О внесении изменений и дополнений в решение Казталовского районного маслихата от 24 декабря 2018 года №28-8 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 8 октября 2019 года № 39-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 10 октября 2019 года № 5821. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 февраля 2020 года № 44-9
Сноска. Утратило силу решением Казталовского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.02.2020 № 44-9 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Казталовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Казталовского районного маслихата от 24 декабря 2018 года №28-8 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5482, опубликованное 9 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 390 263 тысячи тенге:
налоговые поступления – 897 081 тысяча тенге;
неналоговые поступления – 20 248 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 840 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 7 459 094 тысячи тенге;
2) затраты – 8 620 283 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 46 141 тысяча тенге:
бюджетные кредиты – 87 377 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 41 236 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге:
5) дефицит (профицит) бюджета – - 276 161 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 276 161 тысяча тенге:
поступление займов – 87 113 тысячи тенге;
погашение займов – 41 236 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 230 284 тысячи тенге.";
в пункте 4:
в подпункте 1):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"1) из республиканского бюджета в общей сумме – 2 069 785 тысяч тенге:";
абзац второй изложить в следующей новой редакции:
"на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы – 744 046 тысяч тенге;";
абзац девятый изложить в следующей редакции:

Казталов аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы №28-8 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2019 жылғы 8 қазандағы № 39-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 10 қазанда № 5821 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 ақпандағы № 44-9 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Казталов аудандық мәслихатының 13.02.2020 № 44-9 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Казталов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Казталов аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы №28-8 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5482 тіркелген, 2019 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 8 390 263 мың теңге:
салықтық түсімдер – 897 081 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 20 248 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 840 мың теңге;
трансферттер түсімі – 7 459 094 мың теңге;
2) шығындар – 8 620 283 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 46 141 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 87 377 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 41 236 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -276 161 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 276 161 мың теңге:
қарыздар түсімі – 87 113 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 41 236 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 230 284 мың теңге.";
4-тармақта:
1) тармақшада:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы 2 069 785 мың теңге:";
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 744 046 мың теңге;";
тоғызыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:

"на выплату государственной адресной социальной помощи – 348 320 тысяч тенге;";
абзац восемнадцатый изложить в следующей редакции:
"на строительство системы водоснабжения проекта детальной планировки 61 земельного участка юго-восточной части села Жалпактал – 14 336 тысяч тенге;";
в подпункте 2):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"2) из областного бюджета в общей сумме – 908 545 тысяч тенге:";
абзац пятый изложить в следующей редакции:
"на капитальный ремонт автомобильных дорог в селе Жанажол – 173 596 тысяч тенге;";
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"на капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Жалпактал – 308 325 тысяч тенге;";
абзац двенадцатый изложить в следующей редакции:
"на частные агентства по трудоустройству – 0 тенге;";
абзац четырнадцатый изложить в следующей редакции:
"на механизированную очистку подводящего и распределительных каналов на лиман №55 в селе Талдыапан – 86 979 тысяч тенге;";
абзац пятнадцатый изложить в следующей редакции:
"на строительство системы водоснабжения проекта детальной планировки 61 земельного участка юго-восточной части села Жалпактал – 1 593 тысячи тенге;";
дополнить абзацем двадцать первым следующего содержания:
"на выплату государственной адресной социальной помощи – 24 378 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать вторым следующего содержания:
"на капитальный ремонт внутрипоселковых автомобильных дорог в селе Казталов – 12 081 тысяча тенге;";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам сельских округов выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 95 628 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм бюджетам сельских округов осуществляется на основании постановления акимата Казталовского района;";
дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены целевые текущие трансферты из Национального фонда в общей сумме 378 553 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 270 169 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей для молодежи, членам малообеспеченных и многодетных семей, трудоспособным инвалидам – 32 825 тысяч тенге;
на обеспечение дополнительного охвата краткосрочным профессиональным обучением – 75 559 тысяч тенге.";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2019 год в размере 17 266 тысяч тенге.";
приложения 1, 6, 7 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему решению.

"мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 348 320 мың теңге;";
он сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Жалпақтал ауылының оңтүстік-шығыс бөлігіндегі 61 жер телімінің нақты жоспарлау жобасын сумен қамту жүйесінің құрылысына – 14 336 мың теңге;";
2) тармақшада:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы – 908 545 мың теңге:";
бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Жаңажол ауылы автокөлік жолдарын күрделі жөндеуге – 173 596 мың теңге;";
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Жалпақтал ауылында ауылішілік автокөлік жолдарын күрделі жөндеуге – 308 325 мың теңге;";
он екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жұмысқа орналастыру бойынша жеке агенттіктерге – 0 теңге;";
он төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Талдыапан ауылында №55 лиманға су жеткізетін және тарататын каналды механикалық тазалауға – 86 979 мың теңге;";
он бесінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Жалпақтал ауылының оңтүстік-шығыс бөлігіндегі 61 жер телімінің нақты жоспарлау жобасын сумен қамту жүйесінің құрылысына – 1 593 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма бірінші абзацпен толықтырылсын:
"мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 24 378 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма екінші абзацпен толықтырылсын:
"Казталов ауылында ауылішілік автокөлік жолдарын күрделі жөндеуге – 12 081 мың теңге;";
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) 2019 жылға арналған ауылдық округ бюджеттеріне аудандық бюджет қаражат есебінен бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 95 628 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.
Аталған сомаларды ауылдық округтердің бюджеттеріне бөлу Казталов ауданы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады;";
мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) 2019 жылға арналған аудандық бюджетте Ұлттық қордан бөлінетін нысаналы трансферттердің түсуі 378 553 мың теңге көлемінде ескерілсін:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 270 169 мың теңге;
жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін гранттарға – 32 825 мың теңге;
қысқа мерзімді кәсіби оқытуды қамтамасыз ету үшін қосымша қамтуға – 75 559 мың теңге.";
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. 2019 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдардың резерві 17 266 мың теңге көлемінде бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 1, 6, 7 қосымшалары осы шешімнің 1, 2, 3 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Руководителю аппарата Казталовского районного маслихата (Н.Кажгалиев) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Приложение 1
к решению Казталовского
районного маслихата
от 8 октября 2019 года №39-1
Приложение 1
к решению Казталовского
районного маслихата
от 24 декабря 2018 года № 28-8
Районный бюджет на 2019 год
тысяч тенге
Категория
Сумма
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
1) Доходы

2. Казталов аудандық мәслихат аппараты басшысы (Н.Қажғалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Казталов аудандық
мәслихатының
2019 жылғы 8 қазандағы
№39-1 шешіміне 1-қосымша
Казталов аудандық
мәслихатының
2018 жылғы 24 желтоқсандағы
№28-8 шешіміне 1-қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджет
мың теңге
Санаты
Сомасы
Сыныбы
Кішi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
Кірістер

54 512
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
21 121
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
33 391
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
47 868
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры, развития языков, физической культуры и спорта
17 175
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
30 693
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
208 178
1
Сельское хозяйство
165 170
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
165 170
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
19 408
005
Обеспечение функционирования скотомогильников (биотермических ям)
2 000
007
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
1 000
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
1 671
011
Проведение противоэпизоотических мероприятий
139 891
047
Возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека
1 200
6
Земельные отношения
16 671
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
16 671
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
15 562
006
Землеустройство, проводимое при установлении границ районов, городов областного значения, районного значения, сельских округов, поселков, сел
1 109
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
26 337
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
26 337
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
26 337
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
23 849
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
23 849
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
23 849
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

54 512
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21 121
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
33 391
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
47 868
001
Жергілікті деңгейде мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
17 175
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
30 693
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
208 178
1
Ауыл шаруашылығы
165 170
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
165 170
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
19 408
005
Мал көмінділерінің (биотермиялық шұңқырлардың) жұмыс істеуін қамтамасыз ету
2 000
007
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
1 000
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
1 671
011
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
139 891
047
Жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
1 200
6
Жер қатынастары
16 671
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
16 671
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 562
006
Аудандардың, облыстық маңызы бар, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыру
1 109
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
26 337
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
26 337
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
26 337
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
23 849
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
23 849
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
23 849
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер