О внесении изменений и дополнений в решение Казталовского районного маслихата от 24 декабря 2018 года №28-8 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11 июня 2019 года № 35-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 12 июня 2019 года № 5718. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 февраля 2020 года № 44-9
Сноска. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.02.2020 № 44-9 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казталовского районного маслихата от 24 декабря 2018 года №28-8 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №5482, опубликованное 9 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 7 743 486 тысяч тенге:
налоговые поступления – 767 081 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 20 248 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 840 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 6 942 317 тысяч тенге;
2) затраты – 7 973 770 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 46 141 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 87 377 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 41 236 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 276 425 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 276 425 тысяч тенге:
поступление займов – 87 377 тысяч тенге;
погашение займов – 41 236 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 230 284 тысячи тенге.";
в пункте 4:
в подпункте 1):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"1) из республиканского бюджета в общей сумме – 2 011 166 тысяч тенге:";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы – 695 364 тысячи тенге;";
абзац третий изложить в следующей редакции:
"на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам – 0 тенге;";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника – 0 тенге;";
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"на доплату учителям организаций образования, реализующим учебные программы начального, основного и общего среднего образования по обновленному содержанию образования, и возмещение сумм выплаченных по данному направлению расходов за счет средств местных бюджетов – 0 тенге;";
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"на доплату за квалификацию педагогического мастерства учителям, прошедшим национальный квалификационный тест и реализующим образовательные программы начального, основного и общего среднего образования – 0 тенге;";
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"на увеличение размеров должностных окладов педагогов-психологов школ – 0 тенге;";
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"за квалификацию педагогического мастерства педагогам-психологам школ – 0 тенге;";
абзац девятый изложить в следующей редакции:

Казталов аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы №28-8 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2019 жылғы 11 маусымдағы № 35-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 12 маусымда № 5718 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 ақпандағы № 44-9 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 13.02.2020 № 44-9 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Казталов аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы №28-8 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5482 тіркелген, 2019 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 7 743 486 мың теңге:
салықтық түсімдер – 767 081 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 248 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 840 мың теңге;
трансферттер түсімі – 6 942 317 мың теңге;
2) шығындар – 7 973 770 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 46 141 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 87 377 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 41 236 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -276 425 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 276 425 мың теңге:
қарыздар түсімі – 87 377 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 41 236 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 230 284 мың теңге.";
4 тармақта:
1) тармақшада:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы – 2 011 166 мың теңге:";
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 695 364 мың теңге;";
үшінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 0 теңге;";
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 0 теңге;";
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жаңартылған білім беру мазмұны бойынша бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің оқу бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарының мұғалімдеріне қосымша ақы төлеуге және жергілікті бюджеттердің қаражаты есебінен шығыстардың осы бағыт бойынша төленген сомаларын өтеуге – 0 теңге;";
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"ұлттық біліктілік тестінен өткен және бастауыш, негізгі және жалпы орта білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын мұғалімдерге педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін қосымша ақы төлеуге – 0 теңге;";
жетінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мектептердің педагог-психологтарының лауазымдық айлықақыларының мөлшерін ұлғайтуға – 0 теңге;";
сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мектептердің педагог-психологтарына педагогикалық шеберлік біліктілігі үшін – 0 теңге;";
тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:

