О бюджете сельских округов на 2019-2021 годы
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 8 января 2019 года № 35-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 17 января 2019 года № 5522. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 февраля 2020 года № 51-5
Сноска. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.02.2020 № 51-5 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, решением Сырымского районного маслихата от 29 декабря 2018 года № 34-2 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5492) районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Жымпитинского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 55 451 тысяча тенге:
налоговые поступления – 21 647 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 425 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 33 379 тысяч тенге;
2) затраты – 56 027 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 576 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 576 тысяч тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 576 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.12.2019 № 48-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
2. Утвердить бюджет Булдуртинского сельского округа на 2019-2021 годы согласно приложениям 4, 5 и 6 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 28 814 тысяч тенге:
налоговые поступления – 3 315 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 150 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 0 тенге;
поступления трансфертов – 25 349 тысяч тенге;
2) затраты – 30 607 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тенге:
бюджетные кредиты – 0 тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тенге;

2019-2021 жылдарға арналған ауылдық округтердің бюджеті туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2019 жылғы 8 қаңтардағы № 35-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 17 қаңтарда № 5522 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 ақпандағы № 51-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 13.02.2020 № 51-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Сырым аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы №34-2 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5492 тіркелген) шешіміне сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2019-2021 жылдарға арналған Жымпиты ауылдық округінің бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 55 451 мың теңге:
салықтық түсімдер – 21 647 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 425 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 33 379 мың теңге;
2) шығындар – 56 027 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 576 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 576 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 576 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 12.12.2019 № 48-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2019-2021 жылдарға арналған Бұлдырты ауылдық округінің бюджеті тиісінше 4, 5 және 6-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 28 814 мың теңге:
салықтық түсімдер – 3 315 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 150 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
трансферттер түсімі – 25 349 мың теңге;
2) шығындар – 30 607 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 теңге;

4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1 793 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 793 тысячи тенге:
поступление займов – 0 тенге;
погашение займов – 0 тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 1 793 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.12.2019 № 48-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
3. Поступления в бюджет сельских округов на 2019 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2018 года "О республиканском бюджете на 2019-2021 годы", решением Сырымского районного маслихата от 29 декабря 2018 года №34-2 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5492).
4. Предусмотреть в бюджете сельских округов на 2019 год поступление субвенций, передаваемых из районного бюджета, в общей сумме 43 171 тысяча тенге, в том числе:
Жымпитинский сельский округ – 22 590 тысяч тенге;
Булдуртинский сельский округ – 20 581 тысяча тенге.
Предусмотреть целевые трансферты из республиканского, районного бюджета в бюджет сельских округов на 2019 год в общей сумме 15 557 тысяч тенге:
1) трансферты из республиканского бюджета в сумме – 8 819 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы – 5 758 тысяч тенге, в том числе:
Жымпитинский сельский округ - 3 715 тысяч тенге;
Булдуртинский сельский округ – 2 043 тысячи тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих – 3 061 тысяча тенге; в том числе:
Жымпитинский сельский округ – 1 483 тысячи тенге;
Булдуртинский сельский округ – 1 578 тысяч тенге;
2) трансферты из районного бюджета в сумме – 6 738 тысяч тенге:
Жымпитинский сельский округ – 5 591 тысяча тенге, в том числе:
на подключение государственных учреждений к единой системе электронного документооборота - 382 тысячи тенге;
на установку въездных арок к населенному пункту – 1 440 тысяч тенге;
на реализацию программы "Жасыл ел" - 1 877 тысяч тенге;
на возмещение административных расходов – 808 тысяч тенге;
на обеспечение санитарии населенных пунктов – 1 084 тысячи тенге.

4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1 793 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 793 мың теңге:
қарыздар түсімі – 0 теңге;
қарыздарды өтеу – 0 теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 1 793 мың теңге.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 12.12.2019 № 48-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
3. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2018 жылғы 30 қарашадағы "2019-2021 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Сырым аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы №34-2 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5492 тіркелген) шешіміне сәйкес қалыптастырылады.
4. 2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетінде аудандық бюджеттен берілетін субвенция түсімдерінің жалпы сомасы 43 171 мың теңге көлемінде көзделсін, оның ішінде:
Жымпиты ауылдық округі – 22 590 мың теңге;
Бұлдырты ауылдық округі – 20 581 мың теңге.
2019 жылға арналған ауылдық округтердің бюджетіне бөлінетін нысаналы республикалық, аудандық трансферттердің жалпы сомасы 15 557 мың теңге көлемінде қарастырылсын:
1) республикалық бюджет трансферттер сомасы – 8 819 мың теңге:
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 5 758 мың теңге, оның ішінде:
Жымпиты ауылдық округі – 3 715 мың теңге;
Бұлдырты ауылдық округі – 2 043 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 3 061 мың теңге, оның ішінде:
Жымпиты ауылдық округі – 1 483 мың теңге;
Бұлдырты ауылдық округі – 1 578 мың теңге.
2) аудандық бюджет трансферттер сомасы – 6 738 мың теңге:
Жымпиты ауылдық округі – 5 591 мың теңге, оның ішінде:
мемлекеттік мекемелерді электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесіне қосуға – 382 мың теңге;
елді-мекенге кіреберіс аркаларын орнатуға – 1 440 мың теңге;
"Жасыл ел" бағдарламасын жүзеге асыруға – 1 877 мың теңге;
әкімшілік шығыстарды өтеуге – 808 мың теңге;
елді-мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 1 084 мың теңге.

Булдуртинский сельский округ – 1 147 тысяч тенге, в том числе:
на подключение государственных учреждений к единой системе электронного документооборота - 467 тысяч тенге;
на приобретение персонального компьютера - 300 тысяч теңге;
на возмещение административных расходов – 380 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12.12.2019 № 48-1 (вводится в действие с 01.01.2019).
5. Предусмотреть специалистам в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, финансирующийся из республиканского и местного бюджетов, повышение на 25 процентов должностных окладов и тарифных ставок по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2019 года.

Бұлдырты ауылдық округі – 1 147 мың теңге, соның ішінде:
мемлекеттік мекемелерді электронды құжат айналымының бірыңғай жүйесіне қосуға – 467 мың теңге;
дербес компьютер сатып алуға – 300 мың теңге;
әкімшілік шығыстарды өтеуге – 380 мың теңге.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 12.12.2019 № 48-1 шешімімен (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап азаматтық қызметші болып табылатын және республикалық, жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын, ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларын және ставкаларын салыстырғанда 25 пайыз жоғары лауазымдық айлықақы мен тарифтік ставкалар қарастырылсын.

6. Главному специалисту аппарата Сырымского районного маслихата (А.Орашева) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан и в средствах массовой информации.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Председатель сессии А.Ниязгалиева
Секретарь маслихата Ш.Дуйсенгалиева
Приложение 1
к решению Сырымского
районного маслихата
от 8 января 2019 года №35-1

6. Сырым аудандық мәслихат аппаратының бас маманы (А.Орашева) осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
7. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы А.Ниязгалиева
Мәслихат хатшысы Ш.Дуйсенгалиева
Сырым аудандық мәслихатының
2019 жылғы 8 қаңтардағы
№35-1 шешіміне 1 – қосымша