О районном бюджете на 2020-2022 годы
Решение Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 27 декабря 2019 года № 41-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 31 декабря 2019 года № 5922. Утратило силу решением Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 17 марта 2021 года № 3-10
Сноска. Утратило силу решением Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 17.03.2021 № 3-10 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 852 544 тысячи тенге:
налоговые поступления – 666 647 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 9 261 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 16 807 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 159 829 тысяч тенге;
2) затраты – 7 015 442 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 76 419 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 116 735 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 40 316 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 239 317 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 239 317 тысяч тенге:
поступление займов – 1 223 771 тысяча тенге;
погашение займов – 35 816 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 51 362 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22.12.2020 № 55-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Поступления в районный бюджет на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года " О республиканском бюджете на 2020-2022 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года № 32-1 "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5896).
3. Принять к сведению и руководству статьи 7, 11, Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы".

2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2019 жылғы 27 желтоқсандағы № 41-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 31 желтоқсанда № 5922 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 2021 жылғы 17 наурыздағы № 3-10 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 17.03.2021 № 3-10 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексiне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару және өзiн-өзi басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШIМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 852 544 мың теңге:
салықтық түсімдер – 666 647 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 9 261 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 16 807 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 159 829 мың теңге;
2) шығындар – 7 015 442 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 76 419 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 116 735 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 40 316 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 239 317 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 239 317 мың теңге:
қарыздар түсімі – 1 223 771 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 35 816 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 51 362 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 22.12.2020 № 55-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсандағы № 32-1 "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5896 болып тіркелген) шешіміне сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7, 11 - баптары қатерге және басшылыққа алынсын.

4. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 712 424 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 160 843 тысячи тенге;
на гарантированный социальный пакет детям – 26 728 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 5 018 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 2 722 тысячи тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 20 810 тысяч тенге;
на молодежную практику – 44 934 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-
идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 18 557 тысяч тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 17 534 тысячи тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования – 13 232 тысячи тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования – 3 084 тысячи тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования – 123 992 тысячи тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования – 157 270 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 38 170 тысяч тенге;
на кредитование для реализации мер социальной поддержки специалистов –79 530 тысяч тенге.
5. Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета - 30 835 тысяч тенге:
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей - 6 893 тысячи тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по трудовым навыкам и профессиям, которые пользуются спросом на рынке труда - 14 342 тысячи тенге;
на предоставление жилищных сертификатов как социальная помощь – 9 600 тысяч тенге.
6. Установить на 2020 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности районного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет в размере 100 процентов.

4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 712 424 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
мемлекттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге - 160 843 мың теңге;
балаларға кепілдендірлген әлеуметтік пакетке - 26 728 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға - 5 018 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 2 722 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға - 20 810 мың теңге;
жастар практикасына - 44 934 мың теңге;
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін, соның ішінде NEET санатындағы жастарға, табысы аз көпбалалы отбасы мүшелеріне, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге мемлекеттік гранттарға - 18 557 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге -17 534 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 13 232 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 3 084 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға - 123 992 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 157 270 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдык айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге - 38 170 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 79 530 мың теңге.
5. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы - 30 835 мың теңге көлемінде ескерілсін:
жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттар – 6 893 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 14 342 мың теңге;
әлеуметтік көмек ретінде тұрғын үй сертификаттарын беруге – 9 600 мың теңге.
6. Аудандық бюджеттердің теңгерімдігін қамтамасыз ету үшін 2020 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі ішкі сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 пайыз есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 пайыз есепке алынады.

7. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
8. Установить на 2020 год размеры субвенций, передаваемых из областного бюджета району в общей сумме – 3 540 486 тысяч тенге.
9. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2020 год в размере – 8000 тысяч тенге.
10. Установить гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2020 года.
11. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2020 год, согласно приложению 4.
12. Учесть в бюджетах сельских округов на 2020 год поступление субвенций передаваемых из районного бюджета в размере 434 206 тысяч тенге:
Жангалинский сельский округ – 175 361 тысяча тенге;
Жанаказанский сельский округ – 53 793 тысячи тенге;
Жанажолский сельский округ – 20 471 тысяча тенге;
Копжасарский сельский округ – 49 980 тысяч тенге;
Мастексайский сельский округ – 43 659 тысяч тенге;
Мендешевский сельский округ – 21 215 тысяч тенге;
Кызылобинский сельский округ – 24 058 тысяч тенге;
Пятимарский сельский округ – 24 378 тысяч тенге;
Брликский сельский округ – 21 291 тысяча тенге.
Предусмотреть в бюджетах сельских округов на 2020 год поступления целевых трансфертов, передаваемых из районного бюджета в размере 50 549 тысяч тенге, в том числе:
Жангалинский сельский округ – 35 691 тысяча тенге;

7. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
8. Облыстық бюджеттен аудан бюджетіне 2020 жылға берілетін субвенция көлемінің жалпы сомасы – 3 540 486 мың теңге болып белгіленсін.
9. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 8 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
10. 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне сәйкес ауылдық жерлерде қызмет ететін, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің мөлшерлемесімен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25% - ға көтеру белгіленсін.
11. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттердің атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 -қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. 2020 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін субвенциялар түсімдерінің жалпы сомасы 434 206 мың теңге көлемінде ескерілсін:
Жаңақала ауылдық округі – 175 361 мың теңге;
Жаңақазан ауылдық округі – 53 793 мың теңге;
Жаңажол ауылдық округі – 20 471 мың теңге;
Көпжасар ауылдық округі – 49 980 мың теңге;
Мастексай ауылдық округі – 43 659 мың теңге;
Мендешев ауылдық округі – 21 215 мың теңге;
Қызылоба ауылдық округі – 24 058 мың теңге;
Пятимар ауылдық округі – 24 378 мың теңге;
Бірлік ауылдық округі – 21 291 мың теңге.
2020 жылға арналған ауылдық округтердің бюджеттеріне аудандық бюджеттен берілетін трансферттер 50 549 мың теңге көлемінде ескерілсін, оның ішінде:
Жаңақала ауылдық округі – 35 691 мың теңге;

Жанаказанский сельский округ – 4 436 тысяч тенге;
Копжасарский сельский округ – 4 256 тысяч тенге;
Мастексайский сельский округ – 6 166 тысяч тенге
Сноска. Пункт 12 - в редакции решения Жангалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 31.03.2020 № 45-1 (вводится в действие с 01.01.2020).
13. Руководителю аппарата Жангалинского районного маслихата (С.Успанова) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.

Жаңақазан ауылдық округі – 4 436 мың теңге;
Көпжасар ауылдық округі – 4 256 мың теңге;
Мастексай ауылдық округі – 6 166 мың теңге.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Жаңақала аудандық мәслихатының 31.03.2020 № 45-1 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. Жаңақала аудандық мәслихат аппаратының басшысы (С.Успанова) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.

110 611
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
155
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
171 722
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
38 433
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
13 090
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
25 343
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
133 289
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
16 422
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
116 867
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
40 269
1
Сельское хозяйство
1 921
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения
1 921
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
1 852
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
69
6
Земельные отношения
19 729
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
19 729
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
18 052
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1 677
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
18 619
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
18 619
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
18 619
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
23 564
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
23 564
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
25 564
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

110 611
007
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
155
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
171 722
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
38 433
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
13 090
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
25 343
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
133 289
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 422
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
116 867
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
40 269
1
Ауыл шаруашылығы
1 921
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
1 921
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
1 852
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
69
6
Жер қатынастары
19 729
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
19 729
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 052
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 677
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
18 619
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
18 619
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
18 619
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
23 564
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
23 564
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
23 564
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер