О внесении изменений в решение Таскалинского районного маслихата от 26 декабря 2018 года №31-1 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 12 июня 2019 года № 37-1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 июня 2019 года № 5722. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21 февраля 2020 года № 44-10
Сноска. Утратило силу решением Таскалинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 21.02.2020 № 44-10 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Таскалинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Таскалинского районного маслихата от 26 декабря 2018 года №31-1 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5505, опубликованное 17 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) доходы – 4 659 001 тысяча тенге:
налоговые поступления – 268 150 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 3 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 549 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 4 384 302 тысячи тенге;";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) затраты – 4 903 570 тысяч тенге;";
в пункте 6:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) целевые трансферты и бюджетный кредит из республиканского бюджета – 1 697 721 тысяча тенге, в том числе на:
частичное субсидирование заработной платы – 8 215 тысяч тенге;
молодежную практику – 29 164 тысячи тенге;
предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 11 110 тысяч тенге;
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 6 745 тысяч тенге;
расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств – 4 376 тысяч тенге;
выплату государственной адресной социальной помощи – 77 257 тысяч тенге;
внедрение консультантов по социальной работе и ассистентов в центрах занятости населения – 9 644 тысячи тенге;
строительство двух трехэтажных многоквартирных жилых домов и инженерной инфраструктуры к нему в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 478 198 тысяч тенге;

Тасқала аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы №31-1 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2019 жылғы 12 маусымдағы № 37-1 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 14 маусымда № 5722 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 2020 жылғы 21 ақпандағы № 44-10 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Тасқала аудандық мәслихатының 21.02.2020 № 44-10 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес, Тасқала аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Тасқала аудандық мәслихатының 2018 жылғы 26 желтоқсандағы №31-1 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5505 тіркелген, 2019 жылғы 17 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 4 659 001 мың теңге:
салықтық түсімдер – 268 150 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 3 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 549 мың теңге;
трансферттер түсімі – 4 384 302 мың теңге;";
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) шығындар – 4 903 570 мың теңге;";
6-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредит – 1 697 721 мың теңге, соның ішінде:
жалақыны ішінара субсидиялауға – 8 215 мың теңге;
жастар практикасына – 29 164 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 11 110 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға – 6 745 мың теңге;
техникалық көмекші (орнын толтырушы) құралдарының тiзбесiн кеңейтуге – 4 376 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 77 257 мың теңге;
халықты жұмыспен қамту орталықтарында әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультанттар мен ассистенттерді енгізуге – 9 644 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылында екі үш қабатты көп пәтерлі тұрғын үйлердің және оған инженерлік инфрақұрылымның құрылысына – 478 198 мың теңге;

реализацию мер социальной поддержки специалистов – 90 900 тысяч тенге;
компенсацию потерь нижестоящих бюджетов из вышестоящего бюджета в связи с изменением законодательства – 34 445 тысяч тенге;
повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий – 406 360 тысяч тенге;
повышение заработной платы отдельных категорий административных государственных служащих – 18 540 тысяч тенге;
увеличение оплаты труда учителей и педагогов-психологов организаций начального, основного и общего среднего образования – 175 845 тысяч тенге;
капитальный ремонт здания коммунального государственного учреждения "Средняя общеобразовательная школа имени К.Сатбаева" отдела образования Таскалинского района – 155 740 тысяч тенге;
капитальный ремонт здания коммунального государственного учреждения "Средняя общеобразовательная школа имени Садыка Жаксыгулова" отдел образования Таскалинского района в села Таскала Западно-Казахстанской области – 91 182 тысячи тенге;
реконструкция водопровода села Таскала Таскалинского сельского округа Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 100 000 тысяч тенге;";
подпункт 2) изложить в следующей редакции:
"2) целевые трансферты из областного бюджета – 241 694 тысячи тенге, в том числе на:
краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам – 11 102 тысячи тенге;
молодежную практику – 3 030 тысяч тенге;
средний ремонт автомобильной дороги районного значения подъезд к селу Чижа-2 (0-2 км) Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 42 003 тысячи тенге;
строительство одноэтажного административного здания в селе Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области – 105 048 тысяч тенге;
приобретение книг и учебно-методических комплексов для школ области в связи с переходом на обновленное содержание образования 1, 4, 9, 10 классов и предшкольной подготовительной группы – 66 052 тысячи тенге;
частным агентствам по трудоустройству – 199 тысяч тенге;
проведения противоэпизоотических мероприятий – 2 410 тысяч тенге;
корректировка генерального плана села Таскала Таскалинского района Западно-Казахстанской области объединенного с детальным планом проектирования с выполнением топографической съемки – 5 815 тысяч тенге;
портал "Виртуальная лаборатория" и для участия учителей в тренингах – 2 500 тысяч тенге;
предоставление государственных грантов на реализацию новых бизнес-идей, в том числе молодежь категории NEET, члены малообеспеченных многодетных семей, малообеспеченные трудоспособные инвалиды – 3 535 тысяч тенге.";
в пункте 8:
абзац первый изложить в следующей редакции:

мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға – 90 900 мың теңге;
заңнаманың өзгеруіне байланысты жоғары тұрған бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге өтемақыға – 34 445 мың теңге;
азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 406 360 мың теңге;
мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің жекелеген санаттарының жалақысын көтеруге – 18 540 мың теңге;
бастауыш, негізгі және жалпы орта білім беру ұйымдарының мұғалімдері мен педагог-психологтарының еңбегіне ақы төлеуді ұлғайтуға – 175 845 мың теңге;
Тасқала ауданының білім беру бөлімі "Жалпы орта білім беретін Қ.Сәтбаев атындағы мектеп" коммуналдық мемлекеттік мекемесі ғимаратын күрделі жөндеуге – 155 740 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданындағы Тасқала аудандық білім бөлімінің "Садық Жақсығұлов атындағы жалпы орта білім беретін мектебі" коммуналдық мемлекеттік мекемесінің ғимаратына күрделі жөндеуге – 91 182 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылдық округі Тасқала ауылының су құбырын қайта құруға – 100 000 мың теңге;";
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"2) облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер – 241 694 мың теңге, соның ішінде:
жұмысшы кадрларды еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер және дағдылар бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 11 102 мың теңге;
жастар практикасына – 3 030 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы 2-Шежін ауылына аудандық маңызы бар кіреберіс жолын орташа жөндеуге (0-2 шақырым) – 42 003 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылында бір қабатты әкімшілік ғимараттың құрылысына – 105 048 мың теңге;
1, 4, 9, 10 сыныптардың және мектеп алды даярлық тобының жаңартылған білім беру мазмұнына көшуіне байланысты облыс мектептеріне кітаптар және оқу-әдістемелік кешендерді сатып алуға – 66 052 мың теңге;
жұмысқа орналастыру бойынша жеке агенттіктерге – 199 мың теңге;
эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізуге – 2 410 мың теңге;
Батыс Қазақстан облысы Тасқала ауданы Тасқала ауылының егжей-тегжей жоспарлау жобасымен біріктірілген бас жоспарын топографиялық түсірілімді орындаумен түзетуге – 5 815 мың теңге;
"Виртуалды лаборатория" порталына және мұғалімдерге тренингке қатысуға – 2 500 мың теңге;
NEET санатындағы жастарға және табысы аз көпбалалы отбасыларға, табысы аз еңбекке қабілетті мүгедектерге жаңа бизнес-идеяларды жүзеге асыру үшін мемлекеттік гранттарға – 3 535 мың теңге.";
8-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

"8. Учесть, что в районном бюджете на 2019 год предусмотрены трансферты бюджету Таскалинского сельского округа Таскалинского района, выделяемые за счет средств районного бюджета в общей сумме 232 537 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Исполняющему обязанности руководителя аппарата Таскалинского районного маслихата (Бисалиев Б.) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.

"8. 2019 жылға арналған аудандық бюджетте Тасқала ауданы Тасқала ауылдық округінің бюджетіне аудандық бюджет қаражаты есебінен бөлінетін трансферттердің жалпы сомасы 232 537 мың теңге көлемінде қарастырылғаны ескерілсін.";
аталған шешімнің 1-қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Тасқала аудандық мәслихаты аппараты басшысының міндетін атқарушыға (Б. Бисалиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

27 243
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
35 856
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
35 856
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
35 856
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
15 041
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
20 815
12
Транспорт и коммуникации
117 974
1
Автомобильный транспорт
113 089
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
7 000
013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
7 000
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
106 089
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
59 166
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
46 923
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
4 885
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
4 885
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
4 885
13
Прочие
291 066
9
Прочие
291 066
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
6 654
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
6 654
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
37 490
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
3 385
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
34 105
464
Отдел образования района (города областного значения)
246 922
077
Реализация мероприятий по социальной и инженерной инфраструктуре в сельских населенных пунктах в рамках проекта "Ауыл-Ел бесігі"

27 243
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
35 856
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
35 856
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
35 856
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
15 041
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
20 815
12
Көлiк және коммуникация
117 974
1
Автомобиль көлiгi
113 089
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
7 000
013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
7 000
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
106 089
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
59 166
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
46 923
9
Көлiк және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
4 885
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
4 885
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
4 885
13
Басқалар
291 066
9
Басқалар
291 066
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
6 654
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
6 654
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
37 490
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
3 385
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
34 105
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
246 922
077
"Ауыл-Ел бесігі" жобасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі әлеуметтік және инженерлік инфрақұрылым бойынша іс-шараларды іске асыру