О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 августа 2017 года № 666 "Об утверждении Перечня лекарственных средств и медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами и медицинскими изделиями на амбулаторном уровне"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 9 января 2020 года № ҚР ДСМ-1/2020. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 января 2020 года № 19852. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 5 августа 2021 года № ҚР ДСМ - 75.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 05.08.2021 № ҚР ДСМ - 75 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание ИЗПИ!
Настоящий приказ вводится в действие 1 января 2020 года.
В соответствии с подпунктом 2) пункта 1 статьи 88 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 августа 2017 года № 666 "Об утверждении Перечня лекарственных средств и медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами и медицинскими изделиями на амбулаторном уровне" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 15724, опубликован 9 октября 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан)следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Перечня лекарственных средств и медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами, медицинскими изделиями и специализированными лечебными продуктами на амбулаторном уровне";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить Перечень лекарственных средств и медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами, медицинскими изделиями и специализированными лечебными продуктами на амбулаторном уровне согласно приложению к настоящему приказу.";
Перечень лекарственных средств и медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами и медицинскими изделиями на амбулаторном уровне, утвержденный указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу.

"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз етілуге, оның ішінде белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтардың жекелеген санаттарын, амбулаториялық деңгейде тегін және (немесе) жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен және медициналық бұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 29 тамыздағы № 666 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2020 жылғы 9 қаңтардағы № ҚР ДСМ-1/2020 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 9 қаңтарда № 19852 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2021 жылғы 5 тамыздағы № ҚР ДСМ - 75 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Денсаулық сақтау министрінің 05.08.2021 № ҚР ДСМ – 75 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Осы бұйрық 01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Қазақстан Республикасы Кодексінің 88-бабы 1-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз етілуге, оның ішінде белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтардың жекелеген санаттарын, амбулаториялық деңгейде тегін және (немесе) жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен және медициналық бұйымдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 29 тамыздағы № 666 бұйрығына (Нормативтік құқық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 15724 болып тіркелген, Қазақстан Республикасының Нормативтік құқық актілерінің эталондық бақылау банкінде 2017 жылғы 9 қазанда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз етілуге, оның ішінде белгілі бір аурулары (жай-күйі) бар азаматтардың жекелеген санаттарын, амбулаториялық деңгейде тегін және (немесе) жеңілдікпен берілетін дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың және мамандандырылған емдік өнімдердің тізбесін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз етілуге, оның ішінде белгілі бір аурулары (жай-күйі) бар азаматтардың жекелеген санаттарын, амбулаториялық деңгейде тегін және (немесе) жеңілдікпен берілетін дәрілік заттардың, медициналық бұйымдардың және мамандандырылған емдік өнімдердің тізбесі бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде, дәрілік заттармен және медициналық бұйымдармен қамтамасыз етілуге, оның ішінде белгілі бір аурулары (жай-күйлері) бар азаматтардың жекелеген санаттарын, амбулаториялық деңгейде тегін және (немесе) жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен және медициналық бұйымдардың тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.

2. Департаменту лекарственного обеспечения и стандартизации Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Надырова К.Т.
4. Настоящий приказ вводится в действие 1 января 2020 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 9 января 2020 года № ҚР ДСМ-1/2020
Утвержден приказом
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 29 августа 2017 года № 666
Перечень лекарственных средств и медицинских изделий в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи и в системе обязательного социального медицинского страхования, в том числе отдельных категорий граждан с определенными заболеваниями (состояниями) бесплатными и (или) льготными лекарственными средствами и медицинскими изделиями на амбулаторном уровне
1. Лекарственные средства в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Код МКБ-10
Наименование заболевания (состояния)
Категория населения
Показания (степень, стадия, тяжесть течения) для назначения лекарственных средств
Наименование лекарственных средств (лекарственная форма)
Код АТХ
Болезни системы кровообращения
1.
I20- I25
Ишемическая болезнь сердца
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Больные после стентирования коронарных сосудов, аортокоронарного шунтирования, инфаркта миокарда. Стенокардия напряжения III-IV ФК
Клопидогрел, таблетка
B01AC04
Ацетилсалициловая кислота, таблетка
B01AC06
Изосорбида динитрат, спрей, таблетка
C01DA08
Нитроглицерин, аэрозоль подъязычный, спрей подъязычный дозированный, таблетка подъязычная
C01DA02
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Амлодипин, таблетка
C08CA01
Аторвастатин, таблетка
C10AA05
Тикагрелор, таблетка
B01AC24
2.
I10- I15
Артериальная гипертензия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
2-4 степени риска; симптоматическая артериальная гипертензия при хронических заболеваниях почек
Индапамид, таблетка, капсула

2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету және стандарттау департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты ресми жариялағаннан кейін Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
3) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице–министрі К.Т. Надыровқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
Е. Биртанов
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрінің
2020 жылғы 9 қаңтардағы
№ ҚР ДСМ-1/2020 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2017 жылғы 29 тамыздағы
№ 666 бұйрығымен
бекітілген
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде және міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру жүйесінде дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар қамтамасыз етілуге, оның ішінде белгілі бір аурулары (жай-күйі) бар азаматтардың жекелеген санаттарының амбулаториялық деңгейде тегін және (немесе) жеңілдікпен берілетін дәрілік заттармен және медициналық бұйымдардың тізбесі
1. Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберіндегі дәрілік заттар
АХЖ-10 коды
Аурудың (жай-күйінің) атауы
Халық санаты
Дәрілік заттарды тағайындау үшін көрсетілімдер (дәрежесі, сатысы, ауырлық ағымы)
Дәрілік заттардың атауы (дәрілік түрі)
АТХ Коды
Қан айналым жүйесінің аурулары
1.
I20- I25
Жүректің ишемиялық ауруы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Коронарлық тамырларды стенттеуден, аортокоронарлық шунттеуден, миокард инфарктісінен кейінгі науқастар. Кернеу стенокардиясы III-IV ФК
Клопидогрел, таблетка
B01AC04
Ацетилсалицил қышқылы, таблетка
B01AC06
Изосорбида динитрат, спрей, таблетка
C01DA08
Нитроглицерин, тіл астына себілетін аэрозоль, тіл астына себілетін дозаланған спрей, тіл астына салынатын таблетка
C01DA02
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Амлодипин, таблетка
C08CA01
Аторвастатин, таблетка
C10AA05
Тикагрелор, таблетка
B01AC24
2.
I10- I15
Артериялық гипертензия
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Қауіптің 2-4 дәрежесі; созылмалы бүйрек аурулары кезіндегі симптоматикалық артериялық гипертензия
Индапамид, таблетка, капсула

C03BA11
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Метопролол, таблетка,
C07AB02
Амлодипин, таблетка
C08CA01
Эналаприл, таблетка
C09AA02
Периндоприл, таблетка
C09AA04
Фозиноприл, таблетка
C09AA09
Кандесартан, таблетка
C09CA06
При неэффективности базовой терапии
Моксонидин, таблетка
C02AC05
3.
I47, I48
Аритмии
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Фибрилляция предсердий (пароксизмальная, персистирующая, постоянная), в том числе после выполнения радиочастотной аблации (РЧА)
Варфарин, таблетка
B01AA03
Дигоксин, таблетка
C01AA05
Пропафенон, таблетка
C01BC03
Амиодарон, таблетка
C01BD01
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Верапамил, таблетка, капсула
C08DA01
Дабигатрана этексилат, капсулы
B01AE07
4.
I50,I42
Хроническая сердечная недостаточность
Все категории, состоящие на диспансерном учете
II-IV функциональные классы по NYHA, в том числе дилатационная кардиомиопатия и другие причины хронической сердечной недостаточности, не связанные с артериальной гипертензией и ишемической болезнью сердца
Дигоксин, таблетка
C01AA05
Торасемид, таблетка
C03CA04
Спиронолактон, таблетка, капсула
C03DA01
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Рамиприл, таблетка, капсула
C09AA05
Кандесартан, таблетка
C09CA06
Карведилол, таблетка
C07AG02
5.
I05-I09, I34-I39
Больные с протезированными клапанами сердца
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Варфарин, таблетка
B01AA03
Болезни органов дыхания
6.
J45
Бронхиальная астма
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Сальбутамол, аэрозоль для ингаляций, раствор для небулайзера
R03AC02
Сальметерол+Флутиказона пропионат, аэрозоль для ингаляций дозированный, порошок для ингаляций
R03AK06
Беклометазон, аэрозоль для ингаляций дозированный
R03BA01
Будесонид, порошок, суспензия для ингаляций
R03BA02
Флутиказон, аэрозоль для ингаляций
R03BA05
Циклезонид, аэрозоль для ингаляций дозированный
R03BA08
Будесонид+Формотерола фумарата дигидрат, порошок для ингаляций, аэрозоль для ингаляций дозированный
R03AK07
Дети
Все стадии и степени тяжести
Монтелукаст, таблетка, в том числе жевательная, гранула
R03DC03
7.
J44
Хроническая обструктивная болезнь легких
Все категории, состоящие на диспансер ном учете
В стадии обострения и ремиссии
Индакатерол, порошок для ингаляций
R03AC18
Фенотерола гидробромид + Ипратропия гидробромид, раствор для ингаляций, аэрозоль для ингаляций
R03AL01
Рофлумиласт, таблетка
R03DX07
Сальметерол+Флутиказона пропионат, аэрозоль для ингаляций, порошок для ингаляций

C03BA11
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Метопролол, таблетка,
C07AB02
Амлодипин, таблетка
C08CA01
Эналаприл, таблетка
C09AA02
Периндоприл, таблетка
C09AA04
Фозиноприл, таблетка
C09AA09
Кандесартан, таблетка
C09CA06
Базалық терапияның тиімсіз болуы кезінде
Моксонидин, таблетка
C02AC05
3.
I47, I48
Аритмиялар
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
жүрекшелер фибрилляция (пароксизмалды, персистирленген, тұрақты), оның ішінде радиожиілік аблациясы (РЖА) орындалғаннан кейін
Варфарин, таблетка
B01AA03
Дигоксин, таблетка
C01AA05
Пропафенон, таблетка
C01BC03
Амиодарон, таблетка
C01BD01
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Верапамил, таблетка, капсула
C08DA01
Дабигатрана этексилат, капсулы
B01AE07
4.
I50,I42
Созылмалы жүрек функциясының жеткіліксіздігі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
II-IV диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар NYHA бойынша функциялық кластар, оның ішінде дилатациялық кардиомиопатия және артериялық гипертензиямен және жүректің ишемиялық ауруларымен байланысты емес созылмалы жүрек функциясының жеткіліксіздігінің басқа да себептері
Дигоксин, таблетка
C01AA05
Торасемид, таблетка
C03CA04
Спиронолактон, таблетка, капсула
C03DA01
Бисопролол, таблетка
C07AB07
Рамиприл, таблетка, капсула
C09AA05
Кандесартан, таблетка
C09CA06
Карведилол, таблетка
C07AG02
5.
I05-I09, I34-I39
Жүрек қақпақшалары протезделген науқастар
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Варфарин, таблетка
B01AA03
Тыныс алу ағзаларының аурулары
6.
J45
Бронх демікпесі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Сальбутамол, ингаляцияға арналған аэрозоль, небулайзерге арналған ерітінді
R03AC02
Сальметерол+Флутиказона пропионат, ингаляцияға арналған дозаланған аэрозоль, ингаляцияға арналған ұнтақ
R03AK06
Беклометазон, ингаляцияға арналған дозаланған аэрозоль
R03BA01
Будесонид, ұнтақ, ингаляцияға арналған суспензия
R03BA02
Флутиказон, ингаляцияға арналған аэрозоль
R03BA05
Циклезонид, ингаляцияға арналған дозаланған аэрозоль
R03BA08
Будесонид+Формотерола фумарата дигидрат, ингаляцияға арналған ұнтақ, ингаляцияға арналған аэрозоль дозаланған
R03AK07
Балалар
Барлық сатысы және ауырлық дәрежесі
Монтелукаст, таблетка, оның ішінде шайнайтын, түйіршіктер
R03DC03
7.
J44
Өкпенің созылмалы обструктивті ауруы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Асқыну сатысы және ремиссиялар
Индакатерол, ингаляцияға арналған ұнтақ
R03AC18
Фенотерола гидробромид + Ипратропия гидробромид, ингаляцияға арналған ерітінді, ингаляцияға арналған аэрозоль
R03AL01
Рофлумиласт, таблетка
R03DX07
Сальметерол+Флутиказона пропионат, ингаляцияға арналған аэрозоль, ингаляцияға арналған ұнтақ

R03AK06
Тиотропия бромид, раствор для ингаляций, капсула с порошком для ингаляций в комплекте с ингалятором
R03BB04
Будесонид + Формотерола фумарата дигидрат, порошок для ингаляций, аэрозоль для ингаляций дозированный
R03AK07
Болезни органов пищеварения
8.
B18.2, К74
Хронический вирусный гепатит С, включая стадию цирроза печени
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Рибавирин, капсула, таблетка
J05AB04
Софосбувир, таблетка
J05AX15
Даклатасвир, таблетка
J05AX14
9.
B18.0, В18.1
Вирусный гепатит В с дельта и без дельта агента
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Тенофовир, таблетка
J05АF07
Пегинтерферон альфа 2а, раствор для инъекций
L03AB11
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Пегинтерферон альфа 2b, порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций
L03AB10
10.
K50
Болезнь Крона
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Месалазин, таблетка, гранулы, суппозитория, суспензия ректальная
A07EC02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Метотрексат, раствор для инъекций
L01BA01
Азатиоприн, таблетка
L04AX01
При неэффективности базисной иммуносупрессивной терапии по решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Адалимумаб раствор для инъекций
L04AB04
Устекинумаб, раствор для инъекций, концентрат для приготовления раствора для инфузий
L04AC05
11.
K51
Язвенный колит
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Месалазин, таблетка, гранулы, суппозитория, суспензия ректальная
A07EC02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Метотрексат, раствор для инъекций
L01BA01
Азатиоприн, таблетка
L04AX01
При неэффективности базисной иммуносупрессивной терапии по решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Голимумаб, раствор для инъекций
L04AВ06
12.
K25- K26
Язвенная болезнь желудка и 12-перстной кишки
Все категории, состоящие на диспансерном учете
В период обострения. Антибактериальные препараты назначаются при выявлении H.​Pylori
Омепразол, капсула
A02BC01
Висмута трикалия дицитрат, таблетка
A02BX05
Амоксициллин, таблетка, капсула, порошок для приготовления оральной суспензии
J01CA04
Кларитромицин, таблетка
J01FA09
Метронидазол, таблетка
J01XD01
Болезни крови, кроветворных органов и отдельные нарушения, вовлекающие иммунный механизм
13.
D45-47.9, С81– С96
Злокачественные новообразования лимфоидной, кроветворной и родственных им тканей, включая миелодисплатические синдромы
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести при верифицированном диагнозе
Преднизолон, таблетка

R03AK06
Тиотропия бромид, ингаляцияға арналған ерітінді, ингаляцияға арналған ұнтағы бар капсула ингаляторымен жиынтықта
R03BB04
Будесонид + Формотерола фумарата дигидрат, ингаляцияға арналған ұнтақ, ингаляцияға арналған аэрозоль дозаланған
R03AK07
Ас қорыту ағзаларының аурулары
8.
B18.2, К74
Созылмалы С вирусты гепатиті, бауыр циррозы сатысын қоса алғанда
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Рибавирин, капсула, таблетка
J05AB04
Софосбувир, таблетка
J05AX15
Даклатасвир, таблетка
J05AX14
9.
B18.0, В18.1
Дельта және дельта агентсіз В вирустық гепатиті
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Тенофовир, таблетка
J05АF07
Пегинтерферон альфа 2а, инъекцияға арналған ерітінді
L03AB11
Диспансерлік есепте тұрған балалар ауырлықтың
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Пегинтерферон альфа 2b, инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ
L03AB10
10.
K50
Крон ауруы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Месалазин, таблетка, түйіршіктер, суппозиторийлер, ректалді суспензия
A07EC02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Метотрексат, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
Азатиоприн, таблетка
L04AX01
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша базалық иммундық-супрессивті терапияның тиімсіз болуы кезінде
Адалимумаб инъекцияға арналған ерітінді
L04AB04
Устекинумаб, инъекцияға арналған ерітінді, инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған концентрат
L04AC05
11.
K51
Ойық жаралы колит
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық сатылары мен дәрежесі
Месалазин, таблетка, түйіршіктер, суппозитория, ректальді суспензия
A07EC02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Метотрексат, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
Азатиоприн, таблетка
L04AX01
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша базистік иммуносупрессивті терапия тиімсіздігі кезінде
Голимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
L04AВ06
12.
K25- K26
Асқазан мен ұлтабардың ойық жарасы кезеңінде
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Асқыну кезеңінде бактерияға қарсы препараттар Н. Pylori анықталған кезде тағайындалады
Омепразол, капсула
A02BC01
Висмута трикалия дицитрат, таблетка
A02BX05
Амоксициллин, таблетка, капсула, ауыз суспензиясын дайындауға арналған ұнтақ
J01CA04
Кларитромицин, таблетка
J01FA09
Метронидазол, таблетка
J01XD01
Қан, қан ұю ағзаларының аурулары және иммундық механизмді тартатын жекелеген бұзылулар
13.
D45-47.9, С81– С96
Миелодисплатикалық синдромдарды қоса алғанда, лимфалық, қан өндіру және солар тектес тіндердің қатерлі ісіктері
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Верифицирленген диагноз кезінде барлық сатылар мен ауырлық дәрежесі
Преднизолон, таблетка

H02AB06
Мелфалан, таблетка
L01AA03
Меркаптопурин, таблетка
L01BB02
Цитарабин, порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций
L01BC01
Винбластин, лиофилизат для приготовления раствора, раствор для инъекций
L01CA01
Иматиниб, таблетка, капсула
L01XE01
Талидомид, таблетка, капсула
L04AX02
Леналидомид, капсула
L04AX04
Дазатиниб, таблетка
L01XE06
Нилотиниб, капсула
L01XE08
Дексаметазон, таблетка
H02AB02
Гидроксикарбамид, капсула
L01XX05
Интерферон альфа 2b, порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций
L03AB05
Циклоспорин, капсула
L04AD01
Метотрексат, таблетка, раствор для инъекций
L01BA01
Клодроновая кислота, таблетка, капсула
M05BA02
Деферазирокс, таблетка
V03AC03
Эпоэтин зета, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин бета, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин альфа, раствор для инъекций
B03XA01
Ибрутиниб, капсула
L01XE27
Руксолитиниб, таблетка
L01XE18
Хлорамбуцил, таблетка
L01AA02
Элтромбопаг, таблетка
B02BX05
14.
D66- D68
Наследственные дефициты факторов свертывания крови
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Фактор свертывания крови VIII (плазменный), лиофилизат/порошок лиофилизированный для приготовления раствора для внутривенного введения/лиофилизированный порошок для приготовления раствора для инъекций
B02BD02
Фактор свертывания крови VIII (рекомбинантный), лиофилизат/порошок лиофилизированный для приготовления раствора для внутривенного введения/порошок лиофилизированный для инъекций
B02BD02
Антиингибиторный коагулянтный комплекс, лиофилизат для приготовления раствора для инфузий
B02BD03
Фактор свертывания крови IX (плазменный), лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения/лиофилизат/ лиофилизированный порошок для приготовления раствора для инфузий
B02BD04
Фактор свертывания крови IX (рекомбинантный), лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения/лиофилизат/лиофилизированный порошок для приготовления раствора для инфузий
B02BD04
Фактор Виллебранда и фактор свертывания крови VIII в комбинации, лиофилизат для приготовления раствора для инфузий/лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения
B02BD06
Эптаког альфа (активированный), лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного введения
B02BD08
Эмицизумаб, раствор для инъекций
В02ВХ06
15.
D80- D89
Аутоиммунные заболевания и иммунодефицитные состояния
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Иммуноглобулин G (человеческий нормальный), раствор для инъекций для подкожного введения

H02AB06
Мелфалан, таблетка
L01AA03
Меркаптопурин, таблетка
L01BB02
Цитарабин, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ
L01BC01
Винбластин, ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, инъекцияға арналған ерітінді
L01CA01
Иматиниб, таблетка, капсула
L01XE01
Талидомид, таблетка, капсула
L04AX02
Леналидомид, капсула
L04AX04
Дазатиниб, таблетка
L01XE06
Нилотиниб, капсула
L01XE08
Дексаметазон, таблетка
H02AB02
Гидроксикарбамид, капсула
L01XX05
Интерферон альфа 2b, инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ
L03AB05
Циклоспорин, капсула
L04AD01
Метотрексат, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
Клодроновая кислота, таблетка, капсула
M05BA02
Деферазирокс, таблетка
V03AC03
Эпоэтин зета, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин бета, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин альфа, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Ибрутиниб, капсула
L01XE27
Руксолитиниб, таблетка
L01XE18
Хлорамбуцил, таблетка
L01AA02
Элтромбопаг, таблетка
B02BX05
14.
D66- D68
Қан ұю факторларының тұқым қуалайтын тапшылығы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
VIII қан ұю факторы (плазмалық), лиофилизат / вена ішіне енгізуге арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ / инъекцияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ
B02BD02
VIII қан ұю факторы (рекомбинанттық), лиофилизат/вена ішіне енгізуге арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизирленген ұнтақ / инъекцияға арналған лиофилизирленген ұнтақ
B02BD02
Антиингибиторға қарсы коагулянт кешені, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
B02BD03
IX қан ұю факторы (плазмалық), көктамыр ішіне енгізуге арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат/инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат/ лиофилизат / инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
B02BD04
IX қан ұю факторы (рекомбинантты), вена ішіне енгізуге арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат/инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат/лиофилизат / инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
B02BD04
Виллебранд факторы және VIII қан ұю факторы комбинациясында, инфузияға арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат / вена ішіне енгізуге арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
B02BD06
Эптаког альфа (белсендірілген), вена ішіне енгізуге арналған ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
B02BD08
Эмицизумаб, инъекцияға арналған ерітінді
В02ВХ06
15.
D80- D89
Аутоиммундық аурулар және иммундық- тапшылықтың жай-күйі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық сатылары мен ауырлық дәрежесі
Иммуноглобулин G (адами қалыпты), тері астына енгізуге арналған инъекцияға арналған ерітінді

J06BA01
Болезни эндокринной системы, расстройства питания и нарушения обмена веществ
16.
E10-Е11
Диабет сахарный
Все стадии и степени сахарного диабета 2 типа
Без осложнений, выбор терапии обосновывается врачом ВОП и/или эндокринологом, достижение целевого уровня гликированного гемоглобина, в комплексе с диабетическим образованием и изменением образа жизни.
Метформин, таблетка
A10BA02
Гликлазид, таблетка
A10BB09
Глимепирид, таблетка
A10BB12
Линаглиптин, таблетка
A10BH05
Репаглинид, таблетка
A10BX02
Вилдаглиптин, таблетка
А10ВН02
При наличии ожирения и факторов риска сердечно-сосудистых осложнений (дополнительная терапия) по назначению эндокринолога.
Дулаглутид, раствор для подкожного введения
A10BJ05
Ликсисенатид, раствор для инъекций
A10BX10
Дапаглифлозин, таблетка
A10BК01
Эмпаглифлозин, таблетка
A10BK03
Канаглифлозин, таблетка
A10BX11
Лираглутид, раствор для подкожного введения
A10BX07
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени сахарного диабета I и II типа
Инсулин аспарт, раствор для инъекций
A10AB05
Инсулин аспарт двухфазный в комбинации с инсулином средней продолжительности (смесь аналогов инсулина короткого и средней продолжительности действия), суспензия
A10AD05
Инсулин глулизин, раствор для инъекций
A10AB06
Инсулин гларгин, раствор для инъекций
A10AE04
Инсулин детемир, раствор для инъекций
A10AE05
Инсулин изофан человеческий генно-инженерный суточного действия (средний), суспензия
A10AC01
Инсулин растворимый человеческий, генно-инженерный, раствор для инъекций
A10AB0l
Инсулин двухфазный человеческий генно-инженерный, суспензия
A10AD01
Инсулин лизпро, раствор для инъекций
A10AB04
Инсулин лизпро двухфазный в комбинации с инсулином средней продолжительности (смесь аналогов инсулина короткого и средней продолжительности действия), суспензия
A10AD04
Дети
Тяжелые гипогликемические состояния после инъекции инсулина
Глюкагон, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций в комплекте с растворителем
Н04АА01
17.
E23.2
Несахарный диабет
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Десмопрессин, лиофилизат оральный; таблетка
H01BA02
18.
E00-E03, E89.0, Е05, Е20
Гипотиреоз/ Гипертиреоз/ Гипопаратиреоз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Верифицированный диагноз. Гипотиреоз
Верифицированный диагноз Гипертиреоз
Верифицированный диагноз Гипопаратиреоз
Левотироксин, таблетка
H03AA01
Тиамазол, таблетка
H03BB02
Болезни костно-мышечной системы и соединительной ткани
19.
M08
Ювенильный артрит
Дети, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Метотрексат, таблетка, раствор для инъекций

J06BA01
Эндокриндік жүйе аурулары, тамақтанудың бұзылуы және зат алмасуының бұзылуы
16.
E10-Е11
Қант диабеті
2 типті қант диабетінің барлық сатылары мен дәрежесі
Асқынуларсыз, терапияны таңдау ЖПД және/немесе эндокринологтың таңдауына негізделеді, диабеттің қалыптасуымен және өмір салтын өзгертумен кешенде жүргізілетін глюкозаланған гемоглобиннің нысаналы деңгейіне қол жеткізу.
Метформин, таблетка
A10BA02
Гликлазид, таблетка
A10BB09
Глимепирид, таблетка
A10BB12
Линаглиптин, таблетка
A10BH05
Репаглинид, таблетка
A10BX02
Вилдаглиптин, таблетка
А10ВН02
Семіздік және жүрек-тамыр ауруларының қауіп факторлары болған жағдайда (қосымша ем) эндокринологтың тағайындауымен.
Дулаглутид, тері астына енгізуге арналған ерітінді
A10BJ05
Ликсисенатид, инъекцияға арналған ерітінді
A10BX10
Дапаглифлозин, таблетка
A10BК01
Эмпаглифлозин, таблетка
A10BK03
Канаглифлозин, таблетка
A10BX11
Лираглутид, тері астына енгізуге арналған ерітінді
A10BX07
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
I және II типті қант диабетінің барлық сатылары мен дәрежесі
Инсулин аспарт, инъекцияға арналған ерітінді
A10AB05
Әсері орташа инсулинмен біріктірілген екі фазалы Инсулин аспарт (әсері қысқа және орташа инсулин аналогтарының қоспасы), суспензия
A10AD05
Инсулин глулизин, инъекцияға арналған ерітінді
A10AB06
Инсулин гларгин, инъекцияға арналған ерітінді
A10AE04
Инсулин детемир, инъекцияға арналған ерітінді
A10AE05
Адамнан алынған, тәулік бойы әсер ететін (орташа) гендік-инженерлік инсулин изофан, суспензия
A10AC01
Адамнан алынған еритін гендік-инженерлік инсулин, инъекцияға арналған ерітінді
A10AB0l
Адамнан алынған екі фазалы гендік-инженерлік инсулин, суспензия
A10AD01
Инсулин лизпро, инъекцияға арналған ерітінді
A10AB04
Әсері орташа инсулинмен біріктірілген екі фазалы Инсулин лизпро (қысқа және ұзақ әсер ететін инсулин аналогтарының қоспасы), суспензия
A10AD04
Балалар
Инсулин инъекциясынан кейінгі ауыр гипогликемиялық жағдайлар
Глюкагон, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат еріткішпен жиынтықта
Н04АА01
17.
E23.2
Қанттық емес диабет
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық кезеңдер мен ауырлық дәрежесі
Десмопрессин, ішуге арналған лиофилизат; таблетка
H01BA02
18.
E00-E03, E89.0, Е05, Е20
Гипотиреоз/ Гипертиреоз/ Гипопаратиреоз
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Верификацияланған диагноз. Гипотиреоз
Верификацияланған диагноз Гипертиреоз
Верификацияланған диагноз Гипопаратиреоз
Левотироксин, таблетка
H03AA01
Тиамазол, таблетка
H03BB02
Сүйек-бұлшық ет жүйесінің және дәнекер тін аурулары
19.
M08
Ювенилді артрит
Диспансерлік есепте тұрған балалар
Барлық кезеңдер мен ауырлық дәрежесі
Метотрексат, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді

L01BA01
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
При неэффективности терапии первой линии
Этанерцепт, раствор для инъекций, порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций
L04АВ01
20.
M05-М06
Ревматоидный артрит
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Метотрексат, таблетка, раствор для инъекций
L01BA01
Метилпреднизолон, таблетка, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций
H02AB04
Лефлуномид, таблетка
L04AA13
При неэффективности терапии первой линии по решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Голимумаб, раствор для инъекций
L04AB06
Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для внутривенных инфузий
L01XC02
При средней или высокой степени активности у взрослых пациентов в случаях неэффективности и непереносимости предыдущей терапии болезнь-модифицирующими антиревматическими препаратами и антагонистами фактора некроза опухолей, непереносимой токсичности по решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Тоцилизумаб, раствор для подкожных инъекций
L04AС07
21.
М45
Анкилозирующий спондилит
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Индометацин, таблетка
М01АВ01
Сульфасалазин, таблетка
А07ЕС01
При неэффективности терапии первой линии по решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Голимумаб, раствор для инъекций
L04AB06
Пациентам, ранее получавшим препарат
Адалимумаб, раствор для инъекций
L04AB04
22.
M32
Системная красная волчанка
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB06
Микофеноловая кислота, капсула, таблетка
L04AA06
Гидроксихлорохин, таблетка
P01BA02
Азатиоприн, таблетка
L04AX01
Болезни нервной системы
23.
G80
Церебральный паралич
Все категории, состоящие на диспансерном учете
При наличии эпилептиформных припадков
Топирамат, капсула, таблетка
N03AX11
Вальпроевая кислота, таблетка, капсула, гранула, сироп, капли для приема внутрь
N03AG01
Диазепам, таблетка
N05BA01
Баклофен, таблетка
M03BX01
24.
G40
Эпилепсия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Карбамазепин, таблетка
N03AF01
Вальпроевая кислота, таблетка, капсула, гранула, сироп, капли для приема внутрь
N03AG01
Окскарбазепин, таблетка
N03AF02
Ламотриджин, таблетка, таблеткажевательная
N03AX09
Топирамат, капсула, таблетка

L01BA01
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Бірінші желілік терапияның тиімсіз болуы кезінде
Этанерцепт, инъекцияға арналған ерітінді, инъекцияға арналған ерітінді дайындау үшін лиофилизацияланған ұнтақ
L04АВ01
20.
M05-М06
Ревматоидтық артрит
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Барлық кезеңдер мен ауырлық дәрежесі
Метотрексат, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
Метилпреднизолон, таблетка, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
H02AB04
Лефлуномид, таблетка
L04AA13
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша бірінші желілік терапияның тиімсіз болуы кезінде
Голимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
L04AB06
Ритуксимаб, венаішілік инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
L01XC02
Алдынғы терапияның тиімсіз және төзбеушілігі жағдайында ересек пациенттерде белсенділіктің орташа немесе жоғары дәрежесі ревматизмге қарсы препараттармен және ісік некрозы факторының антагонистерімен емдеу тиімсіз немесе төзбеушілік жағдайында, ауыр төзбейтін уыттылық жағдайындағы ауру, бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша
Тоцилизумаб, тері астына инъекцияға арналған ерітінді
L04AС07
21.
М45
Анкилоздаушы спондилит
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Барлық кезеңдер мен ауырлық дәрежесі
Индометацин, таблетка
М01АВ01
Сульфасалазин, таблетка
А07ЕС01
Бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігерлік-консультациялық комиссиясының шешімі бойынша бірінші желілік терапия тиімсіз болған кезде
Голимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
L04AB06
Бұрын препаратты қабылдаған пациенттерге
Адалимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
L04AB04
22.
M32
Жүйелі қызыл жегі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық кезеңдер мен ауырлық дәрежесі
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB06
Микофенол қышқылы, капсула, таблетка
L04AA06
Гидроксихлорохин, таблетка
P01BA02
Азатиоприн, таблетка
L04AX01
Нерв жүйесінің аурулары
23.
G80
Церебральді салдану
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Эпилепсия тәрізді ұстамалар болған жағдайда
Топирамат, капсула, таблетка
N03AX11
Вальпрой қышқылы, таблетка, капсула, түйіршік, шәрбат, ішуге арналған тамшылар
N03AG01
Диазепам, таблетка
N05BA01
Баклофен, таблетка
M03BX01
24.
G40
Эпилепсия
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық кезеңдер мен ауырлық дәрежесі
Карбамазепин, таблетка
N03AF01
Вальпрой қышқылы, таблетка, капсула, түйіршік, шәрбат, ішуге арналған тамшылар
N03AG01
Окскарбазепин, таблетка
N03AF02
Ламотриджин, таблетка, таблеткажевательная
N03AX09
Топирамат, капсула, таблетка

N03AX11
Леветирацетам, таблетка, раствор для перорального применения
N03AX14
Психические расстройства и расстройства поведения
25.
F00-F99
Психические заболевания
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Хлорпромазин, таблетка
N05AA01
Левомепромазин, таблетка
N05AA02
Трифлуоперазин, таблетка
N05AB06
Галоперидол, таблетка, масляный раствор для инъекций
N05AD01
Клозапин, таблетка
N05AH02
Оланзапин, таблетка
N05AH03
Рисперидон, таблетка, порошок для приготовления суспензий для внутримышечного введения пролонгированного действия, раствор для приема внутрь
N05AX08
Палиперидон, таблетка, суспензия для инъекций внутримышечного введения пролонгированного действия
N05AX13
Тригексифенидил, таблетка
N04AA01
Диазепам, таблетка
N05BA01
Амитриптилин, таблетка
N06AA09
Венлафаксин, таблетка, капсула
N06AX16
Некоторые инфекционные и паразитарные болезни
26.
А15-А19 Z20.1
Туберкулез
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Интенсивная и поддерживающая фазы
Пиридоксин, раствор для инъекций
A11HA02
Амоксициллин-клавулановая кислота, таблетка, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь
J01CR02
Кларитромицин, таблетка
J01FA09
Стрептомицин, порошок для приготовления раствора для внуримышечного введения
J01GA01
Канамицин, порошок для приготовления раствора для инъекций
J01GB04
Амикацин, раствор для инъекций, порошок для приготовления раствора для инъекций
J01GB06
Левофлоксацин, таблетка
J01MA12
Моксифлоксацин, таблетка
J01MA14
Аминосалициловая кислота и ее производные, таблетка, гранулы, порошок дозированный для приготовления раствора для приема внутрь
J04AA01
Циклосерин, капсула
J04AB01
Рифампицин, капсула
J04AB02
Капреомицин, порошок для приготовления раствора для инъекций
J04AB30
Изониазид, таблетка, сироп, раствор для инъекций
J04AC01
Протионамид, таблетка
J04AD01
Пиразинамид, таблетка
J04AK01
Этамбутол, раствор для инъекций, таблетка
J04AK02
Рифампицин+Изониазид+ Пиразинамид+Этамбутол, таблетка
J04AM06
Рифампицин+Изониазид, таблетка
J04AM02
Клофазимин, капсула
J04BA01
Линезолид, таблетка
J01XX08
Бедаквилин, таблетка
J04AK05
Деламанид, таблетка
J04AK06
27.
В20-В24
ВИЧ-инфекция
Все категории, состоящие на диспансерном учете.
Все степени и стадии согласно схеме антиретровирусной терапии, в том числе для профилактики беременных женщин и детей, рожденных от ВИЧ инфицированных матерей.
Дети, состоящие на диспансерном учете, принимают лекарственные препараты одного производителя по достижении 18 лет.
Дарунавир, таблетка
J05AE10
Тенофовир, таблетка
J05AF07
Ламивудин, таблетка, раствор для приема внутрь
J05AF05
Абакавир, таблетка; раствор для приема внутрь

N03AX11
Леветирацетам, таблетка, ішу арқылы қолдануға арналған ерітінді
N03AX14
Психикалық бұзылулар мен мінез-құлықтың бұзылуы
25.
F00-F99
Психикалық аурулар
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық кезеңдер мен ауырлық дәрежесі
Хлорпромазин, таблетка
N05AA01
Левомепромазин, таблетка
N05AA02
Трифлуоперазин, таблетка
N05AB06
Галоперидол, таблетка, инъекцияға арналған майлы ерітінді
N05AD01
Клозапин, таблетка
N05AH02
Оланзапин, таблетка
N05AH03
Рисперидон, таблетка, ұзақ әсер ететін, бұлшықет ішіне енгізуге үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ, ішке қабылдауға арналған ерітінді
N05AX08
Палиперидон, таблетка, бұлшықет ішіне енгізу үшін инъекцияға арналған әсері ұзақ суспензия
N05AX13
Тригексифенидил, таблетка
N04AA01
Диазепам, таблетка
N05BA01
Амитриптилин, таблетка
N06AA09
Венлафаксин, таблетка, капсула
N06AX16
Кейбір инфекциялық және паразиттік аурулар
26.
А15-А19 Z20.1
Туберкулез
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Қарқынды және қолдаушы фаза
Пиридоксин, инъекцияға арналған ерітінді
A11HA02
Амоксициллин-клавулан қышқылы, таблетка, ішуге арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ
J01CR02
Кларитромицин, таблетка
J01FA09
Стрептомицин, бұлшықет ішіне енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
J01GA01
Канамицин, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
J01GB04
Амикацин, инъекцияға арналған ерітінді, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
J01GB06
Левофлоксацин, таблетка
J01MA12
Моксифлоксацин, таблетка
J01MA14
Аминосалицил қышқылы және оның туындылары, таблетка, түйіршіктер, ішуге арналған ерітінді дайындауға арналған дозаланған ұнтақ
J04AA01
Циклосерин, капсула
J04AB01
Рифампицин, капсула
J04AB02
Капреомицин, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
J04AB30
Изониазид, таблетка, сироп, инъекцияға арналған ерітінді
J04AC01
Протионамид, таблетка
J04AD01
Пиразинамид, таблетка
J04AK01
Этамбутол, инъекцияға арналған ерітінді, таблетка
J04AK02
Рифампицин+Изониазид+ Пиразинамид+Этамбутол, таблетка
J04AM06
Рифампицин+Изониазид, таблетка
J04AM02
Клофазимин, капсула
J04BA01
Линезолид, таблетка
J01XX08
Бедаквилин, таблетка
J04AK05
Деламанид, таблетка
J04AK06
27.
В20-В24
АИТВ инфекциясы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар.
Антиретровирустық емдеу кестесі бойынша барлық дәрежесі мен сатысы, соның ішінде жүкті әйелдердің және АИТВ инфециясын жұқтырған анадан туған балалардың профилактикасы үшін.
Диспансерлік есепте тұрған балалар 18 жасқа толғанға дейін бір өндірушінің дәрілік препараттарын қабылдайды.
Дарунавир, таблетка
J05AE10
Тенофовир, таблетка
J05AF07
Ламивудин, таблетка, ішуге арналған ерітінді
J05AF05
Абакавир, таблетка; ішуге арналған ерітінді

J05AF06
Зидовудин, капсула, раствор для приема внутрь
J05AF01
Невирапин, таблетка, пероральнаясуспензия
J05AG01
Эфавиренз, таблетка, капсула
J05AG03
Эмтрицитабин+Тенофовир, таблетка
J05AR03
Этравирин, таблетка
J05AG04
Зидовудин+Ламивудин, таблетка
J05AR01
Лопинавир+Ритонавир, таблетка, раствор для приема внутрь
J05AR10
Абакавир+Ламивудин, таблетка
J05AR02
Абакавир+Ламивудин+Зидовудин, таблетка
J05AR04
Эмтрицитабин+Тенофовир+ Эфавиренз, таблетка
J05AR06
Долутегравир, таблетка
J05AX12
Абакавир-Ламивудин-Долутегравир, таблетка
J05AR13
Дарунавир – Кобицистат, таблетка
J05AR14
Эмтрицитабин – Рилпивирин – Тенофовир, таблетка
J05AR08
Новообразования
28.
С00-С97, D00- D48
Онкологические заболевания
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Злокачественные новообразования независимо от стадии, чувствительные к таргетной терапии
Ципротерон, таблетка, раствор для инъекций
G03HA01
Темозоломид, капсула
L01AX03
Тегафур, капсула
L01BC03
Капецитабин, таблетка
L01BC06
Иматиниб, таблетка, капсула
L01XE01
Гефитиниб, таблетка
L01XE02
Эрлотиниб, таблетка
L01XE03
Сунитиниб, капсула
L01XE04
Сорафениб, таблетка
L01XE05
Лапатиниб, таблетка
L01XE07
Лейпрорелин, лиофилизат для приготовления раствора для подкожного введения, порошок лиофилизированный для приготовления суспензии для инъекций
L02AE02
Гозерелин, имплантат пролонгированного действия для подкожного введения
L02AE03
Трипторелин, лиофилизат для приготовления суспензии для инъекций
L02AE04
Тамоксифен, таблетка
L02BA01
Торемифен, таблетка
L02BA02
Фулвестрант, раствор для внутримышечного введения
L02BA03
Бикалутамид, таблетка
L02BB03
Анастрозол, таблетка
L02BG03
Летрозол, таблетка
L02BG04
Филграстим, раствордляинъекций
L03AA02
Интерферон альфа 2b, раствор для инъекций
L03AB05
Вакцина БЦЖ, порошок для приготовления суспензии для интравизикального введения в комплекте с растворителем
L03AX03
Клодроновая кислота, капсула, таблетка
M05BA02
Интерферон альфа 2а, раствор для инъекций
L03AB04
Золедроновая кислота, концентрат/порошок лиофилизированный/лиофилизат для приготовления раствора инфузий, раствор для инфузий
M05BA08
Трастузумаб, раствордляинъекций
L01XC03
Эпоэтин альфа, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин зета, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин бета, раствор для инъекций
B03XA01
Осимертиниб, таблетка
L01XE35
Дабрафениб, капсула
L01XE23
Траметиниб, таблетка
L01XE25
Вемурафениб, таблетка
L01XE15
Кобиметиниб, таблетка
L01XE38
Афатиниб, таблетка
L01XE13
Энзалутамид, капсулы
L02BB04
Паллиативная помощь
29.
Пациентам с распространенными формами злокачественных новообразований, туберкулеза и ВИЧ- инфекции, хроническими прогрессирующими заболеваниями в стадии декомпенсации сердечной, легочной, печеночной, почечной недостаточности
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии при наличии симптоматики
Кетопрофен, раствор для инъекций, таблетка, капсула, суппозитория

J05AF06
Зидовудин, капсула, инъекцияға арналған ерітінді
J05AF01
Невирапин, таблетка, пероральді суспензия
J05AG01
Эфавиренз, таблетка, капсула
J05AG03
Эмтрицитабин+Тенофовир, таблетка
J05AR03
Этравирин, таблетка
J05AG04
Зидовудин+Ламивудин, таблетка
J05AR01
Лопинавир+Ритонавир, таблетка, ішуге арналған ерітінді
J05AR10
Абакавир+Ламивудин, таблетка
J05AR02
Абакавир+Ламивудин+Зидовудин, таблетка
J05AR04
Эмтрицитабин+Тенофовир+ Эфавиренз, таблетка
J05AR06
Долутегравир, таблетка
J05AX12
Абакавир-Ламивудин-Долутегравир, таблетка
J05AR13
Дарунавир – Кобицистат, таблетка
J05AR14
Эмтрицитабин – Рилпивирин – Тенофовир, таблетка
J05AR08
Жаңа өспелер
28.
С00-С97, D00- D48
Онкологиялық аурулар
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Таргеттік терапияның сезімтал сатысына қарамастан қатерлі жаңа өспелер
Ципротерон, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
G03HA01
Темозоломид, капсула
L01AX03
Тегафур, капсула
L01BC03
Капецитабин, таблетка
L01BC06
Иматиниб, таблетка, капсула
L01XE01
Гефитиниб, таблетка
L01XE02
Эрлотиниб, таблетка
L01XE03
Сунитиниб, капсула
L01XE04
Сорафениб, таблетка
L01XE05
Лапатиниб, таблетка
L01XE07
Лейпрорелин, тері астына енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, инъекция үшін суспензия дайындауға арналған лиофилизацияланған ұнтақ
L02AE02
Гозерелин, тері астына енгізуге арналған, ұзақ әсер ететін имплантат
L02AE03
Трипторелин, инъекция үшін суспензия дайындауға арналған лиофилизат
L02AE04
Тамоксифен, таблетка
L02BA01
Торемифен, таблетка
L02BA02
Фулвестрант, бұлшықет ішіне енгізуге арналоған ерітінді
L02BA03
Бикалутамид, таблетка
L02BB03
Анастрозол, таблетка
L02BG03
Летрозол, таблетка
L02BG04
Филграстим, инъекцияға арналған ерітінді
L03AA02
Интерферон альфа 2b, инъекцияға арналған ерітінді
L03AB05
БЦЖ вакцинасы, интравизикальді енгізу үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ еріткішпен жиынтықта
L03AX03
Клодрон қышқылы, капсула, таблетка
M05BA02
Интерферон альфа 2а, инъекцияға арналған ерітінді
L03AB04
Золедрон қышқылы, концентрат/ лиофилизацияланған ұнтақ, инфузия ерітіндісін дайындауға арналған лиофилизат, инфузияға арналған ерітінді
M05BA08
Трастузумаб, инъекцияға арналған ерітінді
L01XC03
Эпоэтин альфа, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин зета, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин бета, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Осимертиниб, таблетка
L01XE35
Дабрафениб, капсула
L01XE23
Траметиниб, таблетка
L01XE25
Вемурафениб, таблетка
L01XE15
Кобиметиниб, таблетка
L01XE38
Афатиниб, таблетка
L01XE13
Энзалутамид, капсулалар
L02BB04
Паллиативтік көмек
29.
Қатерлі жаңа өспелердің, туберкулездің және АИТВ инфекциясының кең таралған түрлері, декомпенсация сатысындағы созылмалы өршитін аурулар, жүрек, өкпе, бауыр, бүйрек функцияларының жеткіліксіздігі, бауыр циррозының асқынулары бар пациенттерге
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Симптоматикасы болған кездегі барлық сатысы
Кетопрофен, инъекцияға арналған ерітінді, таблетка, капсула, суппозиторий

M01AE03
Трамадол, таблетка, раствор для инъекций, капсула, суппозитория
N02AX02
Морфин, раствор для инъекций; таблетка
N02AA01
Фентанил, трансдермальнаятерапевтическаясистема
N02AB03
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Дексаметазон, таблетка
H02AB02
Омепразол, капсула
A02BC01
Амитриптилин, таблетка, драже, раствор для инъекций
N06AA09
Карбамазепин, таблетка
N03AF01
Метоклопрамид, таблетка, раствор для инъекций
A03FA01
Диазепам, таблетка, раствор для инъекций
N05BA01
Бисакодил, таблетка, суппозиторияректальная
A06AB02
Спиронолактон, таблетка; капсула
C03DА01
Торасемид, таблетка
C03CA04
Пропранолол, таблетка
С07АА05
Лактулоза, сироп
А06АD11
Фуросемид, таблетка
С03СА01
Состояние после пересадки органов и тканей
30.
Z94
Состояние после пересадки органов и тканей
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Сульфаметоксазол+Триметоприм, таблетка, суспензия
J01EE01
Валацикловир, таблетка
J05AB11
Для предупреждения риска отторжения трансплантированных органов и тканей, больные принимают лекарственные препараты одного производителя на протяжении всей жизни
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Микофеноловая кислота, капсула, таблетка
L04AA06
Циклоспорин, капсула, раствор для приема внутрь
L04AD01
Такролимус, капсула
L04AD02
Азатиоприн, таблетка
L04AX01
Болезни мочеполовой системы
31.
N00-N08
Прогрессирующие гломерулярные заболевания
Все категории, состоящие на диспансерном учете
При морфологически верифицированном и клинически проявляющимся нефротическим и нефритическим синдромами, быстропрогрессирующим течением (в т.ч при аутоиммунных заболеваниях)
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Циклофосфамид, таблетка, лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного и внутримышечного введения
L01AA01
Микофеноловая кислота, капсула, таблетка
L04AA06
Циклоспорин, капсула, раствор для приема внутрь
L04AD01
Преднизолон, таблетка
H02AB06
32.
N18
Хроническая болезнь почек с ренальной анемией
Все категории, состоящие на диспансерном учете
III-IV-V стадии, за исключением пациентов, получающих программный диализ
Железа сульфат, капсула, таблетка
B03AA07
Севеламер, порошок для приготовления оральной суспензии, таблетка
V03AE02
Эпоэтин альфа, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин зета, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин бета, раствор для инъекций
B03XA01
Метоксиполиэтиленгликоль-эпоэтина бета, раствор для внутривенных и подкожных инъекций
B03XA
2. Медицинские изделия в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Болезни эндокринной системы
33.

M01AE03
Трамадол, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді, капсула, суппозитория
N02AX02
Морфин, инъекцияға арналған ерітінді; таблетка
N02AA01
Фентанил, трансдермальді емдік жүйе
N02AB03
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Дексаметазон, таблетка
H02AB02
Омепразол, капсула
A02BC01
Амитриптилин, таблетка, драже, инъекцияға арналған ерітінді
N06AA09
Карбамазепин, таблетка
N03AF01
Метоклопрамид, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
A03FA01
Диазепам, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
N05BA01
Бисакодил, таблетка, суппозиторияректальная
A06AB02
Спиронолактон, таблетка; капсула
C03DА01
Торасемид, таблетка
C03CA04
Пропранолол, таблетка
С07АА05
Лактулоза, шәрбат
А06АD11
Фуросемид, таблетка
С03СА01
Ағзалар мен тіндерді ауыстырып салудан кейінгі жағдайлар
30.
Z94
Ағзалар мен тіндерді ауыстырып салудан кейінгі жағдайлар
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық кезеңдер мен ауырлық дәрежесі
Сульфаметоксазол+Триметоприм, таблетка, суспензия
J01EE01
Валацикловир, таблетка
J05AB11
Транспланталған ағзалар мен тіндердің қабылдамау қаупінің алдын алу үшін, науқастар бір өндірушінің дәрілік препараттарын бүкіл өмірі бойына қабылдайды
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Микофенол қышқылы, капсула, таблетка
L04AA06
Циклоспорин, капсула, инъекцияға арналған ерітінді
L04AD01
Такролимус, капсула
L04AD02
Азатиоприн, таблетка
L04AX01
Несеп-жыныс жүйесінің аурулары
31.
N00-N08
Үдемелі гломерулярлық аурулар
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Морфологиялық верификацияланған және клиникалық тұрғыдан көрініс беретін нефроздық және ағымы жылдам үдейтін нефриттік синдромдарымен, (соның ішінде аутоиммундық аурулар кезінде)
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Циклофосфамид, таблетка, венаға және бұлшықетке енгізу үшін ерітінді дайындауға лиофилизат
L01AA01
Микофенол қышқылы, капсула, таблетка
L04AA06
Циклоспорин, капсула, инъекцияға арналған ерітінді
L04AD01
Преднизолон, таблетка
H02AB06
32.
N18
Бүйректің реналді анемиямен созылмалы ауруы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Жоспарлы диализ алатын пациенттерді қоспағанда, III-IV-V сатылары
Темір сульфаты, капсула, таблетка
B03AA07
Севеламер, ауыз арқылы қолданылатын суспензия дайындауға арналған ұнтақ, таблетка
V03AE02
Эпоэтин альфа, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин зета, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин бета, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Метоксиполиэтиленгликоль-эпоэтина бета, венаішілік және теріастылық инъекцияларға арналған ерітінді
B03XA
2. Тегін медициналық көмектің кепілді көлемі шеңберіндегі медициналық бұйымдар
Эндокриндік жүйе аурулары
33.

E10- Е11
Диабет сахарный
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести инсулинзависимого диабета
Иглы к шприц-ручке
Тест полосы для определения кетоновых тел в моче
Одноразовые инсулиновые шприцы с маркировкой
Пациенты с сахарным диабетом на фоне интенсивной инсулинотерапии – режим множественных инъекций инсулина (помповая инсулинотерапия)
Пациенты с сахарным диабетом на фоне режима 2 инъекций инсулина смешанного типа действия
Пациенты с сахарным диабетом на фоне терапии базальным инсулином
Тест полосы для определения глюкозы в крови
1460 полос в год 1 пациенту
730 полос в год 1 пациенту
365 полос в год 1 пациенту
Дети до 18 лет
Помпы инсулиновые
Инфузионный набор к помпам инсулиновым
Резервуар к помпам инсулиновым
Паллиативная помощь
34.
Пациентам с распространенными формами злокачественных новообразований, туберкулеза и ВИЧ- инфекции, хроническими прогрессирующими заболеваниями в стадии декомпенсации сердечной, легочной, печеночной, почечной недостаточности
Все категории
Все стадии при наличии симптоматики
Однокомпонентный дренируемый илео/колостомный калоприемник в комплекте с защитной пастой
Нарушения обмена веществ
35.
Е70.0
Фенилкетонурия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все формы, пожизненная терапия
Лечебные низкобелковые продукты и продукты с низким содержанием фенилаланина
(Комида мед ФКУ - А формула+LCP (11,8 гр. белка на 100 гр.);
Комида мед ФКУ - В (31,1 гр. белка на 100 гр.); Комида мед ФКУ С - 45 (45 гр. белка на 100 гр.); ФКУ-3 (69 гр. белка в 100 г);Комида мед ФКУ С - 75 (75 гр. белка на 100 гр.); ФКУ-0 (13 г белка в 100 г);
ФКУ-1 (20 г белка в 100 г); РАМ-1 и РАМ-2 (75 г белка в 100 г);Изифен (16,8 гр. белка в 1 упаковке)
2. Лекарственные средства в рамках обязательного социального медицинского страхования для взрослых
Болезни системы кровообращения
36.
I70
Атеросклероз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все категории
Клопидогрел, таблетка
B01AC04
Ацетилсалициловая кислота, таблетка
B01AC06
Симвастатин, таблетка
C10AA01
Аторвастатин, таблетка
C10AA05
37.
I27.0
Первичная легочная гипертензия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Бозентан, таблетка
C02KX01
Силденафил, таблетка
G04BE03
Илопрост, раствор для ингаляций
B01AC11
Болезни крови, кроветворных органов и отдельные нарушения, вовлекающие иммунный механизм
38.
D50
Железодефицитная анемия
Женщины фертильного возраста, состоящие на диспансерном учете
Верифицированный диагноз железодефицитной анемии II, III степени
Железа сульфат, однокомпонентный/комбинированный с аскорбиновой кислотой, таблетка, капсула
B03AA07/ B03AЕ10
39.

E10- Е11
Қант диабеті
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Инсулинге тәуелді диабеттің барлық сатысы мен дәрежесі
Шприц-қаламға арналған инелер
Несептегі кетондық денелерді анықтауға арналған тест жолақтары
Таңбалануы бір реттік инсулиндік шприцтер
Инсулинмен қарқынды емдеу аясындағы қант диабеті бар пациенттер – инсулиннің көптеген инъекциялық режимі (помпалық инсулин емі) қант диабеті бар пациенттер
Аралас типті әсерететін инсулиннің 2 инъекциясы режимі аясында
Базалді инсулин терапиясы аясындағы қант диабеті бар пациенттер
Қандағы глюкозаны анықтауға арналған тест жолақтары
1 пациентке жылына 1460 жолақ
1 пациентке жылына 730 жолақ 1 пациентке жылына 365 жолақ
18 жасқа дейінгі балалар
Инсулиндік помпалар
Инсулиндік помпаларға арналған инфузиялық жинақ
Инсулиндік помпаларға арналған резервуар
Паллиативтік көмек
34.
Қатерлі жаңа өспелердің кең тараған түрі, туберкулез және АИТВ инфекциясы, декомпенсация сатысындағы созылмалы өршитін аурулары, жүрек, өкпе, бауыр, бүйрек функциясыжеткіліксіздігі бар пациенттерге
Барлық санаттар
Симптоматикасы болған кездегі барлық сатылар
Бір компонентті дренаждалатын илео/колостомалық нәжіс қабылдағыш қорғау пастасымен жиынтықта
Зат алмасу бұзылулары
35.
Е70.0
Фенилкетонурия
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Все формы, пожизненная терапия
Ақуыз мөлшері төмен емдік өнімдер және фенилаланин мөлшері төмен өнімдер
(Комида мед ФКУ - А формула+LCP (11,8 гр. белка на 100 гр.);
Комида мед ФКУ - В (31,1 гр. белка на 100 гр.); Комида мед ФКУ С - 45 (45 гр. белка на 100 гр.); ФКУ-3 (100 г-де 69 гр. ақуыз);Комида мед ФКУ С - 75 (100 г-де 75 гр. ақуыз); ФКУ-0 (100 г-де 13 г ақуыз);
ФКУ-1 (100 г-де 20 г ақуыз); РАМ-1 және РАМ-2 (100 г-де 75 г ақуыз );Изифен (1 қаптамада 16,8 гр. ақуыз)
2. Ересектерге арналған міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру шеңберіндегі дәрілік заттар
Қанайналым жүйесінің аурулары
36.
I70
Атеросклероз
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық санаттар
Клопидогрел, таблетка
B01AC04
Ацетилсалицил қышқылы, таблетка
B01AC06
Симвастатин, таблетка
C10AA01
Аторвастатин, таблетка
C10AA05
37.
I27.0
Бастапқы өкпе гипертензиясы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Бозентан, таблетка
C02KX01
Силденафил, таблетка
G04BE03
Илопрост, инъекцияға арналған ерітінді
B01AC11
Қан және қан түзетін органдардың аурулары және иммундық механизмді қатыстыратын жекелеген бұзылыстар
38.
D50
Темір тапшылығы анемиясы
Диспансерлік есепте тұрған, фертильді кезеңдегі әйелдер
II, III дәрежелі темір тапшылығы анемиясының анықталған диагнозы
Темір сульфаты, аскорбин қышқылы бар бір компонентті/біріктірілген, таблетка, капсула
B03AA07/
B03AЕ10
39.

D55-64.9, D69
Гематологические заболевания, включая апластическую анемию
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести при верифицированном диагнозе
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Циклоспорин, капсула
L04AD01
Деферазирокс, таблетка
V03AC03
Эпоэтин зета, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин бета, раствор для инъекций
B03XA01
Эпоэтин альфа, раствор для инъекций
B03XA01
Элтромбопаг, таблетка
B02BX05
Болезни эндокринной системы, расстройства питания и нарушения обмена веществ
40.
Е23.0
Гипофизарный нанизм, синдром Шерешевского- Тернера
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Верифицированный диагноз данными обследованиями
Соматропин, порошок лиофилизированный для приготовления инъекционного раствора, раствор для инъекций
H01AC01
41.
Е22.8, E30.1
Раннее (преждевременное, ускоренное) половое развитие центрального генеза
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Верифицированный диагноз данными обследований
Трипторелин, лиофилизат для приготовления суспензий для инъекций
L02AE04
42.
E22
Гормонально активные опухоли гипофиза. Акромегалия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Верифицированный диагноз данными обследования
Бромокриптин, таблетка
G02CB01
Каберголин, таблетка
G02CB03
Октреотид, микросферы для приготовления суспензии для иньекций, лиофилизат для приготовления суспензии для инъекций
H01CB02
Ланреотид, раствор для подкожных инъекций, лиофилизат для приготовления суспензии
H01CB03
43.
E83.0
Гепато-церебральная дистрофия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Тяжелое течение
Пеницилламин, таблетка
М01СС01
44.
Е72.8
Болезнь Гоше
Все категории, состоящие на диспансерном учете
1 и 3 тип, вне зависимости от степени тяжести
Имиглюцераза, лиофилизат для приготовления раствора для инфузий
A16AB02
45.
E76.0 E76.1, E76.2, E76.3, E76.8
Мукополисахаридоз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
1 типа (синдром Гурлера)
Ларонидаза, концентрат для приготовления раствора для инфузий
A16AB05
Мукополисахаридоз 1-3 типа
Идурсульфаза, концентрат для приготовления раствора для инфузий
A16AB09
Мукополисахаридоз 6-типа
Галсульфаза, концентрат для приготовления раствора для инфузий
A16AB08
Мукополисахаридоз IVА тип
Элосульфаза альфа, концентрат для приготовления раствора для инфузий
A16AB12
46.
Е84
Кистозный фиброз (Муковисцидоз)
Все категории
Все типы, вне зависимости от степени тяжести
Дорназа альфа, раствор для ингаляций
R05CB13
Панкреатин, капсула
А09АА02
Тобрамицин, порошок для ингаляций в капсулах
J01GB01
Колистиметат натрия, порошок для приготовления раствора для инъекций или инфузий
J01XB01
47.

D55-64.9, D69
Апластикалық анемияны қоса алғанда, гематологиялық аурулар
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Анықталған диагноз кезіндегі барлық ауырлық дәрежесі мен кезеңдері
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Циклоспорин, капсула
L04AD01
Деферазирокс, таблетка
V03AC03
Эпоэтин зета, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин бета, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Эпоэтин альфа, инъекцияға арналған ерітінді
B03XA01
Элтромбопаг, таблетка
B02BX05
Эндокриндік жүйенің аурулары, тамақтану бұзылыстары және зат алмасудың бұзылыстары
40.
Е23.0
Гипофиздік нанизм, Шерешевский- Тернер синдромы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Осы зерттеулермен анықталған диагноз
Соматропин, инъекциялық ерітінді дайындауға арналған лиофилизацияланған ұнтақ, инъекцияға арналған ерітінді
H01AC01
41.
Е22.8, E30.1
Орталық генездің ерте (алдын ала, жіті) жыныстық дамуы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Тексерулер деректерімен верификацияланған диагноз
Трипторелин, инъекция үшін суспензия дайындауға арналған лиофилизат
L02AE04
42.
E22
Гипофиздің гормональді белсенді ісіктері. Акромегалия
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Тексеру деректерімен верификацияланған диагноз
Бромокриптин, таблетка
G02CB01
Каберголин, таблетка
G02CB03
Октреотид, иньекция үшін суспензия дайындауға арналған микросфералар, иньекция үшін суспензия дайындауға арналған лиофилизат
H01CB02
Ланреотид, теріастылық инъекцияға арналған ерітінді, суспензия дайындауға арналған лиофилизат
H01CB03
43.
E83.0
Гепато–церебральді дистрофия
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауыр ағымы
Пеницилламин, таблетка
М01СС01
44.
Е72.8
Гоше ауруы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлық дәрежесіне байланыссыз, 1 және 3 типі,
Имиглюцераза, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
A16AB02
45.
E76.0 E76.1, E76.2, E76.3, E76.8
Мукополисахаридоз
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Гурлер синдромы (1 типі)
Ларонидаза, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
A16AB05
Мукополисахаридоз 1-3 типі
Идурсульфаза, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
A16AB09
Мукополисахаридоз 6 типі
Галсульфаза, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
A16AB08
Мукополисахаридоз IVА типі
Элосульфаза альфа, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
A16AB12
46.
Е84
Кисталы фиброз (Муковисцидоз)
Барлық санаттар
Ауырлық дәрежесіне тәуелсіз барлық түрлері
Дорназа альфа, ингаляцияға арналған ерітінді
R05CB13
Панкреатин, капсула
А09АА02
Тобрамицин, капсуладағы ингаляцияларға арналған ұнтақ
J01GB01
Натрий колистиметаты, инъекция немесе инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған ұнтақ
J01XB01
47.

E75.2
Болезнь Фабри
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Агалзидаза альфа, концентрат для приготовления раствора для инфузий
A16AB03
Агалзидаза бета, лиофилизат для приготовления концентрата для приготовления раствора для инфузий
A16AB04
Болезни органов пищеварения
48.
К21.0
Гастроэзофагальная рефлюксная болезнь
Все категории, состоящие на диспансерном учете
В период обострения
Омепразол, капсула
A02BC01
Фамотидин, таблетка
А02ВА03
Болезни костно-мышечной системы и соединительной ткани
49.
Реактивный артрит
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Азитромицин, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, капсула, таблетка
J01FA10
Доксициклин, капсула
J01AA02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Диклофенак, таблетка
M01AB05
Сульфасалазин, таблетка
A07EC01
Ципрофлоксацин, таблетка
J01MA02
50.
М30, М31
Узелковый полиартериит и родственные состояния;
Другие некротизирующие васкулопатии
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Циклофосфамид, таблетка, лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного и внутримышечного введения
L01AA01
Метотрексат, таблетка, раствор для инъекций
L01BA01
Фолиевая кислота, таблетка
B03BB01
51.
М33-М33.9
Дерматополимиозит
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Микофеноловая кислота, капсула, таблетка
L04AA06
Метотрексат, таблетка, раствор для инъекций
L01BA01
52.
М34-М34.9
Системный склероз (системная склеродермия)
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Циклофосфамид, таблетка, лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного и внутримышечного введения
L01AA01
Метотрексат, таблетка, раствор для инъекций
L01BA01
Амлодипин, таблетка
C08CA01
Для лечения тяжелого феномена Рейно с дигитальными язвами
Бозентан, таблетка
C02KX01
53.
М15-М19
Артрозы
Взрослые
Все категории
Диклофенак,таблетка
M01AB05
Мелоксикам, таблетка
M01AC06
Парацетамол, таблетка
N02BE01
54.
М35.2
Болезнь Бехчета
Взрослые
Все категории
Триамцинолон, мазь
D07AB09
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Болезни нервной системы
55.
G35
Рассеянный склероз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все формы течения
Интерферон бета 1а, лиофилизат для приготовления раствора для внутримышечного введения, раствор для инъекций
L03AB07
Интерферон бета 1 b, лиофилизат для приготовления раствора для инъекций
L03AB08
Глатирамера ацетат, раствор для подкожного введения
L03AX13
Пэгинтерферон бета-1а, раствор для инъекций для подкожных инъекций
L03АВ13
Терифлуномид, таблетка

E75.2
Фабри ауруы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық кезеңдер мен ауырлық дәрежесі
Агалзидаз альфасы, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
A16AB03
Агалзидаза бета, инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
A16AB04
А қорыту ағзаларының аурулары
48.
К21.0
Гастроэзофагальді рефлюкс ауруы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Өршу кезеңінде
Омепразол, капсула
A02BC01
Фамотидин, таблетка
А02ВА03
Сүйек-бұлшықет жүйесінің және дәнекер тіндердің аурулары
49.
Реактивті артрит
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық кезеңдер мен ауырлық дәрежесі
Азитромицин, ішуге арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ, капсула, таблетка
J01FA10
Доксициклин, капсула
J01AA02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Диклофенак, таблетка
M01AB05
Сульфасалазин, таблетка
A07EC01
Ципрофлоксацин, таблетка
J01MA02
50.
М30, М31
Түйінді полиартерит пен сол тектес жағдайлар;
Басқа өлі еттендіруші васкулопатиялар
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық кезеңдер мен ауырлық дәрежесі
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Циклофосфамид, таблетка, вена ішіне және бұлшықетке енгізу үшін ерітінді дайындауға лиофилизат
L01AA01
Метотрексат, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
Фолий қышқылы, таблетка
B03BB01
51.
М33-М33.9
Дерматополимиозит
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық кезеңдер мен ауырлық дәрежесі
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Микофенол қышқылы, капсула, таблетка
L04AA06
Метотрексат, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
52.
М34-М34.9
Жүйелі беріштену (жүйелі склеродермия)
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық кезеңдер мен ауырлық дәрежесі
Циклофосфамид, таблетка, вена ішіне және бұлшықетке енгізу үшін ерітінді дайындауға лиофилизат
L01AA01
Метотрексат, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
Амлодипин, таблетка
C08CA01
Дигитальді жарасы бар ауыр Рейно феноменін емдеу үшін
Бозентан, таблетка
C02KX01
53.
М15-М19
Артроздар
Ересектер
Барлық санаттар
Диклофенак,таблетка
M01AB05
Мелоксикам, таблетка
M01AC06
Парацетамол, таблетка
N02BE01
54.
М35.2
Бехчет ауруы
Ересектер
Барлық санаттар
Триамцинолон, жақпамай
D07AB09
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Нерв жүйесінің аурулары
55.
G35
Шашыраңқы беріш
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық ағым түрлері
Интерферон бета 1а, бұлшық етке енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат, инъекцияға арналған ерітінді
L03AB07
Интерферон бета 1 b, инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
L03AB08
Глатирамер ацетаты, теріастына енгізуге арналған ерітінді
L03AX13
Пэгинтерферон бета-1а, теріасты инъекцияларына арналған ерітінді
L03АВ13
Терифлуномид, таблетка

L04AA31
Натализумаб, концентрат для приготовления раствора для инфузий
L04AA23
Окрелизумаб, концентрат для приготовления раствора
L04AA36
56.
G30
Болезнь Альцгеймера
Взрослые
Все категории
Донепезил, таблетка
N06DA02
Мемантин, таблетка
N06DX01
57.
G20
Болезнь Паркинсона
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Леводопа + Карбидопа, таблетка
N04BA02
Прамипексол, таблетка
N04BC05
Разагилин, таблетка
N04BD02
58.
G70.2
Миастения
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Неостигмин, раствор для инъекций
N07AA01
Пиридостигмина бромид, таблетка
N07AA02
59.
G71.0
Мышечная дистрофия Дюшенна
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и
Аталурен, гранулы для пероральной суспензии
M09AX03
60.
G50, G51, G52, G54
Поражение черепных нервов
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Карбамазепин, таблетка
N03AF01
Болезни органов дыхания
61.
J13-J16,
J18
Пневмония внебольничная
Взрослые
Легкой и средней степени тяжести
Амоксициллин, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, таблетка, капсула
J01CA04
Азитромицин, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, капсула, таблетка, гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь
J01FA10
62.
J84
Интерстициальные болезни легких
Взрослые
Все категории
Пирфенидон, капсула
L04AX05
Нинтеданиб, капсула
L01XE31
Болезни глаза и уха
63.
J01,
J32
Острый/хронический синусит
Взрослые
Легкой и средней степени тяжести
Амоксициллин и ингибитор бета-лактамазы, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, таблетка
J01CR02
Азитромицин, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, капсула, таблетка
J01FA10
64.
J30.1-J30.4
Аллергический ринит
Взрослые
Все категории
Лоратадин, таблетка
R06AX13
Беклометазон, аэрозоль назальный
R01AD01
65.
Н66, Н67
Острый/хронический гнойный средний отит
Взрослые
Легкой и средней степени тяжести
Амоксициллин и ингибитор бета-лактамазы, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, таблетка
J01CR02
Азитромицин, таблетка, капсула, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь
J01FA10
66.
H16
Острый/ хронический кератит
Взрослые
Легкой и средней степени тяжести
Офлоксацин, капли глазные
S01AE01
Тобрамицин, капли глазные
S01AA12
Ацикловир, капли глазные
S01AD03
67.
H01, H10, H11, Н20
Острый/хронический блефарит/конъюнктивит/иридоциклит
Взрослые
Легкой и средней степени тяжести
Хлорамфеникол, капли глазные

L04AA31
Натализумаб, инфузиялар үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
L04AA23
Окрелизумаб, ерітінді дайындауға арналған концентрат
L04AA36
56.
G30
Альцгеймер ауруы
Ересектер
Барлық санаттар
Донепезил, таблетка
N06DA02
Мемантин, таблетка
N06DX01
57.
G20
Паркинсон ауруы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлығының барлық сатылары мен дәрежесі
Леводопа + Карбидопа, таблетка
N04BA02
Прамипексол, таблетка
N04BC05
Разагилин, таблетка
N04BD02
58.
G70.2
Миастения
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлығының барлық сатылары мен дәрежесі
Неостигмин, инъекцияға арналған ерітінді
N07AA01
Пиридостигмин бромиді, таблетка
N07AA02
59.
G71.0
Дюшенн бұлшықет дистрофиясы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлығының барлық сатылары мен дәрежесі
Аталурен, ішу арқылы қабылдауға арналған түйіршіктер
M09AX03
60.
G50, G51, G52, G54
Бассүйек нервілерінің зақымданулары
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлығының барлық сатылары мен дәрежесі
Карбамазепин, таблетка
N03AF01
Тыныс алу органдарының аурулары
61.
J13-J16, J18
Ауруханадан тыс пневмония
Ересектер
Жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Амоксициллин, ішуге арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ, таблетка, капсула
J01CA04
Азитромицин, ішуге арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ, капсула,
таблетка, ішуге арналған суспензия дайындауға арналған түйіршіктер
J01FA10
62.
J84
Өкпенің интерстициалдық басқа аурулары
Ересектер
Барлық санаттар
Пирфенидон, капсула
L04AX05
Нинтеданиб, капсула
L01XE31
Көз және құлақ аурулары
63.
J01, J32
Жіті/созылмалы синусит
Ересектер
Жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Амоксициллин және бета-лактамаза тежегіші, ішуге арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ, таблетка
J01CR02
Азитромицин, ішуге арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ, капсула, таблетка
J01FA10
64.
J30.1-J30.4
Аллергиялық ринит
Ересектер
Барлық санаттар
Лоратадин, таблетка
R06AX13
Беклометазон, мұрынға арналған аэрозоль
R01AD01
65.
Н66, Н67
Жіті/ іріңді ортаңғы отит
Ересектер
Жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Амоксициллин және бета-лактамаза тежегіші, ішке қабылдауға арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ, таблетка
J01CR02
Азитромицин, таблетка, капсула, ішке қабылдауға арналған суспензия дайындауға арналған ұнтақ, ішке қабылдауға арналған суспензия дайындауға арналған түйіршіктер
J01FA10
66.
H16
Жіті/созылмалы кератит
Ересектер
Жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Офлоксацин, көзге арналған тамшыдәрі
S01AE01
Тобрамицин, көзге арналған тамшыдәрі
S01AA12
Ацикловир, көзге арналған тамшыдәрі
S01AD03
67.
H01, H10, H11, Н20
Жіті/созылмалы блефарит/конъюнктивит/иридоциклит
Ересектер
Жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Хлорамфеникол, көз тамшылары

S01AA01
Тобрамицин, капли глазные
S01AA12
68.
H40-Н42
Глаукома
Взрослые
Все категории
Тимолол, капли глазные
S01ED01
Латанопрост, капли глазные
S01EE01
Болезни кожи и подкожной клетчатки
69.
L51
Эритема многоформная
Взрослые
Все категории
Гидрокортизон, мазь
D07AA02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
70.
L40
Псориаз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Метотрексат, раствор для инъекций
L01BA01
Циклоспорин, капсула
L04AD01
При неэффективности базисной иммуносупрессивной терапии по решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Устекинумаб раствор для инъекций
L04AC05
71.
M07.3
Псориатические артропатии
Взрослые, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Диклофенак, таблетка
M01AB05
Метотрексат, таблетка, раствор для инъекций
L01BA01
Лефлуномид, таблетка
L04AA13
Сульфасалазин, таблетка
A07EC01
При неэффективности базисной иммуносупрессивной терапии по решению врачебно-консультативной комиссии медицинской организации с участием профильных специалистов
Устекинумаб, раствор для инъекций
L04AC05
Голимумаб, раствор для инъекций
L04AВ06
72.
L10
Пузырчатка
Взрослые
Все категории
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Лоратадин, таблетка
R06AX13
Болезни мочеполовой системы
73.
N40
Гиперплазия предстательной железы
Все категории, состоящие на диспансерном учете.
Все степени и стадии
Доксазозин, таблетка
C02CA04
Дутастерид, капсула
G04CB02
74.
N60
Доброкачественная дисплазия молочной железы
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все степени и стадии
Тамоксифен, таблетка
L02BA01
Бромокриптин, таблетка
G02CB01
75.
N80
Эндометриоз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все степени и стадии
Диеногест, таблетка
G03DB08
Левоноргестрел, таблетка
G03AC03
76.
N11, N30, N34, N41.0, N41.1
Хронические инфекции мочеполовой системы
Взрослые
Легкой и средней степени тяжести
Амоксициллин, таблетка
J01CA04
Амоксициллин и клавулановая кислота, таблетка
J01CR02
Цефиксим, суспензия для приема внутрь, капсулы
J01DD08
Нитрофурантоин, таблетка
J01XE01
Сульфаметоксазол и триметоприм, таблетка, суспензия
J01EE01
Цефуроксим, таблетка, гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь
J01DC02
Ципрофлоксацин, таблетка
J01MA02
5. Лекарственные средства и медицинские изделия в рамках в рамках обязательного социального медицинского страхования на амбулаторном уровне для детей до 18 лет
Инфекционные болезни
1
A04, A09
Гастроэнтерит и колит инфекционного происхождения
Все категории
легкой и средней степени тяжести
Глюкоза безводная, натрия хлорид, калия хлорид, натрия цитрат
A07CA
Парацетамол, таблетка, суппозитория ректальная, раствор для орального применения, суспензия для орального применения

S01AA01
Тобрамицин, көзге арналған тамшыдәрі
S01AA12
68.
H40-Н42
Глаукома
Ересектер
Барлық санаттар
Тимолол, көз тамшылары
S01ED01
Латанопрост, көзге арналған тамшыдәрі
S01EE01
Тері мен тері асты шелмайының аурулары
69.
L51
Көп пішінді қызару
Ересектер
Барлық санаттар
Гидрокортизон, жақпамай
D07AA02
Преднизолон, таблетка
H02AB06
70.
L40
Псориаз
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық кезеңдер мен ауырлық дәрежесі
Метотрексат, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
Циклоспорин, капсула
L04AD01
Базистік иммуносупрессивтік ем тиісіз болған жағдайда, медициналық ұйымның дәрігерлік- консультациялық комиссиясының шешімімен бейінді мамандардың қатысуымен
Устекинумаб, инъекцияға арналған ерітінді
L04AC05
71.
M07.3
Псориаздық артропатиялар
Диспансерлік есепте тұрған ересектер
Барлық кезеңдер мен ауырлық дәрежесі
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Диклофенак, таблетка
M01AB05
Метотрексат, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
Лефлуномид, таблетка
L04AA13
Сульфасалазин, таблетка
A07EC01
Базистік иммуносупрессивтік ем тиісіз болған кезде бейінді мамандардың қатысуымен медициналық ұйымның дәрігерлік- консультациялық комиссиясының шешімімен
Устекинумаб, инъекцияға арналған ерітінді
L04AC05
Голимумаб, инъекцияға арналған ерітінді
L04AВ06
72.
L10
Күлдіреуік
Ересектер
Барлық санаттар
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Лоратадин, таблетка
R06AX13
Несеп-жыныс жүйесінің аурулары
73.
N40
Қуықасты безінің гиперплазиясы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар.
Барлық дәрежесі мен сатылары
Доксазозин, таблетка
C02CA04
Дутастерид, капсула
G04CB02
74.
N60
Сүт безінің қатерсіз дисплазиясы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық дәрежесі мен сатылары
Тамоксифен, таблетка
L02BA01
Бромокриптин, таблетка
G02CB01
75.
N80
Эндометриоз
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық дәрежесі мен сатылары
Диеногест, таблетка
G03DB08
Левоноргестрел, таблетка
G03AC03
76.
N11, N30, N34, N41.0, N41.1
Несеп-жыныс жүйесінің созылмалы инфекциялары
Ересектер
Жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Амоксициллин, таблетка
J01CA04
Амоксициллин және клавулан қышқылы, таблетка
J01CR02
Цефиксим, ішке қабылдауға арналған суспензия, капсулалар
J01DD08
Нитрофурантоин, таблетка
J01XE01
Сульфаметоксазол және триметоприм, таблетка, суспензия
J01EE01
Цефуроксим, таблетка, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған түйіршіктер
J01DC02
Ципрофлоксацин, таблетка
J01MA02
5. 18 жасқа дейінгі балаларға арналған амбулаториялық деңгейде міндетті әлеуметтік медициналық сақтандыру шеңберіндегі дәрілік заттар мен медициналық бұйымдар
Жұқпалы аурулар
A04, A09
Жұқпа түріндегі гастроэнтерит және колит
Барлық санаттар
жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Сусыз глюкоза, натрий хлориді, калий хлориді, натрий цитраты
A07CA
Парацетамол, таблетка, тік ішекті суппозитория, ішуге арналған ерітінді, ішуге арналған суспензия

N02BE01
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
При рвоте
Ондансетрон, раствор для инъекций
A04AA01
При бактериальной этиологии
Азитромицин, порошок для приготовления суспензия для приема внутрь, таблетка, капсула, гранулы для приготовления суспензия для приема внутрь
J01FA10
2
A69.2
Болезнь Лайма
Все категории
легкой и средней степени тяжести
Доксициклин, капсула
J01AA02
Цефуроксим, таблетка, гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь
J01DC02
Амоксициллин и клавулановая кислота, таблетка, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь
J01CR02
Азитромицин, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, таблетка, капсула, гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь
J01FA10
3
A46
Рожа
легкой и средней степени тяжести
Амоксициллин, таблетка, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, капсула
J01FA10
Азитромицин, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, таблетка, капсула, гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь
J01CA04
4
A38
Скарлатина
Все категории
легкой и средней степени тяжести
Амоксициллин, таблетка, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, капсула
J01CA04
Эритромицин, таблетка
J01FA01
Парацетамол, таблетка, суппозитория ректальная, раствор для орального применения, суспензия для орального применения
N02BE01
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
5
B01
Ветряная оспа
Все категории
легкой и средней степени тяжести
Ацикловир, таблетка
J05AB01
Парацетамол, таблетка, суппозитория ректальная, раствор для орального применения, суспензия для орального применения
N02BE01
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
6
B25
Цитомегаловирусная болезнь
Все категории
легкой и средней степени тяжести
Парацетамол, таблетка, суппозитория ректальная, раствор для орального применения, суспензия для орального применения
N02BE01
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
7
B58
Токсоплазмоз
Все категории
легкой и средней степени тяжести
Сульфаметоксазол+Триметоприм, таблетка, суспензия
J01EE01
8
B00, B02
Инфекции, вызванные вирусом герпеса/ Опоясывающий лишай
Все категории
легкой и средней степени тяжести
Валацикловир, таблетка
J05AB11
Ацикловир, таблетка
J05AB01
Ацикловир, крем, мазь
D06BB03
Парацетамол, таблетка, суппозитория ректальная, раствор для орального применения, суспензия для орального применения
N02BE01
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
Протозойные болезни
9
A06 A07.1 A59
Амебиаз
Лямблиоз
Трихомониаз
Все категории
Метронидазол, таблетка
J01XD01
Гельминтозы
10
B77 B80 B76
Аскаридоз Энтеробиоз Анкилостомидоз
Все категории
Мебендазол, таблетка
P02CA01
Албендазол
P02CA03
Левамизол
P02CE01
Паразитарные болезни
11
B86
Чесотка
Все категории
Перметрин, мазь

N02BE01
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
Құсу кезінде
Ондансетрон, инъекцияға арналған ерітінді
A04AA01
Бактериялық этиология кезінде
Азитромицин, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ, таблетка, капсула, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған түйіршіктер
J01FA10
2
A69.2
Лайм ауруы
Барлық санаттар
жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Доксициклин, капсула
J01AA02
Цефуроксим, таблетка, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған түйіршіктер
J01DC02
Амоксициллин және клавулан қышқылы, таблетка, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ
J01CR02
Азитромицин, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ, таблетка, капсула, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған түйіршіктер
J01FA10
3
A46
Тілме
жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Амоксициллин, таблетка, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ, капсула
J01FA10
Азитромицин, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ, таблетка, капсула, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған түйіршіктер
J01CA04
4
A38
Жəншау
Барлық санаттар
жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Амоксициллин, таблетка, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ, капсула
J01CA04
Эритромицин, таблетка
J01FA01
Парацетамол, таблетка, тік ішекті суппозитория, ішуге арналған ерітінді, ішуге арналған суспензия
N02BE01
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
5
B01
Жел шешек
Барлық санаттар
жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Ацикловир, таблетка
J05AB01
Парацетамол, таблетка, тік ішекті суппозитория, ішуге арналған ерітінді, ішуге арналған суспензия
N02BE01
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
6
B25
Цитомегаловирустық ауру
Барлық санаттар
жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Парацетамол, таблетка, тік ішекті суппозитория, ішуге арналған ерітінді, ішуге арналған суспензия
N02BE01
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
7
B58
Токсоплазмоз
Барлық санаттар
жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Сульфаметоксазол+Триметоприм, таблетка, суспензия
J01EE01
8
B00, B02
Герпес вирусы тудыратын жұқпалар/ Белдеу теміреткі
Барлық санаттар
жеңіл және орташа ауырлық дәрежесі
Валацикловир, таблетка
J05AB11
Ацикловир, таблетка
J05AB01
Ацикловир, крем, жақпамай
D06BB03
Парацетамол, таблетка, тік ішекті суппозитория, ішуге арналған ерітінді, ішуге арналған суспензия
N02BE01
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
Протозойлы аурулар
9
A06 A07.1 A59
Амебиаз
Лямблиоз
Трихомониаз
Барлық санаттар
Метронидазол, таблетка
J01XD01
Гельминтоздар
10
B77 B80 B76
Аскаридоз Энтеробиоз Анкилостомидоз
Барлық санаттар
Мебендазол, таблетка
P02CA01
Албендазол
P02CA03
Левамизол
P02CE01
Паразитарлық аурулар
11
B86
Қышыма қотыр
Барлық санаттар
Перметрин, жақпамай

P03AC04
Бензилбензоат, мазь
P03AX01
Грибковые инфекции
12
B35-B49
Микозы
Все категории
Клотримазол, мазь, крем
D01AC01
Тербинафин, крем
D01AE15
Флуконазол, капсула, таблетка
J02AC01
Нистатин, гранулы для приготовления суспензии для местного применения
A07AA02
Болезни пищеварения
13
K21
Гастроэзофагеальнорефлюксная болезнь
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Ранитидин, таблетка
A02BA02
Омепразол, капсула
A02BC01
Эзомепразол, капсула, таблетка
A02BC05
Метоклопрамид, таблетка
A03FA01
Домперидон, таблетка
A03FA03
14
K29
Гастрит и дуоденит
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Антибактериальные препараты назначаются при выявлении H.​Pylori
Ранитидин, таблетка
A02BA02
Омепразол, капсула
A02BC01
Эзомепразол, капсула, таблетка
A02BC05
Метоклопрамид, таблетка
A03FA01
Домперидон, таблетка
A03FA03
Амоксициллин, таблетка, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, капсула
J01CA04
Кларитромицин, таблетка
J01FA09
Метронидазол, таблетка
J01XD01
15
K59.0
Запор
Все категории
Бисакодил, суппозитории ректальные
A06AB02
Лактулоза, сироп
A06AD11
16
K60
Трещина и свищ области заднего прохода и прямой кишки
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Цефуроксим, таблетка, гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь
J01DC02
Метронидазол, таблетка
J01XD01
Бисакодил, суппозитории ректальные
A06AB02
Лактулоза, сироп
A06AD11
17
K58
Синдром раздраженного кишечника
Все категории
Симетикон, раствор для приема внутрь
A03AX13
Лоперамид, капсула
A07DA03
Лактулоза, сироп
A06AD11
18
K72
Печеночная недостаточность
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Лактулоза, сироп
A06AD11
19
K90
Целиакия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Эргокальциферол, капли, раствор масляный для приема внутрь
A11CC01
При тяжелом и торпидном течении
Преднизолон, таблетка
H02AB06
20
K86.1
Хронический панкреатит
Все категории, состоящие на диспансерном учете
в стадии обострения
Панкреатин, таблетка, капсула
A09AA02
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
Парацетамол, таблетка, суппозитория ректальная, раствор для орального применения, суспензия для орального применения
N02BE01
Омепразол, капсула
A02BC01
Октреотид, микросферы для приготовления суспензии для инъекций, раствор для подкожных инфекций
H01CB02
21
K81, K83.0
Холецистит/ Холангит
Все категории, состоящие на диспансерном учете
в стадии обострения
Амоксициллин, таблетка, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, капсула
J01CA04
Цефуроксим, таблетка, гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь
J01DC02
Урсодезоксихолевая кислота, капсула
A05AA02
22
K80
Желчекаменная болезнь
Все категории, состоящие на диспансерном учете
при наличии рентгенонегативных холестериновых камней
Урсодезоксихолевая кислота, капсула
A05AA02
Болезни эндокринной системы, расстройства питания и нарушения обмена веществ
23

P03AC04
Бензилбензоат, жақпамай
P03AX01
Зең инфекциялары
12
B35-B49
Микоздар
Барлық санаттар
Клотримазол, жақпамай, крем
D01AC01
Тербинафин, крем
D01AE15
Флуконазол, капсула, таблетка
J02AC01
Нистатин, жергілікті қолдану үшін суспензиялар дайындауға арналған түйіршіктер
A07AA02
Асқорыту аурулары
13
K21
Эзофагит қабаттасқан асқазан-өңеш рефлюксі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ранитидин, таблетка
A02BA02
Омепразол, капсула
A02BC01
Эзомепразол, капсула, таблетка
A02BC05
Метоклопрамид, таблетка
A03FA01
Домперидон, таблетка
A03FA03
14
K29
Гастрит және дуоденит
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Бактерияға қарсы препараттар H.​Pylori анықтаған кезде тағайындалады
Ранитидин, таблетка
A02BA02
Омепразол, капсула
A02BC01
Эзомепразол, капсула, таблетка
A02BC05
Метоклопрамид, таблетка
A03FA01
Домперидон, таблетка
A03FA03
Амоксициллин, таблетка, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ, капсула
J01CA04
Кларитромицин, таблетка
J01FA09
Метронидазол, таблетка
J01XD01
15
K59.0
Іш қатуы
Барлық санаттар
Бисакодил, тік ішекті суппозиториялар
A06AB02
Лактулоза, шәрбат
A06AD11
16
K60
Артқы өтіс пен тік ішек аймағының сызаты мен жыланкөзі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Цефуроксим, таблетка, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған түйіршіктер
J01DC02
Метронидазол, таблетка
J01XD01
Бисакодил, тік ішекті суппозиториялар
A06AB02
Лактулоза, шәрбат
A06AD11
17
K58
Тітіркенген ішек синдромы
Барлық санаттар
Симетикон, ішке қабылдауға арналған ерітінді
A03AX13
Лоперамид, капсула
A07DA03
Лактулоза, шәрбат
A06AD11
18
K72
Бауыр қызметінің басқа айдарларда жіктелмеген жеткіліксіздігі
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Лактулоза, шәрбат
A06AD11
19
K90
Целиакия
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Эргокальциферол, тамшылар, ішке қабылдауға арналған май ерітіндісі
A11CC01
Ауыр және сезімсіз жүру кезінде
Преднизолон, таблетка
H02AB06
20
K86.1
Созылмалы панкреатит
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
қабыну барысында
Панкреатин, таблетка, капсула
A09AA02
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
Парацетамол, таблетка, тік ішекті суппозитория, ішуге арналған ерітінді, ішуге арналған суспензия
N02BE01
Омепразол, капсула
A02BC01
Октреотид, инъекциялар үшін суспензия дайындауға арналған микросфералар, теріасты инфекцияларға арналған ерітінді
H01CB02
21
K81, K83.0
Холецистит/ Холангит
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
қабыну барысында
Амоксициллин, таблетка, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ, капсула
J01CA04
Цефуроксим, таблетка, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған түйіршіктер
J01DC02
Урсодезоксихол қышқылы, капсула
A05AA02
22
K80
Өт-тас ауруы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
рентген теріс холестерин тастары болған кезде
Урсодезоксихол қышқылы, капсула
A05AA02
Эндокриндік жүйе аурулары, тамақтану мен зат алмасуының бұзылуы
23

E23, Q96.9
Гипофункция и другие нарушения гипофиза, Гипофизарный нанизм, синдром Шерешевского- Тернера, Синдром Тернера неуточненный
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Верифицированный диагноз данными обследованиями
Соматропин, порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций, раствор для инъекций
H01AC01
24
E22
Гормонально активные опухоли гипофиза. Акромегалия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Верифицированныйдиагнозданнымиобследования
Бромокриптин, таблетка
G02CB01
Каберголин, таблетка
G02CB03
Октреотид, раствор для инъекций, микросферы для приготовления суспензии для иньекций, лиофилизат для приготовления суспензии для инъекций
H01CB02
Ланреотид, раствор для подкожных инъекций, лиофилизат для приготовления суспензии
H01CB03
25
Е22.8, E30.1
Раннее (преждевременное, ускоренное) половое развитие центрального генеза
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Верифицированныйдиагнозданнымиобследований
Трипторелин, лиофилизат для приготовления суспензий для инъекций
L02AE04
26
E83.0
Гепато–церебральная дистрофия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Тяжелое течение
Пеницилламин, таблетка
М01СС01
27
E55
Рахит
Дети до 5 лет
Профилактика в осенне-зимний период, лечение вне зависимости от стадии и степени тяжести
Эргокальциферол, капли, раствор масляный для приема внутрь
A11CC01
Колекальциферол, капли, раствор для приема внутрь, капли оральные
A11CC05
28
E72.0
Нарушения транспорта аминокислот
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Пенициламин, таблетка
M01CC01
29
E75.2
Другие сфинголипидозы
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Болезнь Гоше
Имиглюцераза, лиофилизат для приготовления раствора для инфузий
A16AB02
Болезнь Фабри
Агалзидаза альфа, концентрат для приготовления раствора для инфузий
A16AB03
Агалзидаза бета, концентрат для приготовления раствора для инфузий
A16AB04
30
E76.0, E76.1, E76.2 E76.3, E76.8
Мукополисахаридоз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
1 типа (синдром Гурлера)
Ларонидаза, концентрат для приготовления раствора для инфузий
A16AB05
Мукополисахаридоз 1-3 типа
Идурсульфаза, концентрат для приготовления раствора для инфузий
A16AB09
Идурсульфаза бета, концентрат для приготовления раствора для инфузий
А16АВ16
Мукополисахаридоз 6-типа
Галсульфаза, концентрат для приготовления раствора для инфузий
A16AB08
Мукополисахаридоз IVА тип
Элосульфаза альфа, концентрат для приготовления раствора для инфузий
A16AB12
31
E84
Кистозный фиброз (Муковисцидоз)
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все типы, вне зависимости от степени тяжести
Дорназа альфа, флакон, ампула, раствор для ингаляций

E23, Q96.9
Гипофиздің гипофункциясы мен басқа бұзылулары, Гипофизарлық нанизм, Шерешевский- Тернер синдромы, Тернер Синдромы нақтыланбаған
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Осы зерттеулермен анықталған диагноз
Соматропин, инъекцияға арналған ерітінді дайындау үшін лиофилизацияланған ұнтақ, инъекцияға арналған ерітінді
H01AC01
24
E22
Гипофиздің гормональды белсенді ісіктері. Акромегалия
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Зерттеу деректерімен анықталған диагноз
Бромокриптин, таблетка
G02CB01
Каберголин, таблетка
G02CB03
Октреотид, инъекцияға арналған ерітінді, инъекциялар үшін суспензия дайындауға микросфералар, инъекция үшін суспензиялар дайындауға арналған лиофилизат
H01CB02
Ланреотид, теріастына инъекцияларға арналған ерітінді, суспензия дайындауға арналған лиофилизат
H01CB03
25
Е22.8, E30.1
Орталық текті уақытынан бұрын жыныстық жетілу
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Зерттеу деректерімен анықталған диагноз
Трипторелин, инъекциялар үшін суспензия дайындауға арналған лиофилизат
L02AE04
26
E83.0
Гепато–церебралдық дистрофия
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауыр ағымы
Пеницилламин, таблетка
М01СС01
27
E55
Мешел
5 жасқа дейінгі балалар
Күзгі-қысқы мезгілдегі профилактика, ауырлық дәрежесі мен сатысына тәуелсіз емдеу
Эргокальциферол, тамшылар, ішке қабылдауға арналған май ерітіндісі
A11CC01
Колекальциферол, тамшылар, ішке қабылдауға арналған ерітінді, ішуге арналған тамшылар
A11CC05
28
E72.0
Аминқышқылдары тасымалдарының бұзылуы
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Пенициламин, таблетка
M01CC01
29
E75.2
Басқа сфинголипидоздар
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Гоше ауруы
Имиглюцераза, инфузиялар үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилизат
A16AB02
Фабри ауруы
Агалзидаз альфасы, инфузиялар үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
A16AB03
Агалзидаза бета, инфузиялар үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
A16AB04
30
E76.0, E76.1, E76.2 E76.3, E76.8
Мукополисахаридоз
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
1 типті (Гурлер синдром)
Ларонидаза, инфузиялар үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
A16AB05
Мукополисахаридоз 1-3 типті
Идурсульфаза, инфузиялар үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
A16AB09
Идурсульфаза бета, инфузиялар үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
А16АВ16
Мукополисахаридоз 6-типті
Галсульфаза, инфузиялар үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
A16AB08
Мукополисахаридоз IVА тип
Элосульфаза альфа, инфузиялар үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат
A16AB12
31
E84
Жылауықты фиброз (Муковисцидоз)
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Ауырлық дәрежесіне тәуелсіз барлық түрлер
Дорназа альфа, флакон, ампула, ингаляцияларға арналған ерітінді

J01FA10
47
J30
Вазомоторный и аллергический ринит
Все категории
Цетиризин, таблетка, раствор оральный
R06AE07
Лоратадин, таблетка, сироп
R06AX13
Беклометазон, аэрозоль для ингаляций дозированный назальный
R01AD01
Болезни системы кровообращения
48
I27.0
Первичная легочная гипертензия
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Бозентан, таблетка
C02KX01
Силденафил, таблетка
G04BE03
Илопрост, раствор для ингаляций
B01AC11
49
I33, I 01.1
Эндокардит инфекционный (острый/подострый)
Все категории
После стационарного лечения
Ампициллин, порошок для инъекций
J01CA01
Амоксициллин, порошок для инъекций
J01CA04
Цефтриаксон, порошок для инъекций
J01DD04
Только в комбинации с беталактамным антибиотиком
Гентамицин, раствор для инъекций
J01GB03
Болезни кожи и подкожной клетчатки
50
L13, L20-L30, L42
Дерматиты
Все категории
Мометазон, крем, мазь
D07AC13
Бетаметазон, крем, мазь
D07AC01
Лоратадин, таблетка, сироп
R06AX13
Цетиризин, таблетка, раствор оральный
R06AE07
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Преднизолон, таблетка
H02AB06
51
L50-L54, L56.3 T78.3
Крапивница и эритема, Ангионевротический отек
Все категории
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Лоратадин, таблетка, сироп
R06AE07
Цетиризин, таблетка, раствор оральный
R06AE07
Хлоропирамин, таблетка
R06AC03
52
L00-L08
Инфекции кожи и подкожной клетчатки
Все категории
Амоксициллин и клавулановая кислота, таблетка, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь
J01CR02
Цефуроксим, таблетка, гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь
J01DC02
Азитромицин, порошок для приготовления суспензии для приема внутрь, таблетка, капсула, гранулы для приготовления суспензии для приема внутрь
J01FA10
Парацетамол, таблетка, суппозитория ректальная, раствор для орального применения, суспензия для орального применения
N02BE01
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
53
L40
Псориаз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Гидрокортизон, мазь
D07AA02
Бетаметазон, мазь, крем
D07AC01
Мометазон, мазь
D07AC13
Метотрексат, таблетка, раствор для инъекций
L01BA01
При не эффективности метотрексата
Этанерцепт, раствор для инъекций, порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций
L04AB01
Адалимумаб, раствор для инъекций
L04AB04
54
L63
Гнездная алопеция
Все категории
Мометазон, крем, мазь
D07AC13
Бетаметазон, крем, мазь
D07AC01
55
L70
Угревая болезнь
Все категории
Эритромицин, таблетка
J01FA01
Изотретиноин, капсула
D10BA01
Изотретиноин и Эритромицин, мазь
D10AD54
56
L73.2
Гидраденит гнойный
Все категории
Хлоргексидин, раствор

J01FA10
47
J30
Вазомоторлық және аллергиялық ринит
Барлық санаттар
Цетиризин, таблетка, ішуге арналған ерітінді
R06AE07
Лоратадин, таблетка, шәрбат
R06AX13
Беклометазон, мөлшерленген назальды ингаляцияларға арналған аэрозоль
R01AD01
Қан айналым жүйесінің аурулары
48
I27.0
Өкпелік бастапқы гипертензия
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Бозентан, таблетка
C02KX01
Силденафил, таблетка
G04BE03
Илопрост, инъекцияға арналған ерітінді
B01AC11
49
I33, I 01.1
Жұқпалы эндокардит (жіті/жітілеу)
Барлық санаттар
Стационарда емделуден кейін
Ампициллин, инъекцияларға арналған ұнтақ
J01CA01
Амоксициллин, инъекцияларға арналған ұнтақ
J01CA04
Цефтриаксон, инъекцияларға арналған ұнтақ
J01DD04
Тек беталактамды антибиотикпен бірге
Гентамицин, инъекцияға арналған ерітінді
J01GB03
Тері мен тері асты шелмайының аурулары
50
L13, L20-L30, L42
Дерматиттер
Барлық санаттар
Мометазон, крем, жақпамай
D07AC13
Бетаметазон, крем, жақпамай
D07AC01
Лоратадин, таблетка, шәрбат
R06AX13
Цетиризин, таблетка, ішуге арналған ерітінді
R06AE07
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Преднизолон, таблетка
H02AB06
51
L50-L54, L56.3 T78.3
Есекжем және қызару, Ангионевроздық ісіну
Барлық санаттар
Метилпреднизолон, таблетка
H02AB04
Преднизолон, таблетка
H02AB06
Лоратадин, таблетка, шәрбат
R06AE07
Цетиризин, таблетка, ішуге арналған ерітінді
R06AE07
Хлоропирамин, таблетка
R06AC03
52
L00-L08
Тері мен тері асты шелмайының жұқпалары
Барлық санаттар
Амоксициллин және клавулан қышқылы, таблетка, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ
J01CR02
Цефуроксим, таблетка, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған түйіршіктер
J01DC02
Азитромицин, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған ұнтақ, таблетка, капсула, ішке қабылдау үшін суспензия дайындауға арналған түйіршіктер
J01FA10
Парацетамол, таблетка, тік ішекті суппозитория, ішуге арналған ерітінді, ішуге арналған суспензия
N02BE01
Ибупрофен, таблетка, суспензия
M01AE01
53
L40
Псориаз
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Гидрокортизон, жақпамай
D07AA02
Бетаметазон, жақпамай, крем
D07AC01
Мометазон, жақпамай
D07AC13
Метотрексат, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
Метотрексат тиімсіздігі кезінде
Этанерцепт, инъекцияға арналған ерітінді, инъекцияға арналған ерітінді дайындау үшін лиофилизацияланған ұнтақ
L04AB01
Адалимумаб, инъекцияларға арналған ерітінді
L04AB04
53
L63
Ұяшықтанған алопеция
Барлық санаттар
Мометазон, крем, жақпамай
D07AC13
Бетаметазон, крем, жақпамай
D07AC01
54
L70
Безеулер
Барлық санаттар
Эритромицин, таблетка
J01FA01
Изотретиноин, капсула
D10BA01
Изотретиноин және Эритромицин, жақпамай
D10AD54
55
L73.2
Іріңді гидраденит
Барлық санаттар
Хлоргексидин, ерітінді

L04AD01
Микофеноловая кислота, капсула, таблетка
L04AA06
Этанерцепт, раствор для инъекций, порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций
L04AB01
63
М34-М34.9
Системный склероз (системная склеродермия)
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Все стадии и степени тяжести
Циклофосфамид, таблетка, лиофилизат для приготовления раствора для внутривенного и внутримышечного введения
L01AA01
Метотрексат, таблетка, раствор для инъекций
L01BA01
Амлодипин, таблетка
C08CA01
Для лечения тяжелого феномена Рейно с дигитальными язвами
Бозентан, таблетка
C02KX01
1.
O92.0, O92.3, O92.4, O92.7
Раннее искусственное или смешанное вскармливание
Дети до 1 года
Абсолютные показания:
- искусственное вскармливание:
1. медицинские:
- заболевания кормящей матери: ВИЧ-инфекция, активная форма туберкулеза;
- заболевания ребенка: подтвержденная врожденная лактазная недостаточность, галактоземия, фенилкетонурия, болезнь "кленового сиропа";
2. социальные:
усыновленные дети.
Относительные показания:
- искусственное вскармливание:
1. медицинские:
заболевания кормящей матери, сопровождающиеся приемом лекарственных препаратов (цитостатиков, радиоактивных, тиреоидных, психотропных, наркотических) при наличии заключения от профильного специалиста:
острые психические заболевания (психозы или тяжелые послеродовые депрессии), врожденные и приобретенные пороки сердца, заболевания сердца, сопровождающиеся декомпенсацией сердечно-сосудистой системы, тяжелые формы эндокринных заболеваний, тяжелые формы аллергических заболеваний;
- искусственное и смешанное вскармливание:
. медицинские:
заболевания кормящей матери, сопровождающиеся приемом лекарственных препаратов (цитостатиков, радиоактивных, тиреоидных, психотропных, наркотических) при наличии заключения от профильного специалиста:
тяжелые формы болезней системы крови и кроветворного аппарата, злокачественные онкологические заболевания, тяжелые формы заболеваний почек с развитием почечной недостаточности, гнойно-септические заболевания, первичные формы гипогалактии;
2. социальные:
- дети от многоплодной беременности;
- дети матерей, обучающихся по очной форме обучения в организациях образования,
- стационарное лечение матери
2.
L13
Буллезный эпидермолиз
Все категории, состоящие на диспансерном учете
Повязка мазевая с серебром
Повязка без фармпрепаратов
Влажные гигиенические салфетки
Повязка стерильная
Повязка абсорбирующая стерильная
Повязка абсорбирующая
Пластырь
Гидротюль, гидроактивная мазевая повязка
Повязка мазевая с перуанским бальзамом
Стерильные салфетки
Бинт фиксирующийся эластичный
Фиксирующийся бинт
Сетчатый трубчатый бинт
Бинт ваттный мягкий нестерильный
Стерильная повязка на основе хлорамфеникола
МКБ -10 – международный классификатор болезней десятого пересмотра
Код АТХ – анатомо-терапевтическо-химический код

L04AD01
Микофенол қышқылы, капсула, таблетка
L04AA06
Этанерцепт, инъекцияға арналған ерітінді, инъекцияға арналған ерітінді дайындау үшін лиофилизацияланған ұнтақ
L04AB01
62
М34-М34.9
Жүйелі беріштену (жүйелі склеродермия)
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Барлық кезеңдер мен ауырлық дәрежесі
Циклофосфамид, таблетка, вена ішіне және бұлшықетке енгізу үшін ерітінді дайындауға лиофилизат
L01AA01
Метотрексат, таблетка, инъекцияға арналған ерітінді
L01BA01
Амлодипин, таблетка
C08CA01
Дигитальдық жарасы бар ауыр Рейно феноменін емдеу үшін
Бозентан, таблетка
C02KX01
1.
O92.0, O92.3, O92.4, O92.7
Ерте жасанды немесе араласқан емізу
1 жасқа дейінгі балалар
Абсолютті көрсеткіштер:
- жасанды емізу:
1. медициналық:
- емізетін ананың ауруы: АИТВ инфекциясы, туберкулездің белсенді түрі;
- баланың ауруы: расталған туа біткен лактазды жеткіліксіздік, галактоземия, фенилкетонурия, "үйеңкі шәрбаты" ауруы;
2. әлеуметтік:
асырап алынған балалар.
Салыстырмалы көрсеткіштер:
- жасанды емізу:
1. медициналық:
бейінді маманның қорытындысы болған кезде дәрілік препараттарды (цитостатиктер, радиоактивті, тиреоидті, психотропты, есірткілік) қабылдаумен сүйемелденетін емізетін ананың ауруы:
күрделі психикалық аурулар (психоздар немесе ауыр босанғаннан кейінгі күйзелістер), туа біткен және жүре пайда болған жүрек кемістігі, жүрек-қантамыр жүйесінің декомпенсациясымен сүйемелденетін жүрек аурулары, эндокриндік аурулардың ауыр түрлері, аллергиялық аурулардың ауыр түрлері;
- жасанды және аралас емізу:
. медициналық:
бейінді маманның қорытындысы болған кезде дәрілік препараттарды (цитостатиктер, радиоактивті, тиреоидті, психотропты, есірткілік) қабылдаумен сүйемелденетін емізетін ананың ауруы:
қан жүйесі және қан түзу аппаратының ауыр ауру түрлері, қатерлі онкологиялық аурулар, бүйрек жеткіліксіздігінің дамуымен бүйрек ауруларының ауыр түрлері, іріңді-септикалық аурулар, гипогалактияның бастапқы түрлері;
2. әлеуметтік:
- көпұрықтық жүктіліктен туған балалар;
- білім беру ұйымдарында күндізгі оқу түрі бойынша оқитын аналардың балалары,
- ананың стационарлық емделуі
2.
L13
Буллалы эпидермолиз
Диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
Күмісі бар майланған таңғыш
Фармпрепаратсыз таңғыш
Ылғалды гигиеналық майлықтар
Стерильді таңғыш
Абсорбциялайтын стерильді таңғыш
Абсорбциялайтын таңғыш
Бұласыр
Гидротюль, гидроактивті майланған таңғыш
Перуан бальзамы бар майланған таңғыш
Стерильді майлықтар
Бекітетін созылмалы бинт
Бекітетін бинт
Торлы құбырлы бинт
Жұмсақ стерильді емес мақталы бинт
Хлорамфеникол негізіндегі стерильді таңғыш