О внесении изменений и дополнений в решение маслихата района Бәйтерек от 26 декабря 2018 года № 28-3 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 13 декабря 2019 года № 40-11. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 20 декабря 2019 года № 5900. Утратило силу решением маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 20 февраля 2020 года № 44-4
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 20.02.2020 № 44-4 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата района Бәйтерек от 26 декабря 2018 года № 28 - 3 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5502, опубликованное 16 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 11 375 822 тысячи тенге:
налоговые поступления – 2 094 735 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12 176 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 119 612 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 9 149 299 тысяч тенге;
2) затраты – 11 404 179 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 249 123 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 356 268 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 107 145 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 30 015 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 30 015 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 307 495 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 307 495 тысяч тенге:
поступление займов – 356 025 тысяч тенге;
погашение займов – 257 145 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 208 615 тысяч тенге.";
в пункте 3:
в подпункте 1):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"1) учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 4 090 716 тысяч тенге:";
абзац шестой изложить в следующей редакции:

Бәйтерек ауданы мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы №28-3 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 2019 жылғы 13 желтоқсандағы № 40-11 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 20 желтоқсанда № 5900 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 2020 жылғы 20 ақпандағы № 44-4 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 20.02.2020 № 44-4 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Бәйтерек ауданы мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы № 28-3 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5502 тіркелген, 2019 жылғы 16 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3 - қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 11 375 822 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 094 735 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12 176 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 119 612 мың теңге;
трансферттер түсімі – 9 149 299 мың теңге;
2) шығындар – 11 404 179 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 249 123 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 356 268 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 107 145 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 30 015 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 30 015 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 307 495 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 307 495 мың теңге:
қарыздар түсімі – 356 025 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 257 145 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 208 615 мың теңге.";
3-тармақтың:
1) тармақшасында:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"1) 2019 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі және кредиттердің жалпы сомасы 4 090 716 мың теңге көлемінде ескерілсін:";
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:

"на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 12 834 тысячи тенге;";
абзац тринадцатый изложить в следующей редакции:
"на электроснабжение и газоснабжение сектора жилищной застройки северо-западной части села Дарьинское – 112 234 тысячи тенге;";
абзац девятнадцатый изложить в следующей редакции:
"на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования – 688 620 тысяч тенге.";
в подпункте 2):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"2) учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 991 059 тысяч тенге:
абзац третий исключить:
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"на проведение противоэпизоотических мероприятий – 15 199 тысяч тенге;";
абзац тринадцатый изложить в следующей редакции:
"на строительство водопровода в селе Трекино – 79 695 тысяч тенге;";
абзац четырнадцатый изложить в следующей редакции:
"на реконструкцию водопровода в селе Достық – 82 890 тысяч тенге;";
абзац двадцатый изложить в следующей редакции:
"установка и сервисное обслуживание 81 управляемой и 162 стационарных видеокамер интеллектуальной системы видеонаблюдения SuncarSmartCity – 81 686 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать первым следующего содержания:
"строительство 23-х одноэтажных одноквартирных жилых домов в мкр Мунайшы в селе Калининское – 57 408 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать вторым следующего содержания:
"строительство двух двухэтажных двенадцати квартирных жилых домов в селе Калининское (дом№1, №2) – 20 437 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать третьим следующего содержания:
"строительство 2-х двухэтажных двенадцати квартирных жилых домов в селе Калининское (инфраструктура и благоустройство) – 45 386 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата маслихата района (Терехов Г.А.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии С. Голубева
Секретарь районного маслихата Р. Исмагулов
Приложение
к решению маслихата района
Бәйтерек
от 13 декабря 2019 года №40-11
Приложение 1
к решению маслихата района
Бәйтерек
от 26 декабря 2018 года №28-3
Районный бюджет на 2019 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

"мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 12 834 мың теңге;";
он үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Дариян ауылының солтүстік-батыс бөлігінің тұрғын үй құрылысының секторын электрмен және газбен жабдықтауға – 112 234 мың теңге;";
он тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 688 620 мың теңге.";
2) тармақшасында:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2) 2019 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі жалпы сомасы 991 059 мың теңге көлемінде ескерілсін:
үшінші абзац алынып тасталсын;
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"эпизотияға қарсы іс-шараларды өткізуге – 15 199 мың теңге;";
он үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Трекин ауылында су құбырын салуға – 79 695 мың теңге;";
он төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
" Достық ауылының су құбырын реконструкциялауға – 82 890 мың теңге;";
жиырмасыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"ауданда SunscarSmartCity интеллектуалды бейнебақылау жүйесінің 81 басқарылатын және 162 стационарлық бейнекамераларын орнату және сервистік қызмет көрсету – 81 686 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма бірінші абзацпен толықтырылсын:
"Калинин ауылы Мұнайшы шағынауданында бір қабатты бір пәтерлі 23 тұрғын үйдің құрылысына - 57 408 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма екінші абзацпен толықтырылсын:
"Калинин ауылында екі қабатты он екі пәтерлі екі тұрғын үйлердің құлылысына (үй №1, №2) – 20 437 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Калинин ауылында екі қабатты он екі пәтерлі екі тұрғын үйдің құрылысына (абаттандыру және жүргізілетін инженерлік желілер құрылысы) – 45 386 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Аудан мәслихат аппаратының басшысы (Г.А.Терехов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы С. Голубева
Аудандық мәслихат хатшысы Р. Исмагулов
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2019 жылғы 13 желтоқсандағы
№40-11 шешіміне
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2018 жылғы 26 желтоқсандағы
№ 28-3 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
Санаты
Сомасы мың теңге
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы

4 900
3
Информационное пространство
171 152
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
16 869
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
16 869
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
154 283
006
Функционирование районных (городских) библиотек
153 783
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
500
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
41 693
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
27 060
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
15 865
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
11 195
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
14 633
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
14 633
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
186 043
1
Сельское хозяйство
118 674
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
23 559
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
23 559
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
95 115
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
17 946
006
Организация санитарного убоя больных животных
793
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
4 542
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
2 119
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
69 049
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
666
6
Земельные отношения
19 779
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
19 779
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
19 029
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
750
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений

4 900
3
Ақпараттық кеңiстiк
171 152
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
16 869
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
16 869
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
154 283
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
153 783
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
500
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
41 693
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
27 060
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 865
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
11 195
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
14 633
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 633
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
186 043
1
Ауыл шаруашылығы
118 674
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
23 559
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
23 559
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
95 115
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 946
006
Ауру жануарларды санитарлық союды ұйымдастыру
793
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
4 542
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
2 119
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
69 049
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
666
6
Жер қатынастары
19 779
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
19 779
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 029
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
750
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер

47 590
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
47 590
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
47 590
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
20 447
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
20 447
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
20 447
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
16 495
013
Разработка схем градостроительного развития территорий района, генеральных планов городов районного значения (областного) значения, поселков и иных насланных пунктов
3 952
12
Транспорт и коммуникации
542 923
1
Автомобильный транспорт
538 682
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
538 682
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
476 257
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
62 425
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
4 241
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 241
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
4 241
13
Прочие
226 001
3
Поддержка предпринимательской деятельности и защита конкуренции
11 952
469
Отдел предпринимательства района (города областного значения)
11 952
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства
11 952
9
Прочие
214 049
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
135 478
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
53 792
096
Выполнение государственных обязательств по проектам государственно-частного партнерства
81 686
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
78 571
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
39 026
026
Целевые текущие трансферты бюджета города районного значения, села, поселке, сельского округа, на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы

47 590
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
47 590
099
Мамандарға әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
47 590
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
20 447
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
20 447
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
20 447
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
16 495
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызды бар қалалардың, кенттердің және өзге де елді мекендердің бас жоспарлардің бас жоспарларын әзірлеу
3 952
12
Көлiк және коммуникация
542 923
1
Автомобиль көлiгi
538 682
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
538 682
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
476 257
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
62 425
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
4 241
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 241
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
4 241
13
Басқалар
226 001
3
Кәсiпкерлiк қызметтi қолдау және бәсекелестікті қорғау
11 952
469
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік бөлімі
11 952
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 952
9
Басқалар
214 049
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
135 478
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
53 792
096
Мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалар бойынша мемлекеттік міндеттемелерді орындау
81 686
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
78 571
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
39 026
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер