О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 30 декабря 2019 года № 34-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 31 декабря 2019 года № 5923.
Примечание ИЗПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Бокейординский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 6 061 637 тысяч тенге:
налоговые поступления – 471 654 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 15 099 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 095 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 571 789 тысяч тенге;
2) затраты – 6 448 265 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 55 670 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 83 452 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 27 782 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тенге:
приобретение финансовых активов - 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета - - 442 298 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 442 298 тысяч тенге:
поступление займов – 343 662 тысячи тенге;
погашение займов – 27 782 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 126 418 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.12.2020 № 49-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
1-1.Учесть, что в районном бюджете на 2020 год предусмотрены целевые текущие трансферты сельским (города районного значения) бюджетам, выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 34 928 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм сельским бюджетам осуществляется на основании постановления акимата Бокейординского района.
Сноска. Решение дополнено пунктом 1-1 в соответствии с решением Бокейординского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2020 № 37-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Поступления в районный бюджет на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года №32-1 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5896) и согласно пункту 4 настоящего решения.

2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 2019 жылғы 30 желтоқсандағы № 34-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 31 желтоқсанда № 5923 болып тіркелді.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Бөкей ордасы аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 6 061 637 мың теңге:
салықтық түсімдер – 471 654 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 15 099 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 095 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 571 789 мың теңге;
2) шығындар – 6 448 265 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 55 670 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 83 452 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 27 782 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 442 298 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 442 298 мың теңге:
қарыздар түсімі – 343 662 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 27 782 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 126 418 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 22.12.2020 № 49-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
1-1. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық (аудандық маңызы бар қаланың) бюджеттерге аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 34 928 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған сомаларды ауылдық (аудандық маңызы бар қаланың) бюджеттерге бөлу Бөкей ордасы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
Ескерту. Шешім 1-1-тармақпен толықтырылды - Батыс Қазақстан облысы Бөкей ордасы аудандық мәслихатының 31.03.2020 № 37-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020 – 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихаттың 2019 жылғы 13 желтоқсандағы №32-1 "2020 – 2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5896 тіркелген) шешіміне сәйкес және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптастырылады.

3. Принять к сведению и руководству Закон Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020 – 2022 годы".
4. Установить на 2020 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подкласам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет -100%.
2) социальный налог зачисляется в районный бюджет - 100%.
5. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
6. Установить на 2020 год размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета в нижестоящие бюджеты, в общей сумме 346 010 тысяч тенге, в том числе:
Сайхинский сельский округ – 120 390 тысяч тенге;
Урдинский сельский округ – 76 617 тысяч тенге;
Бисенский сельский округ – 69 279 тысяч тенге;
Уялинский сельский округ – 19 341 тысяча тенге;
Саралжинский сельский округ – 19 442 тысячи тенге;
Темир Масинский сельский округ – 21 122 тысячи тенге;
Муратсайский сельский округ – 19 819 тысяч тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в размере 10 678 тысяч тенге.
8. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2020 года.
9. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2020 год, согласно приложению 4.

3. Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020 – 2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының қатерге және басшылыққа алынсын.
4. Жергілікті бюджеттердің тенгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2020 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% көлемінде есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% көлемінде есепке алынады.
5. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
6. Аудандық бюджеттен 2020 жылы төменгі бюджеттерге берілетін субвенциялар көлемінің жалпы сомасы 346 010 мың теңге болып белгіленсін, оның ішінде:
Сайқын ауылдық округі – 120 390 мың теңге;
Орда ауылдық округі – 76 617 мың теңге;
Бисен ауылдық округі – 69 279 мың теңге;
Ұялы ауылдық округі – 19 341 мың теңге;
Саралжын ауылдық округі – 19 442 мың теңге;
Темір Масин ауылдық округі – 21 122 мың теңге;
Мұратсай ауылдық округі – 19 819 мың теңге.
7. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 10 678 мың теңге көлемінде бекітілсін.
8. 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қыметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақының 25% - ға көтеру белгіленсін.
9. 2020 жылға арналған жергілікті бюджеттердің атқару үдерісінде секвестрге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

10. Руководителю аппарата Бокейординского районного маслихата (А.Хайруллин) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
Председатель сессии Бокейординского районного
маслихата
Б. Бектелеуова
Секретарь маслихата Бокейординского районна Е. Танатов
Приложение 1
к решению Бокейординского
районного маслихата
от 30 декабря 2019 года № 34-2
Районный бюджет на 2020 год

10. Бөкей ордасы аудандық мәслихатының аппарат басшысы (А.Хайруллин) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
11. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Бөкей ордасы аудандық мәслихат сессия
төрағасы
Б. Бектелеуова
Бөкей ордасы аудандық мәслихат хатшысы Е. Танатов
Бөкей ордасы аудандық
мәслихатының
2019 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 34-2 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет