О внесении изменений в решение Сырымского районного маслихата от 29 декабря 2018 года № 34-2 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11 октября 2019 года № 44-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 октября 2019 года № 5823. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13 февраля 2020 года № 51-5
Сноска. Утратило силу решением Сырымского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 13.02.2020 № 51-5 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Сырымского районного маслихата от 29 декабря 2018 года № 34-2 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5492, опубликованное 9 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019–2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 5 513 424 тысячи тенге:
налоговые поступления – 390 023 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 6 725 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 13 220 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 103 456 тысяч тенге;
2) затраты – 5 525 712 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 91 264 тысячи тенге:
бюджетные кредиты – 122 163 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 30 899 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 21 177 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 21 177 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 124 729 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 124 729 тысяч тенге:
поступление займов – 122 163 тысячи тенге;
погашение займов – 30 899 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 33 465 тысяч тенге.";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов и кредитов из Национального фонда Республики Казахстан, республиканского, областного бюджета в общей сумме 2 231 036 тысяч тенге:

Сырым аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 34-2 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2019 жылғы 11 қазандағы № 44-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 14 қазанда № 5823 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 2020 жылғы 13 ақпандағы № 51-5 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Сырым аудандық мәслихатының 13.02.2020 № 51-5 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сырым аудандық мәслихатының 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 34-2 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5492 тіркелген, 2019 жылғы 9 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3- қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 5 513 424 мың теңге:
салықтық түсімдер – 390 023 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 6 725 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 13 220 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 103 456 мың теңге;
2) шығындар – 5 525 712 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 91 264 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 122 163 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 30 899 теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 21 177 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 21 177 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер - 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -124 729 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 124 729 мың теңге:
қарыздар түсімі – 122 163 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 30 899 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 33 465 мың теңге.";
3 - тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. 2019 жылға арналған аудандық бюджетке бөлінетін нысаналы Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан, республикалық, облыстық трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 2 231 036 мың теңге көлемінде қарастырылсын:

1) трансферты из Национального фонда – 149 493 тысячи тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 88 384 тысячи тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории "NEET", членами малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 25 250 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам – 35 859 тысяч тенге;
2) трансферты из республиканского бюджета в сумме – 1 726 229 тысяч тенге:
на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы – 508 821 тысяча тенге;
на увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования – 215 327 тысяч тенге;
на оказание специальных социальных услуг престарелым и инвалидам в условиях полустационара и на дому – 3 806 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 4 997 тысяч тенге;
на расширение перечня технических вспомогательных средств – 3 092 тысячи тенге;
на частичное субсидирование заработной платы – 8 215 тысяч тенге;
на молодежную практику – 29 164 тысячи тенге;
на внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения – 8 277 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 179 080 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории "NEET", членами малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 16 160 тысяч тенге;
на средний ремонт подъездной дороги села Алгабас – 110 636 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода сел Косарал, Жетикуль – 168 197 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода села Тоганас – 100 000 тысяч тенге;
на компенсацию потерь нижестоящих бюджетов в связи с изменением законодательства – 46 054 тысячи тенге;
на строительство трехэтажного многоквартирного жилого дома в селе Жымпиты – 303 123 тысячи тенге;
на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих – 21 280 тысяч тенге;
3) трансферты из областного бюджета в сумме – 233 151 тысяча тенге:
на выплату государственной адресной социальной помощи – 20 420 тысяч тенге;
на молодежную практику – 3 030 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам – 11 603 тысячи тенге;

1) Ұлттық қоры трансферттер сомасы – 149 493 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 88 384 мың теңге;
"NEET" санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 25 250 мың теңге;
жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 35 859 мың теңге;
2) республикалық бюджет трансферттер сомасы – 1 726 229 мың теңге:
ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 508 821 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 215 327 мың теңге;
үйде және жартылай стационар жағдайында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтерді көрсетуге – 3 806 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 4 997 мың теңге;
техникалық көмекшi құралдар тiзбесiн кеңейтуге – 3 092 мың теңге;
жалақыны ішінара субсидиялауға – 8 215 мың теңге;
жастар практикасына – 29 164 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарына әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 8 277 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 179 080 мың теңге;
"NEET" санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 16 160 мың теңге;
Алғабас ауылының кірме жолын орташа жөндеуге – 110 636 мың теңге;
Қосарал, Жетікөл ауылдарының су құбырын реконструкциялауға – 168 197 мың теңге;
Тоғанас ауылының су құбырын қайта жаңартуға – 100 000 мың теңге;
заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақы – 46 054 мың теңге;
Жымпиты ауылында үш қабатты көппәтерлі тұрғын үй құрылысына – 303 123 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 21 280 мың теңге;
3) облыстық бюджет трансферттер сомасы – 233 151 мың теңге:
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 20 420 мың теңге;
жастар практикасына – 3 030 мың теңге;
жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 11 603 мың теңге;

на средний ремонт подъездной дороги села Алгабас – 89 140 тысяч тенге;
на приобретение учебников и учебно-методических пособий для школ района в связи с переходом на обновленное содержание 1, 4, 9, 10 классов и предшкольной подготовки – 70 157 тысяч тенге;
на строительство трехэтажного многоквартирного жилого дома в селе Жымпиты – 15 880 тысяч тенге;
на подписку к порталу "Виртуальная лаборатория" и участие учителей в тренинге – 2 750 тысяч тенге;
на предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории "NEET", членами малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 2 525 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию автомобильной дороги, ведущей к мавзолею "Әулие Дадем Баба" - 10 051 тысяча тенге;
на разработку экспертного заключения на проектно-сметную документацию по реконструкции автомобильной дороги, ведущую к мавзолею "Әулие Дадем Баба" – 600 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации на реконструкцию подъездной дороги села Булан – 6 395 тысяч тенге;
на изготовление экспертного заключения на проектно-сметную документацию по реконструкции подъездной дороги села Булан – 600 тысяч тенге;
4) бюджетные кредиты в сумме – 122 163 тысячи тенге:
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 122 163 тысячи тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.

Алғабас ауылының кірме жолын орташа жөндеуге – 89 140 мың теңге;
1, 4, 9, 10 сыныптардың және мектеп алды даярлық тобының жаңартылған білім беру мазмұнына көшуіне байланысты аудан мектептеріне кітаптар мен оқу-әдістемелік кешендер сатып алуға – 70 157 мың теңге;
Жымпиты ауылында үш қабатты көппәтерлі тұрғын үй құрылысына – 15 880 мың теңге;
"Виртуалды лаборатория" порталына жазылуға және мұғалімдерге тренингке қатысуға – 2 750 мың теңге;
"NEET" санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 2 525 мың теңге;
"Әулие Дадем Баба" кесенесіне апаратын автомобиль жолын қайта жаңартуға жобалау-сметалық құжаттама дайындауға – 10 051 мың теңге;
"Әулие Дадем Баба" кесенесіне апаратын автомобиль жолын қайта жаңарту жобалау-сметалық құжаттамасына сараптамалық қорытынды әзірлеуге – 600 мың теңге;
Бұлан ауылының кірме жолын қайта жаңартуға жобалау-сметалық құжаттаманы дайындауға – 6 395 мың теңге;
Бұлан ауылының кірме жолын қайта жаңарту жобалау-сметалық құжаттамасына сараптамалық қорытынды әзірлеуге – 600 мың теңге;
4) бюджеттік кредиттер сомасы – 122 163 мың теңге:
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға берілетін бюджеттік кредиттер – 122 163 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

1 470
6
Земельные отношения
12 036
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
12 036
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
12 036
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
27 600
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
27 600
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
27 600
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
35 241
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
35 241
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
35 241
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
17 789
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
11 612
015
Капитальные расходы государственного органа
5 840
12
Транспорт и коммуникации
257 756
1
Автомобильный транспорт
257 756
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
257 756
022
Развитие транспортной инфраструктуры
18 146
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
39 834
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
0
051
Реализация приоритетных проектов транспортной инфраструктуры
199 776
13
Прочие
17 129
9
Прочие
17 129
457
Отдел культуры, развития языков, физической культуры и спорта района (города областного значения)
0
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
17 129
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
8 310
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счҰт средств государственного бюджета, работников казҰнных предприятий
5 758
066
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих

1 470
6
Жер қатынастары
12 036
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
12 036
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 036
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
27 600
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
27 600
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
27 600
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
35 241
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
35 241
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
35 241
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
17 789
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
11 612
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 840
12
Көлiк және коммуникация
257 756
1
Автомобиль көлiгi
257 756
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
257 756
022
Көлік инфрақұрылымын дамыту
18 146
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
39 834
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
0
051
Көлiк инфрақұрылымының басым жобаларын іске асыру
199 776
13
Басқалар
17 129
9
Басқалар
17 129
457
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет, тілдерді дамыту, дене шынықтыру және спорт бөлімі
0
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
17 129
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
8 310
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
5 758
066
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер