Об утверждении Правил аккредитации республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства, проведении их аккредитации
Приказ и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 28. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 января 2020 года № 19960.
В соответствии с подпунктом 40) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила аккредитации республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства, проведении их аккредитации.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан после его официального опубликования;
3) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Департамент юридической службы Министерства экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1) и 2) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра Министерства Экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
Е. Нысанбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министерство национальной
экономики
Республики Казахстан
Утверждены
приказом Министра экологии,
геологии и природных ресурсов
Республики Казахстан
от 31 января 2020 года № 28
Правила аккредитации республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства, проведении их аккредитации
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила аккредитации республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства, проведении их аккредитации (далее – Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 40) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" (далее – Закон) и определяют порядок организации и проведения аккредитации республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства, проведении их аккредитации.

Аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің, сондай-ақ балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу, оларды аккредиттеуден өткізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 28 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 31 қаңтарда № 19960 болып тіркелді.
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 40) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің, сондай-ақ балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу, оларды аккредиттеуден өткізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық ресми жарияланғаннан кейін оның Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күн ішінде Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) және 2) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының Экология, геология және табиғи ресурстар министрлігінің
Министрдің м.а. Е. Нысанбаев
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрлігі
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
2020 жылғы 31 қаңтардағы
№ 28 бұйрығымен бекітілген
Аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің, сондай-ақ балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу, оларды аккредиттеуден өткізу қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің, сондай-ақ балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу, оларды аккредиттеуден өткізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) 9-бабы 1-тармағының 40) тармақшасына сәйкес әзірленді және аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын сондай-ақ, балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеуді, оларды аккредиттеуден өткізуді ұйымдастыру және жүргізу тәртібін анықтайды.

2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) аккредитация - процедура официального признания органом по аккредитации компетентности заявителя выполнять работы в определенной области оценки соответствия;
2) субъект аккредитации – республиканские ассоциации общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства (далее – ассоциация);
3) охотничий минимум (далее – охотминимум) – специальный краткий курс обучающей программы, рассматривающий вопросы законодательства Республики Казахстан в области охраны, воспроизводства и использования животного мира, техники безопасности при охоте, знание которой является обязательным условием для выдачи удостоверения охотника;
4) уполномоченный орган – уполномоченный государственный орган в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
5) ведомство уполномоченного органа – специализированное подразделение уполномоченного органа.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 23.01.2023 № 14 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Аккредитация проводится ведомством уполномоченного органа для подтверждения правомочий субъекта аккредитации осуществлять виды деятельности, предусмотренным статьей 33-1 Закона.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 23.01.2023 № 14 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Процедура проведения аккредитации:
1) опубликование объявления о проведении аккредитации;
2) представление ассоциациями в ведомство уполномоченного органа документов, указанных в пункте 7 настоящих Правил;
3) рассмотрение материалов аккредитации;
4) выдача свидетельства об аккредитации или мотивированный отказ о его выдачи.
Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 23.01.2023 № 14 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок проведения аккредитации
5. Объявление о сроках и условиях проведения аккредитации на казахском и русском языках размещается на интернет-ресурсе ведомства уполномоченного органа за десять дней до проведения аккредитации.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 23.01.2023 № 14 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Осы Қағидаларда мынадай негізі ұғымдар пайдаланылады:
1) аккредиттеу – аккредиттеу жөніндегі орган өтініш берушінің белгілі бір салада сәйкестікті бағалау жұмыстарын орындау құзыретін ресми танитын рәсім;
2) аккредиттеу субъектісі – аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің сондай-ақ, балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтары (бұдан әрі – қауымдастық);
3) аңшылық минимумы – оқыту бағдарламасының Қазақстан Республикасының жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы заңнамасының, аңшы куәлігін беру үшін білу міндетті шарт болып табылатын аң аулау кезіндегі қауіпсіздік техникасының мәселелерін қарастыратын арнайы қысқаша курсы;
4) уәкілетті орган – жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласындағы уәкілетті мемлекеттік орган.
5) уәкілетті орган ведомствосы – уәкілетті органның мамандандырылған бөлімшесі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 23.01.2023 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Аккредиттеуді Заңның 33-1-бабында көзделген қызмет түрлерін жүзеге асыру құқығын растау үшін уәкілетті орган ведомствосы аккредиттеу субъектісіне жүргізеді.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 23.01.2023 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Аккредиттеуді жүргізу рәсімдері:
1) аккредиттеуді жүргізу туралы хабарландыру жариялау;
2) қауымдастықтардың уәкілетті орган ведомствосына осы Қағидалардың 7-тармағында көрсетілген құжаттарды беруі;
3) аккредиттеу материалдарын қарауы;
4) аккредиттеу туралы куәлікті беру немесе оны беруден дәлелді бас тарту.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 23.01.2023 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Аккредиттеуді жүргізу тәртібі
5. Аккредиттеу мерзімі мен оны өткізу шарттары туралы хабарландыру аккредиттеу жүргізілгенге дейін он жұмыс күн бұрын уәкілетті орган ведомствосының ресми интернет-ресурсында қазақ және орыс тілдерінде орналастырылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 23.01.2023 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

6. Исключен приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 23.01.2023 № 14 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристики процесса, форму, содержание и результат оказания, а также иные сведения с учетом особенностей предоставления государственной услуги изложены в приложении 7 к настоящим Правилам.
Уполномоченный орган в течение трех рабочих дней с даты утверждения нормативного правового акта о внесении изменений и (или) дополнений в настоящие Правила направляет информацию о внесенных изменениях и (или) дополнениях в Единый контакт-центр.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 23.01.2023 № 14 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Услугодатель в день поступления документов осуществляет их прием, регистрацию.
Ответственный работник в течение 2 (двух) рабочих дней с момента регистрации заявления Услугополучателя, проверяет полноту и сроки действия представленных документов.
При подаче Услугополучателем всех необходимых документов посредством Портала – в "личном кабинете" Услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания Государственной услуги с указанием даты получения результата Государственной услуги.
В случаях представления услугополучателем неполного пакета документов согласно Перечню основных требований к оказанию государственной услуги, изложенного в приложении 7 к настоящим Правилам, и (или) документов с истекшим сроком действия услугодатель отказывает в приеме заявления.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 23.01.2023 № 14 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Исключен приказом Министра экологии и природных ресурсов РК от 23.01.2023 № 14 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Ведомство уполномоченного органа в течение пяти рабочих дней с момента поступления заявки выдает свидетельство об аккредитации или направляет мотивированный отказ.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 23.01.2023 № 14 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

6. Алып тасталды - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 23.01.2023 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұны мен нәтижесін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету ерекшеліктерін ескере отырып, өзге де мәліметтерді қамтитын мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі осы Қағидаларға 7-қосымшада келтірілген.
Уәкілетті орган осы Қағидаларға өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы нормативтік құқықтық актіні бекіткен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістер және (немесе) толықтырулар туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына жібереді.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 23.01.2023 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Көрсетілетін қызметті беруші құжаттар келіп түскен күні оларды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады.
Жауапты қызметкер көрсетілетін қызметті алушының өтініші тіркелген сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын және қолданылу мерзімдерін тексереді.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды Портал арқылы берген кезде Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебесі көрсетіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы осы Қағидаларға 7-қосымшада баяндалған мемлекеттік қызметті көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың Тізбесіне сәйкес құжаттар топтамасын және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттарды толық ұсынбаған жағдайларда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті қабылдаудан бас тартады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 23.01.2023 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Алып тасталды - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 23.01.2023 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Уәкілетті орган ведомствосы өтінім түскен сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде аккредиттеу туралы куәлікті береді немесе аккредиттеуден дәлелді бас тарту жібереді.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 23.01.2023 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

11. Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан, изложены в приложении 7 к настоящим Правилам.
При выявлении оснований для отказа в оказании государственной услуги в соответствии со статьей 73 Административного процедурно-процессуального кодекса Республики Казахстан, услугодатель уведомляет услугополучателя о предварительном решении об отказе в оказании государственной услуги, а также времени и месте (способе) проведения заслушивания для возможности выразить услугополучателю позицию по предварительному решению.
Уведомление о заслушивании направляется не менее чем за 3 (три) рабочих дня до завершения срока оказания государственной услуги.
Заслушивание проводится не позднее 2 (двух) рабочих дней со дня уведомления.
По результатам заслушивания услугодатель выдает свидетельство об аккредитации республиканских ассоциаций общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства, свидетельство об аккредитации республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги.
Сноска. Пункт 11 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 23.01.2023 № 14 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Свидетельство об аккредитации республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства выдается сроком на четыре года по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Свидетельство об аккредитации республиканских ассоциаций общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства выдается сроком на два года по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 12 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 23.01.2023 № 14 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Свидетельство об аккредитации является неотчуждаемым и не подлежит передаче третьим лицам.
14. В случаях изменения наименования и (или) юридического адреса ассоциация в течение пяти рабочих дней со дня изменения подает заявление для переоформления свидетельства об аккредитации в ведомство уполномоченного органа по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 23.01.2023 № 14 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

11. Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер осы Қағидаларға 7-қосымшада жазылған.
Қазақстан Республикасы Әкімшілік рәсімдік-процестік кодексінің 73-бабына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер анықталған кезде көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы алдын ала шешім туралы, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушыға алдын ала шешім бойынша ұстанымын білдіру мүмкіндігі үшін тыңдауды өткізу уақыты мен орны (тәсілі) туралы хабарлайды.
Тыңдау туралы хабарлама мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталғанға дейін кемінде 3 (үш) жұмыс күні бұрын жіберіледі.
Тыңдау хабарлама жасалған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен кешіктірілмей жүргізіледі.
Тыңдау нәтижелері бойынша көрсетілетін қызметті беруші аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу туралы куәлік, балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу туралы куәлік немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап береді.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 23.01.2023 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Аңшылар және аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу туралы куәлік осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша төрт жыл мерзімге беріледі.
Балық аулаушылар және балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу туралы куәлік осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі жыл мерзімге беріледі.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 23.01.2023 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Аккредиттеу туралы куәлік иеліктен шығарылмайды және үшінші тұлғаларға берілуге жатпайды.
14. Атауы және (немесе) орналасқан жері өзгерген жағдайда қауымдастық бес жұмыс күні ішінде уәкілетті орган ведомствосына аккредиттеу туралы куәлікті қайта ресімдеу туралы осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 23.01.2023 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

15. Решение об аккредитации либо отказе в аккредитации ассоциации обжалуется в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
16. Свидетельство об аккредитации прекращает свое действие в случаях:
1) истечения срока его действия;
2) реорганизации или ликвидации ассоциации;
3) представления ассоциацией заявления о добровольном прекращении действия свидетельства;
4) выявления ведомством уполномоченного органа фактов ненадлежащего осуществления деятельности, предусмотренным статьей 33-1 Закона.
Сноска. Пункт 16 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 23.01.2023 № 14 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Приостановление, возобновление действия, лишение (отзыв) свидетельства об аккредитации осуществляется в порядке и (или) по основаниям, предусмотренным статьей 45 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях".
Глава 3. Порядок обжалования результатов аккредитации республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства
Сноска. Правила дополнены главой 3 в соответствии с приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.09.2021 № 369 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Жалоба на решение, действия (бездействия) работников Услугодателя подается на имя руководителя Услугодателя и (или) в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг в соответствии с Административным процедурно-процессуальным Кодексом Республики Казахстан и Законом "О государственных услугах" (далее – Закон о государственных услугах).
Жалоба Услугополучателя, поступившая в адрес Услугодателя, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации.
Жалоба Услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона о государственных услугах подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.
19. В случаях несогласия с результатами решения Услугодателя Услугополучатель обращается в суд в соответствии с подпунктом 6) статьи 4 Закона о государственных услугах.
Приложение 1
к Правилам аккредитации
республиканских ассоциаций
общественных объединений
охотников и субъектов охотничьего
хозяйства, а также общественных
объединений рыболовов и субъектов
рыбного хозяйства, проведении
их аккредитации
Форма
Кому:_______________________
____________________________
(должность, фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
руководителя уполномоченного органа)
От:_________________________
____________________________
(должность, наименование
юридического лица)
Реквизиты:__________________
____________________________
(БИН, контактный телефон,
электронный адрес)
Заявление
Заявление
Прошу провести аккредитацию_______________________________________________
(наименование юридического лица)
Для осуществления _______________________________________________________________
(виды работ в области аккредитации)
К заявлению прилагаются следующие документы:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
(подпись) (должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата: "___" _______________ 20___ года
Место печати
(за исключением
лиц, являющихся
субъектами частного
предпринимательства)
Приложение 2
к Правилам аккредитации
республиканских ассоциаций
общественных объединений
охотников и субъектов охотничьего
хозяйства, а также общественных
объединений рыболовов и субъектов
рыбного хозяйства, проведении
их аккредитации
Форма
Форма сведений
(для республиканских ассоциаций общественных объединений охотников
и субъектов охотничьего хозяйства)       Сведения об оборудованных помещениях для проведения теоретического курса
по программе охотминимума

15. Қауымдастықтың аккредиттеу туралы не аккредиттеуден бас тарту туралы шешіміне Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шағым жасалуы мүмкін.
16. Аккредиттеу туралы куәлік өзінің қолданылуын:
1) оның қолданылу мерзімі аяқталған;
2) қауымдастықтың қайта ұйымдастырылған немесе таратылған;
3) қауымдастық куәліктің қолданылуын өз еркімен тоқтату туралы өтініш берген;
4) уәкілетті орган ведомствосы Заңның 33-1-бабында көзделген қызметтің тиісті дәрежеде жүзеге асырылмауы туралы фактілерді анықтаған жағдайларда тоқтатылады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 23.01.2023 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Аккредиттеу туралы куәліктің қолданысын тоқтата тұру, қайта бастау, одан айыру (кері қайтарып алу) "Рұқсаттар мен хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 45-бабында көзделген тәртіппен және (немесе) негіздер бойынша жүзеге асырылады.
3-тарау. Аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын, сондай-ақ балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерін аккредиттеу нәтижелеріне шағым жасау тәртібі
Ескерту. Қағида 3-тараумен толықтырылды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.09.2021 № 369 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына және (немесе) Қазақстан Республикасының әкімшілік рәсімдік-процестік кодексіне және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Заңға (бұдан әрі – Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заң) сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 25-бабының 2-тармағына сәйкес тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
19. Көрсетілетін қызметті беруші шешімінің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы Заңның 4-бабының 6) тармақшасына сәйкес сотқа жүгінеді.
Аңшылардың және аңшылық
шаруашылығы субъектілерінің
қоғамдық бірлестіктерінің,
сондай-ақ балық аулаушылар
мен балық шаруашылығы
субъектілерінің қоғамдық
бірлестіктерінің республикалық
қауымдастықтарын аккредиттеу,
оларды аккредиттеуден өткізу
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге:_______________________________________________
(аккредиттеу органы басшысының лауазымы, тегі,
аты-жөні, әкесінің аты (бар болса))
_____________________________________________________
Кімнен:______________________________________________
(лауазымы, заңды тұлғаның атауы)
Реквизиттері: _________________________________________
(БСН, байланыс телефоны, электронды мекенжайы)
_____________________________________________________
Өтініш
________________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
__________________________________________________________ аккредиттеуді сұраймын.
Жүзеге асыру үшін_______________________________________________________________
(аккредитация саласындағы жұмыс түрлері) ________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Өтінішке мынадай құжаттар қоса беріледі:
1.________________________________________________________________________
2.________________________________________________________________________
3.________________________________________________________________________
4.________________________________________________________________________
5.________________________________________________________________________
____________________ ______________________________________________________
(қолы)             (лауазымы, тегі, аты-жөні, әкесінің аты (бар болса)
Күні: 20__ жылғы " ___ " ____________
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер
болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Аңшылардың және аңшылық
шаруашылығы субъектілерінің
қоғамдық бірлестіктерінің,
сондай-ақ балық аулаушылар
мен балық шаруашылығы
субъектілерінің қоғамдық
бірлестіктерінің республикалық
қауымдастықтарын аккредиттеу,
оларды аккредиттеуден өткізу
қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Мәліметтер нысаны
(аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтары үшін)
Аңшылық минимумының бағдарламасы бойынша теориялық курс өткізу үшін жабдықталған үй-жайлар туралы мәліметтер

1) Адрес: ________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
2) Характеристика помещений, оборудования и площадь ________________________
__________________________________________________________________________
3) Номер и дата документа, подтверждающее право собственности ________________
__________________________________________________________________________
Сведения о филиалах и (или) представительствах (при наличии)
4)Адрес:__________________________________________________________________
5)Наименование:___________________________________________________________
6) справка об учетной регистрации филиала и (или) представительства для юридического лица
__________________________________________________________________________
Сведения о соответствующем штате сотрудников с профессиональным
образованием в области охраны, воспроизводства и использования животного мира
7) Фамилия, имя, отчество (при его наличии)___________________________________
__________________________________________________________________________
8) Должность______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
9) Работает в данной организации_____________________________________________
__________________________________________________________________________
(указать постоянно или временно)
10) Стаж работы ___________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(указать по специальности и на занимаемой должности)
11) Наименование учебного заведения_________________________________________
__________________________________________________________________________
12) Годы обучения__________________________________________________________
__________________________________________________________________________
13) Квалификация по диплому _______________________________________________
__________________________________________________________________________
14) Специализация по диплому_______________________________________________
Сведения о наличии специальной литературы в области охраны
воспроизводства и использования животного мира, методических материалов,
пособий и экспонатов по охотминимуму

1) Мекенжайы:__________________________________________________________
_______________________________________________________________________
2) Үй-жайлардың сипаттамасы, жабдықтар және алаңы _______________________
_______________________________________________________________________
3) Жеке меншік құқығын растайтын құжаттың нөмірі және күні________________
өкілдіктер және (немесе) филиалдар туралы мәліметтер (бар болса)
4) Мекенжайы:__________________________________________________________
_______________________________________________________________________
5) Атауы: _______________________________________________________________
________________________________________________________________________
6) филиалды және (немесе) өкілдікті тіркеу туралы заңды және жеке тұлғалар үшін
анықтама________________________________________________________________
________________________________________________________________________
Жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану саласындағы кәсіби білімі бар қызметкерлердің тиісті штатының болуы туралы мәліметтер
7) Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)_________________________________________
_________________________________________________________________________
8) Лауазымы _____________________________________________________________
________________________________________________________________________
9) Осы ұйымда жұмыс істейді________________________________________________
________________________________________________________________________
(тұрақты немесе уақытша екені көрсетілсін)
10) Жұмыс өтілі:__________________________________________________________
________________________________________________________________________
(мамандығы және атқаратын қызметі көрсетілсін)
11) Оқу орнының атауы_____________________________________________________
_________________________________________________________________________
12) Оқу жылдары __________________________________________________________
_________________________________________________________________________
13) Диплом бойынша біліктілігі_______________________________________________
_________________________________________________________________________
_________________________________________________________________________
14) Диплом бойынша мамандығы_____________________________________________
_________________________________________________________________________
Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында арнайы әдебиеттің, аңшылық минимумы бойынша әдістемелік материалдардың, көмекші құралдар мен экспонаттардың

15) Наименование:__________________________________________________________
__________________________________________________________________________
16) Единица измерения______________________________________________________
17) Количество ____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Сведения о наличии веб-сайта
18) Наименование: _________________________________________________________
__________________________________________________________________________
19) Единица измерения______________________________________________________
__________________________________________________________________________
20) Количество_____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
21) Примечание____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Сведения о наличии у учредителей и (или) членов ассоциации
опыта работы по ведению охотничьего хозяйства,
обучению граждан охотминимуму
22) Фамилия, имя, отчество (при его наличии) __________________________________
__________________________________________________________________________
23) Должность _____________________________________________________________
24) Работает в данной организации____________________________________________
__________________________________________________________________________
(указать постоянно или временно)
25) Стаж работы ___________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(указать по специальности и на занимаемой должности)
26) Наименование учебного заведения ________________________________________
27) Годы обучения__________________________________________________________
__________________________________________________________________________
28) Квалификация по диплому _______________________________________________
__________________________________________________________________________

15) Атауы: ________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
16) Өлшем бірлігі: __________________________________________________________
__________________________________________________________________________
17) Саны: _________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Веб-сайттың болуы туралы мәліметтер
18) Атауы: ________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
19) Өлшем бірлігі __________________________________________________________
__________________________________________________________________________
20) Саны __________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
21) Ескертпе _______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Қауымдастық құрылтайшыларында мүшелерінде аңшылық шаруашылығын жүргізу, азаматтарды аңшылық минимумына оқыту бойынша жұмыс тәжірибесінің болуы туралы мәліметтер
22) Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)__________________________________________
__________________________________________________________________________
23) Лауазымы ______________________________________________________________
__________________________________________________________________________
24) Осы ұйымда жұмыс істейді________________________________________________
__________________________________________________________________________
(тұрақты немесе уақытша екені көрсетілсін)
25) Жұмыс өтілі:____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(мамандығы және атқаратын қызметі көрсетілсін)
26) Оқу орнының атауы______________________________________________________
_________________________________________________________________________
27) Оқу жылдары ___________________________________________________________
__________________________________________________________________________
28) Диплом бойынша біліктілігі_______________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________

29) Специализация по диплому_______________________________________________
__________________________________________________________________________
Сведения о наличии общественных объединений охотников
и субъектов охотничьего хозяйства в составе ассоциации
30) Наименование общественных объединений _________________________________
__________________________________________________________________________
31) Количество_____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
32) Адрес__________________________________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявления "__"____________20___года.
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Место печати
(за исключением
лиц, являющихся
субъектами частного
предпринимательства)
Приложение 3
к Правилам аккредитации
республиканских ассоциаций
общественных объединений
охотников и субъектов
охотничьего хозяйства, а также
общественных объединений
рыболовов и субъектов
рыбного хозяйства, проведении
их аккредитации
Форма
Форма сведений (для республиканских ассоциаций общественных объединений рыболовов
и субъектов рыбного хозяйства)
Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 23.01.2023 № 14 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сведения о филиалах и (или) представительствах
1) Адрес: _________________________________________________________
__________________________________________________________________
2) Наименование ___________________________________________________
__________________________________________________________________
3) Справка об учетной регистрации филиала и (или) представительства
юридического лица _________________________________________________
__________________________________________________________________
Сведения о наличии веб-сайта и других информационных порталов
4) Наименование: __________________________________________________
5) Единица измерения ______________________________________________
__________________________________________________________________

29) Диплом бойынша мамандығы_____________________________________________
__________________________________________________________________________
Қауымдастық құрамында аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің болуы туралы мәліметтер
30) Қоғамдық бірлестіктердің атауы ___________________________________________
__________________________________________________________________________
31) Саны__________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
32) Мекенжайы:____________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Берілген ақпараттың дұрыстығын растаймын және теріс мәліметтер бергені үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік жайында хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде болатын заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
Өтініш берілген күн 20___ жылғы "__" ___________
_________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер
болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Аңшылардың және аңшылық
шаруашылығы субъектілерінің
қоғамдық бірлестіктерінің,
сондай-ақ балық аулаушылар
мен балық шаруашылығы
субъектілерінің қоғамдық
бірлестіктерінің республикалық
қауымдастықтарын аккредиттеу,
оларды аккредиттеуден өткізу
қағидаларына
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 23.01.2023 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Мәліметтер нысаны
(балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтары үшін)
Филиалдар және (немесе) өкілдіктер туралы мәліметтер
1) Мекенжайы: ______________________________________________________
____________________________________________________________________
2) Атауы ___________________________________________________________
___________________________________________________________________
3) Заңды тұлғаларға филиалдар және (немесе) өкілдіктердің тіркелуі туралы анықтама
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Веб-сайт және басқа да ақпараттық порталдардың болуы туралы мәліметтер
4) Атауы: ___________________________________________________________
5) Өлшем бірлігі _____________________________________________________
____________________________________________________________________

6) Количество _____________________________________________________
7) Примечание_____________________________________________________
Сведения о штате сотрудников с профессиональным образованием и опытом работы
не менее трех лет в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов
8) Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ___________________________
9) Должность ______________________________________________________
10) Работает в данной организации ____________________________________
(указать постоянно или временно)
11) Стаж работы ____________________________________________________
(указать по специальности и на занимаемой должности)
12) Наименование учебного заведения _________________________________
13) Годы обучения __________________________________________________
14) Квалификация по диплому ________________________________________
15) Специализация по диплому _______________________________________
Сведения о наличии общественных объединений рыболовов-любителей
и спортивного рыболовства в составе ассоциации
16) Наименование общественных объединений _________________________
17) Количество ____________________________________________________
18) Адрес _________________________________________________________
Сведения о наличии служебных помещений на праве собственности
и (или) иных законных основаниях, зарегистрированных за ассоциацией
19) Адрес местонахождения _________________________________________
20) Площадь ______________________________________________________
21) Правоустанавливающие документы _______________________________
_________________________________________________________________
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен
об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии
с законодательством Республики Казахстан.
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
Дата подачи заявления "__"____________20___года.
_______________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Приложение 4
к Правилам аккредитации
республиканских ассоциаций
общественных объединений
охотников и субъектов охотничьего
хозяйства, а также общественных
объединений рыболовов и субъектов
рыбного хозяйства, проведении
их аккредитации
Форма
Герб
Свидетельство
об аккредитации республиканских ассоциаций общественных
объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства
№___________
"___"__________ 20___ года

6) Саны _____________________________________________________________
7) Ескертпе _________________________________________________________
Балық ресурстарын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында кәсіби білімі және кемінде іш жыл жұмыс тәжірибесі бар қызметкердің штаты туралы мәліметтер
8) Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) _____________________________________
9) Лауазымы ________________________________________________________
10) Осы ұйымда жұмыс істейді_________________________________________
(тұрақты немесе уақытша екені көрсетілсін)
11) Жұмыс өтілі______________________________________________________
(мамандығы және атқаратын қызметі көрсетілсін)
12) Оқу орнының атауы_______________________________________________
13) Оқу жылдары_____________________________________________________
14) Диплом бойынша біліктілігі_________________________________________
15) Диплом бойынша мамандығы_______________________________________
Қауымдастық құрамында әуесқой балықшылар мен спорттық балық аулау қоғамдық бірлестіктерінің болуы туралы мәліметтер
16) Қоғамдық бірлестіктердің атауы_____________________________________
17) Саны ____________________________________________________________
18) Мекенжайы _____________________________________________________
Қауымдастықта тіркелген меншік құқығындағы және (немесе) өзге де заңды негіздегі барлық филиалдарда және (немесе) өкілдіктерде қызметтік орынжайлардың бар-жоғы туралы мәліметтер
19) Мекенжайы _____________________________________________________
20) Ауданы _________________________________________________________
21) Құқық белгілейтін құжаттар ________________________________________ ____________________________________________________________________
Берілген ақпараттың дұрыстығын растаймын және теріс мәліметтер бергені үшін
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жауапкершілік жайында хабардармын.
Ақпараттық жүйелерде болатын заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді
пайдалануға келісемін.
Өтініш берілген күн 20___ жылғы "__" ___________.
_______________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолы)
Аңшылардың және аңшылық
шаруашылығы субъектілерінің
қоғамдық бірлестіктерінің,
сондай-ақ балық аулаушылар
мен балық шаруашылығы
субъектілерінің қоғамдық
бірлестіктерінің республикалық
қауымдастықтарын аккредиттеу,
оларды аккредиттеуден өткізу
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Елтаңба Аңшылар және аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу туралы куәлік
№ _____
20 ___жылғы " __ " ___________

В соответствии с подпунктом 40) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира"
____________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
расположенного по адресу___________________________________________
аккредитуется для осуществления следующих видов деятельности:
1) координации деятельности общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства по развитию охотничьего хозяйства, охотничьего собаководства, дичеразведения;
2) представление интересов общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства в государственных органах и организациях, а также в негосударственных и международных организациях;
3) участия в подготовке нормативных правовых актов и других документов по вопросам охраны, воспроизводства и использования животного мира;
4) участия в мониторинге и учете объектов животного мира;
5) распределения квоты изъятия объектов животного мира, за исключением рыбных ресурсов и других водных животных;
6) ведения учет и регистрацию ловчих хищных птиц, используемых на охоте;
7) выдачи удостоверения охотника через свои филиалы и представительства, представления в уполномоченный орган отчетности о выданных удостоверениях охотника по установленной форме;
8) участия в ведении учета численности видов животных, являющихся объектами охоты, на закрепленных охотничьих угодьях, анализа и обобщения данных, представленных субъектами охотничьего хозяйства, и внесение рекомендаций в территориальные подразделения ведомства уполномоченного органа для подготовки лимита изъятия объектов животного мира;
9) организации воспроизводства животного мира;
10) участие в конкурсной комиссии по закреплению охотничьих угодий;
11) организацию развития национальных видов охоты с использованием ловчих хищных птиц и охотничьих собак;
12) иной деятельности, предусмотренной Уставом и не запрещенной законодательством Республики Казахстан.
Свидетельство действительно до "___" ___________ 20___года
Руководитель уполномоченного органа
________ ________________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати
Серия______ № __________________
Дата выдачи "___" ___________ 20___года
Приложение 5
к Правилам аккредитации
республиканских ассоциаций
общественных объединений
охотников и субъектов охотничьего
хозяйства, а также общественных
объединений рыболовов и субъектов
рыбного хозяйства, проведении
их аккредитации
Форма
Герб
Свидетельство
об аккредитации республиканских ассоциаций
общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства
№___________
"___"__________ 20___ года

"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 40) тармақшасына сәйкес
__________________________________________________________________
(аккредиттеу органының атауы)
__________________________________________________________________
__________________________________________мекенжайында орналасқан мынадай қызмет түрлерін жүзеге асыруға аккредиттеледі:
1) аңшылар және аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің аңшылық шаруашылығын, аңшылық ит өсіруді, аң-құстарды өсіруді дамыту жөніндегі қызметін үйлестіру;
2) аңшылар және аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің мүддесін мемлекеттік органдар мен ұйымдарда, сондай-ақ мемлекеттік емес және халықаралық ұйымдарда білдіруді;
3) жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану мәселелері жөніндегі нормативтік құқықтық актілерді және басқа да құжаттарды дайындауға қатысу;
4) жануарлар дүниесi объектілерінің мониторингіне және есебін алуға қатысу;
5) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын қоспағанда, жануарлар әлемі объектілерін алып қою квоталарын бөлу;
6) аң аулауға пайдаланылатын аушы жыртқыш құстарды тіркеу мен есепке алуды жүргізу;
7) өз филиалдары мен өкілдіктері арқылы аңшы куәлігін беру, белгіленген нысан бойынша аң аулаушының берілген куәлігі туралы есептемені уәкілетті органға ұсыну;
8) бекітіп берілген аңшылық алқаптарында аң аулау объектілері болып табылатын жануарлар түрлерінің санын есепке алуды жүргізуге қатысуды, аңшылық шаруашылығының субъектілері ұсынған деректерді талдау мен жалпылауды және жануарлар дүниесі объектілерін алып қою лимитін дайындау үшін уәкілетті орган ведомствосының аумақтық бөлімшелеріне ұсынымдар енгізу;
9) жануарлар дүниесiнің өсiмiн молайтуды ұйымдастыруды;
10) аңшылық алқаптарды бекітіп беру жөніндегі конкурстық комиссияларға қатысу;
11) аушы жыртқыш құстар мен аңшылық иттерді пайдалана отырып, аң аулаудың ұлттық түрлерін дамытуды ұйымдастыруды;
12) Жарғыда көзделген және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де қызметті жүзеге асырады.
Куәлік 20 ___ жылғы " _ " _________дейін жарамды.
Аккредиттеу органының басшысы __________ _________________________________
(қолы) (тегі, аты-жөні, әкесінің аты (ол бар болса))
Мөрдің орны
Сериясы ___________ №_________________________
Берілген күні 20_____ жылғы "_____"
Аңшылардың және аңшылық
шаруашылығы субъектілерінің
қоғамдық бірлестіктерінің,
сондай-ақ балық аулаушылар
мен балық шаруашылығы
субъектілерінің қоғамдық
бірлестіктерінің республикалық
қауымдастықтарын аккредиттеу,
оларды аккредиттеуден өткізу
қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Елтаңба Балық аулаушылар және балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу туралы куәлік
№ _____
20 ___жылғы " __ " ___________

В соответствии с подпунктом 40) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира"
____________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
расположенного по адресу___________________________________________
аккредитуется для осуществления следующих видов деятельности:
1) координации деятельности общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства по развитию рыбного хозяйства, аквакультуры, воспроизводства видов животных, любительского (спортивного) рыболовства;
2) представления интересов общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства в государственных органах и организациях, а также в негосударственных и международных;
3) участия в подготовке нормативных правовых актов и других документов по вопросам охраны, воспроизводства и использования животного мира;
4) участия в мониторинге и учете объектов животного мира;
5) распределения квоты изъятия рыбных ресурсов и других водных животных;
6) участия в конкурсной комиссии по закреплению рыбохозяйственных водоемов и (или) участков;
7) участия в распределении субсидий, выделяемых на развитие рыбного хозяйства;
8) участия в рамках государственного социального заказа в организации помощи рыбным ресурсам и другим водным животным в случаях массового заболевания, угрозы их гибели, угрозе замора и вследствие других причин, а также в спасении молоди рыб;
9) иной деятельности, предусмотренной Уставом и не запрещенной законодательством Республики Казахстан.
Свидетельство действительно до "___" ___________ 20___года
Руководитель уполномоченного органа
________ _____________________________________________________________
(подпись)                   (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Место печати
Серия______ № __________________
Дата выдачи "___" ___________ 20___года
Приложение 6
к Правилам аккредитации
республиканских ассоциаций
общественных объединений
охотников и субъектов охотничьего
хозяйства, а также общественных
объединений рыболовов и субъектов
рыбного хозяйства, проведении
их аккредитации
Форма
Кому: ______________________
(должность, фамилия, имя,
отчество (при его наличии)
руководителя уполномоченного органа)
От: ________________________
(должность, наименование
юридического лица)
Реквизиты: __________________
____________________________
(БИН, контактный телефон,
электронный адрес)
Заявление для переоформления свидетельства об аккредитации
республиканских ассоциаций общественных объединений
охотников и субъектов охотничьего хозяйства,
а также республиканских ассоциаций общественных объединений
рыболовов и субъектов рыбного хозяйства
Прошу переоформить свидетельство об аккредитации
____________________________________________________________________
(наименование юридического лица) выданную ____________________________________________________________________
(наименование уполномоченного органа)
Для осуществления _____________________________________________________
(виды работ в области аккредитации)
____________________________________________________________________
по следующему (им) основанию (ям):
изменение наименования;
изменения юридического адреса.
К заявлению прилагаются следующие документы:
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
_____________________________________________________________
Контактные телефоны _____________ E-mail ________________
Приложение: _____ лист (ов) в 1 экземпляре __________
_________________ ______________________________________________________
(подпись) (должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Дата: "___" _______________ 20___ года
Место печати
(за исключением
лиц, являющихся
субъектами частного
предпринимательства)
Приложение 7
к Правилам аккредитации
республиканских ассоциаций
общественных объединений
охотников и субъектов
охотничьего хозяйства, а также
общественных объединений
рыболовов и субъектов
рыбного хозяйства, проведении
их аккредитации
Форма
Сноска. Правила дополнены приложением 7 в соответствии с приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.09.2021 № 369 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра экологии и природных ресурсов РК от 23.01.2023 № 14 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Аккредитация республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства"

"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" 2004 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 40) тармақшасына сәйкес
__________________________________________________________________
(аккредиттеу органының атауы)
__________________________________________________________________
__________________________________________мекенжайында орналасқан
мынадай қызмет түрлерін жүзеге асыруға аккредиттеледі:
1) балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің балық шаруашылығын, акваөсіруді, жануарлар түрлерінің өсiмiн молайтуды, әуесқойлық (спорттық) балық аулауды дамыту жөніндегі қызметін үйлестіру;
2) балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің мүдделерін мемлекеттік органдар мен ұйымдарда, сондай-ақ мемлекеттік емес және халықаралық ұйымдарда білдіру;
3) жануарлар дүниесiн қорғау, өсiмiн молайту және пайдалану мәселелері бойынша нормативтік құқықтық актілерді және басқа да құжаттарды дайындауға қатысу;
4) балық ресурстарының және басқа да су жануарларының мониторингісіне және оларды есепке алуға қатысу;
5) балық ресурстарын және басқа да су жануарларын алып қою квоталарын бөлу;
6) балық шаруашылығы су айдындарын және (немесе) учаскелерін бекітіп беру жөніндегі конкурстық комиссияға қатысу;
7) балық шаруашылығын дамытуға бөлінетін субсидияларды бөлуге қатысу;
8) мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде балық ресурстары және басқа да су жануарларының жаппай ауыруы, олардың қырылу қаупі, балықтардың қырылу қаупі жағдайларында, сондай-ақ жас балықтарды құтқаруды ұйымдастыруға көмектесуге қатысуды;
9) Жарғыда көзделген және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де қызметті жүзеге асыру.
Куәлік 20 ___ жылғы " _ " _________дейін жарамды.
Аккредиттеу органының басшысы __________ __________________ (қолы) (тегі, аты-жөні, әесінің аты (бар болса))
Мөрдің орны
Сериясы ___________ №_________________________
Берілген күні 20_____ жылғы "_____"
Аңшылардың және аңшылық
шаруашылығы субъектілерінің
қоғамдық бірлестіктерінің,
сондай-ақ балық аулаушылар
мен балық шаруашылығы
субъектілерінің қоғамдық
бірлестіктерінің республикалық
қауымдастықтарын аккредиттеу,
оларды аккредиттеуден өткізу
қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Кімге:______________________________________________
(аккредиттеу органы басшысының лауазымы, тегі,
аты-жөні, әкесінің аты (бар болса))
____________________________________________________
Кімнен:_____________________________________________
(лауазымы, заңды тұлғаның атауы)
Реквизиттері:________________________________________
(БСН, байланыс телефоны, электронды мекенжайы)
____________________________________________________
Аңшылар және аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын, сондай-ақ балық аулаушылар және балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу туралы куәлікті қайта рәсімдеуге
Өтініш
Аккредиттеу туралы куәлікті қайта рәсімдеп беруді сұраймын.
__________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
берілген___________________________________________________________
(уәкілетті органның атауы)
Жүзеге асыру үшін__________________________________________________
(аккредитация саласындағы жұмыс түрлері)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
мына (дай) негіздеме (лер) бойынша:
1) атауының өзгеруі;
2) заңды мекенжайының өзгеруі
Өтінішке мынадай құжаттар қоса тіркеледі:
1.____________________________________________________________
2.____________________________________________________________
3.____________________________________________________________
4.____________________________________________________________
5.____________________________________________________________
Байланыс телефондары__________________E-mail__________________
Қосымша: ________ парақ (та) 1 данада___________
____________________________________________       ______________
тегі, аты-жөні, әкесінің аты (ол бар болса))             қолы
_____________20____жыл ______________________
Мөрдің орны
(жеке кәсіпкерлер
болып табылатын
тұлғаларды қоспағанда)
Қазақстан Республикасының
Экология, геология және табиғи
ресурстар министрінің
2020 жылғы 31 қаңтардағы
№ 28 бұйрығымен бекітілген
Аңшылардың және аңшылық
шаруашылығы субъектілерінің
қоғамдық бірлестіктерінің,
сондай-ақ балық аулаушылар
мен балық шаруашылығы
субъектілерінің қоғамдық
бірлестіктерінің республикалық
қауымдастықтарын аккредиттеу,
оларды аккредиттеуден өткізу
қағидаларына 7-қосымша
Нысан
Ескерту. 7-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Экология және табиғи ресурстар министрінің 23.01.2023 № 14 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің, сондай-ақ балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі

1. Аккредитация республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства
2. Аккредитация республиканских ассоциаций общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства
1.
Наименование Услугодателя
Комитет лесного хозяйства и животного мира Министерства экологии природных ресурсов Республики Казахстан и Комитет рыбного хозяйства Министерства экологии и природных ресурсов Республики Казахстан.
2.
Способы предоставления государственной услуги (каналы доступа)
По всем подвидам:
Веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – Портал).
3.
Срок оказания государственной услуги
5 (пять) рабочих дней.
4.
Форма оказания Государственной услуги
По всем подвидам:
Электронная (полностью автоматизированная.
5.
Результат оказания государственной услуги
Свидетельство об аккредитации республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства.
Свидетельство об аккредитации республиканских ассоциаций общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства.
Форма предоставления результата оказания Государственной услуги: электронная.
6.
Размер оплаты, взимаемой с Услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
По всем подвидам:
Государственная услуга оказывается бесплатно.
7.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
1) Услугодателя – с понедельника по пятницу с 9.00 до 18.30 часов, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней;
2) Портала – круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении Услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, прием заявки и документов, выдача результатов оказания Государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
при аккредитации ассоциации общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) электронные копии документов, подтверждающие наличие:
на праве собственности и (или) иных законных основаниях оборудованных помещений для проведения теоретического курса по программе охотминимума;
веб-сайта;
филиалов и (или) представительств (при наличии);
специальной литературы в области охраны воспроизводства и использования животного мира, методических материалов, пособий и экспонатов по охотминимуму;
соответствующего штата сотрудников с профессиональным образованием в области охраны, воспроизводства и использования животного мира;
общественных объединений охотников-любителей в составе ассоциации.

1. Аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу
2. Балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу
1.
Көрсетілетін қызмет берушінің атауы
Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті және Қазақстан Республикасы Экология және табиғи ресурстар министрлігінің Балық шаруашылығы комитеті.
2.
Мемлекеттік қызметті ұсыну тәсілдері (қол жеткізу арналары)
Барлық кіші түрлері бойынша:
"Электрондық үкіметтің" веб-порталы: www.egov.kz (бұдан әрі-Портал).
3.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі
5 (бес) жұмыс күн
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Барлық кіші түрлері бойынша:
Электрондық (толық автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі
Аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу туралы куәлік; Балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу туралы куәлік. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электронды.
6.
Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде қызметті алушыдан алынатын төлем мөлшері және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Барлық кіші түрлері бойынша:
Мемлекеттік қызмет тегін көрсетіледі.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
1) көрсетілетін қызметті берушінің – демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі-жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі үзіліспен сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін;
2) порталда – техникалық жұмыстарды жүргізуге байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінім мен құжаттарды қабылдау, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
8.
Мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі
аңшылар мен аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің қауымдастығын аккредиттеу кезінде:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
2) мыналардың:
меншік құқығында және (немесе) өзге де заңды негіздерде аңшылық минимум бағдарламасы бойынша теориялық курс өткізу үшін жабдықталған үй-жайлардың;
веб-сайттың;
филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің (бар болса);
жануарлар дүниесін молайту мен пайдалануды қорғау саласындағы арнайы әдебиеттерді, аңшылық минимумы жөніндегі әдістемелік материалдардың, құралдар мен экспонаттардың;
жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында кәсіптік білімі бар тиісті қызметкерлер штатының;
қауымдастық құрамындағы әуесқой аңшылардың қоғамдық бірлестіктерінің болуын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін;

3) форму сведений для республиканских ассоциаций общественных объединений охотников и субъектов охотничьего хозяйства, по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
при аккредитации ассоциация общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) электронные копии документов, подтверждающие наличие:
филиалов и (или) представительств на территории всех областей Республики Казахстан;
веб-сайта и другие информационные порталы для размещения и получения информации о деятельности ассоциации или физических и юридических лиц;
в штате каждого филиала или представительства сотрудника с профессиональным образованием и опытом работы не менее трех лет в области охраны, воспроизводства и использования рыбных ресурсов;
общественных объединений рыболовов-любителей и спортивного рыболовства в составе ассоциации;
во всех филиалах и (или) представительствах на праве собственности и (или) иных законных основаниях, зарегистрированных за ассоциацией служебных помещений для проведения рабочих встреч и консультаций с субъектами рыбного хозяйства и членами ассоциации, а также рассмотрения обращений физических лиц и представителей юридических лиц по вопросам рыбного хозяйства;
прошнурованного, пронумерованного и скрепленного печатью журнала регистрации входящей и исходящей корреспонденции.
3) в случае прохождения повторной процедуры аккредитации представляется отчет о проделанной работе согласно пункту 3 статьи 33-1 Закона РК "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" за предшествующий период аккредитации;
4) форму сведений для республиканских ассоциаций общественных объединений рыболовов и субъектов рыбного хозяйства, по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица Услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
9.
Основания для отказа в оказании Государственной услуги, установленные законодательством Республики Казахстан
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным настоящими Правилами;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;

3) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аңшылар және аңшылық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтары үшін мәліметтер нысаның.
балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілері қоғамдық бірлестіктері қауымдастығының аккредиттеуден өтуі кезінде:
1) осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
2) мыналардың: Қазақстан Республикасының барлық облыстарының аумағында филиалдарының және (немесе) өкілдіктерінің;
қауымдастықтың немесе жеке және заңды тұлғалардың қызметі туралы ақпаратты орналастыруға және алуға арналған веб-сайт және басқада ақпараттық порталдардың;
әрбір филиалдың немесе өкілдіктің штатында балық ресурстарын қорғау, өсімін молайту және пайдалану саласында кәсіби білімі және кемінде іш жыл жұмыс тәжірибесі бар қызметкердің;
қауымдастықтың құрамында әуесқой балық аулаушылар мен спорттық балық аулау қоғамдық бірлестіктерінің болуын растайтын құжаттардың электрондық көшірмелерін;
қауымдастықта тіркелген меншік құқығындағы және (немесе) өзге де заңды негіздегі барлық филиалдарда және (немесе) өкілдіктерде балық шаруашылығы субъектілерімен және қауымдастық мүшелерімен жұмыс кездесулерін және консультациялар өткізу, сондай-ақ балық шаруашылығы мәселелері бойынша жеке тұлғалар мен заңды тұлғалар өкілдерінің өтініштерін қарау үшін қызметтік үй-жайлардың;
тігілген, нөмірленген және мөрмен бекітілген кіріс және шығыс хат-хабарларын тіркеу журналын;
3) қайта аккредиттеу рәсімінен өткен жағдайда аккредиттеудің алдындағы кезеңінде "Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту туралы" ҚР Заңы 33-1 бабының 3-тармағына бойынша атқарылған жұмыстар туралы есеп ұсынылады.
4) балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтары үшін осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес мәліметтердің тиісті нысанын береді.
Заңды тұлғанының мемлекеттік тіркелуі (қайта тіркелуі) туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік жүйелерден "электрондық үкімет" шлюзі арқылы алады.
9.
Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен мәліметтердің осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты белгілі бір мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін қызметке немесе жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімінің (үкімінің) болуы;

4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
5) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания Государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
1) адреса мест оказания Государственной услуги размещены на: единой платформе интернет-ресурсов государственных органов – www.gov.kz, в разделе "Министерство экологии и природных ресурсов" в подразделе "Услуги"; Портале;
2) Услугополучатель имеет возможность получения Государственной услуги в электронной форме посредством Портала при условии наличия электронной цифровой подписи;
3) Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания Государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" Портала, а также Единого контакт-центра;
4) при оказании государственной услуги посредством Портала доступна версия для слабовидящих;
5) контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания Государственной услуги указаны на единой платформе интернет-ресурсов государственных органов – www.gov.kz, в разделе "Министерство экологии и природных ресурсов" в подразделе "Услуги". Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8-800-080-7777.
Приложение 8
к Правилам аккредитации
республиканских ассоциаций
общественных объединений
охотников и субъектов
охотничьего хозяйства,
а также общественных
объединений рыболовов
и субъектов рыбного хозяйства,
проведении их аккредитации
Форма
Уведомление
Сноска. Правила дополнены приложением 8 в соответствии с приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 13.09.2021 № 369 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Выдано___________________________________________________________________
(полное наименование Услугополучателя)
Настоящим Государственное учреждение
_________________________________________________________________________
(полное наименование Услугодателя)
рассмотрев Ваше заявление от [дата заявки] года № [номер заявки] сообщает Вам
о необходимости предоставления следующих документов в соответствии
с _______________________________________________________________________
(указать структурный элемент)
Правил аккредитации республиканских ассоциаций общественных объединений
охотников и субъектов охотничьего хозяйства, а также общественных объединений
рыболовов и субъектов рыбного хозяйства, проведении их аккредитации,
утвержденными приказом исполняющего обязанности Министра экологии, геологии
и природных ресурсов Республики Казахстан от 31 января 2020 года № 28
(зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов за № 19960) в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения данного
уведомления через Портал:
1._________________________
2._________________________
3._________________________
В случае не предоставления вышеуказанных документов в указанный срок, будет
направлен мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
__________________________________________________________________________
(должность руководителя Услугодателя)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя Услугодателя)
Дата и время направления уведомления: "___" ________20__ года "__" час "__" мин

4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға байланысты арнайы құқығынан айырылуы.
10.
Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметті көрсету ерекшеліктері ескерілген, өзге де талаптар
1) Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары: мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай тұғырнамасы – www.gov.kz Экология және табиғи ресурстар министрлігі "деген бөлімде" қызметтер "деген кіші бөлімде:"; Порталда;
2) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алу мүмкіндігі бар;
3) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде порталдағы "жеке кабинеті", сондай-ақ Бірыңғай байланыс орталығы арқылы алу мүмкіндігі бар;
4) портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде нашар көретіндерге арналған нұсқа қолжетімді болады;
5) Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары Мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарының бірыңғай платформасында көрсетілген – www.gov.kz, "Экология және табиғи ресурстар министрлігі" деген бөлімде "қызметтер" деген кіші бөлімде. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414, 8-800-080-7777.
Аңшылардың және аңшылық
шаруашылығы субъектілерінің
қоғамдық бірлестіктерінің,
сондай-ақ балық аулаушылар
мен балық шаруашылығы
субъектілерінің қоғамдық
бірлестіктерінің республикалық
қауымдастықтарын аккредиттеу,
оларды аккредиттеуден өткізу
қағидаларына 8-қосымша
Нысан
Хабарлама
Ескерту. Қағида 8-қосымшамен толықтырылды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 13.09.2021 № 369 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Берілді _______________________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті алушының толық атауы) Осы арқылы Мемлекеттік мекеме ___________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы) Сіздің [өтініш күні] № [өтініш нөмірі] өтінішіңізді қарап, Сізге келесі құжаттарды ұсыну қажеттілігі туралы хабарлайды_________________________________________________________________________ (құрылымдық элементті көрсету)
Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің міндетін атқарушының 2020 жылғы 31 қаңтардағы № 28 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 19960 болып тіркелген) Аңшылардың және аңшылық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің, сондай-ақ балық аулаушылар мен балық шаруашылығы субъектілерінің қоғамдық бірлестіктерінің республикалық қауымдастықтарын аккредиттеу, оларды аккредиттеуден өткізу қағидаларына сәйкес осы хабарламаны Портал арқылы алған кезден бастап 2 (екі) жұмыс күні ішінде Сізге мынадай құжаттарды ұсыну қажеттілігі туралы хабарлайды:
Портал:
1.___________________________________________
2.___________________________________________
3.___________________________________________
Жоғарыда көрсетілген құжаттар көрсетілген мерзімде ұсынылмаған жағдайда, өтінішті одан әрі қарауға дәлелді бас тарту жіберіледі. ________________________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті беруші басшысының лауазымы) ________________________________________________________________________________ (көрсетілетін қызметті беруші басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) Хабарламаны жіберу күні мен уақыты: 20__ жылғы "___" ________ "__" сағат "__" мин.