2020-2022 жылдарға арналған Бәйтерек ауданының бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 2019 жылғы 31 желтоқсандағы № 42-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 31 желтоқсанда № 5926 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 2021 жылғы 30 наурыздағы № 3-7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 30.03.2021 № 3-7 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2020-2022 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2020 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 15 803 758 мың теңге:
салықтық түсімдер – 2 207 948 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 8 296 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 93 081 мың теңге;
трансферттер түсімі – 13 494 433 мың теңге;
2) шығындар – 17 893 800 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 433 262 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 564 142 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 130 880 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 2 523 304 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 2 523 304 мың теңге:
қарыздар түсімі – 2 604 603 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 130 880 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 49 581 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 21.12.2020 № 58-2 шешімімен (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2020 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2019 жылғы 4 желтоқсандағы "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, 2019 жылғы 13 желтоқсандағы Батыс Қазастан облыстық мәслихатының "2020-2022 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5896 тіркелген) шешіміне және осы шешімнің 4, 5, 6-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2020-2022 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 6, 8, 13, 15 – баптары қаперге және басшылыққа алынсын:

О бюджете района Бәйтерек на 2020-2022 годы
Решение маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 31 декабря 2019 года № 42-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 31 декабря 2019 года № 5926. Утратило силу решением маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 30 марта 2021 года № 3-7
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 30.03.2021 № 3-7 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2020-2022 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2020 год в следующих объемах:
1) доходы – 15 803 758 тысяч тенге:
налоговые поступления – 2 207 948 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 8 296 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 93 081 тысяча тенге;
поступления трансфертов – 13 494 433 тысячи тенге;
2) затраты – 17 893 800 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 433 262 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 564 142 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 130 880 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 2 523 304 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 2 523 304 тысячи тенге:
поступление займов – 2 604 603 тысячи тенге;
погашение займов – 130 880 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 49 581 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 21.12.2020 № 58-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
2. Поступления в районный бюджет на 2020 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 4 декабря 2019 года "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы", решением Западно -Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2019 года "Об областном бюджете на 2020-2022 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5896) и согласно пунктам 4, 5, 6 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статьи 6, 8, 13, 15 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2020-2022 годы":

1) 2020 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі және кредиттердің жалпы сомасы 6 713 671 мың теңге ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге – 136 892 мың теңге;
кепілдік берілген әлеуметтік топтамаға, оның ішінде төтенше жағдайға байланысты азық-түлік-тұрмыстық жиынтықтармен қамтамасыз етуге – 56 523 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 9 125 мың теңге;
ымдау тілі маманының қызметін көрсетуге – 1 530 мың теңге;
техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар Тiзбесiн кеңейтуге– 5 846 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 10 953 мың теңге;
жастар практикасына – 80 864 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға, табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттар беруге – 38 003 мың теңге;
мемлекеттік халықты әлеуметтік қорғау ұйымдарында арнаулы әлеуметтік қызмет көрсететін жұмыскерлердің жалақысына қосымша ақылар белгілеуге – 36 635 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 30 303 мың теңге;
мемлекеттік мектепке дейінгі білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 2 171 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдары педагогтерінің еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 706 290 мың теңге;
мемлекеттік орта білім беру ұйымдарының педагогтеріне біліктілік санаты үшін қосымша ақы төлеуге – 797 312 мың теңге;
мемлекеттік мәдениет ұйымдарының және архив мекемелерінің басқарушы және негізгі персоналына мәдениет ұйымдарындағы және архив мекемелеріндегі ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдык айлықақысына қосымша ақылар белгілеуге – 84 016 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Фурманов ауылына кіреберіс жолын орташа жөндеуге 0-8 километр – 158 972 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Белес ауылына кіреберіс жолын орташа жөндеуге 0-9 километр – 179 775 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Переметное-Цыганово автожолын орташа жөндеуге 0-13 километр – 265 541 мың теңге;
Байтерек ауданы Переметное-Вечный автожолын орташа жөндеуге 0-24 километр – 482 351 мың теңге;
Переметное ауылындағы автомобиль жолдарын күрделі және орта жөндеуге – 979 368 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Мичурин ауылдық округі Асан ауылында су құбырының құрылысына – 361 866 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Большой Чаган ауылында су құбырының құрылысына – 426 634 мың теңге;

1) учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 6 713 671 тысяча тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 136 892 тысячи тенге;
на обеспечение гарантированного социального пакета, в том числе продовольственно-бытовыми комплектами в связи с чрезвычайной ситуацией – 56 523 тысячи тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 9 125 тысяч тенге;
на оказание услуг специалиста жестового языка – 1 530 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств– 5 846 тысяч тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 10 953 тысячи тенге;
на молодежную практику – 80 864 тысячи тенге;
На предоставление грантов на реализацию новых бизнес – идей молодежи категории NEET, малообеспеченным многодетным семьям, малообеспеченным трудоспособным инвалидам – 38 003 тысячи тенге;
на установление доплат к заработной плате работников, предоставляющих специальные социальные услуги в государственных организациях социальной защиты населения – 36 635 тысяч тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций дошкольного образования – 30 303 тысячи тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций дошкольного образования – 2 171 тысяча тенге;
на увеличение оплаты труда педагогов государственных организаций среднего образования – 706 290 тысяч тенге;
на доплату за квалификационную категорию педагогам государственных организаций среднего образования – 797 312 тысяч тенге;
на установление доплат к должностному окладу за особые условия труда в организациях культуры и архивных учреждениях управленческому и основному персоналу государственных организаций культуры и архивных учреждений – 84 016 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной дороги к селу Фурманово район Бәйтерек 0-8 километр – 158 972 тысячи тенге;
на средний ремонт подъездной дороги к селу Белес район Бәйтерек 0-9 километр – 179 775 тысяч тенге;
на средний ремонт автодороги Переметное-Цыганово район Бәйтерек 0-13 километр – 265 541 тысяча тенге;
на средний ремонт автодороги Переметное-Вечный район Бәйтерек 0-24 километр – 482 351 тысяча тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильной дороги в селе Переметное – 979 368 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Асан Мичуринского сельского округа района Бәйтерек – 361 866 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Большой Чаган района Бәйтерек – 426 634 тысячи тенге;

Бәйтерек ауданы Октябрьское ауылында су құбырының құрылысына – 314 311 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттерге – 604 428 мың теңге;
қоғамдық жұмысқа – 44 200 мың теңге;
Калинин ауылындағы Камен жалпы орта білім беретін мектебі ғимаратын күрделі жөндеуге – 275 495 мың теңге;
Янайкин ауылындағы Батурин жалпы орта білім беретін мектебі ғимаратын күрделі жөндеуге – 140 587 мың теңге;
Калинин, Переметное ауылдарындағы су құбырларының желілерін күрделі жөндеуге III-кезеңі – 36 865 мың теңге;
заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер – 446 815 мың теңге.
2) 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің түсімі және кредиттердің жалпы сомасы 3 412 930 мың теңге ескерілсін:
жаңа бизнес-идеяларды іске асыруға мемлекеттік гранттарға – 19 484 мың теңге;
еңбек нарығында сұранысқа ие біліктіліктер мен дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 4 523 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Мичурин ауылдық округі Мичурин ауылының егжей-тегжейлі жоспарлау жобасымен біріктірілген бас жоспарын түзетуге, топографиялық түсірілімді орындаумен – 19 960 мың теңге;
Бәйтерек ауданының Переметный ауылындағы автокөлік жолдарын күрделі және орташа жөндеу - 293 609 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Мичурин ауылдық округі Асан ауылында су құбырының құрылысына – 101 616 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Большой Чаган ауылында су құбырының құрылысына – 119 329 мың теңге;
Бәйтерек ауданында SuncarSmartCity интеллектуалды бейнебақылау жүйесінің 81 басқарылатын және 162 стационарлық бейнекамераларын орнатуға және сервистік қызмет көрсетуге – 157 153 мың теңге;
білім беру ұйымдарында бейнебақылау жүйесін орнатуға – 39 642 мың теңге;
мектептерді санитарлық-гигиеналық қажеттіліктермен қамтамасыз етуге – 38 427 мың теңге;
кепілдендірілген әлеуметтік көмекті енгізуге – 5 050 мың теңге;
Бәйтерек ауданы білім беру бөлімінің Зеленов жалпы орта білім беретін мектебі ғимаратын қайта құрлысы – 190 221 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Дариян ауылындағы автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу – 376 107 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Мичурин ауылындағы автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеу – 435 535 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Мичурин ауылдық округі Асан ауылындағы автомобиль жолдардын күрделі және орташа жөндеу – 856 574 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Көшім ауылының өздігінен ағатын кәріз желісін күрделі жөндеу (2 кезек) – 17 263 мың теңге;

на строительство водопровода в селе Октябрьское района Бәйтерек – 314 311 тысяч тенге;
на бюджетные кредиты местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов – 604 428 тысяч тенге;
на общественные работы – 44 200 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания Каменской средней общеобразовательной школы села Калининское – 275 495 тысяч тенге;
на капитальный ремонт здания Батуринской средней общеобразовательной школы села Янайкинское – 140 587 тысяч тенге;
на капитальный ремонт водопроводных сетей в селах Переметное, Калининское III-очередь – 36 865 тысяч тенге;
текущие целевые трансферты из вышестоящего бюджета на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства – 446 815 тысяч тенге.
2) Учесть в районном бюджете на 2020 год поступление целевых трансфертов и кредитов из областного бюджета в общей сумме 3 412 930 тысяч тенге:
на государственные гранты на реализацию новых бизнес-идей – 19 484 тысячи тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение по востребованным на рынке труда квалификациям и навыкам – 4 523 тысячи тенге;
на корректировку генерального плана совмещенного с проектом детальной планировки села Мичуринское Мичуринского сельского округа района Бәйтерек, с выполнением топографической съемки – 19 960 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильной дороги в селе Переметное района Бәйтерек – 293 609 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Асан Мичуринского сельского округа района Бәйтерек – 101 616 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Большой Чаган района Бәйтерек – 119 329 тысяч тенге;
на установку и сервисное обслуживание 81 управляемой и 162 стационарных видеокамер интеллектуальной системы видеонаблюдения SuncarSmartCity в районе Бәйтерек – 157 153 тысячи тенге;
на установку системы видеонаблюдения в организациях образования – 39 642 тысячи тенге;
на обеспечение санитарно-гигиеническими средствами школ – 38 427 тысяч тенге;
на внедрение гарантированной социальной помощи – 5 050 тысяч тенге;
на реконструкцию здания Зеленовской средней общеобразовательной школы отдела образования района Бәйтерек – 190 221 тысяча тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильной дороги в селе Дарьинское района Бәйтерек – 376 107 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильной дороги в селе Мичурино района Бәйтерек – 435 535 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог в селе Асан Мичуринского сельского округа района Бәйтерек – 856 574 тысячи тенге;
на капитальный ремонт самотечной канализационной сети села Кушум (2-очередь) района Бәйтерек – 17 263 тысячи тенге;

Бәйтерек ауданы Щапов ауылының кәріз желісін күрделі жөндеу (2 кезек) – 17 419 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Достық ауылының кәріз желісін күрделі жөндеу – 62 302 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Новенький ауылындағы ауылішілік су құбырын күрделі жөндеу – 26 420 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Дариян ауылындағы екі қабатты 12 пәтерлі екі тұрғын үйдің құрылысына (№ 1, 2 үй) – 277 544 мың теңге;
Бәйтерек ауданының Калинин ауылындағы "Камен жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекеме ғимаратын күрделі жөндеу- 71 588 мың теңге;
Бәйтерек ауданының Переметное, Калинин ауылдарындағы су құбырының желілерін күрделі жөндеу III-кезеңі - 9 217 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Октябрьский ауылында су құбырының құрылысы – 58 684 мың теңге;
кезекші сыныптардың сағатының ұлғаюына байланысты оқу жылының 2 тоқсанына педагогтердің еңбек ақысына қосымша қажеттілік – 161 060 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Белес ауылына кіреберіс жолын орташа жөндеу 0-9 шақырым – 89 743 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Фурманов ауылына кіреберіс жолын орташа жөндеу 0-8 шақырым – 78 935 мың теңге;
Бәйтерек ауданы Переметный – Цыганов автожолын орташа жөндеу 0 -13 шақырым – 126 537 мың теңге.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Бәйтерек аудандық мәслихатының 03.04.2020 № 47-4 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.04.2020 № 48-6 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.05.2020 № 50-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 20.07.2020 № 52-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 30.09.2020 № 54-3 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.10.2020 № 56-14 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.11.2020 № 57-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.12.2020 № 58-2 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция жалпы сомасы 5 694 244 мың теңге көлемінде түсімдер көзделсін.
5. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2020 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100% есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100% есепке алынады.
6. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын тауарлар мен қызметтерді өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.

на капитальный ремонт канализационной сети села Щапово (2-очередь) района Бәйтерек – 17 419 тысяч тенге;
на капитальный ремонт канализационной сети села Достык района Бәйтерек – 62 302 тысячи тенге;
на капитальный ремонт внутрипоселкового водопровода села Новенькое района Бәйтерек – 26 420 тысяч тенге;
на строительство двух двухэтажных 12-ти квартирных жилых домов в селе Дарьинск района Бәйтерек (дом №1, 2) – 277 544 тысячи тенге;
на капитальный ремонт здания коммунальное государственное учреждение "Каменская средняя общеобразовательная школа" в селе Калининское района Бәйтерек - 71 588 тысяч тенге;
на капитальный ремонт водопроводной сети в селах Переметное, Калининское района Бәйтерек III-очередь – 9 217 тысяч тенге;
на строительство водопровода в селе Октябрьское района Бәйтерек – 58 684 тысячи тенге;
на дополнительную потребность на заработную плату педагогам в связи с увеличением часов по дежурным классам на 2 четверти учебного года – 161 060 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной дороги к селу Белес, район Бәйтерек 0-9 километр – 89 743 тысячи тенге;
на средний ремонт подъездной дороги к селу Фурманово, район Бәйтерек 0-8 километр – 78 935 тысяч тенге;
на средний ремонт автодороги Переметное - Цыганово, район Бәйтерек 0-13 километр – 126 537 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями маслихата района Бәйтерек Западно-Казахстанской области от 03.04.2020 № 47-4 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.04.2020 № 48-6 (вводится в действие с 01.01.2020); от 15.05.2020 № 50-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 20.07.2020 № 52-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 30.09.2020 № 54-3 (вводится в действие с 01.01.2020); от 29.10.2020 № 56-14 (вводится в действие с 01.01.2020); от 17.11.2020 № 57-2 (вводится в действие с 01.01.2020); от 21.12.2020 № 58-2 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год поступление субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 5 694 244 тысячи тенге.
5. Установить на 2020 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местных бюджетов, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%;
2) социальный налог, зачисляется в районный бюджет – 100%.
6. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.

7. 2020-2022 жылдарға аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін субвенциялардың мөлшері 4-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
8. 2020 жылға арналған аудандық бюджеттен ауылдық округтер бюджеттеріне берілетін трансферттер мөлшері 5-қосымшаға сәйкес белгіленсін.
9. 2020 жылға арналған аудандық бюджетке төмен тұрған бюджеттерден бюджеттік алымдар қарастырылмайды деп белгіленсін.
10. 2020 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 55 000 мың теңге көлемінде бекітілсін.
11. 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап азаматтық қызметші болып табылатын, республиқалык және жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын, ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және мөлшерлемелерімен салыстырғанда жиырма бес процент жоғары лауазымдық айлықақы мен тарифтік мөлшерлемелер белгіленсін.
12. 2020 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіптік кешен саласының мамандарына көтерме ақы және тұрғын үй сатып алу немесе салу үшін әлеуметтік қолдау көрсету көзделсін.

7. Установить на 2020-2022 года размеры субвенций, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов, согласно приложению 4.
8. Установить на 2020 год размеры трансфертов, передаваемых из районного бюджета бюджетам сельских округов, согласно приложению 5.
9. Установить, что бюджетные изъятия из нижестоящих бюджетов в районный бюджет на 2020 год не предусматриваются.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2020 год в размере 55 000 тысяч тенге.
11. Установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий, работающим в сельской местности, финансируемых из республиканского и местных бюджетов, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на двадцать пять процентов должностных окладов и тарифных ставок по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2020 года.
12. Предусмотреть в районном бюджете на 2020 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.

13. 2020 жылға арналған аудандық бюджетті атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізімі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (Г.А.Терехов) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
15. Осы шешім 2020 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
сессия төрайымы С. Голубева
мәслихат хатшысы Р. Исмагулов
Бәйтерек ауданы мәслихатының
2019 жылғы 31 желтоқсандағы
№ 42-2 шешіміне 1-қосымша
2020 жылға арналған аудандық бюджет

13. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2020 год, согласно приложению 6.
14. Руководителю аппарата районного маслихата (Терехов Г.А.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции.
15. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2020 года.
председатель сессии С. Голубева
секретарь маслихата Р. Исмагулова
Приложение 1
к решению маслихата
района Бәйтерек
от 31 декабря 2019 года № 42-2
Районный бюджет на 2020 год

6 930
3
Ақпараттық кеңiстiк
235 448
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
16 606
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
16 606
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
218 842
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
218 661
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
181
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
47 172
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
26 561
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 025
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
11 536
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
20 611
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 611
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
96 940
1
Ауыл шаруашылығы
7 015
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
7 015
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7 015
6
Жер қатынастары
18 647
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
18 647
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 657
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
990
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
71 278
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
71 278
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
71 278
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
39 870
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
39 870
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
39 870
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

6 930
3
Информационное пространство
235 448
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
16 606
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
16 606
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
218 842
006
Функционирование районных (городских) библиотек
218 661
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
181
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
47 172
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
26 561
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
15 025
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
11 536
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
20 611
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
20 611
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
96 940
1
Сельское хозяйство
7 015
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
7 015
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
7 015
6
Земельные отношения
18 647
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
18 647
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
17 657
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
990
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
71 278
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
71 278
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
71 278
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
39 870
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
39 870
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
39 870
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)