"на выплату государственной адресной социальной помощи – 333 320 тысяч тенге;";
абзац пятнадцатый изложить в следующей редакции:
"на молодежную практику – 35 224 тысячи тенге;";
абзац шестнадцатый изложить в следующей редакции:
"предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей – 12 120 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать первым следующего содержания:
"на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих – 29 778 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать вторым следующего содержания:
"на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования – 320 930 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать третьим следующего содержания:
"на реконструкцию системы водоснабжения села Карасу – 90 000 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать четвертым следующего содержания:
"на реконструкцию системы водоснабжения села Коктерек – 90 000 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать пятым следующего содержания:
"на строительство 12-квартирного двухэтажного жилого дома в селе Жалпактал – 102 200 тысяч тенге;";
в подпункте 2):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"2) из областного бюджета в общей сумме – 828 940 тысяч тенге:";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"на молодежную практику – 7 196 тысяч тенге;";
абзац одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"на приобретение учебно-методических комплексов и книг районным школам в связи с переходом 1, 4, 9, 10 классов и дошкольных подготовительных групп на обновленное содержание образования – 89 584 тысячи тенге;"
абзац шестнадцатый изложить в следующей редакции:
"на строительство подводки водопровода от насосной станции первого подъема "Лекер" в селе Казталов – 126 964 тысячи тенге;";
дополнить абзацем девятнадцатым следующего содержания:
"предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 3 535 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцатым следующего содержания:
"на подписку в портал виртуальная лаборатория и участия учителей на тренинги – 3 000 тысяч тенге;";
в подпункте 3):
"3) Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 38 822 тысячи тенге.
Распределение указанных сумм бюджетам сельских округов осуществляется на основании постановления акимата Казталовского района.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:

"мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 333 320 мың теңге;";
он бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жастар практикасына – 35 224 мың теңге;";
он алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жаңа бизнес идеяларды жүзеге асыруға берілетін мемлекеттік гранттарға – 12 120 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма бірінші абзацпен толықтырылсын:
"мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 29 778 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма екінші абзацпен толықтырылсын:
"бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 320 930 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Қарасу ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 90 000 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма төртінші абзацпен толықтырылсын:
"Көктерек ауылын сумен жабдықтау жүйесін қайта құруға – 90 000 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма бесінші абзацпен толықтырылсын:
"Жалпақтал ауылында екі қабатты 12 пәтерлік тұрғын үй салуға – 102 200 мың теңге;";
2) тармақшада:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 828 940 мың теңге:";
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жастар практикасына – 7 196 мың теңге;";
он бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жаңартылған білім беру мазмұнына 1, 4, 9, 10 сыныптардың және мектеп алды даярлық тобының көшуіне байланысты аудан мектептеріне кітаптар және оқу - әдістемелік кешендерді сатып алуға – 89 584 мың теңге;";
он алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Казталов ауылына "Лекер" бірінші сатыға көтеретін сорғы станциясынан су құбырын жеткізу құрылысына – 126 964 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы он тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
"NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 3 535 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырмасыншы абзацпен толықтырылсын:
"Виртуалды лаборатория порталына жазылуға және мұғалімдерге тренингтерге қатысуға – 3 000 мың теңге;";
3) тармақшада:
"3). 2019 жылға арналған ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 38 822 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған сомаларды ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу аудан әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в размере 16 448 тысяч тенге.";
приложения 1, 6, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата Казталовского районного маслихата (Н.Кажгалиев) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Приложение 1
к решению Казталовского
районного маслихата
от 11 июня 2019 года №35-1
Приложение 1
к решению Казталовского
районного маслихата
от 24 декабря 2018 года № 28-8
Районный бюджет на 2019 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование

"7. 2019 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдардың резерві 16 448 мың теңге көлемінде бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 6, 7 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Казталов аудандық мәслихат аппараты басшысы (Н.Қажғалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Казталов аудандық
мәслихатының
2019 жылғы 11 маусымдағы
№35-1 шешіміне 1-қосымша
Казталов аудандық
мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№28-8 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Кішi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы

32 634
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
23 243
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
16 700
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 543
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
210 725
1
Сельское хозяйство
165 797
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
165 797
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
20 035
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
2 000
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 000
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 671
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
139 891
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1 200
6
Земельные отношения
16 591
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
16 591
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
14 751
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1 840
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
28 337
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28 337
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
28 337
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
21 170
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
21 170
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
21 170
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
15 190
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов

32 634
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
23 243
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
16 700
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
6 543
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
210 725
1
Ауыл шаруашылығы
165 797
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
165 797
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
20 035
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 000
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 000
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 671
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
139 891
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 200
6
Жер қатынастары
16 591
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
16 591
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 751
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 840
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
28 337
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28 337
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
28 337
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
21 170
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
21 170
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
21 170
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
15 190
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу