О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30 декабря 2019 года № 45-6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 31 декабря 2019 года № 5919. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 4 марта 2021 года № 2-7
Сноска. Утратило силу решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 04.03.2021 № 2-7 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и решением Западно – Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года №32 - 1 "Об областном бюджете на 2020 – 2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5896), Бурлинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020 - 2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 716 744 тысячи тенге:
налоговые поступления – 11 180 462 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 71 251 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 255 511 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 209 520 тысяч тенге;
2) затраты – 18 019 682 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 872 781 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 914 800 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 42 019 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 56 904 тысячи тенге:
приобретение финансовых активов – 56 904 тысячи тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 3 232 623 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 232 623 тысячи тенге:
поступление займов – 2 432 651 тысяча тенге;
погашение займов – 225 736 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 025 708 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.12.2020 № 56-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
2.  Поступления в районный бюджет на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы" и согласно пункту 3 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы".

2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 45-6 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 31 желтоқсанда № 5919 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 2021 жылғы 4 наурыздағы № 2-7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 04.03.2021 № 2-7 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Заңына және Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсандағы №32 - 1 "2020 – 2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5896 тіркелген) сәйкес Бөрлі аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020 – 2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15 716 744 мың теңге:
салықтық түсімдер – 11 180 462 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 71 251 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 255 511 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 209 520 мың теңге;
2) шығындар – 18 019 682 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 872 781 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 914 800 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 42 019 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 56 904 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 56 904 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 3 232 623 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 232 623 мың теңге:
қарыздар түсімі – 2 432 651 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 225 736 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 025 708 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 20.12.2020 № 56-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020 – 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес және осы шешімнің 3 - тармағына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2020–2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7 – бабы қатерге және басшылыққа алынсын.

Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 18.09.2020 № 53-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 4 297 850 тысяч тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 77 115 тысяч тенге;
на гарантированный социальный пакет, в том числе на обеспечение продуктово-бытовыми наборами в связи с чрезвычайным положением – 64 982 тысячи тенге;
на размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях – 8 811 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 9 391 тысяча тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка - 4 016 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 6 236 тысяч тенге;
на обеспечение катетерами одноразового использования детей инвалидов с диагнозом Spina bifida - 228 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 5 579 тысяч тенге;
на молодежную практику – 43 830 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес - идей, в том числе молодежи категории NEET, малообеспеченным многодетным семьям, малообеспеченным трудоспособным инвалидам 68 009 тысяч тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения 14 092 тысячи тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования - 119 136 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования – 2 180 тысяч тенге;
на апробирование подушевого финансирования организаций среднего образования – 35 257 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования – 354 622 тысячи тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования - 574 745 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 81 386 тысяч тенге;
на строительство и (или) реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в рамках Программы жилищного строительства "Нұрлы жер" – 773 601 тысяча тенге, в том числе: строительство жилья для социально уязвимых слоев населения – 387 246 тысяч тенге; строительство жилья для малообеспеченных многодетных семей – 302 400 тысяч тенге, на развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 83 955 тысяч тенге;

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 18.09.2020 № 53-2 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 4 297 850 мың теңге көлемінде ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 77 115 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға, соның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге – 64 982 мың теңге;
үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға – 8 811 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 9 391 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге - 4 016 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 6 236 мың теңге;
Spina bifida диагнозымен мүгедек балаларды бір реттік қолданылатын катетерлермен қамтамасыз етуге - 228 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 5 579 мың теңге;
жастар практикасына – 43 830 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға, табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес - идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар беруге – 68 009 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 14 092 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 119 136 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 2 180 мың теңге;
орта білім беру ұйымдарын жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынақтан өткізуге – 35 257 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 354 622 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 574 745 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 81 386 мың теңге;
"Нұрлы жер" тұрғын үй құрылысы бағдарламасы шеңберінде коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) реконструкциялауға - 773 601 мың теңге, соның ішінде: әлеуметтік - осал топтар үшін тұрғын үй салуға - 387 246 мың теңге, аз қамтылған көпбалалы отбасылар үшін тұрғын үй салуға – 302 400 мың теңге, инжернерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және (немесе) жайластыруға – 83 955 мың теңге;

на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в малых и моногородах в рамках Государственной Программы развития регионов до 2025 года – 672 246 тысяч тенге;
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов – 273 881 тысяча тенге;
кредитование на проведение капитального ремонта общего имущества объектов кондоминиумов - 156 808 тысяч тенге;
на общественные работы – 35 552 тысячи тенге;
на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки для субъектов малого и среднего бизнеса – 763 064 тысячи тенге;
на возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан – 51 627 тысяч тенге;
на реализацию мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл - Ел бесігі" - 87 794 тысячи тенге, в том числе: на капитальный ремонт автодорог микрорайона Кызылтал в селе Кызылтал города Аксай Бурлинского района - 87 794 тысячи тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего и дополнительного образования в сфере физической культуры и спорта – 13 662 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.12.2020 № 56-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
5. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета в общей сумме 2 344 321 тысяча тенге:
государственные гранты на реализацию новых-бизнес идей – 8 483 тысячи тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 3 419 тысяч тенге;
для предоставления жилищных сертификатов как социальная помощь - 0 тенге;
строительство девятиэтажного многоквартирного жилого дома в микрорайоне Карачаганак-1 города Аксай (пятно №37, без наружных инженерных сетей) – 776 747 тысяч тенге;
строительство девятиэтажного многоквартирного жилого дома в микрорайоне Карачаганак-1 города Аксай (пятно №39, без наружных инженерных сетей) - 550 000 тысяч тенге;
строительство девятиэтажного многоквартирного жилого дома в микрорайоне Карачаганак-1 города Аксай (пятно №38, без наружных инженерных сетей) - 110 000 тысяч тенге;
строительство дорог четырнадцати улиц в южной части города Аксай – 145 466 тысяч тенге;
капитальный ремонт дорог в микрорайоне Строительный - 4 в селе Кызылтал города Аксай - 484 111 тысяч тенге;
реконструкция водопровода в селе Акбулак Бурлинского района – 191 104 тысячи тенге;
строительство и благоустройство околодомовой территории с установкой котельной к девятиэтажному многоквартирному жилому дому в микрорайоне десять города Аксай (пятно №38) - 40 991 тысяча тенге;
проект "Алғашқы жұмыс орны" - 0 тенге;
проект "Ұрпақтар келісім шарты" - 0 тенге;

Өңірлерді дамытудың 2025 жылға дейінгі мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде шағын және моноқалалардағы бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға – 672 246 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға бюджеттік кредиттер беруге – 273 881 мың теңге;
кондоминиум объектілерінің ортақ мүлкіне күрделі жөндеу жүргізуге кредит беру - 156 808 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 35 552 мың теңге;
шағын және орта бизнес субъектілерінің салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге – 763 064 мың теңге;
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеуге – 51 627 мың теңге;
"Ауыл-ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыруға – 87 794 мың теңге, соның ішінде: Бөрлі ауданының Ақсай қаласы Қызылтал ауылынының, Қызылтал мөлтек ауданы автожолындарын күрделі жөндеуге – 87 794 мың теңге;
дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік орта және қосымша білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 13 662 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 20.12.2020 № 56-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 2 344 321 мың теңге көлемінде ескерілсін:
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттар - 8 483 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқыту - 3 419 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге - 0 теңге;
Ақсай қаласындағы Қарашығанақ-1 шағынауданда тоғыз қабатты көппәтерлі тұрғын үйді салу (№37 дақ, сыртқы инженерлік желілерсіз) – 776 747 мың теңге;
Ақсай қаласындағы Қарашығанақ-1 шағынауданда тоғыз қабатты көппәтерлі тұрғын үйді салу (№39 дақ, сыртқы инженерлік желілерсіз) – 550 000 мың теңге;
Ақсай қаласындағы Қарашығанақ-1 шағынауданда тоғыз қабатты көппәтерлі тұрғын үйді салу ( №38 дақ, сыртқы инженерлік желілерсіз) - 110 000 мың теңге;
Ақсай қаласының оңтүстік бөлігіндегі он төрт көшенің жол құрылысы - 145 466 мың теңге;
Ақсай қаласы Қызылтал ауылының Строительный-4 мөлтек ауданы автожолдарын күрделі жөндеу - 484 111 мың теңге;
Бөрлі ауданы Ақбұлақ ауылындағы су құбырын құру – 191 104 мың теңге;
Ақсай қаласы оныншы ықшам шағынаудандағы тоғыз қабатты көппәтерлі тұрғын үйге қазандық орната отырып, үй маңы аумағын салу және абаттандыру (№38 дақ) - 40 991 мың теңге;
"Алғашқы жұмыс орны" жобасына - 0 теңге;
"Ұрпақтар келісім шарты" жобасына - 0 теңге;

грант государственному коммунальному учреждению "Школа-лицей №6 города Аксай" отдела образования Бурлинского района "Лучшие общеобразовательные организации" - 34 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 17.11.2020 № 55-1 (вводится в действие с 01.01.2020); с изменениями внесенным решением Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.12.2020 № 56-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в размере 149 269 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.12.2020 № 56-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
8. Утвердить распределение суммы субвенции и бюджетных изъятий нижестоящих бюджетов на 2020 год в размере 1 561 842 тысячи тенге, согласно приложению 4.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Бурлинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 20.12.2020 № 56-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
9. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта, ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на двадцать пять процентов должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2020 года.
10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 5.
11. Руководителю аппарата районного маслихата (Б.Б.Мукашева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.

"Орта білім беретін үздік ұйым" гранты Бөрлі ауданы Ақсай қаласы "№6 мектеп-лицейі" коммуналдық мемлекеттік мекемесіне – 34 000 мың теңге.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 17.11.2020 № 55-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 20.12.2020 № 56-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
7. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 149 269 мың теңге көлемінде бекітілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 20.12.2020 № 56-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2020 жылға арналған төмен тұрған бюджеттерге субвенциялар сомасын бөлу және бюджеттік алып қоюлар 1 561 842 мың теңге көлемінде 4 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөрлі аудандық мәслихатының 20.12.2020 № 56-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт, ветеринария, орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақылырын жиырма бес пайызға көтеру белгіленсін.
10. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттің орындау процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 - қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Б.Б.Мукашева) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.

85 639
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
47 595
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
54 833
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
62 664
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
62 664
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
38 440
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
1 100
021
Капитальные расходы государственного органа
350
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
6 679
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
16 095
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
0
094
Предоставление жилищных сертифиактов как социальная помощь
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 616 135
1
Жилищное хозяйство
2 571 022
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
193 045
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
141 418
070
Возмещение платежей населения по оплате коммунальных услуг в режиме чрезвычайного положения в Республике Казахстан
51 627
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
2 370 392
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
2 189 268
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
181 124
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
7 585
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
6 103
005
Капитальные расходы государственного органа
1 482
2
Коммунальное хозяйство
371 441
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
176 010
012
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
44 000
026
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности районов (городов областного значения)
44 669
029
Развитие системы водоснабжения и водоотведения

85 639
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
47 595
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
54 833
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
62 664
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
62 664
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 440
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
1 100
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
350
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
6 679
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
16 095
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
0
094
Әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беру
0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 616 135
1
Тұрғын үй шаруашылығы
2 571 022
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
193 045
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорын сақтауды ұйымдастыру
141 418
070
Қазақстан Республикасында төтенше жағдай режимінде коммуналдық қызметтерге ақы төлеу бойынша халықтың төлемдерін өтеу
51 627
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
2 370 392
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
2 189 268
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
181 124
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы жолдары бөлімі
7 585
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 103
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 482
2
Коммуналдық шаруашылық
371 441
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
176 010
012
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
44 000
026
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін қолдануды ұйымдастыру
44 669
029
Сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамыту

17 610
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
78 000
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
12 206
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
685 672
1
Социальное обеспечение
301 956
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
291 752
005
Государственная адресная социальная помощь
291 752
464
Отдел образования района (города областного значения)
10 204
030
Содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
10 204
2
Социальная помощь
349 617
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
349 617
002
Программа занятости
106 770
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
7 695
006
Оказание жилищной помощи
4 007
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
80 420
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 821
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
65 885
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
47 445
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
34 574
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
34 099
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
34 099
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
30 599
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
3 500
050
Обеспечение прав и улучшение качества жизни инвалидов в Республике Казахстан
0
054
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
0
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
2 323 480
1
Жилищное хозяйство
1 769 386
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
1 719 946
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда

17 610
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
78 000
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
12 206
06
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамсыздандыру
685 672
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
301 956
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
291 752
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
291 752
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
10 204
030
Патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағу
10 204
2
Әлеуметтік көмек
349 617
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
349 617
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
106 770
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
7 695
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
4 007
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
80 420
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 821
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
65 885
017
Оңалтудың жеке бағдарламасына сәйкес мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету, қозғалуға қиындығы бар бірінші топтағы мүгедектерге жеке көмекшінің және есту бойынша мүгедектерге қолмен көрсететін тіл маманының қызметтерін ұсыну
47 445
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
34 574
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
34 099
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
34 099
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 599
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
3 500
050
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз етуге және өмір сүру сапасын жақсарту
0
054
Үкіметтік емес ұйымдарда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
0
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
2 323 480
1
Тұрғын үй шаруашылығы
1 769 386
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
1 719 946
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау

15 020
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
15 020
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
92 382
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
38 320
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
54 062
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
169 920
1
Сельское хозяйство
114 020
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
26 295
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
26 295
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
87 725
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
21 777
006
Организация санитарного убоя больных животных
2 366
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
9 044
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
4 192
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
42 000
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
8 346
6
Земельные отношения
25 127
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
25 127
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
17 127
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
8 000
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
30 773
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
30 773
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
30 773
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
28 066
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
28 066
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
28 066
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

15 020
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 020
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
92 382
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
38 320
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
54 062
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
169 920
1
Ауыл шаруашылығы
114 020
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
26 295
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
26 295
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
87 725
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 777
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
2 366
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
9 044
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
4 192
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
42 000
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өнделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
8 346
6
Жер қатынастары
25 127
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
25 127
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 127
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдардың, ауылдық округтердің шекарасын белгілеу кезінде жүргізілетін жерге орналастыру
8 000
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
30 773
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
30 773
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
30 773
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
28 066
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
28 066
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
28 066
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер