О внесении изменений и дополнений в решение Чингирлауского районного маслихата от 24 декабря 2018 года № 33-2 "О районном бюджете на 2019-2021 годы"
Решение Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 26 марта 2019 года № 38-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 27 марта 2019 года № 5590. Утратило силу решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11 февраля 2020 года № 50-3
Сноска. Утратило силу решением Чингирлауского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.02.2020 № 50-3 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Чингирлауского районного маслихата от 24 декабря 2018 года №33-2 "О районном бюджете на 2019-2021 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов №5478, опубликованное 10 января 2019 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2019-2021 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2019 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 161 531 тысяча тенге:
налоговые поступления – 249 922 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 7 000 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 700 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 903 909 тысяч тенге;
2) затраты – 4 080 043 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 65 237 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 94 687 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 29 450 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 16 251 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – - 16 251 тысяча тенге:
поступление займов – 94 687 тысяч тенге;
погашение займов – 138 167 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 27 229 тысяч тенге.";
в пункте 4:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"4. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов и кредитов из республиканского бюджета в общей сумме 875 818 тысяч тенге:";
абзац второй изложить в следующей редакции:

Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы № 33-2 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2019 жылғы 26 наурыздағы № 38-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2019 жылғы 27 наурызда № 5590 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2020 жылғы 11 ақпандағы № 50-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Шыңғырлау аудандық мәслихатының 11.02.2020 № 50-3 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Шыңғырлау аудандық мәслихатының 2018 жылғы 24 желтоқсандағы №33-2 "2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №5478 тіркелген, 2019 жылғы 10 қаңтардағы Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1- тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. 2019-2021 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2019 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4 161 531 мың теңге:
салықтық түсімдер – 249 922 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 700 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 903 909 мың теңге;
2) шығындар – 4 080 043 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 65 237 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 94 687 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 29 450 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 16 251 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 16 251 мың теңге:
қарыздар түсімі – 94 687 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 138 167 мың теңге;
бюджет қаражатын пайдаланылатын қалдықтары – 27 229 мың теңге.";
4-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Аудандық бюджетте 2019 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің жалпы сомасы 875 818 мың теңге ескерілсін:";
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:

"на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы – 190 780 тысяч тенге;";
дополнить абзацем двадцать первым следующего содержания:
"на компенсацию потерь в связи со снижением налоговой нагрузки низкооплачиваемых работников для повышения размера их заработной платы – 27 293 тысячи тенге.";
в пункте 5:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"5. Учесть в районном бюджете на 2019 год поступление целевых трансфертов из областного бюджета в общей сумме 608 110 тысяч тенге:";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям – 11 617 тысяч тенге;";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"для внедрения новой системы оплаты труда административных государственных служащих на основе факторно-бальной шкалы – 0 тенге;";
дополнить абзацами восьмым, девятым, десятым, одиннадцатым, двенадцатым следующего содержания:
"на приобретение учебников и учебно-методических комплексов для школ района, в связи с переходом на обновленное содержание 1, 4, 9, 10 классов и предшкольной подготовки – 42 978 тысяч тенге;
частным агенствам для устройства на работу – 199 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильной дороги по улице Тәуелсіздік села Шынгырлау Чингирлауского района – 55 113 тысяч тенге;
на капитальный ремонт автомобильных дорог села Шынгырлау Чингирлауского района – 145 037 тысяч тенге;
на строительство водопровода от скважины Ашыктогай до села Жанакуш Чингирлауского района – 65 871 тысяча тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Руководителю аппарата районного маслихата (С.Шагиров) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан.
3. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2019 года.
Приложение
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 26 марта 2019 года №38-1
Приложение 1
к решению Чингирлауского
районного маслихата
от 24 декабря 2018 года № 33-2
Районный бюджет на 2019 год
тысяч тенге
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
Сумма

"ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге – 190 780 мың теңге;";
мынадай мазмұндағы жиырма бірінші абзацпен толықтырылсын:
"төмен ақы төленетін қызметкерлердің жалақысының мөлшерін көтеру үшін олардың салықтық жүктемесін төмендетуге байланысты шығындарды өтеуге – 27 293 мың теңге;";
5-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Аудандық бюджетте 2019 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттердің жалпы сомасы 608 110 мың теңге ескерілсін:";
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"еңбек нарығында талап етілетін кәсіптер бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 11 617 мың теңге;";
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"факторлық-балдық шәкілге негізделген әкімшілік мемлекеттік қызметшілерге еңбекақы төлеудің жаңа жүйесін енгізу үшін – 0 теңге;";
мынадай мазмұндағы сегізінші, тоғызыншы, оныншы, он бірінші, он екінші абзацтармен толықтырылсын:
"жаңартылған білім беру мазмұнына 1, 4, 9, 10 сыныптардың және мектепке дейінгі дайындық тобының көшуіне байланысты аудан мектептеріне кітаптар және оқу-әдістемелік қешендерді сатып алуға – 42 978 мың теңге;
жұмысқа орналастыру бойынша жеке агенттіктерге – 199 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылы Тәуелсіздік көшесіндегі автокөлік жолын күрделі жөндеуге – 55 113 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Шыңғырлау ауылының автокөлік жолдарын күрделі жөндеуге – 145 037 мың теңге;
Шыңғырлау ауданы Жаңакүш ауылына дейін Ашықтоғай ұңғымасынан су құбырын құрылысына – 65 871 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 1 - қосымшасы осы шешімінің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (С.Шагиров) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешім 2019 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының 2019 жылғы
26 наурыздағы №38-1 шешіміне
қосымша
Шыңғырлау аудандық
мәслихатының 2018 жылғы
24 желтоқсандағы
№33-2шешіміне 1- қосымша
2019 жылға арналған аудандық бюджеті
мың теңге
Санаты
Сыныбы
Кіші сыныбы
Ерекшелігі
Атауы
Сомасы

450
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
25 893
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
25 893
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
25 893
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
25 991
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
25 991
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
25 991
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)
18 113
013
Разработка схем градостроительного развития территории района, генеральных планов городов районного (областного) значения, поселков и иных сельских населенных пунктов
7628
015
Капитальные расходы государственного органа
250
12
Транспорт и коммуникации
552 855
1
Автомобильный транспорт
551 355
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
551 355
023
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
76 000
045
Капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов
475 355
9
Прочие услуги в сфере транспорта и коммуникаций
1 500
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
1 500
037
Субсидирование пассажирских перевозок по социально значимым городским (сельским), пригородным и внутрирайонным сообщениям
1 500
13
Прочие
33 229
9
Прочие
33 229
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
5 016
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы развития регионов до 2020 года
5 016
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
28 213
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
6 000
026
Целевые текущие трансферты бюджетам города районного значения, села, поселка, сельского округа на повышение заработной платы отдельных категорий гражданских служащих, работников организаций, содержащихся за счет средств государственного бюджета, работников казенных предприятий в связи с изменением размера минимальной заработной платы
22 213
14
Обслуживание долга
0
1
Обслуживание долга
0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
0

450
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
25 893
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
25 893
099
Мамандарға әлеуметтік қолдау көрсету жөніндегі шараларды іске асыру
25 893
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
25 991
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
25 991
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
25 991
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
18 113
013
Аудан аумағында қала құрылысын дамытудың кешенді схемаларын, аудандық (облыстық) маңызы бар қалалардың, кенттердің және өзге де ауылдық елді мекендердің бас жоспарларын әзірлеу
7 628
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250
12
Көлік және коммуникация
552 855
1
Автомобиль көлігі
551 355
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
551 355
023
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
76 000
045
Аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді-мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеу
475 355
9
Көлік және коммуникациялар саласындағы өзге де қызметтер
1 500
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
1 500
037
Әлеуметтік маңызы бар қалалық (ауылдық), қала маңындағы және ауданішілік қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын субсидиялау
1 500
13
Басқалар
33 229
9
Басқалар
33 229
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
5 016
040
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
5 016
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
28 213
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
6 000
026
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ бюджеттеріне ең төменгі жалақы мөлшерінің өзгеруіне байланысты азаматтық қызметшілердің жекелеген санаттарының, мемлекеттік бюджет қаражаты есебінен ұсталатын ұйымдар қызметкерлерінің, қазыналық кәсіпорындар қызметкерлерінің жалақысын көтеруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
22 213
14
Борышқа қызмет көрсету
0
1
Борышқа қызмет көрсету
0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
0